• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dokładnie tak uważam temat emek należy odpuścić najważniejsza teraz jest Służba Celna i jej delegalizacja. Kas = SYF.
Po pierwsze walczymy o niedopuszczenie do delegalizacji Służby Celnej,
potem są emki,
a na końcu podwyżki.

Dokładnie tak jak piszesz.

Jeżeli KAS wejdzie nie będzie żadnych emek oprócz ludzi którzy załapią się na funkcjonariuszy w KAS i to liczone będą od utworzenia tego syfu. Czyli zatrudnienie według nowych zasad ustawy tw. emerytur policyjnych zatem 25 lat służby i 55 lat wiekiem dokładnie tak jak chcą, a pierwsi emeryci pojawią się w 2042 roku !!!! (i chyba gdzieś już tą datę słyszałem). Przemawiają za tym dotychczasowe wypowiedzi Panów Szałamachy i Banasia oraz "zdrowy rozsądek" (z ich punktu widzenia). Jeżeli wprowadzą emki uwzględniając jakikolwiek czas ze Służby Celnej narażają się na procesy i ogromne odszkodowania. Jeżeli będą liczyć od wprowadzenia KAS nikt w żadnym sądzie niczego nie wygra bo w SC nie było emek i już, a KAS to już całkiem inna formacja.
I nawet jeżeli w początkowej fazie przepisów przejściowych znajdzie się zapis o uwzględnieniu do emerytury wcześniejszych okresów służby w SC to tylko po to żeby nas poróżnić pomiędzy sobą. Pewne jest że na krótko przed 01.01.2017 r. powstanie poprawka do ustawy i to zmienią, a wtedy ta część która się cieszyła, że dostali co chcieli nic już nie będzie mogła zrobić.

I nie są to jak niektórzy napiszą żadne bajki i czarnowidztwo tylko wynik poskładania ze sobą wszystkiego co dzieje się wokół przedmiotowych spraw. Ponadto gdybym był tak zawistny jak MF i miał takie chore poglądy jak Oni to zrobił bym dokładnie tak jak napisałem i jak to się mówi "biorę wszystko".

I jeżeli ktoś myśli że pracuje na granicy i mu się należy to się grubo myli. Po pierwsze póki co nic mu się nie należy i zapewne niczego mu nie zaliczą, a po drugie musi jeszcze dostać propozycję pracy bo wcale nie jest to pewne jak to niektóry uważają na granicy i w WZP. Wszyscy jesteśmy takimi samymi funkcjonariuszami niezależnie gdzie pracujemy więc jak dojdzie do weryfikacji to wszyscy na granicy i w WZP na pewno się nie ostaną tylko zostaną podmienieni. I jestem tego pewny służąc obecnie na granicy.
 
Ostatnia edycja:
Witam... tak na dobranoooc troszkę... humorystycznie... Właśnie przyszło mi coś do głowy: Czy coś Wam mówi i kojarzy się to określenie: Lord Farquaad? hehehe pzdr dooobranooc :cool:
 
ok, nie czekam, od jutra protestuje, jak przyjedzie prasa to mam powiedziec, ze protestuje sam czy z kolegami? Ok, z kolegami, jak zapytaja kto was reprezentuje, kto jest od kontaktow z prasa, z kim ma rozmawiac pracodawca, to co mam powiedziec_ ? Komitet Protestacyjny utworzony przez trzy centrale_? czego jeszcze nie rozumiesz?


jeśli jesteś w celnikach to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wskazał władze związku?

poza tym o jakim proteście ty piszesz? nie możemy przecież strajkować, ana L-4 spodziewasz się dziennikarzy ? albo pracodawcy któremu powiesz że twoje L-4 jest fikcyjne bo tak naprawdę nie chorujesz tylko protestujesz? stuknij się w czuprynkę, i zamiast ciągle dogryzać innym pomyśl
 
Ostatnia edycja:
jeżeli kas wejdzie nie będzie żadnych emek oprócz ludzi którzy załapią się na funkcjonariuszy w kas i to liczone będą od utworzenia tego syfu. Czyli zatrudnienie według nowych zasad ustawy tw. Emerytur policyjnych zatem 25 lat służby i 55 lat wiekiem dokładnie tak jak chcą, a pierwsi emeryci pojawią się w 2042 roku !!!! (i chyba gdzieś już tą datę słyszałem). Przemawiają za tym dotychczasowe wypowiedzi panów szałamachy i banasia oraz "zdrowy rozsądek" (z ich punktu widzenia). Jeżeli wprowadzą emki uwzględniając jakikolwiek czas ze służby celnej narażają się na procesy i ogromne odszkodowania. Jeżeli będą liczyć od wprowadzenia kas nikt w żadnym sądzie niczego nie wygra bo w sc nie było emek i już, a kas to już całkiem inna formacja.
I nawet jeżeli w początkowej fazie przepisów przejściowych znajdzie się zapis o uwzględnieniu do emerytury wcześniejszych okresów służby w sc to tylko po to żeby nas poróżnić pomiędzy sobą. Pewne jest że na krótko przed 01.01.2017 r. Powstanie poprawka do ustawy i to zmienią, a wtedy ta część która się cieszyła, że dostali co chcieli nic już nie będzie mogła zrobić.

