• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

... Jednak patrząc na partię która rządzi i podejście do spraw "sześciolatków" i zebranych w tej sprawie ponad 2 mln podpisów to lepiej niech ta ekipa nie rozpatruje naszej sprawy...

no ale czy to jest technicznie mozliwe zeby zrobic tak, ze ten sejm juz sie nie zajmie projektem, i projekt poczeka na nowe rozdanie? Tez wolalbym zeby ta ekipa juz nie mieszala w naszych sprawach.
 
czas zapłaty nadszedł

już można. bez cienia wątpliwości. ogłosić koniec dolce vita.

[video=youtube;BlxelewpCY4]https://www.youtube.com/watch?v=BlxelewpCY4&feature=player_embedded[/video]
 
no ale czy to jest technicznie mozliwe zeby zrobic tak, ze ten sejm juz sie nie zajmie projektem, i projekt poczeka na nowe rozdanie? Tez wolalbym zeby ta ekipa juz nie mieszala w naszych sprawach.
Niestety ale jak będą chcieli to mogą odrzucić nasz projekt już w pierwszym czytaniu. Terminy w ustawie mówią tylko o tym że projekt musi zostać rozpatrzony w terminie do 3 m-cy od chwili założenia go u Marszałka. Jeśli ten sejm nic nie zrobi to nowy będzie miał czas 6 m-cy.
 
Chyba Kol. Pandzior8 zbyt dużo ogląda TVN24, proponuję Koledze Telewizję Republika, Poszerza "wizję" i horyzonty

Dobry wieczór.
Dłuższy czas byłem wyłączony, problemy z internetem.
Ale wracam, więc odrabiam zaległości. Chronologicznie ; )
Kolego rysiu, tak się składa, że jestem fanem TV Republika, która daje oddech, prawdziwą informację i optymistyczną energię do działania.
Ale to nie zwalnia mnie z bacznego śledzenia "mediów głównego nurtu", bo to niestety one w głównej mierze - niestety/na razie - kształtują opinię publiczną i są często wyznacznikiem poglądów "władzy".
Na poważnie uważam, że trzeba - koniecznie przed wyborami - dokonać publicznego rozprawienia się z pomysłami PO-wców i przy okazji skłonić PiS do jasnego stanowiska dot. naszej przyszłości.
Mogą nie być tak bardzo chętni, ale w naszym interesie jest publiczne określenie się wszystkich sił politycznych.
Pozdrawiam
 
Informacje spływające od kilu dni są wprost nie do uwierzenia.
To wspaniały sukces!
Nie chodzi mi tylko o liczbę zebranych podpisów, która okazuje się wręcz imponująca - jak na taką "mało znaczącą" Służbę.
Okazuje się, że można w dużej mierze naprawdę konsolidować nasze środowisko, przełamywać nie tylko bierność i apatię, niemrawość, nieruchawość i niewiarę wśród wielu złamanych dotychczasowym stanem rzeczy.
Udało się niejednokrotnie namówić umiarkowanych przeciwników, nawet nie tylko do podpisania, ale i zbierania podpisów.
Ci, co mają rozum i go używają, zrozumieli, że ta Nasza Wspólna Akcja to coś dobrego, pozytywnego i ważnego dla wszystkich - bez względu na przynależność związkową czy status służbowy.
To może być wiatr odnowy w naszych szeregach, wiatr odmiany myślenia - porzucenia kalkulacji przez pryzmat wyłącznie swojego krótkodystansowego interesu.
Sławku!
Ty miałeś odwagę i siłę, byśmy razem tego dokonali! Dziękuję!
Teraz proszę, żeby tej siły Ci nie zabrakło, bo walka wchodzi w nowy etap.
Ten nowy etap może być co najmniej równie trudny, jak dotychczasowy.
Ale masz za sobą udany pierwszy krok, który musi Cię uskrzydlić.
Niech Bóg pomaga Ci w rozumnym prowadzeniu dalszych działań.
My oczywiście idziemy razem dalej naprzód!

Pozdrawiam.
 
PS.
Jeszcze króciutko ad vocem Kol., którzy powątpiewali w moje prognozy.
Dzisiaj mogę tylko powiedzieć - a nie mówiłem?!
Teraz można szacować, że dojedziemy do liczby na poziomie 180.000-200.000 podpisów.
Czego sobie i nam wszystkim z całego serca życzę!
Pozdrawiam
 
To jest mój pierwszy wpis na forum, chociaż "Celnikach " jestem od początku.
Musiałem się zalogować by pogratulować Sławkowi .
Sławek dokonałeś wielkiej rzeczy i myślę, że uda nam się doprowadzić sprawę do końca.
Jutro wysyłam kolejne listy ale tym razem już na adres warszawski.
Do zobaczenia w TATRACH.
 
