• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jedynie co pozostaje to pogratulowanie Panu Siwemu w organizacji i zaangażowaniu w sprawy celników, głównie tego, że były przedstawiane w mediach podczas protestu problemy naszego środowiska. Nie jestem w związkach, ale jestem bliski przystąpienia do celnicy.pl. Obserwując inne kanapowe związki ręce mi opadają, gdzie są podpisy pozosałych związków celniczych pod petycją. Mam wrażenie, że ich nie ma, albo są tylko na tzw. papierze... tragedia. Jeszcze raz gratuluję p. Siwemu.
 
Nie wiem czy ktokolwiek zauważył opinię z Biura Analiz Sejmowych z 2015-06-23 dot. poselskiego projektu, która pojawiła się sporo (aż całe 7 dni) po analizie samego wyroku (z Rządowego Centrum Legislacji) a która pomija stwierdzenie z tejże analizy o możliwości zarzucenia kolejnej nierówności w traktowaniu w przypadku pominięcia części f-szy przy włączaniu do zaopatrzenia.
http://orka.sejm.gov.pl/rexdomk7.nsf/Opdodr?OpenPage&nr=3385
Zarzut: "Analiza treści wyroku i projektu ustawy wskazuje, że poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej przewiduje znacznie szerszy krąg podmiotów objętych regulacją dotyczącą uprawnień emerytalnych i tym samym nie odpowiada sentencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego." może też (i na pewno zostanie) postawiony naszemu projektowi, jeśli damy radę go jakoś popchnąć dalej.
 
Ostatnia edycja:
gdzie była reszta patałachów związkowych? od razu też napiszę, że z góry przepraszam. jednakowoż pod pewnymi warunkami. pierwszy to odstawienie cyca dyrektorskiego :D.
A gdzie Ty byłeś??? Bo na pewno nie w Wa-wie :p Chciałbym Cię kiedyś spotkać i pogadać o tych Twoich agitacyjnych, pieprzonych postach :p Ja akurat jestem na L4, po operacji, ale gdyby nie to, to stałbym w pierwszym szeregu!!! Teraz cwaniaczku wrzuć Twój kolejny częstochowski .... wierszyk ;-) Zamiast pierdzielić (jak zwykle) .... zacznij po prostu zbierać podpisy!
Jakaż będzie to uciecha, jak na forum nie będzie więcej ..... "tele echa" ;-)
 
związkowe trutnie

A gdzie Ty byłeś??? Bo na pewno nie w Wa-wie :p Chciałbym Cię kiedyś spotkać i pogadać o tych Twoich agitacyjnych, pieprzonych postach :p Ja akurat jestem na L4, po operacji, ale gdyby nie to, to stałbym w pierwszym szeregu!!! Teraz cwaniaczku wrzuć Twój kolejny częstochowski .... wierszyk ;-) Zamiast pierdzielić (jak zwykle) .... zacznij po prostu zbierać podpisy!
Jakaż będzie to uciecha, jak na forum nie będzie więcej ..... "tele echa" ;-)

wow, ja też cię podziwiam. zaś za chwilę pewnie zapłaczę. następnie udam się do lekarza po retrospektywne l4. później będę błagał o wybaczenie. za pierwszy, drugi i trzeci szereg. za wierszyki częstochowskie. za nie zebranie osobiście 100 000 podpisów. czy wreszcie za przyszłą prostującą mnie do pionu pogadankę o pieprzonych postach.

natomiast wracając do meritum. co robiły wczoraj związkowe trutnie?
 
Mam kolejną bdb wiadomość ad PIKIETY. Sprawy SłużbY Celnej przebiły się nie tylko w mediach ogólnopolskich ale i zagranicznych. Zostałem poinformowany, że o PIKIECIE mówiły wczoraj media w Czechach, w tym o szokującej sytuacji SC - to ewenement na skalę światową, służba mundurowa z wszystkimi obostrzeniami i rygorami służby, ograniczeniami praw i swobód konstytucyjnych i bez rekompensaty ww. obostrzeń. To wg Czechów jest nie do pojęcia.
Nawet za granicą to widzą, tylko niestety Nasz Rząd nie potrafi tego zrozumieć, że utrzymywanie takiego stanu rzeczy, jest szkodliwe dla interesu publicznego.
 
