• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sławek jesli nie granica to kto ma dostać emki. Kto jak nie granica bierze na siebie cały ciężar kontroli osobówek, całego transportu towarowego, kolejowego, morskiego, lotniczego. Kto pełni służbę 24/dobę przez 365 dni w roku w różnych warunkach i na różnych stanowiskach w spalinach, brudzie, kto babrze się w starych rozlatujących się gruchotach, przeprowadza rewizje. Jesli chodzi o mnie to uważam, że emki powinni dostać wszyscy funkcjonariusze dla mnie jest to oczywiste, ale jednak to TK tak dziwnie podzielił tą służbę. Tak czy inaczej też zbieram podpisy i zebrałem ich kilkadziesiąt. Dziwi mnie tylko, że wewnętrzne izby takie jak Toruń, Kielce, Kraków, Wrocław tak mało zebrały a przecież to im najbardziej powinno zależeć na uzbieraniu magicznej liczby 100 tyś.
Z pikietą 23.07 to bardzo dobry pomysł powinniśmy tam być i dobrze, że tam będziemy. Myślę że uda mi się tam też pojechać.
Ja to wszystko wiem. Napisałem Tobie i angel81, co ma w głowie SSC, abyście przestali wreszcie bezzasadnie dzielić funkcjonariuszy.

Do zobaczenia na pikiecie.
 
Ja to wszystko wiem. Napisałem Tobie i angel81, co ma w głowie SSC, abyście przestali wreszcie bezzasadnie dzielić funkcjonariuszy.

Do zobaczenia na pikiecie.

nikt tu nie dzieli f-szy. Tylko stwierdziłem że Nasze projekty obejmują włączenie wszystkich bez wyjątku i to jest sprawiedliwe i ważne . Dlatego też IC wewnętrzne powinny się mocniej zaangażować w zbieranie podpisów a nie wszyscy znowu patrzą "na granicę" (oczywiście są i wyjątki wewnątrz kraju). Ja nikogo nie dzielę tylko mówię że wprowadzenie projektu obywatelskiego jest ważne dla Nas wszystkich więc wszyscy się zaangażujmy w akcję bo następnej takiej szansy możemy już nie mieć, a myślę że jesteśmy już o krok od historycznej zmiany. Ja nie tylko gadam ale też zbieram. Pozdr
 
obywatelska zagadka

100 000 : 2355 = 42,46

chyba nie ma wyjścia. tak właśnie ją trzeba rozwiązać.
 
Koleżanki i Koledzy, Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej !

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej informuje, że w siedzibie Komitetu znajduje się już przeszło 40 000 zebranych podpisów. Każdego tygodnia przybywa ponad 10 000 podpisów, co oznacza, że może nam zabraknąć 5 000 - 10 000 podpisów.

Z uwagi na powyższe Komitet prosi wszystkich Funkcjonariuszy celnych o pełną mobilizację i maksymalne zaangażowanie wokół akcji obywatelskiej, tak abyśmy mogli złożyć w Sejmie projekt ustawy obejmujący wszystkich Funkcjonariuszy celnych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym w ustawowym nieprzekraczalnym terminie.

Jeżeli pokażemy jedność środowiska i wspólnie zaangażujemy się w akcję, dużo przed czasem zbierzemy wymaganą liczbę podpisów i osiągniemy sukces.


Z celniczym Pozdrowieniem

Pełnomocnik Komitetu
Sławomir Siwy
 
100 000 : 2355 = 42,46

chyba nie ma wyjścia. tak właśnie ją trzeba rozwiązać.

1 000 000 - 32 000 = 68 000
68 000 / 2355 = 29 podpisów dla równego rachunku 30.
Niech każdy z celników pl postawi sobie takie zadanie, ja zobowiązuję się zebrać taką ilość, mamy jeszcze na to miesiąc czasu.
 
1 000 000 - 32 000 = 68 000
68 000 / 2355 = 29 podpisów dla równego rachunku 30.
Niech każdy z celników pl postawi sobie takie zadanie, ja zobowiązuję się zebrać taką ilość, mamy jeszcze na to miesiąc czasu.

wręcz znakomita propozycja. na najbliższy weekend przy przypadkowym spotykaniu znajomych na zakupach lub niedzielnym spacerze.
 
