• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

leszczyku, kto ci dał legitymację do wypowiadania się w moim imieniu? jakież to środowisko żąda wystawienia 4 liter od Zarządu ZZ Celnicy PL?

>>tele echo<<,
to oczywiste, że przedmówca Cię prowokuje.
Brachu - nie daj się! Przecież stanowisko ZG JEST!

Stanowisko ZG i jest, i oficjalne, i wyraźne, i jasne!
Ciągłe powtarzanie TEGO SAMEGO, zawsze wzbudza niepewność do głoszonych treści, dlatego nikt nie będzie tego powtarzał.
Tego się trzymajmy i patrzmy DO PRZODU ...
 
Jak po naszej pikiecie Pan Banaś powiedział mediom, m.in. , że liczy na rozsądek i odpowiedzialność ludzi, to naprawdę rozbawił mnie tym do łez.
A ja się już nie pytam, gdzie jest rozsądek i odpowiedzialność u naszej władzy, bo doprawdy, liczyłabym na zbyt wiele, tylko chodzi mi o zwykłą logikę.
Dlaczego, skoro cały czas się trąbi, że jest przerost zatrudnienia w administracji, i w 2017 roku wielu z nas planują dać kopa w d..pę, cały czas są przyjęcia? Gdzie tu jest sens i właśnie owa logika? Dlaczego w takim razie od 1 stycznia wszelkie przyjęcia nie zostały wstrzymane? Czy zatrudnia się ludzi po to, żeby ich zaraz zwolnić? Czy to jest normalne!!!!???? Czy ci ludzie w ogóle myślą?
 
Celniczka13 napisała:
"ludzie dostają sms-y o treści " Czesc, przesylam sms'a, ktorego dostałem od kolegi z katowic: Dostaniemy jako Sluzba Celna super prezent na wakacje! Na najblizszym posiedzeniu Sejmu bedzie przepchniety KAS, po to zeby obwiescic go od 1.7.2016. Rozeslijcie ta wiadomosc do braci celniczej - niech sie ludzie dowiedza." .....może to jakaś prowokacja??? sama dostałam ich 5 ....dzięki Gefraiterowi że nie potwierdza tresci tego smsa.. "
Środowisko czeka na oficjalne stanowisko ZG Celnicy PL w sprawie działań MF odnośnie KAS oraz Projektu Obywatelskiego.
Ludzi interesuje to czy związek ma informację czy na najbliższym posiedzeniu sejmu 8 - 10 czerwca planowane jest przepychanie projektu KAS jako projektu poselskiego?
Tele echo mój drogi w twoim imieniu nie pytam bo nie nadążasz za obrotem spraw.
 
Jak tak tęsknisz za KAS to sobie idź do tych twoich kas. Najwięcej mają ich w "Biedronce" a ludzi potrzebują! Może nawet kierownikiem zostaniesz.

Matko! Co za kretyn!!!

ja nikogo nie obrażałem. Doskonale widać jak podzielone jest środowisko i że potrzeba głębokich zmian. Zmian w których na takich "kretynów" jak ty Rabzoll mam nadzieję że nie będzie miejsca. Czytając to forum coraz bardziej się przekonuje do KAS. Czas stworzyć prawdziwą formację mundurową a nie jakieś patologie ślizgające się z roku na rok w kolejnych Rządach. Niestety w tak podzielonym środowisku się po prostu nie da.

Mówiąc "co mam do stracenia" miałem na myśli o akcji protestacyjnej na całość. W innym przypadku KAS tanie się faktem i nie pomogą "jednostronne negocjacje" i wywieszane flagi, bo stanowisko Rządu znam od kilkunastu lat i poza obietnicami nic się nie zmienia, a nie wyobrażam sobie Stania ramie w ramie z takimi ludźmi jak Rabzoll (f-szem go nie nazwę aby nie obrażać innych)

Powtórzę że poziom degradacji w SC jest tak duży że albo akcja protestacyjna i porozumieniem o dogłębnych zmiana w SC albo lepiej żeby spróbować czegoś nowego, skoro pomimo tylu ZZ przez kilkanaście lat nic się nie zmieniło.

