• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

k.....a, co to będzie za rok :) ???

tuskpowodz.jpg


https://web.archive.org/web/20130609124401/http://niepolezieorzelwgwna.i8.com/tow_chevalier.html

692931012671437766627.jpg


http://niezalezna.pl/69293-kibice-s...wecji-przy-okazji-odwiedzili-stefana-michnika
 
"5. Wprowadzenie nowego systemu emerytalnego, spójnego ze służbami mundurowymi (25 lat służby i ukończony 55 rok życia, równoznaczne z nabyciem praw emerytalnych, uśrednione zarobki 70% z 10 ostatnich lat). W obecnej chwili nowe uprawnienia emerytalne mogą przysługiwać około 5-7% (800-1120) funkcjonariuszy, a większość z nich i tak prawdopodobnie pozostanie nadal w służbie. To bardzo istotna regulacja!"

16 tysiecy celników jest przeciw.
 
Ostatnia edycja:
słucham, rozumiem, pomagam

no cóż, zobaczymy jak to rozwiążą. niestety, tzw. perspektywa ostatnich lat uprawnia do stwierdzenia, iż wymiarze zawodowym zostaliśmy potraktowani jak hołota. która z zasady może wyłącznie siedzieć cicho i służyć rządzącej nomenklaturze. taki tłumek wiecznych strachliwych rewidentów i specjalistów. który zwyczajnie się nie załapał do stworzonej elity :D.

innowacyjne wzięcie za mordę i przymuszenie do śmieciowego poziomu życia. okraszone możliwością wyboru płci w każdej chwili i zrobienia sobie dziecka na szkle. z zagwarantowaniem ojcu anonimowości włącznie. nabożnego obowiązkowego niedzielnego słuchania bełkotu różnych tęczowych celebrytów także.

teraz jeszcze, że słucham, rozumiem, pomagam.
 
Sławek- Szacun.

Co do otwarcia oczu, to mi sie dzisiaj tez otworzyly po lekturze "Rzepy".
Okazuje sie, że po wyborach prawdopodobnie czeka nas KAS. Link do wywiadu z poslem P. Szałamachą, gdzie o tym otwarcie mówi:
http://www4.rp.pl/Wywiady/307219807-Sektorowe-daniny-od-stycznia-2016.html

No ale to chyba coś nie jest tak, jak PIS chce wrócić do tego chorego pomysłu o kas a do tego coś mówią o 25 latach. Przed wyborami niech się określą co z nami chcą zrobić, bo jak będą chcieli wprowadzać oszołomskie pomysły Banasia to ja ich olewam.
 
Z okazji Święta Policji - przemowa Pani Premier:
"(...), ciężka służba policjantów powinna być odpowiednio wynagradzana. - Dlatego - jak wiecie - od stycznia 2016 r. podwyżkami zostaną objęci funkcjonariusze i pracownicy cywilni służb mundurowych.To wy - funkcjonariusze policji - jesteście jego gwarantem. Wszystkim, którzy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w święta i w wakacje pełnią swą służbę, z całego serca dziękuję. Życzę satysfakcji z pełnionej misji i bezpiecznej służby "

Ciekawe czy to powtórzy podczas święta Służby Celnej we wrześniu.....
 
Poczytaj Tele-echo, zwlaszcza pkt 5:

http://mysl24.pl/polityka/2550-pans...any-w-sluzbie-celnej-moga-byc-poczatkiem.html

a brzmi on mniej wiecek tak
"5. Wprowadzenie nowego systemu emerytalnego, spójnego ze służbami mundurowymi (25 lat służby i ukończony 55 rok życia, równoznaczne z nabyciem praw emerytalnych, uśrednione zarobki 70% z 10 ostatnich lat). W obecnej chwili nowe uprawnienia emerytalne mogą przysługiwać około 5-7% (800-1120) funkcjonariuszy, a większość z nich i tak prawdopodobnie pozostanie nadal w służbie. To bardzo istotna regulacja!"

z tego wychodzi, ze nawet granica jako całość może zapomniec o em.

