• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sławek już dał znać !!!!!!!!!!!! JA MUSZĘ SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM RODZINNYM !!!!!!!!!!!

Z całym szacunkiem dla taktyki obranej przez Wielkie Prezydium ale wybrane środki są nieco nieodpowiednio dobrane. Można by powiedzieć zbyt delikatne i naiwne do sytuacji. Ja rozumiem strach, ale cóż po okazywaniu dezaprobaty czy niezadowolenia dla czyjegoś zachowania jak ktoś idzie na Ciebie z nożem w ręku w ewidentnym zamiarze pozbawienia życia.

Zrozumiałe są tu coraz liczniejsze głosy o bardziej odważnych formach samoobrony formacji. Samoobrony przed zniszczeniem. W celu odparcia bezpośredniego zamachu na zdowie lub życie formacji i zagrożenia z tym związane, mogą zostać użyte środki przymusu bezpośredniego.

Pamiętać tu należy, że pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka przed rozpoczęciem obecnego protestu stosowały rotacyjny protest głodowy i jakoś to nie wzruszyło dyrektorskich i rządowych serc, ani tym brdziej nie przybliżyło do polepszenia warunków pracy tychże pielęgniarek.

Poza tym innych formacji nie chciano unicestwić toteż dobrane środki mogły być i były inne niż powinny być uzyte w Naszej sytuacji.

Myślę, że powinniśmy brać pod uwagę także inne opcje. Dla dobra formacji, dla dobra Nas wszystkich, dla dobra Polski.
 
Granica rozpoczęła protest
attachment.php
attachment.php

Trzeba śledzić media! Zgłaszajcie jak coś usłyszycie!!
 
Z całym szacunkiem dla taktyki obranej przez Wielkie Prezydium ale wybrane środki są nieco nieodpowiednio dobrane. Można by powiedzieć zbyt delikatne i naiwne do sytuacji. Ja rozumiem strach, ale cóż po okazywaniu dezaprobaty czy niezadowolenia dla czyjegoś zachowania jak ktoś idzie na Ciebie z nożem w ręku w ewidentnym zamiarze pozbawienia życia.
Admin. ma rację, to wygląda na spam. Marsz pod sejmem to świetny pomysł bo wychodzimy na formację poważną, z którą trzeba rozmawiać. A L4 i podreperowanie zdrowia to osobna sprawa, do realizacji oddolnie.
 
przepraszam ale chyba waść Bóg opuścił ???

My cały czas byliśmy POWAŻNI, dlatego NAS cichaczem w CH... chcą zrobić ... !!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli miało być sprawiedliwie to dlaczego jak za czasów KOMUNY pod osłoną NOCY bez konsultacji chcą przepchnąć USTAWĘ ???


JAJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA v!!!!!!!!!!

Admin. ma rację, to wygląda na spam. Marsz pod sejmem to świetny pomysł bo wychodzimy na formację poważną, z którą trzeba rozmawiać. A L4 i podreperowanie zdrowia to osobna sprawa, do realizacji oddolnie.
 
przepraszam ale chyba waść Bóg opuścił ???

My cały czas byliśmy POWAŻNI, dlatego NAS cichaczem w CH... chcą zrobić ... !!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli miało być sprawiedliwie to dlaczego jak za czasów KOMUNY pod osłoną NOCY bez konsultacji chcą przepchnąć USTAWĘ ???

Burack spokojnie... Sławkowi i aspirantowi.sc chodziło o to, że WŁAŚNIE SIĘ ZACZĘŁO. :cool:
 
Sławek już dał znać !!!!!!!!!!!! JA MUSZĘ SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM RODZINNYM !!!!!!!!!!!


No nieee >>Burack<< ... TY i takie "działania" zachowawcze ?!


Wiem i rozumiem każdego, kto nie widzi innej możliwości, niż NIE-PRZESZKADZANIE INNYM w DZIAŁANIACH,
bo L-4 do tego właśnie się sprowadza!
Ja jednak sam siebie nie chcę pozbawiać możliwości wyjazdu do Wa-wy 8 czerwca,
ani też innych, wielce prawdopodobnych DZIAŁAŃ!

Zresztą, po dzisiejszej informacji z Medyki sądzę, iż właśnie pojawiła się szansa, by wspomniany wyjazd był niepotrzebny ...
 
Medyka nie może pozostać samotna !!!

Wszyscy musimy dołączyc do Medyki.


O TAAAK >>Adka<<, właśnie TAK!

A ZZ powinien okazać wsparcie i wyraźnie wziąć na swe barki rzetelną, acz skróconą (zgodnie z zasadami PR),
dalszą informację dla społeczeństwa ...
 
Od Medyki może pójść efekt domina. Kto może niech jedzie 8 czerwca, kto nie może lub nie chce niech bierze L4. Takie jest moje zdanie. Cos sie musi wreszcie zadziać!
 
Od Medyki może pójść efekt domina. Kto może niech jedzie 8 czerwca, kto nie może lub nie chce niech bierze L4. Takie jest moje zdanie. Cos sie musi wreszcie zadziać!