:confused: proponuje zorganizować konferencję prasową w celu przedstawienia naszych postulatów ( a może konferencja razem z innymi związkami które brały udział w pikiecie ) co o tym myślicie :confused:
 
:confused: proponuje zorganizować konferencję prasową w celu przedstawienia naszych postulatów ( a może konferencja razem z innymi związkami które brały udział w pikiecie ) co o tym myślicie :confused:

też myślałem o konferencji prasowej =) tego jeszcze nie było. Konferencja prasowa przedstawicieli związków zawodowych służb mundurowych. Im więcej mówi się o naszych problemach i nierównym traktowaniu tym więcej ludzi zrozumie, jak niedowartościowana jest Służba Celna.

ja wiele razy podczas zbierania podpisów słyszałem: "to wy nie macie wcześniejszych emek?"

spora część myśli że jesteśmy służbą mundurową na takich samych zasadach jak Straż Graniczna.

jeśli chodzi o wczorajsze "wiadomości" w TVP faktycznie:
1. wymieniono nas wśród innych będących na pikiecie.
2. wspomniano o postulacie podwyżek oraz włączenia do systemu emerytur mundurowych
 
Ostatnia edycja:
niestety tak w naszym kraju jest że aby coś wywalczyć trzeba protestować i strajkować. Tą metodę od lat świetnie wykorzystują górnicy, nauczyciele i pielęgniarki. Do mediów musi trafiać nasz przekaż

1. nierówne traktowanie
2. kłamstwa w stosunku do podwyżki o 150zł
3. niespełnione porozumienia z poprzednimi Rządami oraz obietnice Tuska w kuźnicy
 
myślę, że jesteśmy dość dużą grupą zawodową (' grupą nacisku") aby z uwagą politycy nas wysłuchali - nasze postulaty.., ( mam na myśli też związki zawodowe wszystkich służb mundurowych)
 
Ostatnia edycja:
Sławek szacun za doprowadzenie do udziału SC w proteście służb mundurowych i wyeksponowanie naszych problemów .Nawet koledzy z federacji i zrzeszenia są pod wrażeniem .Co niektórym otworzyły się oczy Jeszcze raz szacunek.
 
Ostatnia edycja:
...Co niektórym otworzyły się oczy Jeszcze raz szacunek.
Sławek- Szacun.

Co do otwarcia oczu, to mi sie dzisiaj tez otworzyly po lekturze "Rzepy".
Okazuje sie, że po wyborach prawdopodobnie czeka nas KAS. Link do wywiadu z poslem P. Szałamachą, gdzie o tym otwarcie mówi:
http://www4.rp.pl/Wywiady/307219807-Sektorowe-daniny-od-stycznia-2016.html

Koledzy z Poznania niech może podpytają kolegę, ktory kandydowal ostatnio do Sejmu i jest w technicznym gabinecie Pana prof. G. I niech Kolega odpowie jaka wg Niego liczba winna byc objeta emkami
 
generale, patrz i ucz się

wreszcie można powiedzieć, że coś działa jak należy w tej służbie. wręcz jestem dumny, że wybrani przedstawiciele funkcjonariuszy zrzeszonych w zz celnicy pl zachowali się jak należy i byli gdzie trzeba.

weźcie i potrzymajcie sobie prawem kaduka te stopnie, stanowiska oraz należne uprawnienia emerytalne. ale tylko na razie. już niedługo zrobią z wami porządek. te same prokuratury i sądy. to żart oczywiście ;).

[video=youtube;Blj0vRd-uKU]https://www.youtube.com/watch?v=Blj0vRd-uKU&feature=player_detailpage[/video]
 
Poczytaj Tele-echo, zwlaszcza pkt 5:

http://mysl24.pl/polityka/2550-pans...any-w-sluzbie-celnej-moga-byc-poczatkiem.html

a brzmi on mniej wiecek tak
"5. Wprowadzenie nowego systemu emerytalnego, spójnego ze służbami mundurowymi (25 lat służby i ukończony 55 rok życia, równoznaczne z nabyciem praw emerytalnych, uśrednione zarobki 70% z 10 ostatnich lat). W obecnej chwili nowe uprawnienia emerytalne mogą przysługiwać około 5-7% (800-1120) funkcjonariuszy, a większość z nich i tak prawdopodobnie pozostanie nadal w służbie. To bardzo istotna regulacja!"

z tego wychodzi, ze nawet granica jako całość może zapomniec o em.
 
jacek. już idą po ciebie i twoich pomagierów

moim zdaniem najpierw muszą zostać uregulowane tzw. zaszłości emerytalne. stanowiące podstawę do korzystnego ostatniego wyroku tk. jak i wcześniejszego stanowiska, bazującego na rygorach i pragmatyce służbowej.

zwróćcie uwagę na te fragmenty programowe :D:

Brak niezależnej kadry, powstawanie układów ograniczających awanse, często przygotowywane „pod osoby”. Zmorą jest brak jasnych systemów awansowania i wynagradzania (nadużycia w majestacie prawa w tym zakresie są znaczące, np. wielotysięczne nagrody, premie okazjonalne i specjalne, przyznawane „po cichu wybranym”). Niewłaściwa gospodarka środkami publicznymi, często bezcelowość wielu kosztownych szkoleń i kursów.