Jest to smutne dlatego że pisze to celnik
 
Poczytaj Tele-echo, zwlaszcza pkt 5:

http://mysl24.pl/polityka/2550-pans...any-w-sluzbie-celnej-moga-byc-poczatkiem.html

a brzmi on mniej wiecek tak
"5. Wprowadzenie nowego systemu emerytalnego, spójnego ze służbami mundurowymi (25 lat służby i ukończony 55 rok życia, równoznaczne z nabyciem praw emerytalnych, uśrednione zarobki 70% z 10 ostatnich lat). W obecnej chwili nowe uprawnienia emerytalne mogą przysługiwać około 5-7% (800-1120) funkcjonariuszy, a większość z nich i tak prawdopodobnie pozostanie nadal w służbie. To bardzo istotna regulacja!"

z tego wychodzi, ze nawet granica jako całość może zapomniec o em.

i skąd to larum? czytać ze zrozumieniem! Z tego zapisu wynika, że jeżeli teraz obejmą nas NOWYMI emkami mundurowymi (25/55), to tylko 5 do 7% z funkcjonariuszy będących w służbie będzie mogło od razu po wejściu takiej regulacji przejść na nową emkę (25/55) i dalej, że wielu z nich tego i tak nie zrobi... tylko tyle wynika z przytoczonego fragmentu...
 
i skąd to larum? czytać ze zrozumieniem! Z tego zapisu wynika, że jeżeli teraz obejmą nas NOWYMI emkami mundurowymi (25/55), to tylko 5 do 7% z funkcjonariuszy będących w służbie będzie mogło od razu po wejściu takiej regulacji przejść na nową emkę (25/55) i dalej, że wielu z nich tego i tak nie zrobi... tylko tyle wynika z przytoczonego fragmentu...


Jakie 25 kto zostanie , ręce opadają.
 
zawsze należy czytać ze zrozumieniem gdy rzecz idzie o naszą indywidualną i grupową przyszłość.
wniosek obywatelski jest w sprawie naszych emerytur projektem kluczowym !
może stanowić ~ważny argument do dyskusji na "częściowo" naszych warunkach.
potrzeba naprawdę niewiele, dziesięć podpisów od statystycznego funkcjonariusza.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
i skąd to larum? czytać ze zrozumieniem! Z tego zapisu wynika, że jeżeli teraz obejmą nas NOWYMI emkami mundurowymi (25/55), to tylko 5 do 7% z funkcjonariuszy będących w służbie będzie mogło od razu po wejściu takiej regulacji przejść na nową emkę (25/55) i dalej, że wielu z nich tego i tak nie zrobi... tylko tyle wynika z przytoczonego fragmentu...
Ze zrozumieniem, to najpierw poczytaj posla Szalamachę- wszystko jest czytelne: K A S. Powiedzial wyraźnie!
 
Ze zrozumieniem, to najpierw poczytaj posla Szalamachę- wszystko jest czytelne: K A S. Powiedzial wyraźnie!

Szalamacha nic nie znaczy i nie jest to stanowisko całej partii. W przeciwnym razie by już za poprzednich rządów to wprowadzili. nie mniej jednak w związku z orzeczeniem TK szykuje się pewnie wielkie ucywilnienie pewnych referatów.
 
Mam pytanie co związki zawodowe robią z faktem awansu dyrektora IC Gdynia na generała. Wysyła się na pisma, że celnik może awansować co 5 lat i nie daj Boże wcześniej nawet dla jednostek wybitnych, a elita może awansować co roku o kilka stopni. Ja żeby zostać generałem muszę pracować 200 lat. Notabene pracuje dłużej w cle niż dyrektor. Już kiedyś pisałem, że ani PIS ani PO nic nam nie da. Jedynym wyjściem jest strajk włoski do skutku. Przy poprzednich protestach dorobili się tylko związkowcy, a my ludzie na dole nic nie dostaliśmy tylko pozabierali np urlopy - a prawa nabyte? Zbierajcie podpisy, które nic nie dadzą bez przyparcia do muru nic nie będziemy mieli a jak nie to nas uc-ywilnią i to jest nasza perspektywa
 
Szalamacha nic nie znaczy i nie jest to stanowisko całej partii. W przeciwnym razie by już za poprzednich rządów to wprowadzili. nie mniej jednak w związku z orzeczeniem TK szykuje się pewnie wielkie ucywilnienie pewnych referatów.
Wprowadziliby, wprowadzili-tylko czasu im zabrakło.
 