I jeżeli ktoś myśli że pracuje na granicy i mu się należy to się grubo myli. Po pierwsze póki co nic mu się nie należy i zapewne niczego mu nie zaliczą, a po drugie musi jeszcze dostać propozycję pracy bo wcale nie jest to pewne jak to niektóry uważają na granicy i w wzp. Wszyscy jesteśmy takimi samymi funkcjonariuszami niezależnie gdzie pracujemy więc jak dojdzie do weryfikacji to wszyscy na granicy i w wzp na pewno się nie ostaną tylko zostaną podmienieni. I jestem tego pewny służąc obecnie na granicy.
bardzo mądra wypowiedź ważne żeby całe nasze środowisko to zrozumiało ,że nikt nie może być pewny ani emek ani czy w ogóle będzie pracował w kasie! rządzący będą nas zwodzić i ściemniać dając obietnice bez pokrycia dążyć do poróżnienia środowiska. jedyne czego się boją to protestu na maxa całej służby celnej.
 
Jedyna nasza szansa to zmasowany protest w światowy dzień młodzieży i w czasie szczytu NATO, Cały świat będzie patrzył na Polskę i wtedy żadne wiadomości nie będą mogły udać ,że nie było protestu celników.
Warto byłoby też rozważyć zwołanie konferencji przed Trybunałem Konstytucyjnym Sławka z jakąś grupka celników i zaproszenie mediów na konferencje. Temat Trybunału jest teraz bez przerwy na czołówkach mediów więc powinni się na niej stawić. Sławek co o tym myślisz?
 
Brawo rząd, brawo PIS. Wasze idiotyczne pomysły łączenia Służby Celnej i Urzędów Skarbowych w KAS doprowadzą do waszego niechybnego i szybkiego upadku. Po, Nowoczesna już się cieszą i zacierają ręce, a wy jak te dzieci we mgle brniecie dalej w idiotyczne łączenia i słuchacie oderwanego od życia Banasia i Szałamachy. Trzeba być kompletnym idiotą aby nie widzieć kto i do czego zmierza. Funkcjonariusze Celni są naprawdę dobrymi fachowcami, wykształconymi i dadzą sobie radę w każdej sytuacji. Wy natomiast, sądząc po waszych decyzjach raczej nie. Panie Kaczyński, z takim Rządem to daleko pan i pana partia daleko nie zajedzie. Ale jak mówi przysłowie „co głupiemu po rozumie”. Poziom waszych pomysłów sięgnął rynsztoka.
Jeszcze tylko parą słów do młodszych funkcjonariuszy, okłamali nas setki razy, jeśli liczycie na podwyżki płac które wam obiecują to się mylicie. Jaką macie gwarancję, że po raz kolejny Nas nie okłamią. Jedynym wyjściem według mnie jest ogólnopolski protest wszystkich funkcjonariuszy. Wszystkich młodych, starych, jednoczesny, oddolny. Pozdrawiam.
 
Jedyna nasza szansa to zmasowany protest w światowy dzień młodzieży i w czasie szczytu NATO, Cały świat będzie patrzył na Polskę i wtedy żadne wiadomości nie będą mogły udać ,że nie było protestu celników.
Warto byłoby też rozważyć zwołanie konferencji przed Trybunałem Konstytucyjnym Sławka z jakąś grupka celników i zaproszenie mediów na konferencje. Temat Trybunału jest teraz bez przerwy na czołówkach mediów więc powinni się na niej stawić. Sławek co o tym myślisz?

Protest trzeba zacząć przed ŚDM. Żeby rząd wiedział, że jak trzeba będzie to SC stanie właśnie na czas ŚDM. Boże to jest tak wszystko proste, że aż mnie dziwią niektóre posty. Powtarzanie w kółko wciąż tego samego. Sławek wyraził się jasno odnośnie oddolnego protestu. Jeśli ktos boi się zacząc to niech nie zaczyna. Znajdzie się w ciemniej d...pie i podziekuje potem za to sam sobie. Przysłowie mówi, że nie kopie się leżącego. SC leży a MF właśnie nas kopie. Nie wiem co tu jeszcze dodać.........
 