A co z stanowiskiem PiS w temacie Służby Celnej? Zaczęły się pilne zabiegi w celu odmłodzenia granicy i WZP,/czy ograniczenia uprawnionych do emerytur?/ Nie chcę iść do głosowania , by potem miało się okazać ,że głosowałem za KAS
 
A co z stanowiskiem PiS w temacie Służby Celnej? Zaczęły się pilne zabiegi w celu odmłodzenia granicy i WZP,/czy ograniczenia uprawnionych do emerytur?/ Nie chcę iść do głosowania , by potem miało się okazać ,że głosowałem za KAS

Dzień dobry.
No właśnie, zaczynają się coraz częściej - w miarę zbliżania terminu zmian w wyniku nowych wyborów - sygnały świadczące o przewidywanych pomysłach dot. funkcjonowania Służby.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby zaczęła się poważna rozmowa, nawet w formie publicznej, nt. planów wobec Naszej Służby.
Nie powinniśmy z tym czekać do rozstrzygnięć wyborczych.
Ważne jest poznanie stanowiska wszystkich stron.
Emerytury mundurowe są tylko jednym z (najistotniejszych) elementów tej debaty.
Ważniejsze jest, co ma ze Służby Celnej się wyłonić w przyszłym roku.
Czy prawdziwa Służba Mundurowa, silna, jednolita, profesjonalnie realizująca swoje bardzo ważne zadania ustawowe wobec państwa, społeczeństwa i gospodarki, czy też rozebrana na czynniki pierwsze administracja celna z malutkim "komponentem mundurowym".

Jednakże uważam, że jeżeli ktoś woli ponownie wybrać obecną ekipę ponownie do 4 lat dalszego roztrwaniania potencjału i zasobów Naszej Służby, bo boi się KAS-bis, to nie ma racji.
To moim zdaniem kwestia posiadanej wiedzy o skali zła, które od 7 lat się u nas dzieje - tym większej, że miało być tak dobrze po uchwaleniu nowej ustawy o SC i Uchwały Modernizacyjnej.
Graniczy z nieprawdopodobieństwem, by ktokolwiek mógł gorzej prowadzić Naszą Formację, wykorzystywać ją jeszcze bardziej do niecnych celów (m.in. politycznych).
Ja zatem z czystym sercem i w pełni władz umysłowych wybiorę ZMIANĘ.
Jednakże nie oznacza to wcale, że nie chcę postawić pytań nowym rządzącym, o to jak widzą przyszłość Naszej Służby.
Chciałbym, abyśmy razem jako silne środowisko zawodowe zaczęli rozsądnie wpływać na ich plany, dostarczając niezbędnej wiedzy eksperckiej i pozytywnego nastawienia do prawdziwej, właściwej roli Służby Celnej w Polsce.
Pozdrawiam
 
NIepokojące jest to ,że planuje się odmłodzenie WZP i Granicy czyżby emki tylko dla nich? może dlatego nasza kadra szykuje miejsca dla nowo przyjętych po znajomości funkcjonariuszy?Sławek zainteresuj się ta sprawą, bo staje się to niepokojące.pozdr.
 
Przeniosłem kilka postów niezwiązanych z tematem. Na temat tego kto wg Was jest najgorszym SSC w historii SC proszę piszcie ewentualnie w innym temacie.

W sprawie akcji obywatelskiej pragnę przypomnieć, że trwa nadal i przyjdzie dopiero czas na sprawozdanie i jej podsumowanie. Niemniej dziękuję za wszystkie pozytywne głosy i podziękowania. Ze swojej strony także wstępnie dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję, jednak akcja jest w toku i jak wspomniałem, na oficjalne podziękowania i podsumowanie tego kolejnego już w 2015 roku, bez wątpliwości historycznego wydarzenia w SC, przyjdzie niebawem czas.
Do 26 sierpnia możemy wysyłać wciąż podpisy, dlatego bardzo proszę o dalsze działanie.
Także każdy, kto nie przyłączył się dotąd do akcji proszę aby zaczął działać i dołożył swoją cegiełkę.
Mamy jeszcze 3 dni.
Nie wiem jak Wy, ale ja biorę się ostro od jutra do roboty i każdego o to proszę. I nie jest ważne jak kto do tej pory pracował.
Popatrzcie sami, jaką moc, ma działanie bez oglądania się za siebie. Wywołaliśmy lawinę i z radością i rozkoszą wręcz możemy kontynuować akcję przez te ostatnie trzy dni.
Działajcie wszyscy ze mną proszę w tych dniach.
Wspólnie możemy osiągnąć wszystko!
 
Ostatnia edycja:
Rozumie że mamy uzbieraną niezbędną ilość podpisów a nawet więcej. Pytanie jest takie co robimy z tym dalej i czy obecna większość parlamentarna nie zrobi z naszymi podpisami tego samego co zrobiła z sześciolatkami i emekami z ZUS-u?Tzn.wyrzuciła je do kosza na śmieci okazując tym samym arogancję i pogardę dla społeczeństwa.
 
