• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

wydaje mi się, ze należy spróbować. niezależnie od innych niezbędnych form aktywności. poza tym, nie możemy za dużo wymagać. raz już kolega przewodniczący został zwolniony.

Sławek - przykro mi to pisać - ale moim zdaniem środki należy stopniować

pikieta i marsz już były

miasteczko - przy obecnym stanie formacji i skali uzwiązkowienia - może samo wygasnąć

pozostaje tylko jedna, ostatnia możliwość

Pozdrawiam

PS Nie będę bronił i uzasadniał swojego zdania w odpowiedzi na posty forumowiczów, żeby nie odbierać zapału ludziom, którzy jednak będą podobnego zdania jak Ty
 
bolo1999. Musimy tam być w czasie rzeczywistym pod Sejmem. Poza tym taki był plan od początku, o ile pierwsza pikieta okaże się niewystarczająca. Dlatego pierwsza pikieta była pod MF i przeciwko wyłącznie MF. Skoro nie została zrozumiana będzie kolejna, tym razem pod Sejmem. Poza tym nie było kolumn milczenia przed Pałacem Prezydenckim i KPRM. Wyobraź sobie tysiące umundurowanych funkcjonariuszy stojących w kolumnie przed Pałacem i KPRM. Tego już żadne media nie będą mogły przemilczeć. Poza tym tak samo stopniują protest inne służby mundurowe - vide pikiety w lipcu i październiku ubiegłego roku.
 
Naruszenie tzw. Miesięcznicy da większy efekt medialny. Tam obowiązkowo przebywa cały zbiór mądrych inaczej.
 
Witam wszystkich. Z całym szacunkiem dla braci celniczej. Miasteczko ma powstać chyba po to, żeby w czasie tzw. spokoju przeszła ustawa. Ludzie już są zmęczeni. Może właśnie o takie działania chodzi rządzącym. Bez strat przyjąć co założyli. Jestem zdziwiony i nie osamotniony w poglądzie, że strategia ta nie przynosi i nie przyniesie żadnych efektów. Celnicy z mojego otoczenia są przekonani, że wszystko jest już niestety poukładane. Coraz częściej słyszę o rezygnacji ze struktur związkowych, bo przecież w kasach ich już i tak nie będzie. Co z zapewnieniami, że już w marcu będziemy mogli odchodzić na emerytury. Mamy czerwiec, będzie lipiec i styczeń 2017. Pozdrawiam i przepraszam za mój pesymizm. Ale mój optymizm odszedł już na dobre.
 
Celnicy z mojego otoczenia są przekonani, że wszystko jest już niestety poukładane. Coraz częściej słyszę o rezygnacji ze struktur związkowych, bo przecież w kasach ich już i tak nie będzie. Co z zapewnieniami, że już w marcu będziemy mogli odchodzić na emerytury. Mamy czerwiec, będzie lipiec i styczeń 2017. Pozdrawiam i przepraszam za mój pesymizm. Ale mój optymizm odszedł już na dobre.
Jest dokładnie odwrotnie. Po 13 maja jest coraz większy optymizm. Takie żale i frustracje to najlepiej wylewać na własnym profilu FB.
 
... Takie żale i frustracje to najlepiej wylewać na własnym profilu FB.

Popieram w całości!
I dodatkowo, jeśli ktokolwiek choćby w pół słowa zasugerował, że KAS jest ok (na przykład niejaki "angel coś tam") to natychmiast powinien być usunięty z tego forum!!!
Będzie KAS, nie będzie Nas!
 
Ostatnia edycja:
Znowu pochody i nasiadówki przed Sejmem. To musi być petarda, a nie paradowanie z flagami.
Zobaczcie co się dzieje z pielęgniarkami, mają je w #@)#!?-ju.
Tu trzeba działać a nie stękać. Trzeba działać.
 
Chcieliście sygnału to macie. 8 czerwca ci co mają służbę biorą nz ci co mają wolne z grafika biorą nz na dzień następny i jedziemy tak jak napisał Sławek. Niech nikogo nie zabraknie. Niech nas Bóg prowadzi!


Nie znam skali wielkości, dla liczby funkcjonariuszy pełniących służbę w systemie 12/24,
lecz wypada ich uwzględnić w tej "wyliczance"! "Biorą" więc trzy dni urlopu i przyjeżdżają ...


Sławek - przykro mi to pisać - ale moim zdaniem środki należy stopniować
pikieta i marsz już były
miasteczko - przy obecnym stanie formacji i skali uzwiązkowienia - może samo wygasnąć
poprostu - może zabraknąć sił i środków
pamiętajmy, że takie miasteczko może funkcjonować WYŁĄCZNIE na naszych dniach urlopu i wolnych
dwutysięczna pikieta nie przebiła się do mediów to jaki będzie efekt 100 czy 200-osobowego miasteczka?
pozostaje tylko jedna, ostatnia możliwość
...


Jasny gwint! W Twoich słowach >>bolo1999<<, widzę więcej niż sporo racji, chociaż sam nie mam zwyczaju się poddawać.
Dlatego mającym nadzieję, proponuję nadal myśleć i "kombinować", szczególnie nad niestandardowymi rozwiązaniami.
Sam miewam skrajne pomysły, ale chyba nie jestem sam ?!
- Byłbym gotów nawet na "Protest Głodowy", gdyby nie to, że chyba również taki jest dla Nas zabroniony i może się wiązać dla Nas, nawet z sankcjami karnymi. Powtórzę: DLA NAS, ale NIE DLA NASZYCH RODZIN ...
 