(...)

1. Zmiany należy rozpocząć od najwyższych stanowisk.

2. Trzeba ustanowić jasne drogi awansu zawodowego, przejrzyste zapisy dotyczące nagród, premii. Z tymi zmianami musi wiązać się znaczna reforma struktury zarobkowej. Przywołam tu przykład wprowadzanych w ostatnich latach "reform", które były nierzetelne, oligarchiczne i wywołały rozwarstwienie zawodowe. Taki stan jest niedopuszczalny.

3. Weryfikacja tzw. wartościowań stanowisk, które są w istocie oparte na dopasowywaniu do sytuacji lub nawet osób, co ogranicza rzeczywistą drogę awansu i tworzy patologie.

4. Sprawdzenie rozdysponowanych w oparciu o Ustawę o Służbie Celnej z 2009 roku stopni służbowych w ramach korpusów, co stanowi podstawę awansu zawodowego. Korekty muszą dotyczyć niektórych zapisów zawartych w tej regulacji.

(...)

Twierdzę, że przygotowywane plany związane z likwidowaniem oddziałów i rozbudowa systemów informatycznych w obecnie przyjętym kierunku jest błędem.

7. Wszelkie służby pomocnicze, poczynając od sprzątających, ochrony, muszą znaleźć się na stanie etatowym SC, a pracownicy winni być zatrudniani na zasadach dyktowanych specyfiką pracy. Obecnie stosowane procedury są niedopuszczalne.

8. Ograniczyć, a z czasem całkowicie zlikwidować status dzierżaw obiektów i terenów wykorzystywanych przez administrację.

http://mysl24.pl/polityka/2550-pans...any-w-sluzbie-celnej-moga-byc-poczatkiem.html
 
Darek ma dużo racji . I to wciskanie wszystkim na siłę tych ulatwień i ulepszeń. Żenada . Przecież tak naprawdę NIKT nad tym nie panuje. Agencje otwierające karnety TIR?????? Ludzie,ręce opadają. To tak jakby przemycior sam się ujawnił,skuł,skazał i zamknął. TO JEST CHORE .
 
Ostatnia edycja:
bereza dla reformatorów to kwestia elementarnej sprawiedliwości

przed oblicze komisji etyki. za niezrealizowane zapowiedzi, że mianowania na stopnie będą zmieniane. że przed dniem wejścia w życie oznacza w dniu wejścia w życie. że można aplikować na stanowiska eksperckie przed ich przydzieleniem. że my możemy bezkarnie kłamać. że nie będzie niczego :D.

to kwestia elementarnej sprawiedliwości i nauczka dla przyszłych pokoleń.
 
Ostatnia edycja:
moim zdaniem najpierw muszą zostać uregulowane tzw. zaszłości emerytalne. stanowiące podstawę do korzystnego ostatniego wyroku tk. jak i wcześniejszego stanowiska, bazującego na rygorach i pragmatyce służbowej.


http://mysl24.pl/polityka/2550-pans...any-w-sluzbie-celnej-moga-byc-poczatkiem.html

Tez tak uważam, tyle że z zestawienia tego tekstu oraz dzisiejszego wywiadu z poslem Szalamachą wynika odwrotna sekwencja zdarzen: najpierw projekt Banasia (KAS) a potem emerytury dla garstki (nowych) wybrancow
 
Bardzo dziękuję Wszystkim,którzy byli obecni na pikiecie służb mundurowych,nareszcie coś się dzieje , niech obywatele RP poznają faktyczne obostrzenia i rygory dot.Naszej służby, "ale nic nie jest proste w te dni ".To będzie nie równa walka,ale bądżmy dobrej myśli,że Sławek doprowadzi Nas do zwycięstwa,niech wygra sprawiedliwość.Sławek wielkie dzięki za poprawadzenie funkcjonariuszy i przedstawienie Naszych żądan Pani Premier, szkoda tylko , że nie Była osobiście zainteresowana problemami i patolagiami jakie istnieją w SC.Pozdrawiam,Wielki Szacunek.
 
Back
Do góry