• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

green78 domyślasz się, że masz rację, czy Wiesz, że będziesz miał rację! bo Twoje wywody raczej dają mi podstawę do przypuszczenia, że nie grasz do NASZEJ bramki.


Odpowiadam na pytanie Przewodniczącego ZZ Celnicy PL: TAK, warto moim zdaniem poprzeć ten projekt!
1) Obejmuje wszystkich funkcjonariuszy SC;
2) Może skrócić czas procedowania projektu zmian do ustawy;
3) Poparcie ZZ Celnicy PL będzie oznaczało jedność wszystkich ZZ;
4)Jeżeli ustawodawca/koalicja będą mieli odmienne zdanie to i tak zmodyfikują projekt wg własnego uznania (każdego projektu w tym desygnowanego przez ZZ Celnicy PL - a przecież deklarowaliście, że wszyscy funkcjonariusze będą objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym)

Ze swojej strony i moich kolegów z WZP deklaruję, że dowieziemy Przewodniczących na wspólne spotkanie i...odwieziemy ich bez względu na dokonane ustalenia....:)

PS Wiele osób wypowiadało się, żeby na forum nie mącić, nie podpowiadać oponentom, nie obrażać nikogo, to w niczym nie pomoże, trzymajmy się tego!
 
Ostatnia edycja:
@jabol Ja wiem ,że mam rację.

,,Federacja itd." złożyła nowy projekt nowelizacji ustawy!!! Nie przekształciła tzw. ,,ustawy emeryturach celniczych" o tym samym druku sejmowym w nowelizacje ustawy z 1994 o emeryturach mundurowych. TO JEST FAKT

Wasz projekt został złożony nie po to by włączyć wszystkich funkcjonariuszy do emek mundurowych a dlatego , że poczuliście się zepchnięci do defensywy przez ZZ CelnicyPL. Projekt był nie przygotowany. Jest na tyle wadliwy, ze może być uwalony na samym początku. To jest fakt !!!

Nie czekaliście na uzasadnienie TK. Napisany jest tak, aby pokazać, że chcecie dać wszystkim co tylko sobie zamarzą bez żadnych szans na jego uchwalenie. Jak czytałem ten projekt to zdziwiłem się, że nie ma tam ujętych portierów, których mamy w IC oraz UC. Ustawa, która w chwili obecnej stawia wymogi bycia funkcjonariuszem przez co najmniej 15 lat nawet takiemu Generałowi - Komendantowi Głównemu Policji, a według waszego projektu wystarczy być 1 dzień funkcjonariuszem SC to SORRY ale ........

Niestety ustawodawca/koalicja nawet może nie mieć możliwości zmodyfikować tego projektu ponieważ przez błędy tego projektu ( powstałe przez waszą chęć odróżnienia się od ZZ Celnicy.pl i obiecania wszystkim wszystkiego ) może nawet nie przesłać go do dalszych prac sejmowych. I to jest mój największy do was zarzut !!!

Koledzy z WZP jak się dowiedzą, że przez konsekwencje waszych ,,głupich gierek'' będą im się staż służby do emek liczył od 2009 zamiast od 1999 to nie chciałbym być przez nich przewieziony ;)

Mówisz: nie podpowiadać oponentom.
Jeszcze raz. Jak myślisz czym zajmuje się Biuro Legislacyjne oraz Biuro Analiz Sejmowych ??? Pierwsze co robią, to analizują treść potencjalnie nowej/znowelizowanej ustawy z czy może stanowić zgodnie z obowiązującym prawem, treść tej nowej/zmodyfikowanej ustawy. Nie decydują ale opiniują posłom.

PS. Jeżeli Specjalista SC jest wstanie podpowiedzieć coś naszym oponentom to SORY ale wartościowanie w tej Służbie jest do du....y. W tym związki mogły by się zająć w następnej kolejności. ( taki St. ekspert przeanalizował, ze faja jest przemycana w samochodach osobowych najczęściej typu sedan i to jest analiza wymagająca według SSC co najmniej St. eksperta a w tysiącach takich samochodów faje ma znaleźć zwykły specjalista przy okazji używać szarych komórek aby nie narazić się na odpowiedzialność karną, cywilna, zawodową. Pewnie taka różnica z faktu, że służba na pasie, drodze lub na rynku jest w lepszych warunkach niż prawda objawiona wydedukowana przy biurku ;) )

Jabol, dla twojej wiadomości nie jestem (jeszcze) członkiem ZZ CelnicyPL
 
Ostatnia edycja:
pro bono

rzeczony projekt to nic innego, jak rozpaczliwa próba utrzymania lukratywnych stołków związkowych. jaskrawy przykład populizmu bez cienia szansy na realizację. zatem korzystny wyłącznie dla osób za nim stojących.

dziwię się, że w takim stanie rzeczy uzyskali wsparcie prawne ww. kancelarii. ciekaw jestem źródła finansowania tego wsparcia. czy może tak kancelaria pro bono tak wspiera?
 