Czego możemy oczekiwać od PiS-u?
Sprawa dotyczy innej instytucji, równie ważnej dla nas jak S.C. Polecam przeczytać wpis Romana Giertycha na jego oficjalnym profilu Facebookowym (link).

Ano tego właśnie. Schemat działania jest identyczny.
 
Ostatnia edycja:
Czego możemy oczekiwać od PIS-u? Ano tego że dalej będzie miał w pogardzie urzędników i inteligencje, że dalej będzie te grupy deprecjonował.
Przecież oni dążą do władzy absolutnej, nie potrzeba im jednostek myślących - tylko żołnierzy bezwolnie wykonujących polecenia.

Przecież jeszcze jakiś czas temu emki popierały - obecnie - najważniejsze osoby w Kraju. A dziś jakby zapomniały....
No cóż, można było się tego spodziewać - to politycy...
 
...
Jeszcze tylko parą słów do młodszych funkcjonariuszy, okłamali nas setki razy, jeśli liczycie na podwyżki płac które wam obiecują to się mylicie. Jaką macie gwarancję, że po raz kolejny Nas nie okłamią. Jedynym wyjściem według mnie jest ogólnopolski protest wszystkich funkcjonariuszy. Wszystkich młodych, starych, jednoczesny, oddolny. Pozdrawiam.

Właśnie, młodzieży celnicza! Mam za sobą 25 lat służby. W kwestii wynagrodzeń, premii, nagród i czegokolwiek tam jeszcze, przez te ćwierć wieku nauczyłem się jednego.
Póki jakichkolwiek obiecanych pieniędzy nie zobaczę na koncie, to ich nie ma!
Nigdzie indziej jak w SC, sprawdza się przysłowie: "Obiecanki, macanki a głupiemu stoi"! Czy jakoś tak... :D
Wielokrotnie jeszcze Was, droga młodzieży wyrolują! Na cacy!
Chyba że, teraz razem nie dopuścimy do tego i wspólnym działaniem urządzimy Służbę Celną po Naszemu!
Inaczej to nic nie będzie.
 
Przed chwilą ktoś z Naszych zadzwonił do Bulu Głowy w TV Republika z pytaniem dlaczego w ich telewizji nie przekazali wiadomości o naszym proteście w związku z likwidacją Służby Celnej. Prowadzący nie zostawił na nas suchej nitki. okazało się, że jednak wie o czym mowa i od razu przekierował dyskusję na temat emerytur, które nam się absolutnie nie należą, bo- i tu argumenty Banasia. Oprócz tego stwierdził, że państwo nas ubiera i karmi (?), a jego nie i że wszyscy zarabiamy po 3 tysiące i też chciałby być celnikiem, bo to żadna robota.
Na koniec programu pojechał po pielęgniarkach z Centrum Zdrowia Dziecka, że nie mają przymusu pracy w tym miejscu i mogą się zwolnic jak im warunki nie pasują i to samo radził celnikom.
Źle wróży jak tak nas przedstawia rządowa telewizja.
Taki the beściak a w Wyborczej też pracował (z Wikipedii).
 
Ostatnia edycja:
Przed chwilą ktoś z Naszych zadzwonił do Bulu Głowy w TV Republika z pytaniem dlaczego w ich telewizji nie przekazali wiadomości o naszym proteście w związku z likwidacją Służby Celnej. Prowadzący nie zostawił na nas suchej nitki. ...


Właśnie dlatego sugerowałem, by kwestią PR zajął się ZG ze Sławkiem. Osoba niedoświadczona trafiając na "starego wygę",
nie ma najmniejszych szans na utrzymanie tematu, a tym bardziej na jego wyjaśnienie.
 
Czekam do poniedziałku na działania ZG ZZ Celnicy PL ze Sławkiem Siwym na czele jeśli polityka włażenia w d..pę wiadomo komu się nie zmieni żegnam czule bo zaczyna to być żałosne i chyba nastawione na wyniszczenie środowiska.
CAT i nie pisz bzdur republika jest tubą pisu i jest to głos partii i nie wypisujcie bzdur, że tak nie jest.
 
...
CAT i nie pisz bzdur republika jest tubą pisu i jest to głos partii i nie wypisujcie bzdur, że tak nie jest.

Gdzież to pisałem coś o "republice", "tubie" lub "głosie" jakiejś "partii" ?!
Nie zauważyłem!