Tak, co niektorzy dorobili się...
... Zwolnienia ze służby

Główny problem to Szef Służby Celnej Pan Jacek Kapica który nie stoi murem za swoją macierzystą formacją mundurową. Zresztą nie ma się co dziwić skoro częściej widać go z cywilnym garniturze, a zajmuje się teraz głównie skarbówką.

Szczerze mówiąc myślałem że coś się zmieni po powołaniu Zastępcy SSC. Ale jak widać Szefostwo w MON, MSWiA potrafi walczyć o swoich f-szy. U nas jak zwykle jedno wielkie bagno.
 
wstyd i hańba

Mam pytanie co związki zawodowe robią z faktem awansu dyrektora IC Gdynia na generała. Wysyła się na pisma, że celnik może awansować co 5 lat i nie daj Boże wcześniej nawet dla jednostek wybitnych, a elita może awansować co roku o kilka stopni. Ja żeby zostać generałem muszę pracować 200 lat. Notabene pracuje dłużej w cle niż dyrektor. Już kiedyś pisałem, że ani PIS ani PO nic nam nie da. Jedynym wyjściem jest strajk włoski do skutku. Przy poprzednich protestach dorobili się tylko związkowcy, a my ludzie na dole nic nie dostaliśmy tylko pozabierali np urlopy - a prawa nabyte? Zbierajcie podpisy, które nic nie dadzą bez przyparcia do muru nic nie będziemy mieli a jak nie to nas uc-ywilnią i to jest nasza perspektywa

wypisz, wymaluj dekadenckie lata trzydzieste w ameryce. nielegalne faje, spiryt i automaty nie przeszkadzają w karierach. chyba wręcz przeciwnie. albo wprost proporcjonalnie. szkoda tylko, że nasz napoleon z gospodarskich wizyt zrezygnował. śmiechu było przecież co niemiara. nie tyle z niego, co z prowincjonalnego malowania trawy :D.

prawdziwi związkowcy, kierujący się dobrem służby i budżetu? to, za wyjątkiem celników pl i personalnie kolegi Siwego, są tacy w służbie?

wracając do dekadencji. to taki nieproszony świat. który nieoczekiwanie nas ogarnął. kiedy i w jakim stylu w końcu odejdzie?
 
Ostatnia edycja:
Owszem SSC nie stoi murem za SC, ale jako nadzorujący tą służbę pierwszy dostanie emkę. On zapewne o tym wie i tak naprawdę nic nie musi robić w kierunku regulacji tego tematu. Zrobią to za niego jego następcy. W związku z tym zapewne śmieje się za plecami z naszego środwiska. A nowa ekipa? A nowa ekipa od listopada z nowym SSC rozpocznie konsolidacje UC i US, a funkcjionariuszami zostaną tylko Ci co muszą (w mniemaniu ustawodawcy) czyli pracujący bez względu na to czy to wtorek czy niedziela czy 8 rano czy 2 w nocy, bo reszta w mniemaniu przyszłych rządzących mogą pracować jako cywile w klasycznym schemacie czasowym czyli 7 - 15.
Obawiam się, że czeka nas taki scenariusz, bo dla tych na wiejskiej jest najłatwieszy do realizacji.
 
chętnie bym zamienił granicę na jakąś ciepłą posadkę w IC - nawet kosztem emek i ucywilnienia. Myślę że podobnie myśli większość f-szy. Praca bez nocek i świąt.
 
chętnie bym zamienił granicę na jakąś ciepłą posadkę w IC - nawet kosztem emek i ucywilnienia. Myślę że podobnie myśli większość f-szy. Praca bez nocek i świąt.
Niestety tak sie nie da. Ktoś musi wykonywać czarną robote. A w izbach i pieniądze i stanowiska inne...
 
Back
Do góry