• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sama prawda w wypowiedzi bolo1999, pewnie można by jeszce dorzucić coś o marnotrawstwie pieniędzy w tej materii. A co do wpisu angel81, nie wydaje mi się by co kolwiek odzyskali, raczej będą dalej dołować, tym bardziej, że ich retoryka się nie zmienia.
 
Dzisiaj mamy osiągnięte 180 000 podpisów i zbieramy dalej. Przepraszam, że nie odnoszę się do ww. wpisów jednak czas mnie goni, bo mam jeszcze do zebrania dużo potencjalnych podpisów Obywateli pod Naszym wspólnym projektem i właśnie wychodzę.

W Piątek o 14-ej składamy podpisy w Sejmie. Zapraszam Funkcjonariuszy z W-wy do udziału w tym historycznym dla Naszej formacji wydarzeniu. Biuro Podawcze Sejmu RP godz. 14-a - Piątek 28 sierpnia.
Bądźcie w umundurowaniu.
ZAPRASZAM I DZIAŁAMY DALEJ! MAMY JESZCZE DWA DNI!
RAZEM MOŻEMY OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO!
 
dzisiaj mamy osiągnięte 180 000 podpisów i zbieramy dalej. Przepraszam, że nie odnoszę się do ww. Wpisów jednak czas mnie goni, bo mam jeszcze do zebrania dużo potencjalnych podpisów obywateli pod naszym wspólnym projektem i właśnie wychodzę.

W piątek o 14-ej składamy podpisy w sejmie. Zapraszam funkcjonariuszy z w-wy do udziału w tym historycznym dla naszej formacji wydarzeniu. Biuro podawcze sejmu rp godz. 14-a - piątek 28 sierpnia.
Bądźcie w umundurowaniu.
Zapraszam i działamy dalej! Mamy jeszcze dwa dni!
Razem możemy osiągnąć wszystko!



czy będą media?
 
Dzień dobry.
No właśnie, zaczynają się coraz częściej - w miarę zbliżania terminu zmian w wyniku nowych wyborów - sygnały świadczące o przewidywanych pomysłach dot. funkcjonowania Służby.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby zaczęła się poważna rozmowa, nawet w formie publicznej, nt. planów wobec Naszej Służby.
Nie powinniśmy z tym czekać do rozstrzygnięć wyborczych.
Ważne jest poznanie stanowiska wszystkich stron.
Emerytury mundurowe są tylko jednym z (najistotniejszych) elementów tej debaty.
Ważniejsze jest, co ma ze Służby Celnej się wyłonić w przyszłym roku.
Czy prawdziwa Służba Mundurowa, silna, jednolita, profesjonalnie realizująca swoje bardzo ważne zadania ustawowe wobec państwa, społeczeństwa i gospodarki, czy też rozebrana na czynniki pierwsze administracja celna z malutkim "komponentem mundurowym".
(...)

No, OK. Ale gdzie Ty widzisz potrzebę istnienia takiej Służby (poza granicą wschodnią)? Średniej wielkości izbę wewnętrzną obsłużyłoby 100 funkcjonariuszy i 100 cywilów. Obecnie 40% ludzi zajmuje się przerejestrowywaniem pism i pisaniem sprawozdań dla samych siebie.
Przykre, że nas kierownictwo lekceważy, ale zasada: Jak ci się nie podoba to się zwolnij, a my się ucieszymy
jest wynikiem ogromnego przerostu zatrudnienia w SC. Ja nie piszę, żeby wszystkich zwolnić (w tym mnie), ale to jest forum fachowców a bajerować to można teściową, prasę, tv a nie dla samych siebie