PS. nagrody za zrealizowane cele w jednostkach były rozliczane corocznie do końca czerwca, natomiast W tamtym roku nagrody wpłynęły w sierpniu. Zostało wydane pismo z którego wynika że w tym "szczególnym roku" rozliczenie celów będzie przedłużone do końca roku a więc okres wydłużono do 1,5 roku.

jak widać w MF Można zastosować kreatywną księgowość i już nie trzeba wypłacać pieniędzy za cele które przynajmniej w mojej IC dostawał każdy szeregowy f-sz w sierpniu zeszłego roku.

Co po podwyżkach skoro tutaj upierdzielili jakiś 1000zł netto. W SC potrzeba gruntownych zmian tylko jak to zrobić zaczynając od MF??
 
Ostatnia edycja:
Masz sporo racji ... niestety
Naszą Służbę toczy gangrena i należą nam się zmiany ale nie poprzez likwidację i tworzenie czegoś nowego pod patronatem UKS , na to nie ma zgody. Wiem , że ci którzy chcą nam zgotować taki los mają w głębokim poważaniu czy my się na to godzimy czy nie. Ale czas pokaże , bo mam nadzieję , że gdy będziemy pod ścianą pokażemy , że jesteśmy jednością i będziemy w stanie uprzykrzyć im życie.
 
ja nikogo nie obrażałem. Doskonale widać jak podzielone jest środowisko i że potrzeba głębokich zmian. Zmian w których na takich "kretynów" jak ty Rabzoll mam nadzieję że nie będzie miejsca. Czytając to forum coraz bardziej się przekonuje do KAS. Czas stworzyć prawdziwą formację mundurową a nie jakieś patologie ślizgające się z roku na rok w kolejnych Rządach. Niestety w tak podzielonym środowisku się po prostu nie da.

Mówiąc "co mam do stracenia" miałem na myśli o akcji protestacyjnej na całość. W innym przypadku KAS tanie się faktem i nie pomogą "jednostronne negocjacje" i wywieszane flagi, bo stanowisko Rządu znam od kilkunastu lat i poza obietnicami nic się nie zmienia, a nie wyobrażam sobie Stania ramie w ramie z takimi ludźmi jak Rabzoll (f-szem go nie nazwę aby nie obrażać innych)

Powtórzę że poziom degradacji w SC jest tak duży że albo akcja protestacyjna i porozumieniem o dogłębnych zmiana w SC albo lepiej żeby spróbować czegoś nowego, skoro pomimo tylu ZZ przez kilkanaście lat nic się nie zmieniło.

PS. nagrody za zrealizowane cele w jednostkach były rozliczane corocznie do końca czerwca, natomiast W tamtym roku nagrody wpłynęły w sierpniu. Zostało wydane pismo z którego wynika że w tym "szczególnym roku" rozliczenie celów będzie przedłużone do końca roku a więc okres wydłużono do 1,5 roku.

jak widać w MF Można zastosować kreatywną księgowość i już nie trzeba wypłacać pieniędzy za cele które przynajmniej w mojej IC dostawał każdy szeregowy f-sz w sierpniu zeszłego roku.

Co po podwyżkach skoro tutaj upierdzielili jakiś 1000zł netto. W SC potrzeba gruntownych zmian tylko jak to zrobić zaczynając od MF??

A już przez moment zastanawiałem się czy nie za ostro "pojechałem", nawet nad przeprosinami się zastanawiałem. Na szczęście nie zdążyłem i zdania nie zmienię.
 