Do miasteczka namiotowego zaprosić wszystkich funkcjonariuszy wraz z Rodzinami.
Warto zabrać małe dzieci ze sobą .Media pokażą obrazek celnika trzymającego na rękach małe dziecko i ten obraz pójdzie w świat. Damy jasny przekaz ,że protestujemy ponieważ byt naszych rodzin ,naszych dzieci jest zagrożony!
 
Mniejsze od zakładanych dochody z podatków oraz nieudane zapowiedzi finansowania 500+ możliwą przyczyną odmiennej wizji emerytur dla celników?
http://finanse.wp.pl/kat,1035863,ti...-zakladanych-aktl,wid,18350250,wiadomosc.html
http://finanse.wp.pl/kat,1033759,ti...lowy-nie-ma-sensu,wid,18353225,wiadomosc.html
a więc próba działania jak poprzednia władza i zapowiedzi ostatecznego skoku na kasę emerytów
http://finanse.wp.pl/kat,1040359,ti...den-fundusz-prasa,wid,18351744,wiadomosc.html

Jak nic nie zrobimy to zaoszczędzą na NAS jeszcze bardziej.
 
Czymże to mój post zawinił, że nie jest publikowany? Nie ma tam niczego co naruszałby zasady i regulamin forum ani przyjętych norm społecznych czy też tym bardziej przepisów prawa.

Moderatorze obudź się i opublikuj lub wskaż merytoryczną przesłankę blokowania.
 
Witam wszystkich. Z całym szacunkiem dla braci celniczej. Miasteczko ma powstać chyba po to, żeby w czasie tzw. spokoju przeszła ustawa. Ludzie już są zmęczeni. Może właśnie o takie działania chodzi rządzącym. Bez strat przyjąć co założyli. Jestem zdziwiony i nie osamotniony w poglądzie, że strategia ta nie przynosi i nie przyniesie żadnych efektów. Celnicy z mojego otoczenia są przekonani, że wszystko jest już niestety poukładane. Coraz częściej słyszę o rezygnacji ze struktur związkowych, bo przecież w kasach ich już i tak nie będzie. Co z zapewnieniami, że już w marcu będziemy mogli odchodzić na emerytury. Mamy czerwiec, będzie lipiec i styczeń 2017. Pozdrawiam i przepraszam za mój pesymizm. Ale mój optymizm odszedł już na dobre.

A kto zapewniał że w marcu emerytury?
 
Granica rozpoczęła protest
attachment.php
attachment.php
 

Attachments

  • 20160530_051048.jpg
    20160530_051048.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 510
  • 20160530_051038.jpg
    20160530_051038.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 466
Czymże to mój post zawinił, że nie jest publikowany? Nie ma tam niczego co naruszałby zasady i regulamin forum ani przyjętych norm społecznych czy też tym bardziej przepisów prawa.

Moderatorze obudź się i opublikuj lub wskaż merytoryczną przesłankę blokowania.
Tak działa system antyspamowy, nie mamy na to wpływu...
Staram się kilka razy dziennie akceptować zablokowane posty ale nie zawsze jestem przy komputerze stąd opóźnienia.
 
strajk, strajk niech opęta cały kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Musimy wygrać !!!!!!!!!!!!! Prawo, bóg, honor i ojczyzna tego wymaga !!!!!!!!!!!!!!
 
Musimy tam być w czasie rzeczywistym pod Sejmem. Poza tym taki był plan od początku, o ile pierwsza pikieta okaże się niewystarczająca. Dlatego pierwsza pikieta była pod MF i przeciwko wyłącznie MF. Skoro nie została zrozumiana będzie kolejna, tym razem pod Sejmem. Poza tym nie było kolumn milczenia przed Pałacem Prezydenckim i KPRM. Wyobraź sobie tysiące umundurowanych funkcjonariuszy stojących w kolumnie przed Pałacem i KPRM. Tego już żadne media nie będą mogły przemilczeć. Poza tym tak samo stopniują protest inne służby mundurowe - vide pikiety w lipcu i październiku ubiegłego roku.

Z całym szacunkiem dla taktyki obranej przez Wielkie Prezydium ale wybrane środki są nieco nieodpowiednio dobrane. Można by powiedzieć zbyt delikatne i naiwne do sytuacji. Ja rozumiem strach, ale cóż po okazywaniu dezaprobaty czy niezadowolenia dla czyjegoś zachowania jak ktoś idzie na Ciebie z nożem w ręku w ewidentnym zamiarze pozbawienia życia.

Zrozumiałe są tu coraz liczniejsze głosy o bardziej odważnych formach samoobrony formacji. Samoobrony przed zniszczeniem. W celu odparcia bezpośredniego zamachu na zdowie lub życie formacji i zagrożenia z tym związane, mogą zostać użyte środki przymusu bezpośredniego.

Pamiętać tu należy, że pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka przed rozpoczęciem obecnego protestu stosowały rotacyjny protest głodowy i jakoś to nie wzruszyło dyrektorskich i rządowych serc, ani tym brdziej nie przybliżyło do polepszenia warunków pracy tychże pielęgniarek.

Poza tym innych formacji nie chciano unicestwić toteż dobrane środki mogły być i były inne niż powinny być uzyte w Naszej sytuacji.

Myślę, że powinniśmy brać pod uwagę także inne opcje. Dla dobra formacji, dla dobra Nas wszystkich, dla dobra Polski.
 
Back
Do góry