Czy Służba Celna uczestniczyła już w pikiecie ze służbami mundurowymi, czy to pierwsze takie wydarzenie?
Proszę, abyśmy stanęli na wysokości zadania i oddelegowali przedstawicieli z każdej jednostki organizacyjnej.

ZZ Celnicy PL ma plan objęcia wszystkich Funkcjonariuszy celnych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym i wywalczenia realnych podwyżek płac i zmierzamy sukcesywnie w tym kierunku. Pikieta i projekt obywatelski to dwa bardzo ważne składniki tego planu. Potrzebna jest do tego znacząca i wyraźna konsolidacja całego środowiska zawodowego.
Nie zawiedźmy proszę!
Do zobaczenia na pikiecie.
 
Witam Wszystkich.!
Myślę, że najwyższy czas wziąć się do roboty, a skończyć biadolenia typu my granica ono wewnątrz. Prowadzi to tylko do niepotrzebnych podziałów (chyba, że właśnie komuś o to tylko chodzi). Wczoraj w ciągu godziny zebrałem 87 podpisów (wycieczka byłych wojskowych do muzeum), a cały dzień skończyłem ze 113 podpisami. Spłynęły karty od kolegi kolejne 70 podpisów. Obecnie mam zebranych 920 podpisów, a moja Żona 253. Po niedzieli wysyłam podpisy do Nysy. Niestety, mimo szczerych chęci nie mogę być na pikiecie - urlop.
Z wyrazami szacunku Andrzej Plichta
 
W słynnym rozporządzeniu jest mowa o komisjach nie o badaniach, mnie tu raczej pasują ludzie co mają posrane w papierach od lekarza,
 
Panie digital 411 co rozumiesz pod pojęciem "posrane" nie bardzo kumam o co Tobie chodzi.

Ją pisze dla ludu, zastanówcie się kto przesyłał papiery od lekarzy do IC,że to że tamto że sramto, a oni teraz PO takich papierach jeb chłopa na komisję i PO wykonywaniu zadań.W WZP są i po zawałach serca.
 
Tym bardziej Wszystkim zchorowanym i będących dość czesto na L-4 powinno zależeć na włączeniu do emerytur mundurowych,/czyli tak jak Sławek przedstawił projekt ,żeby staż pracy w służbie był liczony od momentu zatrudnienia w administracji celnej,zadania wykonywane obecnie w jakiejś cześci pokrywają się z zadaniami wykonywanymi obecnie przez SC/. Więc Panowie Młodzi i Starzy proszę o zbieranie podpisów,w jedności siła.Pamiętacie może Wszyscy Starzy jak Prezes GUC Sekuła obiecywał każdemu celnikowi po nowym Mercedesie,ale to dawne dzieje.Pozdrawiam,OC Siedlce.
 
Kolejne podpisy do wysłania:
58 - Zamość,
784 - Dorohusk
Ponawiam apel o bieżące przekazywanie pełnych wykazów z podpisami. To jest pomocne aby kontrolować stan bieżący akcji.
 
czekamy na zaktualizowaną listę podpisów z podziałem na Izby. Ja swoje 102 podpisy przekazałem. Szczerze mówiąc to myślałem że szybko dobijemy do 70-80tys i będziemy przez resztę czasu dobierać kolejne z racji tego że coraz więcej osób odmawia podpisu bo już są na innych listach. Wiara jednak nadal jest.

Przekazujcie proszę podpisy na bieżąco a nie po zebraniu kilkuset przez pojedyncze osoby. te podpisy też ktoś musi na bieżąco liczyć i zawalić organizatorów Komitetu podpisami w ostatnim tygodniu nie ułatwi zadania.
 
Ostatnia edycja:
EMERYTURY - WAŻNE .
Na co liczycie . Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia co do ekipy rządzącej, to chyba powinien szybko zdiagnozować swoją sytuację zdrowotną u specjalisty . Kaplica, dyrektorki i inni , nic Wam nie dają, mało tego - tylko czekają aby komuś pod koniec jeszcze coś skomplikować (np . nabór do WZP i wylot z niego dla starych) . Nie łudźcie się i nie dajcie przekonać do tego, że trzeba czekać i nic nie robić . NIE , WŁAŚNIE TRZEBA DZIAŁAĆ ABY NIE PRZESPAĆ JEDYNEJ SZANSY NA SPRAWIEDLIWOŚĆ . Oni muszą już odejść i to jest pewne . PODPISY I JESZCZE RAZ PODPISY . To jest punkt wyjścia . NIECH KAŻDY SIĘ ZASTANOWI NA TYM , CZY ABY NA PEWNO JEGO SYTUACJA JEST PRZESĄDZONA I NIC NIE MUSI ROBIĆ DLA JUTRA . Trzymajcie się porządni zolle a reszta niech czeka na zbawienie (w skarbówce niebawem) .

Ostrzegam przed związkami, które są w kieszeni dyrekcji .
 
Niech każdy kto przeczyta ten post stawi się na pikiecie, jeśli tylko ma taką możliwość.
Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach i możesz wziąć UŻ w dniu 23 lipca, a tym bardziej gdy masz wolne - bądź obecny.
Na pikiecie będą przedstawiciele z każdej Izby Celnej w Polsce, z wyjątkiem dwóch.
Funkcjonariusze wyjeżdżają w nocy i jadą nawet po kilkaset kilometrów, aby być obecnym na tym tak bardzo ważnym wydarzeniu dla całej Służby Celnej i jej Funkcjonariuszy.
Jeżeli zatem Celniku, masz raptem godzinę lub dwie dojazdu lub mieszkasz w Warszawie, nie zwlekaj i przybywaj koniecznie.
W pkt. 5 Komunikatu Organizacyjnego jest wskazane miejsce gdzie się spotykamy. Komunikat jest dostępny na stronie głównej - odnośnik do strony NSZZ Policjantów
 
oglądałem komentarze po pikiecie i jaki wniosek........... ministrowie składają deklaracje pozyskania środków na podwyżki dla...... MSWiA. Powoli sądzę że sławne 2mld złotych na podwyżki pójdą jedynie do MSWiA oraz słuzbe cywilną MF
 
Pikieta zorganizowana profesjonalnie.
Postulaty Służby Celnej były w odpowiedni sposób przedstawione.
Przewodniczący ZZ Celnicy PL Sławomir Siwy stanął na wysokości zadania.
 
Dziękuję serdecznie wszystkim Funkcjonariuszom celnym obecnym na PIKIECIE. Wystawiliśmy naprawdę godną reprezentację Naszej formacji. To historyczne wydarzenie dla Służby Celnej!
Nasz główny postulat przebił się w licznych mediach i to jest najważniejsze - podobno nawet w głównym wydaniu Wiadomości(tak zostałem poinformowany). Zostaliśmy także ujęci w PETYCJI i zostawiliśmy odrębne pismo do Pani Premier dot. SC w KPRM w trakcie przyjęcia delegacji protestujących. Gdyby Nas nie było na PIKIECIE, ona oczywiście i tak by się odbyła, czy z Nami czy bez, za to w komentarzach medialnych przekazane byłoby wszystko to co dzisiaj i jutro w gazetach możemy obserwować w przekazach na temat innych służb, z tą różnicą, że wtedy nie byłoby ani słowa o Służbie Celnej, ani na PIKIECIE, ani w mediach.
To dzięki Wam!
DZIĘKUJĘ!

Ps. Podczas PIKIETY zbieraliśmy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Organizatorzy mówili o tym w trakcie PIKIETY.
WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE SŁUŻB MUNDUROWYCH I PRACOWNICY CYWILNI MSW popierają Nasz projekt ustawy.

ZINTENSYFIKUJMY OBECNIE DZIAŁANIA W KIERUNKU ZBIÓRKI PODPISÓW. TO NIEZWYKLE WAŻNE!
 
odstawić cyca natychmiast!

gdzie była reszta patałachów związkowych? od razu też napiszę, że z góry przepraszam. jednakowoż pod pewnymi warunkami. pierwszy to odstawienie cyca dyrektorskiego :D.
 
Back
Do góry