Ostatnia edycja:
VIVE Kielce właśnie wygrało Ligę Mistrzów! Bravo! Ale co ciekawe - w telewizji żadnej transmisji o końcowym wyniku wzmianka na pasku w TVN24 a o kontuzji Rybusa to cały reportaż był. Jakieś analogie do naszego protestu ? :)
 
Mniejsze od zakładanych dochody z podatków oraz nieudane zapowiedzi finansowania 500+ możliwą przyczyną odmiennej wizji emerytur dla celników?

http://finanse.wp.pl/kat,1035863,title,MF-dochody-budzetu-od-stycznia-do-kwietnia-o-ok-2-mld-zl-mniejsze-od-zakladanych-aktl,wid,18350250,wiadomosc.html

http://finanse.wp.pl/kat,1033759,ti...lowy-nie-ma-sensu,wid,18353225,wiadomosc.html

a więc próba działania jak poprzednia władza i zapowiedzi ostatecznego skoku na kasę emerytów

http://finanse.wp.pl/kat,1040359,ti...den-fundusz-prasa,wid,18351744,wiadomosc.html

Jak nic nie zrobimy to zaoszczędzą na NAS jeszcze bardziej.

Strach jest naturalną cechą człowieka lecz tylko mądry człowiek potrafi go wykorzystać do walki o zwycięstwo.
 
Masz rację degradacja sięgnęła DNA !!!!!!!! Problem w tym, że przy okazji KAS będzie jeszcze gorzej !!!!!! Pod płaszczykiem redukcji etatów, opcji "0" pozbędą się przy okazji wielu wartościowych LUDZI !!!!!!!!!! I taka jest prawda !!!!!! Co do tej pory zrobili???? .......zmiana paru Dyrektorów, Naczelników, ale czy to była dobra zmiana??? Ja osobiście wierzyłem, że postawią na ludzi z kompetencjami, ideałami, wartościami ... a tu co? WIELKA TOTALNA KUPA !!!!!!
W ramach KAS wielu cywilów ubierze się w mundurki, a wielu ludzi z granicy, WZP, itd. wypieprzy się do cywila !!! Jedni i drudzy mówili o "Kolesiostwie" a robią dosłownie to samo !!!!!!!! Dbają tylko o swoje stołki !!!!


  • Font
 
Środowisko czeka na oficjalne stanowisko ZG Celnicy PL w sprawie działań MF odnośnie KAS oraz Projektu Obywatelskiego.


z tego co wielokrotnie różnymi działaniami ZG Celnicy.pl dawał wyraz - jest zdecydowanie przeciw - myślisz że coś się zmieniło?

aaa - w moim imieniu też ni wystepujesz więc w czyim oprócz siebie?
 
Minister Finansów w Poznaniu-KAS
Kolejne spotkanie min. fin P. Szałamachy w towarzystwie M. Banasia i Jasińskiego w ramach tzw. konsultacji społecznych dotyczących wprowadzenia KAS. Spotkanie ma być 30 maja tj. w Poniedziałek. Tym razem miejscem spotkania jest Poznań.
Nikt poza wymienioną trójką nie zna projektu ustawy o KAS, ani ustawy wprowadzającej. No chyba , że Ci Panowie też nie znają.
Będzie zatem znowu opowiadanie bzdur o świetlanej przyszłości w KAS.
Niech was nie zwiedzie marchewka w postaci rzekomych wyższych zarobków w KAS.
Jedynym celem tych zmian jest redukcja zatrudnienia w cle i skarbowości o 30-50% i zatrudnienie w to miejsce swoich.
Kto naiwny niech dalej wierzy w cudowną moc KAS jako panaceum na lukę podatkową i szarą strefę.
Nikt tego nie jest w stanie przewidzieć ani oszacować.
Pewne jest , że pobór należności spadnie a zwalczanie przestępczości będzie symboliczne.
Tak jest zawsze przy zmianach. Zwłaszcza tak źle przygotowanych zmianach jak ta.
/forum IC Poznań/
Ile kosztuje twarz? Szkoda ,że odpowiedz otrzymałem od przełozonych...........


konsultowanie to ustalanie kompromisu, zasięganie opinii o czymś, co się zna

nie dość, że nie znamy treści aktów to jeszcze nie są to konsultacje ale opowiadanie bajek "ja słyszałem, że będziemy jexdzić maybachami na kontrole" albo że "na Placu Zbawiciela rozdają mercedesy" - nie na Placu Zbawiciela ale na Placu Czerwonym, nie mercedesy tylko rowery, i nie rozdają ale kradną

takie to bajki
 
sama prawda

Masz rację degradacja sięgnęła DNA !!!!!!!! Problem w tym, że przy okazji KAS będzie jeszcze gorzej !!!!!! Pod płaszczykiem redukcji etatów, opcji "0" pozbędą się przy okazji wielu wartościowych LUDZI !!!!!!!!!! I taka jest prawda !!!!!! Co do tej pory zrobili???? .......zmiana paru Dyrektorów, Naczelników, ale czy to była dobra zmiana??? Ja osobiście wierzyłem, że postawią na ludzi z kompetencjami, ideałami, wartościami ... a tu co? WIELKA TOTALNA KUPA !!!!!!
W ramach KAS wielu cywilów ubierze się w mundurki, a wielu ludzi z granicy, WZP, itd. wypieprzy się do cywila !!! Jedni i drudzy mówili o "Kolesiostwie" a robią dosłownie to samo !!!!!!!! Dbają tylko o swoje stołki !!!!
/QUOTE]

BURACK - nic dodać nic ująć - zgadzam się 100%!
 
Widać u nich więcej ludzi po szkołach UB niż się komukolwiek mogło wydawać... Odnoszę wrażenie, że MF prowadzi z nami wojnę hybrydową.... Ten niesamowicie rozwinięty front propagandy w prasie przez ostatnie dwa miesiące, teraz te sms'y... Wszystko obliczone na to, żeby stworzyć wrażenie nieuchronności tego co oni zaplanowali, beznadziejności sytuacji i bezsensowności walki z tym... Nie należy temu ulegać. Ja uważam, że im więcej takich sygnałów tym większy sens walki przeciwko temu....

ale skąd wiadomo, że to MF rozsyła? A jaką mamy pewność że projekt poselski nie będzie omawiany/głosowany na najbliższym posiedzeniu sejmu (oczywiście w późnych godzinach nocnych?) Też dostałam tego smsa (nawet kilka), dostałam gęsiej skórki bo myślałam że TO już! skąd mam jakby co się czegoś dowiedzieć? zarządy/koła celnicy pl. nic nie przekazują, na forum też lepiej nie pisać wszystkiego bo MF czyta, Więc pytam jaka forma przekazania ważnego komunikatu jest wiarygodna? Trochę jestem zdezorientowana! W 2008 dostałam sms-a i nie przyszło mi do głowy że MF coś kombinuje i rozsyła. Żebyśmy moi drodzy i my nie sfiksowali!!
 
Witam... tylko jedno... SMS-y... Wydaje mi się, że sprawa jest prosta: wysyłajmy je tylko do naszych znajomych... aby wiedzieli, że są od nas... I odbierajmy tylko od naszych znajomych... Wszelkie inne mogą być nieprawdziwe ;) Wtedy oddzielimy ziarno od plew. Pamiętajmy, zachowajmy rozsądek... Jak wiemy, wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji- dlatego najważniejsze: TRZYMAJMY SIĘ RAZEM pzdr:cool:
 
Rzeczywiście potwierdzam - treść sms jest wiarygodna.
Również z innych źródeł, także z Sejmu, dochodzą takie informacje.
Dialog jaki zaplanowano na RDS w dniu 2 czerwca i w dniu 3 czerwca w MF w świetle powyższego jest fikcyjny.
Propozycja brzmi, aby w dniu 8 czerwca 2016r. o godz. 12:00, pod Sejmem RP przeprowadzić PIKIETĘ wraz z przemarszem i KOLUMNAMI MILCZENIA pod Pałacem Prezydenckim i KPRM. Bezpośrednio po tych wydarzeniach proponuję pozostać w miasteczku namiotowym pod Sejmem RP, które w zależności od zainteresowania funkcjonariuszy, będzie prowadzone do skutku. Do miasteczka namiotowego zaprosić wszystkich funkcjonariuszy wraz z Rodzinami. Miasteczko obsadzać rotacyjnie Izbami Celnymi.
W międzyczasie prowadzić inne działania, o których będziemy się informować sms-ami i bądą o nich informować osoby funkcyjne w ZZ Celnicy PL(na moment sporządzenia tego POSTA nie informowałem jeszcze o tym osoby funkcyjne w Związku, gdyż jest to w trakcie ustaleń)
Jeżeli w tych działaniach weźmie udział ogół funkcjonariuszy będzie dobrze.
NAJWAŻNIEJSZE NA TEN MOMENT - DRASTYCZNY I NATYCHMIASTOWY WZROST LICZEBNOŚCI ZZ W SC!!!
 
Ostatnia edycja:
Chcieliście sygnału to macie. 8 czerwca ci co mają służbę biorą nz ci co mają wolne z grafika biorą nz na dzień następny i jedziemy tak jak napisał Sławek. Niech nikogo nie zabraknie. Niech nas Bóg prowadzi!
 
Sławek - przykro mi to pisać - ale moim zdaniem środki należy stopniować

pikieta i marsz już były

miasteczko - przy obecnym stanie formacji i skali uzwiązkowienia - może samo wygasnąć

poprostu - może zabraknąć sił i środków

pamiętajmy, że takie miasteczko może funkcjonować WYŁĄCZNIE na naszych dniach urlopu i wolnych

dwutysięczna pikieta nie przebiła się do mediów to jaki będzie efekt 100 czy 200-osobowego miasteczka?

pozostaje tylko jedna, ostatnia możliwość

Pozdrawiam

PS Nie będę bronił i uzasadniał swojego zdania w odpowiedzi na posty forumowiczów, żeby nie odbierać zapału ludziom, którzy jednak będą podobnego zdania jak Ty
 
Ostatnia edycja:
celnicy warszawiakom

proponuję zaprosić mobilny punkt pobrań krwi np. na miejsce pikiety. taka mała forma podziękowania warszawiakom za utrudnienia. co państwo na to?

http://www.darkrwi.info.pl/osrodki/wyjazdowe

Rzeczywiście potwierdzam - treść sms jest wiarygodna.
Również z innych źródeł, także z Sejmu, dochodzą takie informacje.
Dialog jaki zaplanowano na RDS w dniu 2 czerwca i w dniu 3 czerwca w MF w świetle powyższego jest fikcyjny.
Propozycja brzmi, aby w dniu 8 czerwca 2016r. o godz. 12:00, pod Sejmem RP przeprowadzić PIKIETĘ wraz z przemarszem i KOLUMNAMI MILCZENIA pod Pałacem Prezydenckim i KPRM. Bezpośrednio po tych wydarzeniach proponuję pozostać w miasteczku namiotowym pod Sejmem RP, które w zależności od zainteresowania funkcjonariuszy, będzie prowadzone do skutku. Do miasteczka namiotowego zaprosić wszystkich funkcjonariuszy wraz z Rodzinami. Miasteczko obsadzać rotacyjnie Izbami Celnymi.
W międzyczasie prowadzić inne działania, o których będziemy się informować sms-ami i bądą o nich informować osoby funkcyjne w ZZ Celnicy PL(na moment sporządzenia tego POSTA nie informowałem jeszcze o tym osoby funkcyjne w Związku, gdyż jest to w trakcie ustaleń)
Jeżeli w tych działaniach weźmie udział ogół funkcjonariuszy będzie dobrze.
NAJWAŻNIEJSZE NA TEN MOMENT - DRASTYCZNY I NATYCHMIASTOWY WZROST LICZEBNOŚCI ZZ W SC!!!
 
Back
Do góry