Po co ciągnąć ten wątek w nieskończoność?
Średnio inteligentny gimnazjalista potrafi odróżnić służbę od pracy.
Analizy, dywagacje i spory, nie zmienią faktu dwubiegunowości tych zjawisk.
Ustawa zaopatrzeniowa reguluje kwestie zatrudnienia przed służbą i nikt tych zapisów nie zmieni.

Pozwolę sobie tylko przypomnieć niektórym byłym cywilom, że do czasu wstąpienia do SC chronił ich kodeks pracy i nie podlegali rygorom służby.
Są też tacy, którzy śmiali się z mundurowych i całej Służby. Pragnęli powrotu do, jak mówili, normalności w UKS.
Teraz, gdy pojawiła się możliwość otrzymania emerytur mundurowych, pierwsi wyciągają po nie ręce.

Odrobiny honoru! Mundur jednak do czegoś zobowiązuje!
 
Poparcie projektu SLD oznaczałoby po prostu świadome działanie przeciwko F.C. Powtarzam, tak przygotowany projekt nie ma szans na uchwalenie i nie ma miejsca na jego poprawianie.
Nie rozumiem dlaczego namawiasz mnie jabol do działania na szkodę F.C.
Ta wyprzedzająca akcja i złożenie słabo uzasadnionego projektu świadczy o braku profesjonalizmu i szkodzi sprawie, z czym musieliśmy się zmagać już w przeszłości w każdej ważnej dla F.C. sprawie.
W najważniejszej dla F.C. sprawie ogół Funkcjonariuszy oczekuje profesjonalnie przygotowanego projektu.
Doświadczenia współpracy z przeszłości, a raczej zmagania się z oportunizmem części środowiska, w sposób jednoznaczny wskazują, że również z tego powodu wiele kluczowych spraw ważnych dla funkcjonowania Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie organizacji Służby Celnej zostało zaprzepaszczonych szczególnie poprzez realne obniżenie statusu służby i funkcjonariusza celnego.

Podobnie obecnie. Złożony w nieuzasadnionym pośpiechu, bardzo słabo uzasadniony projekt w najważniejszej dla SC i jej Funkcjonariuszy sprawie, może mieć na celu to samo co znamy już wszyscy z autopsji przy innych sprawach - przypomnę tylko wnioski do MF o jaknajszybsze wdrożenie wartościowania, czy zgoda trzech central na wdrożenie ustawy o SC w jej brzmieniu, czy zatwierdzenie całego wartościowania(faktyczna współpraca z władzą w tych i wielu innych sprawach, mimo odmiennego stanowiska ogółu F.C.).

Jednocześnie uspokajam wszystkich funkcjonariuszy. Nauczeni właśnie doświadczeniem z przeszłości poradzimy sobie z tym i negatywne skutki tej wyprzedzającej akcji, jestem przekonany wspólnie naprawimy.
Tutaj jestem spokojny i mamy już w głowie plan jak sobie z tym poradzić.

Absolutnie też, nie będzie to oznaczało podziału w oczach Parlamentarzystów. Z tym też sobie poradzimy. Po prostu, tak jak przy wniosku do TK nie chcieli iść razem z nami, tak samo teraz nie chcą rzeczywistej i szczerej współpracy, co nie oznacza, że nie osiągniemy celu. Nasza determinacja i nieustępliwość przed TK pozwoliła na sukces w Trybunale, choć przyznam że wg mnie wyrok mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie bezprzedmiotowe wnioski innych central, które po raz kolejny zagrażały naszemu stanowisku, tj. wnioski w kierunku emerytur cywilnych z ZUS. Na szczęście nie zostały one rozpatrzone, ale i tak mogło to mieć wpływ na wyrok TK, gdyż wpływało na kierunki analizy sprawy emerytur przez sędziów TK, który mógł być jeszcze większym sukcesem, gdyby nie te działania właśnie.

Zauważyłem, że tzw. trzy centrale związkowe działają często wykorzystując niewiedzę części środowiska, w tym Twoją jabol - vide emerytury celne, potem wnioski do TK o emerytury cywilne z ZUS wraz z wnioskami o emerytury mundurowe, następnie niezgodne z Regulaminem Sejmu hasła, że należy przekształcić Podkomisję w sprawie emerytur celnych w emerytury mundurowe, wdrożenie wartościowania i inne.