Dzień dobry.
Jestem zadziwiony tak słabą znajomością u Kolegi ustawowych zadań Służby Celnej i skali zaniechań w ich realizacji.
Nie będę się długo rozwodził, część argumentacji w tym względzie została przedstawiona już wcześniej - w trakcie dyskusji nad wyrokiem TK.
Warto zachęcić do ponownej jego lektury, co może doprowadzić do wniosku, że zaangażowanie SC w realizację jej własnych zadań może nam tylko pomóc w uzasadnieniu przyznania nam emek mundurowych.
Proszę więc o uważną lekturę art. 2 ustawy o SC i zestawienie zdobytej wiedzy z aktualnym od kilku lat stanem realizacji tych zadań.
Nie mówię o łapaniu drobnych przewalaczy granicznych, czy też bazarowo-targowiskowych, tylko o ściganiu, zwalczaniu przestępczości paliwowej, alkoholowej, tytoniowej i hazardowej o znamionach przestępczości zorganizowanej, realizowanej przez grupy przestępcze na terenie całego kraju.
My praktycznie wcale tego nie robimy, tylko uprawiamy drobne działania PR-owe. Łapiemy jakieś płotki albo gości, którzy nie mogą korzystać z preferencji w podatku akcyzowym z powodu błędów formalnych w oświadczeniach paliwowych.
To jest i żenada i żałosny obraz indolencji, niechęci, kunktatorstwa i lanserstwa. Czyli zjawisk trwale występujących w naszej Służbie co najmniej od kilku ostatnich lat.
Zatem apeluję do wszystkich powątpiewających w sensowność istnienia Służby Celnej wewnątrz kraju do rzetelnej analizy sytuacji prawnej i faktycznej.
Proszę właśnie o to, byśmy wypowiadali się jak fachowcy, a nie jako przypadkowe ofiary nachalnie lansowanej kłamliwej tezy o przerostach etatowych w SC.
Chyba Kol. Shift nie jest aż tak niesamodzielny w myśleniu, żeby nie wyciągnąć stosownych wniosków.
Pozdrawiam

PS. Może jednak problemem być brak odpowiedniej wiedzy/dostępu do informacji, ale w takim razie proszę się tak autorytatywnie nie wypowiadać na temat potrzeby istnienia Naszej Służby Celnej.
 
Napisał slawomir.siwy
(...)W piątek o 14-ej składamy podpisy w sejmie. Zapraszam funkcjonariuszy z w-wy do udziału w tym historycznym dla naszej formacji wydarzeniu. Biuro podawcze sejmu rp godz. 14-a - piątek 28 sierpnia.
Bądźcie w umundurowaniu.(...)

czy będą media?

Bardzo spodobał mi się pomysł Kolegi.
Uważam, że jest bardzo dobry.
My powinniśmy nagłośnić naszą akcję, wtedy wzrośnie nacisk zarówno na obecnie rządzących, jak też i ich następców.
Pokażemy się jako zdeterminowana, profesjonalna w działaniu, pewna siebie i przekonana o własnej wartości mundurowa Służba Celna, która konsekwentnie dąży do wyznaczonego celu, należnego traktowania.
 
Tak, będą media.
Przypominam, że dzisiaj i jutro zbieramy wciąż podpisy.
Każdy jeszcze kilka, jeśli może to kilkanaście albo więcej i wysyłamy na wskazany adres do Warszawy. Jutro wysyłamy priorytetem.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z kol. Pandzior8w całości.
Rozmawiajmy, jak fachowcy znający realia w całej SC, a nie tylko ciężkie- wiem, bo spędziłem tam kilka lat- warunki służby na granicy.
SC, to nie tylko granica. Wewnątrz kraju koleżanki i koledzy również starają się zrealizować nałożone na Nich wskaźniki i mierniki, często gęsto tak, jak opisuje to Pandzior8, tj. łapiąc 0.5 kg tytoniu, 2 sztangi fajek i jednego koralowca byle tylko "do łezki łezka".
Mam kontakt codzienny z kolegami z UE i spoza. Takie wyniki, jak wyżej, które my pokazujemy na Corintii lub w mediach, im nie mieszczą się w głowach !
Ekonomika kontroli, mówią !!!
 