A propos emerytur. Masz Sławku jakaś wiedze na temat zdania PiSu dotyczącego włączenia nas do zaopatrzenia emerytalnego mundurowych?

Oczywiście podpisy zbieramy dalej. Nie przypuszczałem, że tyle zbierzemy. U mnie w oddziale (dwadzieścia parę osób) ok 20% załogi nie chciało zbierać podpisów i byli jeszcze pogniewani. Niektórzy (tutaj szacunek) zebrali po 8, 10 podpisów nie mając możliwości więcej, ci z większa determinacją po kilkaset, nie zważając na przeciwności, dużo pytanych ludzi było przeciwko, nie trafiały do nich żadne argumenty, spotykaliśmy się często ze zdecydowaną niechęcią. Mimo to do tej pory zebraliśmy ok 1000 podpisów. Łącznie w cle zebraliśmy dwa razy tyle niż przypuszczałem.
Sławku dzięki za pomysł z akcją i intuicję dotyczącą alternatywnych ZZ.
Pozdrawiam wszystkich zbierających podpisy (bez względu na finał sprawy), a tych co nie chcieli zbierać nie pozdrawiam, oni i tak zawsze spadają, na cztery łapy.
 
pytanie jest często powtarzane zupełnie niepotrzebnie.
wsparli nasz wniosek jako grupa posłów do TK.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Dzień dobry.
No właśnie, zaczynają się coraz częściej - w miarę zbliżania terminu zmian w wyniku nowych wyborów - sygnały świadczące o przewidywanych pomysłach dot. funkcjonowania Służby.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby zaczęła się poważna rozmowa, nawet w formie publicznej, nt. planów wobec Naszej Służby.
Nie powinniśmy z tym czekać do rozstrzygnięć wyborczych.
Ważne jest poznanie stanowiska wszystkich stron.
Emerytury mundurowe są tylko jednym z (najistotniejszych) elementów tej debaty.
Ważniejsze jest, co ma ze Służby Celnej się wyłonić w przyszłym roku.
Czy prawdziwa Służba Mundurowa, silna, jednolita, profesjonalnie realizująca swoje bardzo ważne zadania ustawowe wobec państwa, społeczeństwa i gospodarki, czy też rozebrana na czynniki pierwsze administracja celna z malutkim "komponentem mundurowym".
(...)

No, OK. Ale gdzie Ty widzisz potrzebę istnienia takiej Służby (poza granicą wschodnią)? Średniej wielkości izbę wewnętrzną obsłużyłoby 100 funkcjonariuszy i 100 cywilów. Obecnie 40% ludzi zajmuje się przerejestrowywaniem pism i pisaniem sprawozdań dla samych siebie.
Przykre, że nas kierownictwo lekceważy, ale zasada: Jak ci się nie podoba to się zwolnij, a my się ucieszymy
jest wynikiem ogromnego przerostu zatrudnienia w SC. Ja nie piszę, żeby wszystkich zwolnić (w tym mnie), ale to jest forum fachowców a bajerować to można teściową, prasę, tv a nie dla samych siebie
 
nie zgodzę się że mamy przerosty zatrudnienia - oczywiście należy zrewolucjonizować ( bo ewolucja sprowadziła nas na manowce ) przede wszystkim systemy i sprawozdawczość - mnogość idiotycznych, niekompatybilnych, zawierających często zbliżone dane systemów, konieczność wprowadzania do nich wielu szczegółowych danych - do każdego systemu odrębnie, czyli po prostu żmudne pisanie z paluszka zamiast eksportu danych, brak chęci lub możliwości ( tego akurat nie wiem ) komórek do efektywnego filtrowania i pobierania danych z systemów i żądanie nie tylko sporządzania przez komórki podległe odrębnych od systemów sprawozdań okresowych, ale też co chwila jakichś sprawozdań doraźnych "na już", zamiast wyciągnąć sobie potrzebne dane z systemów - tu są marnowane siły i środki - myślę że skuteczna rewolucja usprawniająca ten zakres uwolniłaby może nawet 25% osób tym się zajmujących - w efekcie istnieje szansa odchudzenia każdego uc i ic o wielu młodych ludzi, którzy przy właściwym podejściu mogliby trafić do kontroli - bo czasem jest wstyd, po prostu wstyd - wiekowi ludzie na patrolach z kilkoma belkami czy w oc - w sąsiedztwie młodych sierżantów i chorążych z sg, często nie ma komu pojechać też w teren, można zwiększyć naszą efejktywność ale musimy przestać tonąć w papierkach i systemikach
 
równie dobrze za kilka dni mogą wprowadzić stan klęski żywiołowej za czym jest PSL i po części PO.

Wtedy przez 90 dni żadnych wyborów, a PO-PSL będą miały czas na odzyskanie zaufania.
 
Back
Do góry