Nie ulegajmy tym działaniom. Nie oglądajmy się na to i idźmy do przodu, a wspólnie osiągniemy cel, tak jak osiągnęliśmy go na wokandzie przed TK, mimo rzucania wielu kłód pod nogi
 
Nie wiem dlaczego,ale mam wrazenie ,że uczestniczymy w przedstawieniu z rozpisanymi rolami.Tak jakby wprowadzano z góry opracowany wariant.Niektóre wypowiedzi.... .Podobnie jak w 2008 roku.Czym to się skonczyło?
 
Doprecyzowując, w powyższym wpisie chodzi mi o to, że posłuchałem pojedynczych głosów(dosłownie jeden, dwa głosy), głosów będących pod wpływem zarządów tzw. central i w imię wspólnych działań, będąc zmuszonym podporządkować się tej idei, musiałem działać wbrew sobie i sprawy potoczyły się dokładnie tak jak chciał Rząd - zakaz wyjścia do mediów i gra na czas. Dlatego przegraliśmy wtedy wojnę.
Dlatego też napisałem, że teraz nie możemy popełnić tego samego błędu co w 2008 roku.
 
interesy i interesowności egzotycznej figury prawnej

polecam fragment od 2 20. Czyli egzekucję przeciwników mundurowego zaopatrzenia emerytalnego celników.

[video=youtube;ZDgZAvS5zZo]https://www.youtube.com/watch?v=ZDgZAvS5zZo&feature=player_detailpage[/video]

zaplątały się gościom podobieństwa i różnice, interesy i interesowności. podobnie jak naszym federalnym ;) .
 
ogłoszenie wyroku w sprawie emerytur mundurowych funkcjonariuszy celnych:

[video=youtube;Wid1v9SeSH0]https://www.youtube.com/watch?v=Wid1v9SeSH0&feature=player_detailpage[/video]
 
cyt... poradzimy sobie z tym i negatywne skutki tej wyprzedzającej akcji, jestem przekonany wspólnie naprawimy.
Tutaj jestem spokojny i mamy już w głowie plan jak sobie z tym poradzić.
Z tym też sobie poradzimy. Po prostu, tak jak przy wniosku do TK nie chcieli iść razem z nami, tak samo teraz nie chcą rzeczywistej i szczerej współpracy, co nie oznacza, że nie osiągniemy celu. Nasza determinacja i nieustępliwość przed TK pozwoliła na sukces w Trybunale, choć przyznam że wg mnie wyrok mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie bezprzedmiotowe wnioski innych central, które po raz kolejny zagrażały naszemu stanowisku...

Niech żyje jeden wódz, jedna partia, jedno myślenie, zawsze ja, ja i tylko ja
 
nie wysilaj się bo ci żyłka pęknie.
nawet demagogiem jesteś marnym.
może odniesiesz się do faktów z własnej działalności.
słuchamy ......

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Z tego co widzę, każdy związek chce działać w 1 sprawie. Spotkać się i trzeba porozmawiać w trybie pilnym ! Czytamy informacje na forum, i informacje ze swoich związków... pomału dostajemy rozdwojenia jaźni !!!!!!!!!!!!! Na interesują poniższe informacje. Jeśli jakikolwiek związek tego nie chce to nie działa dla fc.

Konkrety:
- Osoby wstępujące do służby do końca 2012 roku nadal będą przechodzić na częściową emeryturę bez względu na wiek, mając na swoim koncie zaledwie 15 lat służby

- zatrudnieni po 31 grudnia 2012 r. przejdą na emeryturę, kiedy ukończą 55 lat i jednocześnie będą mieć co najmniej 25 lat służby


KTÓRE ZWIĄZKI WW. TAK CHCĄ ???? FEDERACJA ZZSC, ZRZESZENIE ZZSC RP, ZZ SzNPiA, CELNICY.PL ????

PROSZĘ O KONKRETY.

Sławku proszę wypowiedź się w tej sprawie
 
Ostatnia edycja:
cyt... poradzimy sobie z tym i negatywne skutki tej wyprzedzającej akcji, jestem przekonany wspólnie naprawimy.
Tutaj jestem spokojny i mamy już w głowie plan jak sobie z tym poradzić.
Z tym też sobie poradzimy. Po prostu, tak jak przy wniosku do TK nie chcieli iść razem z nami, tak samo teraz nie chcą rzeczywistej i szczerej współpracy, co nie oznacza, że nie osiągniemy celu. Nasza determinacja i nieustępliwość przed TK pozwoliła na sukces w Trybunale, choć przyznam że wg mnie wyrok mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie bezprzedmiotowe wnioski innych central, które po raz kolejny zagrażały naszemu stanowisku...