Zauważyłem natomiast, że w okolicach dni wolnych, stajesz się bardziej radykalny, potem czasem kogoś zmieszasz z błotem, czasem powołasz się na kogoś z rodziny adwersarza, by na koniec obrazić się śmiertelnie i ostatecznie (nie policzę już który) ostatni raz, pożegnać się "na wieki".
Mam nadzieję, że to nie Ty dzwoniłeś do wspomnianej redakcji, gdyż bez względu na prawą czy lewą stronę, lub też robienie za dowolny instrument dęty jakiejkolwiek opcji politycznej, nikt by nie słuchał gościa w podobnym stanie (ducha), a jeszcze z takim bólem głowy ...

ps
Program nazywa się chyba "bul głowy" więc to raczej nie o ten Twój chodziło ;)
 
Gdzież to pisałem coś o "republice", "tubie" lub "głosie" jakiejś "partii" ?!
Nie zauważyłem!

Zauważyłem natomiast, że w okolicach dni wolnych, stajesz się bardziej radykalny, potem czasem kogoś zmieszasz z błotem, czasem powołasz się na kogoś z rodziny adwersarza, by na koniec obrazić się śmiertelnie i ostatecznie (nie policzę już który) ostatni raz, pożegnać się "na wieki".
Mam nadzieję, że to nie Ty dzwoniłeś do wspomnianej redakcji, gdyż bez względu na prawą czy lewą stronę, lub też robienie za dowolny instrument dęty jakiejkolwiek opcji politycznej, nikt by nie słuchał gościa w podobnym stanie (ducha), a jeszcze z takim bólem głowy ...

ps
Program nazywa się chyba "bul głowy" więc to raczej nie o ten Twój chodziło ;)

Witaj.
Nie dyskutuj bez sensu. Weź od poniedziałku L4.
 
Właśnie dlatego sugerowałem, by kwestią PR zajął się ZG ze Sławkiem. Osoba niedoświadczona trafiając na "starego wygę",
nie ma najmniejszych szans na utrzymanie tematu, a tym bardziej na jego wyjaśnienie.

Cat! To nie powinno być sugestią lecz żądaniem! Powinien dawno być powołany rzecznik prasowy ZZ Celnicy PL i tylko on powinien wypowiadać się do mediów! Oczywistym jest, że taka osoba musi być przygotowana i z mocnym kręgosłupem! Kolega Sławek nie jest w stanie wszystkiego sam pociągnąć!
 
Czekam do poniedziałku na działania ZG ZZ Celnicy PL ze Sławkiem Siwym na czele jeśli polityka włażenia w d..pę wiadomo komu się nie zmieni żegnam czule bo zaczyna to być żałosne i chyba nastawione na wyniszczenie środowiska.
CAT i nie pisz bzdur republika jest tubą pisu i jest to głos partii i nie wypisujcie bzdur, że tak nie jest.

zgadzam się w 100% i popieram. Powoli zaczyna do mnie docierać że po wprowadzeniu KAS będzie nas mniej a to znaczy łatwiejszą konsolidację do strajków. Na tą chwilę każdy czeka na oddolną akcję z granicy czego nie zobaczycie.

Działania ZZ opierają się na wysyłaniu kolejnych pism i czekaniu na rzeź jak owce. A na PR jest już za późno tu potrzebne są zdecydowane działania.

I nie mówcie o akcjach oddolnych bo jakoś czy to pielęgniarki z CDZ czy górnicy czy nauczyciele ZAPOWIADAJĄ wcześniej rozpoczęcie strajku dając niejako ostateczne ultimatum.

Po to mamy przewodniczącego ZZ aby podejmował decyzje.

Rozumiem że czekamy na spotkanie podkomisji>? kiedy będzie i co wyniknie po 5 minutach? ŻE NIE MA JESZCZE STANOWISKA RZĄDU a nawet gdyby było o go nie upublicznią przed licpem

Oglądam czasem TV republika jest jest pro PISowa więc widać jak można zaufać Rządowi i czekać nie wiem na co...............
 
Ostatnia edycja:
Czekam do poniedziałku na działania ZG ZZ Celnicy PL ze Sławkiem Siwym na czele jeśli polityka włażenia w d..pę wiadomo komu się nie zmieni żegnam czule bo zaczyna to być żałosne i chyba nastawione na wyniszczenie środowiska.
CAT i nie pisz bzdur republika jest tubą pisu i jest to głos partii i nie wypisujcie bzdur, że tak nie jest.

po raz kolejny napiszę - S
ławka wypowiedź jest czytelna - doszliśmy do etapu, na którym oddolne inicjatywy nie będą gaszone

co tu jeszcze gdybać?
 
Back
Do góry