Rozmawiałem na wiosnę br. z jednym NUC, który zaczął mówić podobnie jak Szanowny Forumowicz Shift. Mówił to ewidentnie pod wpływem przekazu z MF, czego zresztą nie ukrywał.
Powiedziałem mu, że mówienie o nadwyżkach kadrowych, przy kilkudziesięciomilairdowej szarej strefie w sferze, którą z racji zadań ustawowych zajmuje się SC, jest abberacją i nieporozumieniem.
Zrozumiał. :)
 
może zrozumiał ale czy się zreflektował choćby w jakości zarządzania ?
"rozumni" mają do perfekcji opanowaną pragmatykę trwania, nie chcą tonąć z tratwą na którą się ochoczo wdrapali.
być może zagrają na nucie "nie wszystko było złe", czy też wzorem "nawróconych z forum" zechcą stanąć znowu na czele niezadowolenia.
...od nas zależy czy wybierzemy kolejne zbiorowe dejavu czy powiemy - wystarczy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Przepraszam aquirre. Po prostu nerwowy się zrobiłem. Przyjmij proszę moje przeprosiny.
 
Ostatnia edycja:
Ten ogrom podpisów zebranych przez funkcjonariuszy (obojętnie zrzeszonych, czy niezrzeszonych) świadczy o ogromnej determinacji i zaufaniu do drogi zaproponowanej przez ZZCelnicyPl. Jest to wielki sukces, za który już tu na tym forum dziękowano. Przewodniczącemu Związków, sobie wzajemnie, personalnie i anonimowo. Dla mnie osobiście ten sukces to jest dodatkowy SYGNAŁ dla związków pozostałych: drodzy Państwo, te 180 000 podpisów ( a może nawet 200 000) zebranych przez funkcjonariuszy na Apel ZZ Celnicy PL świadczą o tym, że czy Wam się to podoba, czy nie to NIE reprezentujecie ogółu. Więc nie przeszkadzajcie, nie 'układajcie' się z Górą, w imię własnych partykularnych interesików. I najważniejsze: NIE KRYTYKUJCIE inicjatywy, która może nam przynieść zwycięstwo. Bo póki co, to Wasze pisanie i propozycje można sobie o kant d... rozbić. A nasz SSC was pogonił jak leszcze...
 
To o czym pisze Wczcig. Pandzior i W.Zasłuż. S.Siwy to już inny temat; przekształcenie SC w coś w rodzaju ''Guardia di Finanza". Ale to już nie będzie stara, dobra (niedobra) SC tylko inna formacja, z innymi ludźmi na dole i na górze, inaczej rekrutowana i szkolona niż większość obecnych funkcjonariuszy. Pomijając osobiste przytyki do mojej osoby w tych wpisach.
Może to i dobry argument dla polityków na wcześniejsze emerytury. Bez kamer i mikrofonów powiedzieć że w SC trzeba zrobić miejsce dla nowych ludzi.
 
To o czym pisze Wczcig. Pandzior i W.Zasłuż. S.Siwy to już inny temat; przekształcenie SC w coś w rodzaju ''Guardia di Finanza". Ale to już nie będzie stara, dobra (niedobra) SC tylko inna formacja, z innymi ludźmi na dole i na górze, inaczej rekrutowana i szkolona niż większość obecnych funkcjonariuszy. Pomijając osobiste przytyki do mojej osoby w tych wpisach.
Może to i dobry argument dla polityków na wcześniejsze emerytury. Bez kamer i mikrofonów powiedzieć że w SC trzeba zrobić miejsce dla nowych ludzi.

Podpisuję się pod tym wpisem obrurącz. Nic dodać nic ująć.
 
Ostatnia edycja:
Podpisuję się pod tym wpisem obrurącz. Nic dodać nic ująć.

To o czym pisze Wczcig. Pandzior i W.Zasłuż. S.Siwy to już inny temat; przekształcenie SC w coś w rodzaju ''Guardia di Finanza". Ale to już nie będzie stara, dobra (niedobra) SC tylko inna formacja, z innymi ludźmi na dole i na górze, inaczej rekrutowana i szkolona niż większość obecnych funkcjonariuszy. Pomijając osobiste przytyki do mojej osoby w tych wpisach.
Może to i dobry argument dla polityków na wcześniejsze emerytury. Bez kamer i mikrofonów powiedzieć że w SC trzeba zrobić miejsce dla nowych ludzi.

miejsce dla ludzi młodych, sprawnych, wykształconych, nadążających za coraz to nowymi systemami informatycznymi... też jestem za :)
 
Back
Do góry