Niech żyje jeden wódz, jedna partia, jedno myślenie, zawsze ja, ja i tylko ja

bj, to ty tam przemawiałeś?

[video=youtube;AiWJ_w-I87I]https://www.youtube.com/watch?v=AiWJ_w-I87I&feature=player_detailpage[/video]
 
Mnie tam nie uświadczysz, co innego kol.Sławek on to ma parcie na szkło. Występy w radiu o . Rydzyka, telewizyjne popisy. Pozwoli kolega, że pominę poziom tych wypowiedzi i nie będę przepraszał przemytników za działania funkcjonariuszy jak to ma w zwyczaju kol.Sławek
 
Mnie tam nie uświadczysz, co innego kol.Sławek on to ma parcie na szkło. Występy w radiu o . Rydzyka, telewizyjne popisy. Pozwoli kolega, że pominę poziom tych wypowiedzi i nie będę przepraszał przemytników za działania funkcjonariuszy jak to ma w zwyczaju kol.Sławek

widzę że nerwy puszczają bo ludzie nie są już tak łatwowierni i drugi raz już nie łykają bajery?
zamiast działać na szkodę środowiska, dzieląc je i jątrząc, czerwieniąc się z zazdrości jak rośnie siła celników.pl może właśnie w imię interesu ogółu tym razem wart poprzeć wiodący związek i jego lidera, odpuszczając własne ambicje i ew. przychylność naczlstwa

na str. 328 tego wątku przywołałem kilka cytatów z bj, który nie wierzył w tk, wniosek celników i Sławka

okazało się że nie miał racji, ale sądzi że teraz będzie miał -to chyba jakaś fobia

myślisz że ludzie wybierają przypadkiem celników.pl a nie twoje zz? myślisz że są głupi?
wręcz przeciwnie - widzą co się dzieje, jak kto postępował, w czyim interesie, kto nadstawiał karku nie bacząc na konsekwencje - i ludzie to doceniają, widzą szansę jaka się rysuje, i widzą Sławka jako lidera - nie ciebie

przełknij to i się z tym pogódż - w innym przypadku zeżre cię nienawiść do innych

kiedy do ciebie dotrze, że szeregi celników.pl rosną nieprzypadkowo - to nie spisek dziejowy, ale rozczarowanie innymi zz

bj - ochłoń i pomyśl na spokojnie

jesteś na tym forum gościem - dzięki otwartości i pieniądzom m.in. Sławka możesz pisać otwarcie i bez cenzury - ale czy godzi się obrażać Gospodarza?

zasady demokracji i dobrych manier decydują o tym, że przywództwo w zrzeszeniu, federacji czy w innym gremium przypada temu, kto ma najszersze poparcie - ilu członków ma twój zz że przypisujesz sobie prawo do przewodnictwa w dalszych działaniach na rzecz emek?

a może twoje dotychczasowe sukcesy dają ci takie prawo? z cytatów z twoich postów na tym forum wynika, że nie wierzyłeś w tk, emki i Sławka, wtedy nie miałeś racji dlaczego teraz miałbyś mieć?

znaj swoje miejsce i nie wychodź przed lidera

chyba że pobudki twojej aktywności są zgoła inne niż interesy szerokiego środowiska?
 
Ostatnia edycja:
Mnie tam nie uświadczysz, co innego kol.Sławek on to ma parcie na szkło. Występy w radiu o . Rydzyka, telewizyjne popisy. Pozwoli kolega, że pominę poziom tych wypowiedzi i nie będę przepraszał przemytników za działania funkcjonariuszy jak to ma w zwyczaju kol.Sławek
Zastanów sie co piszesz. Stachanowiec Stanisław Z. traktuje cię jak burą sukę, trzeba się było chociaż paplockiemu postawić i wysłac zawiadomienie do prokuratury na Polmark, a nie Jóźwiakowiu umarzać postepowania bo może jakiś szefunio zaprzyjażniony z Jóźwiakiem to doceni. 75 baniek dla RP poszło w piz...u.
 
Gruszeczko ty moja, widać że nie masz najmniejszego pojęcia o postępowaniu dot. POLMARKU. Nie rozgłaszaj zatem informacji zasłyszanych w toalecie. Masz coś do Staszka to przyjdź i sama/sam mu to powiedz, a nie wręczaj się innymi
 
Back
Do góry