• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To o czym pisze Wczcig. Pandzior i W.Zasłuż. S.Siwy to już inny temat; przekształcenie SC w coś w rodzaju ''Guardia di Finanza". Ale to już nie będzie stara, dobra (niedobra) SC tylko inna formacja, z innymi ludźmi na dole i na górze, inaczej rekrutowana i szkolona niż większość obecnych funkcjonariuszy. Pomijając osobiste przytyki do mojej osoby w tych wpisach.
Może to i dobry argument dla polityków na wcześniejsze emerytury. Bez kamer i mikrofonów powiedzieć że w SC trzeba zrobić miejsce dla nowych ludzi.

Podpisuję się pod tym wpisem obrurącz. Nic dodać nic ująć.

miejsce dla ludzi młodych, sprawnych, wykształconych, nadążających za coraz to nowymi systemami informatycznymi... też jestem za :)

Dobry wieczór.
Nie za bardzo się orientuję, o czym Kol. Kol. piszą, czytając (?) te same przepisy ustawy o SC.
Jeżeli tak ma wyglądać "misja" SC, jak opisana we wpisie Kol. Shifta, to ja się na nią nie zgadzam.
Nie demonizujmy problemów związanych z systemami, które miałyby stanowić barierę nie do przezwyciężenia dla dzisiejszych Zolli.
Wiem natomiast z praktyki, że ludzie z dawnego SzNP, na których wszyscy wkoło stawiali krzyżyk, jako nieudaczników i niezdolnych do rozwoju i podejmowania wyzwań, dali radę dokonać największego w całej Służbie postępu, przystępując praktycznie z marszu do realizacji jednych z najtrudniejszych zadań (kontrola gh).
Mam zatem prośbę, żeby Państwo się nie obawiali tego, co powinniśmy jako Służba profesjonalnie wykonywać.
Nie jest to żadna Guardia... tylko realizacja naszych własnych zadań.
Nie wierzę, że chcą Kol. Kol. do emerytury mundurowej wykonywać tylko zadania w dzisiejszym wymiarze i "stylu".
Pozdrawiam, życząc jeszcze więcej entuzjazmu.
 
PS. Acha, ci ludzie, o których pisałem - z SzNP, byli właśnie w większości w kat. 50+.
Dali sobie tylko wytłumaczyć, że są w pełni wartościowi i uwierzyli w sensowność swojej służby.
 
Nie mogę jednak tak łatwo zamknąć tego tematu.
Nie spodziewałem się, że teza o wielkich możliwościach, potencjale i wręcz obowiązku pełnego wykorzystania OBECNYCH ZASOBÓW Naszej Służby spotka się z takim odzewem.
Trudno mi zrozumieć ten minimalizm wyzierający z wpisów Kolegów.
Ja wiem, że przez parę ostatnich lat bardzo dużo się działo i zmieniało, można być tym zmęczonym.
Ale prawda jest taka, że Polska nie potrzebuje moim zdaniem tak działającej Służby, jak dzisiaj i do jakiej - jak mi się zdaje po lekturze tychże wpisów - część Kol. się zdążyła mocno przyzwyczaić.
Nowoczesne państwo musi posiadać sprawny aparat realizujący prawdziwe zadania o autentycznej wartości z punktu widzenia funkcjonowania tego państwa i społeczeństwa.
A nie "administracji celnej", która realizuje zamówienia na lepszy wizerunek PR-owy rządzących/aktualnie administrujących.
I ta nasza poczciwa, stara Służba Celna, to potrafi osiągnąć.
 
PS. Acha, ci ludzie, o których pisałem - z SzNP, byli właśnie w większości w kat. 50+.
Dali sobie tylko wytłumaczyć, że są w pełni wartościowi i uwierzyli w sensowność swojej służby.


co racja to racja - dodam, że zanim zrzucono na tych ludzi obowiązek niezupełnie umocowanej prawnie walki z hazardem, to parę lat wcześniej w przeważającej części ci sami ludzie zostali rzuceni na głęboką wodę kontroli akcyzy od gazu, zawieszeń i zwolnień - a dla wszystkich był to też nowy temat - i dali radę
 

ja jeszcze nie słyszałem aby rząd PO pozytywnie ocenił jakaś inicjatywę, postulaty propozycję Polaków to bardziej gubernatorstwo niemieckie w Polsce niż polski rząd. Stanowisko PO można w dupe se wsadzić bardziej mnie niepokoi co zamierza PIS bo nie znam ich zdania.Osobiście uważam że ciężko będzie załatwić emerytury dla całego celnictwa.
Co do ludzi to też pieprzą na POmoc dla frankowiczów ile się da czy wpakowanie dwóch tysięcy muslimów do POlski.
 
Ostatnia edycja:
ludzie którzy piszą komentarze nie znają sytuacji i argumentów ZA. Poza tym wszystko W tej kadencji Sejmu zależy od woli politycznej a nie racjonalnego myślenia
 
Ostatnia edycja:
Lepiej by było gdybyśmy nie robili zbyt dużego rozgłosu w naszej sprawie, taki jest wniosek po przeczytaniu komentarzy. Im ciszej tym lepiej.
 
Skoro Rząd negatywnie opiniuje wniosek SLD, to niech się weźmie do roboty!!!

Pisanie ustawy od początku trwać może kilkanaście miesięcy. Po to maja projekt SLD i Nasz obywatelski aby w razie dalszego niezadowolenia pracować na tych właśnie projektach wprowadzając pewnie zmiany i poprawki. To by skróciło czas i to znacząco!!!