Wybacz, ale uczciwie (subiektywnie) mówiąc, owo "zadzianie" rozpoczęło się w UC Bielsko-Biała ...


ps
Mam, może już nudną i wciąż naiwną, ale SZCZERĄ i UCZCIWĄ propozycję dla Koleżeństwa w B-B - zwłaszcza dwóch pozostałych ZZ -
ponownego "wysunięcia się na czoło" w dawaniu ... DOBREGO i KORZYSTNEGO DLA WSZYSTKICH, PRZYKŁADU.

Otóż "ptaszki ćwierkały", że w momencie wywieszenia wiadomego "banera", Wasza "centrala" odwróciła się od Was,
pewną częścią ciała od pleców.

Dlatego też widzę (do wytłumaczenia dla zainteresowanych) taką możność - przeniesienia się tylko tak, jak ISTNIEJECIE W SWOJEJ RZECZYWISTOŚCI, do "centrali" która Was nie zawiodła w tymże momencie i pomimo nie-bycia Waszą,
stanęła murem w obronie przynależnych Praw!

Basiu, Aniu! Wiem, że to Wy straciłybyście (wraz z zastępcami) coś ważnego dla KAŻDEGO człowieka, ALE ...
Ale CZY samo "świecznikowanie" (wcale nie wykluczone nadal),
warte jest SZANSY i MOCY jaką daje JEDNOŚĆ W TYM MOMENCIE ???
W dodatku taki KROK - PEŁEN GODNOŚCI I HONORU - moim skromnym zdaniem, wart jest osobistego bycia symbolem,
pierwszego historycznie scementowania tej Służby, czyli - pierwszego ze skutecznych - ZJEDNOCZENIA BRACI CELNICZEJ
(lecz nie ostatniego).

Zwołajcie zebrania już dziś i bezpiecznie wywieście baner (zmodyfikowany) ... bo pojutrze sprawa może być już przez innych załatwiona ...
 
Dziś usiadłem do kompa i się zdziwiłem - pozytywnie. Mam tylko uwagę do wszystkich - bądźmy razem - granica, Izby. UC i OC wewnętrzne, komórki wydziały. I druga sprawa - planujmy działanie roztropnie - nie jesteśmy politykami jak Minister Finansów - co to i posłem i studentem był. Bądźmy tam, gdzie chcemy być - jednym miejscu, pamiętając o działaniach innych i wierząc, że nam się uda.
 
Jedna Medyka wiosny nie czyni. Jutro będzie ważny dzień. I skoro się zacznie - nie możemy się zatrzymać, nie możemy przyjąć niepewnych ochłapów ani mglistych zapewnień. Gdańsk na pewno nie da ciała.
 
Chcieliście sygnału to macie. 8 czerwca ci co mają służbę biorą nz ci co mają wolne z grafika biorą nz na dzień następny i jedziemy tak jak napisał Sławek. Niech nikogo nie zabraknie. Niech nas Bóg prowadzi!

1. To forum więc może każdy wyrazić swoją opinie ale popieram poprzednich przedmówców. idąc na pikietę/manifestację niejako idziemy my rozmawiać. Powinniśmy zmienić KURS o 360 stopni czyli to oni powinni przyjść do Nas czyli na GRANICĘ gdzie kolejki będą powyżej 48h. CO się dowiemy pod sejmem i KRPM? że pracują nad ustawami i znowu ten bełkot jak co roku.

Musimy podjąć dialog na NASZYM terenie, na NASZYCH warunkach i w NASZEJ sprawie. Porozumienia nie podpisze się na ulicy pod Sejmem czy pod Kancelarią Premiera


akurat dziwnym trafem musiałem wziąść wolne na 8-9 czerwca oraz odmówiłem przyjścia na wezwanie na noc 7 czerwca ze względu "na sprawy rodzinne". Koniec padania na zęby dla dobra ekipy zabetonowanej w MF aby być tak poniewierany.

Każdy FUNKCJONARIUSZ powinien odpowiedzieć sobie sam Czy ma jakiś powód aby tych dniach solidaryzować się z NAMI??

mam nadzieję że reszta f-szy też przejrzy na oczy aby móc spokojnie spoglądnąć w lustro i powiedzieć że zrobił co mógł najlepszego a bez postawy biernej. Czerwiec to miesiąc w którym albo coś wywalczymy albo obudzimy się z ręką w nocniku

2. tu kamery online jak coś to jest Hrebenne i Zosin.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/22/mapa-kamer-monitorujacych#lubelskie

narazie cisza

3. właśnie rozpoczynają się kursy oficerskie również dla tych z UC/IC. ALbo mamy rozdwojenie jaźni albo co niektórzy w MF marnują publiczne środki wg. założeń na kogoś kto ma zostać ucywilniony lub iść na emke. Widocznie w samym MF projekt KAS jest niewiadoma wiec CZERWIEC da rozwiązanie.

4. Dochody w okresie styczen-kwiecien mniejsze od zakładanych o 2mld zł. Przekładając to na pozyskiwanie środków f-sze SC pozyskali mniejsze środki o 710mln zl. Czy zatem MF powinien dalej z nami pogrywać odbierając definitywna motywacje do zwiększonego zaangażowania?? trzeba to nagłośnić bo pod koniec roku może być już mniej o 10 mld!!! Przecież nie trzeba studiować psychologi żeby wiedzieć jak mało efektywny i wydajny jest osoba pracująca w zakładzie w którym przewidziane są zwolnienia grupowe!! Mf ni traktuje nas jak FUNKCJONARIUSZY tylko zwykłych pracowników MF.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry