• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

acha...kluczem do tego, co piszesz jest język ciała?

Adamie, przyznam się!
Ja zauważyłem pierwszy (a nie ostatni) moment, w którym Ty się pogubiłeś między swoimi nickami.
- Howk!

ps
Pytałeś - odpowiem.
Język ciała jest również jednym z elementów "klucza" ...
 
Każdy odbiera tekst inaczej ;-) Każdy ma do tego prawo, tak samo jak każdy ma prawo do oceny naszej sytuacji po swojemu. Stażowo i "pagonowo" bliżej mi do robo ale rozumiem aniołka i nie potępiam go. Do tego doprowadziła obecna polityka naszych przełożonych. Inna sprawa, że nikt nie może być pewien w jakiej rzeczywistości obudzi się 1 stycznia 2017...

KAS oznacza całkowitą likwidację Służby Celnej. Nie od razu, ale w krótkim czasie na pewno.
Niedopuszczalne są jakiekolwiek sugestie, wprost czy poprzez sarkazm kolego >>cat<<, że dopuszczamy w jakimkolwiek momencie istnienie KAS!
Nie wiem, czy nawet nie powinniśmy "na chwilę" odpuścić temat emerytur i skupić się na niedopuszczeniu utworzenia kas. Już o tym zresztą pisałem.
Uważam, że jest to do przemyślenia.

>>cat<<
Po słowie "sarkazm" trzeba było postawić kropkę. Odpuścić sobie pouczanie wszystkich dookoła.
 
obejrzałem relację z pikiety i wyczyny ministerialnego bufona. nic więcej nie napiszę. z procesowej ostrożności oczywiście.

[video=youtube;uw9VRnfl9no]https://www.youtube.com/watch?v=uw9VRnfl9no&index=11&list=RDfkFGwQz_uqM[/video]
 
smutne to
gdyby mogli, to Konstytucję też zmieniliby projektem poselskim
 
A co mam do stracenia? Mam 32 lata i służbę 8 letnią na granicy. Zarabiam 2560 na rękę pomimo pracy w noce, niedziele i święta gdy Ci najbardziej bojący się o swoje d*** f-sze nawołują nas poniewieranych przez te lata do akcji protestacyjnych. Stopień dalej mam z jedną belką i już mija 5 lat bo ciągle jakieś eksperciki z UC/IC muszą awansować co rok a ja co 5 lat. Czasami tak sobie myślę że Czekam na KAS z utęsknieniem bo nasze ZZ nie mają wpływu przez 8 lat na kolejne rządy i dalej jest w tej służbie źle więc może czas na coś nowego?? Może czas to wszystko rozwalić i zacząć od nowa, bo z roku na rok idzie coraz gorsze.Takich jak ja jest wielu i chyba coraz mniej osób zamierza nadstawiać swoje......

Może byś nikogo nie obrażał. Sądzisz, że w biurach pracują gorsi od ciebie i same "przydupasy" . Chyba mało jeszcze wiesz o tej służbie. Wszędzie jest ciężko, na swój sposób ale ciężko. Oczywiście wyjątki istnieją ale nie rozszerzaj ich na całe UC i IC.
 
Ty to doskonale rozumiesz wiec może jesteś małpą z przeciętnym rozumem? Bolo, skoro tak wielu chce rozpocząć akcję i jej nie zaczynają tzn, że czegoś brakuje. Wg Ciebie brakuje im rozumu, wg mnie brakuje hasła i przywódcy. A teraz zapytaj czego nie rozumiem....

nie manipuluj moimi wypowiedziami i nie przypisuj mi czegoś, czego nie napisałem - to po ludzku, zwyczajnie - nie w porządku
 
A co ja mam powiedzieć? W metryce 50+, specjalista z ponad 25 letnim stażem służby 15 lat na granicy i starszego rachmistrza. Więc nie pier...ol, że tak dużo masz do stracenia gówniarzu!

Jak tak tęsknisz za KAS to sobie idź do tych twoich kas. Najwięcej mają ich w "Biedronce" a ludzi potrzebują! Może nawet kierownikiem zostaniesz.

Matko! Co za kretyn!!!


rozumiem nerwy, ale "gówniarzu" i "kretyn" to przesada - nie jesteśmy w bramie z piwkiem - szanujmy się, chociaż trochę
 
Adamie, przyznam się!
Ja zauważyłem pierwszy (a nie ostatni) moment, w którym Ty się pogubiłeś między swoimi nickami.
- Howk!

ps
Pytałeś - odpowiem.
Język ciała jest również jednym z elementów "klucza" ...

myślisz? robozoll i dworcow? może jeszcze jeden do trójcy a raczej trojki?
 
rozumiem nerwy, ale "gówniarzu" i "kretyn" to przesada - nie jesteśmy w bramie z piwkiem - szanujmy się, chociaż trochę

Nerwy? Owszem, ale zawsze będę tak reagował, gdy w czyjejś wypowiedzi wyczuję choćby cień akceptacji dla utworzenia KAS. Zero tolerancji dla KAS!
Będzie KAS, nie będzie Nas!!!
 
Ptaszki ćwierkaja że w nadchodzącym tygodniu w sejmie będzie przepychany KAS.To już koniec.
A które ptaszki tak ćwierkają? Może przy okazji podadzą link do projektu ustawy.... A czy ptaszki odnotowały jakikolwiek namacalny dowód na to, projekt takiej ustawy został wniesiony do sejmu jako projekt rządowy lub też zgłoszony przez grupę posłów? Ludzie zróbmy to należy zrobić w obecnej sytuacji, ale bez bezsensownego "bicia piany"... A ptaszki lepiej niech zaczną powtarzać tylko sprawdzone i w jakikolwiek sposób udowodnione informacje. A my funkcjonariusze do dzieła, bez tego całego gadania....
P.S. Najbliższe powiedzenie sejmu odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 r., zatem gdyby mieli w przyszłym tygodniu przepychać KAS musieliby zwołać nadzwyczajne posiedzenie sejmu. Rozumiem, że ta śmieszna reforma jest niezwykle istotna dla niektórych, ale aż tak?
 
Ostatnia edycja:
A co mam do stracenia? Mam 32 lata i służbę 8 letnią na granicy. Zarabiam 2560 na rękę pomimo pracy w noce, niedziele i święta gdy Ci najbardziej bojący się o swoje d*** f-sze nawołują nas poniewieranych przez te lata do akcji protestacyjnych. Stopień dalej mam z jedną belką i już mija 5 lat bo ciągle jakieś eksperciki z UC/IC muszą awansować co rok a ja co 5 lat. Czasami tak sobie myślę że Czekam na KAS z utęsknieniem bo nasze ZZ nie mają wpływu przez 8 lat na kolejne rządy i dalej jest w tej służbie źle więc może czas na coś nowego?? Może czas to wszystko rozwalić i zacząć od nowa, bo z roku na rok idzie coraz gorsze.

Takich jak ja jest wielu i chyba coraz mniej osób zamierza nadstawiać swoje......

Kolego,
ja mam po kilka lat stażu w każdej z tych komórek: na granicy, w logistyce, w akcyzie i w WZP. I żeby była jasność - w swoich "awansach" nie dotarłem nawet do korpusu aspirantów. Powiem jedno: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Naiwny jesteś, jeżeli sądzisz że KAS da Ci jakąś nową szansę. KAS da szansę wyłącznie tym, którzy przyjdą jako siostrzeńcy albo przydupasy nowych przyłożonych, a ci będą z tzw. kadr skarbowych lub przyniesieni w teczce. Ty, jeżeli łaskawie pozwolą pozostać Ci w mundurze, będziesz co najwyżej zapieprzał ze śrubokrętem.
 
Najbliższe powiedzenie sejmu odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 r., zatem gdyby mieli w przyszłym tygodniu przepychać KAS musieliby zwołać nadzwyczajne posiedzenie sejmu. Rozumiem, że ta śmieszna reforma jest niezwykle istotna dla niektórych, ale aż tak?

Na stronie sejmu harmonogram z obrad 10-tego jest pusty. Pewnie będzie niespodzianka, kilka knotów do przepchnięcia. "Nocny notariusz" się nie wyśpi...
 
CZD ma zostać rozwiązane ustawą.Pielęgniarki nie muszą protestować.Ten zamysł jest bardzo prawdopodoby w stosunku do Nas.
 
Sławek czy prowadzisz jakieś rozmowy z MF? Czy znasz jakieś konkrety, terminy itp.? Na forum nie ma żadnych informacji od Ciebie.
 
Back
Do góry