Przy okazji - Straż miejska przygotowuje wniosek Do TK :)
 
Ostatnia edycja:
wprowadzenie regulacji we wnioskowanym kształcie to także aktywne działanie przeciwdziałające strukturalnemu bezrobociu. zwłaszcza na wschodzie, który zawsze w większości głosował na prawicę. będzie więc okazja się odwdzięczyć wyborcom. w połączeniu z czerwoną kartką dla dotychczasowych, wielopłaszczyznowo pionowo i poziomo mocno zakochanych w sobie beneficjentów reformy, da też argument zwiększenia dochodów budżetowych. chociażby przez nakierunkowanie działań na zwalczanie przemytu.

na razie nasi beneficjenci mają głowy zajęte zbliżającym się wrześniowym świętem formacji. takim ostatnim tańcem w takim składzie. choć pewnie u wielu będzie mocno widoczny w oczach strach przed jutrzejszym niewiadomym.
 
wprowadzenie regulacji we wnioskowanym kształcie to także aktywne działanie przeciwdziałające strukturalnemu bezrobociu. zwłaszcza na wschodzie, który zawsze w większości głosował na prawicę. będzie więc okazja się odwdzięczyć wyborcom. w połączeniu z czerwoną kartką dla dotychczasowych, wielopłaszczyznowo pionowo i poziomo mocno zakochanych w sobie beneficjentów reformy, da też argument zwiększenia dochodów budżetowych. chociażby przez nakierunkowanie działań na zwalczanie przemytu.

na razie nasi beneficjenci mają głowy zajęte zbliżającym się wrześniowym świętem formacji. takim ostatnim tańcem w takim składzie. choć pewnie u wielu będzie mocno widoczny w oczach strach przed jutrzejszym niewiadomym.

I tu się z Tobą zgadzam.
 
I tu się z Tobą zgadzam.

:) cieszę się bardzo. gdybyś jeszcze zechciał pochylić się nad porównaniem reformy formacji z lat 2009 - 2010 do afery rywina? i dalszym ciągiem w postaci opiniotwórczej sraczki niektórych interesownych autorytetów oceniających, a właściwie zmieniających, wyrok tk ws. emerytur dla funkcjonariuszy celnych? podobnie jak miało to miejsce np.: przy interpretacji zwrotu przed dniem wejścia w życie, tj. trampoliny dla wielu świetnych karier oficerskich? także w zakresie dotyczącym procedury rozpatrywania sporów sądowych?

pozdrawiam niezależnie od odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
:) cieszę się bardzo. gdybyś jeszcze zechciał pochylić się nad porównaniem reformy formacji z lat 2009 - 2010 do afery rywina? i dalszym ciągiem w postaci opiniotwórczej sraczki niektórych interesownych autorytetów oceniających, a właściwie zmieniających, wyrok tk ws. emerytur dla funkcjonariuszy celnych? podobnie jak miało to miejsce np.: przy interpretacji zwrotu przed dniem wejścia w życie, tj. trampoliny dla wielu świetnych karier oficerskich?

pozdrawiam niezależnie od odpowiedzi.

Interpretacja "przed dniem wejścia w życie ' ? Takie cuda tylko w...szacunek nie pozwala mi na to w abym napisał w jakim kraju to możliwe. Co do wyroku Trybunalu...wyrok daje ustawodawcy PEŁNĄ SWOBODĘ a opinie piszą prawnicy. Ha ha opinie często na zamówienie podobnie jak sondaże. Jeśli sami nie wywalczymy to każda władza będzie miała Nas w dupie i taka jest prawda. Dzisiaj Sławek w Polskie Radio program 1 rozmowa wywiad rewelacja. Jakoś nie słyszałem w mediach działaczy z pseudozwiązków.Wyrok Trybunału ? Kombinują jak mogą aby tylko zawęzić beneficjentów przedmiotowego wyroku. Żenada.
 
Ostatnia edycja:
Panowie będzie dobrze. Niby jakim cudem nagle zebrano tyle głosów poparcia. Najbardziej zależy tym, którym się pali pod nogami. Jeśli oczywiscie dojdzie do zmiany. Zawsze będzie bądź pozostanie koło ratunkowe.
 
Jacek Kapica, przed front Służby Celnej wystąp!

Prawie 200 tysięcy obywateli RP uważa, że należy usprawnić pobór należności publiczno - prawnych, stanowiących 1/3 budżetu państwa. Pierwszym do tego działaniem, zdaniem prawie 200 tysięcy obywateli RP, jest zlikwidowanie dotychczasowej dyskryminacji w dostępie do tzw. emerytur mundurowych. Pozwoli to jednocześnie na odmłodzenie formacji, prawdopodobnie stwarzając w skali całego kraju kilka tysięcy miejsc pracy.

Obecny Szef formacji wraz ze swoim zapleczem jest zupełnie innego zdania. Najbliższy czas pokaże, czy to stanowisko zostanie podtrzymane przez władzę ustawodawczą. Niemniej już teraz można stwierdzić, iż poniósł wizerunkową porażkę, nie potrafiąc właściwie ocenić sytuacji. Czy raczej może należy sobie zadać pytanie o przemyślaną strategię działania, nie tylko w tej sprawie, począwszy od reformy formacji w 2009 r.?

http://wyborcza.pl/1,91446,18644965...jacy-ich-do-systemu-emerytur-mundurowych.html
 
28.08.2015 to ważny dzień.
został złożony w Sejmie RP obywatelski wniosek ustawy o naszych emeryturach.
od naszej samoorganizacji zależy jaki będzie jej kształt.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry