• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

wielka szkoda, naprawdę wielka, że członkowie ZZ Celnicy.Pl już podzielili FC na tych lepszych i tych gorszych co zostali przeniesieni z UKS. Ale gdyby akcyza, która praktycznie uratowała d... celnikom nie "przyszła" do cła, to dzisiaj służba celna liczyłaby do 4 tyś. osób.

Gdyby akcyza nie przyszła do SC to dzisiaj bylibyśmy już dawno służbą z emkami i robilibyśmy to do czego zostaliśmy powołani, to znaczy ochroną granic, a nie jakimiś pierdołami związanymi z akcyzą i automatami o których nawet nie mam pojęcia. A te wasze pomysły związane z emkami dla cywili są tak samo nierealne jak emerytury celne które z takim uporem forsowaliście. I to właśnie wy wiedząc o nierealności tych mrzonek działacie teraz na ośmieszenie funkcjonariuszy SC. Jest takie powiedzenie '' lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć '
 
... ważnym jest w jakim to stanie akcyza przeszła do SC! zupełna nieudolność a wręcz frywolność organów SzNP. niektórzy funkcyjni nawet mówili nam o ,, swobodzie gospodarczej" w tym zakresie - a nawet ja lansowali. - a tak po prostu nie doczytali pewnej ustawy do końca!
Niejednokrotnie, było to też lądowisko i legowisko dla członków zużytej przewodniej siły narodu wraz z jej funkcjonariuszami przyległych organów.( resortowe dzieci??? ).
Nie piszę to aby nasze środowisko dzielić, wszyscy muszą sobie przypomnieć jak to było na prawdę i uderzyć się w pierś i tylko NIE W CUDZĄ lecz w SWOJĄ !

prawda nas wszystkich wyzwoli...
 
Dobrze. Panie i Panowie. Dość tej pisaniny kto jest kim i gdzie. Teraz mówmy jednym głosem bez znaczenia gdzie kto jest-to przypomina mi polskie piekiełko. Bierzmy przykład z innych-ma być jedno stanowisko i jedna opcja w sprawie naszych emerytur. Czas skończyć z tym polskim piekiełkiem. Panie i Panowie związkowcy-nie czas na spory i zwady. Teraz WSZYSCY RAZEM I JEDNYM GŁOSEM!!!! Nic tak nie jednoczy jak sukces a wszak do tego dążymy. Tak więc działajmy razem i nie róbmy polskiego piekiełka typu nasi pożal się boże politycy.Mamy wspólny cel i do tego celu dążmy!!!!! RAZEM I JEDNYM GŁOSEM. To nie pora na fochy. Kto się ze mną zgadza?
 
Ostatnia edycja:
Dobrze. Panie i Panowie. Dość tej pisaniny kto jest kim i gdzie. Teraz mówmy jednym głosem bez znaczenia gdzie kto jest-to przypomina mi polskie piekiełko. Bierzmy przykład z innych-ma być jedno stanowisko i jedna opcja w sprawie naszych emerytur. Czas skończyć z tym polskim piekiełkiem. Panie i Panowie związkowcy-nie czas na spory i zwady. Teraz WSZYSCY RAZEM I JEDNYM GŁOSEM!!!! Nic tak nie jednoczy jak sukces a wszak do tego dążymy. Tak więc działajmy razem i nie róbmy polskiego piekiełka typu nasi pożal się boże politycy.Mamy wspólny cel i do tego celu dążmy!!!!! RAZEM I JEDNYM GŁOSEM. To nie pora na fochy. Kto się ze mną zgadza?
nareszcie rozsadny głos
 
sokole, nie problem w zgodzie ale ocenie i nauce z przeszłości.
nie byłoby sporu gdyby nie było problemu.
jednak przeszłość uczy nas komu można zaufać, a wobec kogo trzeba być ostrożnym.
ten spór nie jest sporem związkowców ale gwarancji dla całego środowiska.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Dzięki Seweryn.
Na taki sam odzew oczekuję od innych-zarówno Pan i Panów z wszelakich federacji i zrzezszeń jak i od celnicy.pl. Nie róbmy polskiego piekiełka bo wszyscy na tym starcimy. JEDEN GŁOS JEDNO ZDANIE JEDNO STANOWISKO PRZED WŁADZAMI!!! Proste, logiczne i co najważniejsze JEDNOZNACZNE, BEZ NIEDOMÓWIEŃ I WĄTPLIWOŚCI. Panie i Panowie związkowcy-DO ROBOTY DO JASNEJ CHOL..Y!!!!! I ZE ZGODĄ MA BYĆ!!! :)
 
Ostatnia edycja:
... ważnym jest w jakim to stanie akcyza przeszła do SC! zupełna nieudolność a wręcz frywolność organów SzNP. niektórzy funkcyjni nawet mówili nam o ,, swobodzie gospodarczej" w tym zakresie - a nawet ja lansowali. - a tak po prostu nie doczytali pewnej ustawy do końca!
Niejednokrotnie, było to też lądowisko i legowisko dla członków zużytej przewodniej siły narodu wraz z jej funkcjonariuszami przyległych organów.( resortowe dzieci??? ).
Nie piszę to aby nasze środowisko dzielić, wszyscy muszą sobie przypomnieć jak to było na prawdę i uderzyć się w pierś i tylko NIE W CUDZĄ lecz w SWOJĄ !

prawda nas wszystkich wyzwoli...

przejęcie uksów z tym personalnym garbem narobiło wiele złego. a demagogia bj nie zasługuje na polemikę.
 
sokole, nie problem w zgodzie ale ocenie i nauce z przeszłości.
nie byłoby sporu gdyby nie było problemu.
jednak przeszłość uczy nas komu można zaufać, a wobec kogo trzeba być ostrożnym.
ten spór nie jest sporem związkowców ale gwarancji dla całego środowiska.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ ![/
Sam doświadczyłem tego i owego w kwestii zaufania........ale teraz jest sprawa o wiel ważniejsza...przez animozje straciliśmy ZBYT WIELE.....Teraz musimy działać razem.
 
Falcon musisz zrozumieć co piszesz.
Czy zatem żądasz poparcia projektu SLD, który z takim uzasadnieniem nie ma szans na uchwalenie w Sejmie?
 
Ostatnia edycja:
"przez animozje straciliśmy ZBYT WIELE.....Teraz musimy działać razem."

nie przez animozje ale konkretne postawy i ludzi, którym współpraca nie schodzi z ust.
za tą fasadą jest konkretna grupa interesów popieranych przez część funkcjonariuszy.
to nie wyklucza jednolitego kierunku.
wypada jednak niektórym powiedzieć sprawdzam i żądać gwarancji.
dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
W uzasadnieniu ustnym wyroku TK sędzia sprawozdawca powiedział (każdy może odsłuchać):
Trybunał umorzył kontrole konstytucyjną tych przepisów, które nie uwzględniały funkcjonariuszy SC do zawodów o emeryturach pomostowych.. Tłumacząc, że TK chętnie by dokonał kontroli konstytucyjnej tych przepisów ale wniosek nie został wystarczająco uzasadniony według standardów, które Trybunał wymaga przy takich wnioskach. Sędzia powiedział, że Trybunał jest zmuszony umorzyć ten wniosek.

Powyższy wniosek złożyły: federacja, zrzeszenie. Dlatego proszę was federację, zrzeszenia nie dotykajcie się już do tych naszych emek bo wszystko schrzanicie. Totalny brak profesjonalizmu. Nie wiem czy wy jesteście tacy nie udolni czy to robicie specjalnie ???

Czy zatem żądasz poparcia projektu SLD, który z takim uzasadnieniem nie ma szans na uchwalenie w Sejmie?

Problem z UZASADNIENIEM tych trzech central związkowych (federacji, zrzeszeń, snp) nie jest nowy.

Ciekaw jestem czy te uzasadnienie dotyczące emerytur pomostowych w TK zostało przygotowane w tej samej kancelarii co uzasadnienie do projektu SLD ??? ;)
 
Ja też jestem członkiem ZZ Celnicy PL i nikogo nie dzielę
Proszę wszystkich o nie uleganie jawnej prowokacji(BJ to funkcyjny z Federacji i nieprzypadkowo powrócił na forum w tak trudnych dla władzy po wyroku TK chwilach)


Mały wyciąg z radosnych poczynań blackjacka:





22-11-2013, 01:09 #1683
BlackJack


Tele echo
jest wolność słowa i opinii dlatego:
G...no chłopu, nie zegarek. Że tak sobie pozwolę na komentarz w sprawie wniosku Celników.PL do TK​




30-10-2013, 00:02 #1641
BlackJack






A tak na poważnie, to rozmawiałem z kilkoma prawnikami znającymi temat. Twierdzą, że jeżeli po raz pierwszy w historii TK będzie musiał rozpatrywać taki wniosek, to mamy mnóstwo merytorycznych argumentów i są bardzo ciekawi jak TK orzeknie.


Ja też rozmawiałem z prawnikami i konstytucjonalistami - jednak udupi
10-01-2012, 00:48 #505
BlackJack

grona gniewu
cyt.: emerytury proponowane przez SC tzw. celne to zwykły wpust - a niby dlaczego ?
cyt.: ŻADEN RZĄD, ŻADEN KLUB, ŻADEN POSEŁ i OPINIA PUBLICZNA nie zaakceptują rozszerzania uprawnień emerytalnych. To propozycja nieziszczalna - przy takim nastawieniu to po co w ogóle podejmować temat i siebie i innych denerwować?
cyt.: jeśli będziemy tracić czas na utopię w postaci emerytur celnych to pod nosem przejdzie nam jedyna i ostatnia szansa na emerytury mundurowe - jaka szansa ? jeszcze nikt z MSW przez cały ten czas jak trwały rozmowy z Federacją ZZ SM nie zaprosił FC nawet do "pogawędki" o włączeniu nas do już istniejącego systemu (pisali w tej sprawie do MSW przecież Celnicy.PL i Federacja ZZSC - bez echa, po prostu MSW nas totalnie olewa w tym temacie). Tradycyjnie dzielimy skórę na niedźwiedziu gdy jeszcze nie weszliśmy nawet do lasu.
cyt.: emertury celne kupli ludzie o rozumie dziecka - czyżby ? to dlaczego Federacja ZZ SM jest za włączeniem SC na NOWYCH zasadach gdzie staż do wyliczenia emerytury będzie się liczył dopiero od 2013r. Czyli co zdaniem kolegi, wchodząc na NOWYCH zasadach w emerytury mundurowe mogę służbę/pracę do 2013r. powiesić sobie na drzewie tylko dlatego, że powyższe jest firmowane przez MSW?
Dotychczas nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie co się stanie z moim kapitałem zgromadzonym w ZUS jakby FC objął NOWY system emerytalny służb mundurowych.
Jeżeli mamy dyskutować to chcę argumentów za/przeciw w przypadku zarówno propozycji MF jak i MSW.
Pragnę przypomnieć, że na dzień dzisiejszy mamy pewne to, że Rząd wydłuży nam czas pracy do 67 lat. Pozostałe idee są na razie albo na etapie projektu albo naszego chciejstwa.​


20-04-2010, 23:50 #23
BlackJack

siwy
od Łodzi to Ty się od...ol Mieszaj sobie w swojej (likwidowanej) IC. Najwyraźniej koledzy z tutejszego koła Celnicy.PL mają więcej rozumu od "naczelnego" guru Nie masz kolego bladego pojęcia o sytuacji płacowej FC w Łodzi.
 
Uprzejmie proszę o nieużywanie skrótu BJ w odniesieniu do użytkownika BlackJack - ze względu na skojarzenia z potocznym znaczeniem tego skrótu w języku angielskim. Dziękuję.

Edit : Z drugiej strony jednak może to będzie odpowiednie ? Mam dziwne wrażenie, że ktoś tu komuś "łaskę" robi ...
 
Uprzejmie proszę o nieużywanie skrótu BJ w odniesieniu do użytkownika BlackJack - ze względu na skojarzenia z potocznym znaczeniem tego skrótu w języku angielskim. Dziękuję.

Edit : Z drugiej strony jednak może to będzie odpowiednie ? Mam dziwne wrażenie, że ktoś tu komuś "łaskę" robi ...

dobre dobre

i chyba jednak zamierzone :)
 
Rozsądek :)

Ktoś kiedyś powiedział - "Niedobrze działoby się na świecie, gdyby ludzie kierowali się wyłącznie samymi odruchami, nie uciekając się do rozsądku" :p I nie chodzi mi tu o złożenie do Sejmu projektu nowelizacji Ustawy, ale o brak porozumienia w Naszej Celniczej .... Rodzinie! Wierzę i wiem, że intencje są jak najbardziej szczere. Rozsądek nakazuje w takiej sytuacji mówić JEDNYM GŁOSEM! Pamiętajmy, że to jest wygrana (poważna) bitwa, a nie cała .... WOJNA :p Wkurza mnie w takiej sytuacji tworzenie jakichkolwiek podziałów, skoro nie wiemy jaka będzie teraz "odpowiedź" strony rządowej :p Poza tym, nie mogę czytać wypowiedzi hipokryty Kapicy, który teraz twierdzi, że - "Odnotowuję z satysfakcją, że Trybunał Konstytucyjny wskazał, iż charakter pracy celników realizujących m.in. zadania takie jak wykrywanie i zwalczanie przestępstw, jest podobny do innych służb mundurowych i powinni być oni tak samo traktowani", a sam cały czas (jako Nasz "szef") nas gnoił i miał w głębokiej d...e ;-( Sejmowa komisja d.s nowelizacji Ustawy o S.C. tylko to wyraźnie pokazała :p To była taka definitywna kropka na "i" .Ale on teą pewnie czyta to forum i ma z Nas bekę, że po tym wyroku zajmujemy się gówniarskimi sporami :p Proponuję wiec zamknąć Sławka, Basię, Jacka i pozostałych związkowych liderów w jakimś "dialogowym" ośrodku i ...... nie wypuszczać do czasu osiągnięcia POROZUMIENIA dobrego dla całej (obecnej) Celniczej Braci. Ale to oczywiście tylko moja prośba i propozycja, bo szczerze mówiąc mam już dosyć tekstów, że Celnicy PL odmówili spotkania, bo Zrzeszenie i Federacja złożyli projekt, bo (jak mówiła posłanka Kruk) .... coś tam, coś tam :) Nie pisać, nie gadać, nie jątrzyć, nie rzygać .... tylko DZIAŁAĆ dla dobra NAS WSZYSTKICH!!!
 
Znowu zaczyna się polskie piekiełko.
Mnie się należy , Tobie nie !
Typowo, niestety, nasze, polskie.
Warto i trzeba powalczyć o emerytury dla całego środowisko nawet jeżeli są w nim ludzie, którzy szkodzą.
Walczymy dla przedewszystkim dla siebie. Nie warto kopać dołków pod sobą. Możemy w niego wpaść i już się nie WYGRZEBAĆ !
Swary tutaj to tylko powód do zadowolenia dla SSC.
 
22-11-2010, 23:11
BlackJack
user-offline.png

UżytkownikDołączyłFeb 2006Postów478

[h=2]
icon1.png
wartościowanie[/h]
Jak "chłopie" nie masz sprawdzonych informacji do nie wpierdalaj się między wódkę, a zakąskę.
Po pierwsze nigdy nie byłem i nie jestem na etacie związkowym-tak samo jak nikt z zarządu ZZSC i pozostali przewodniczący organizacji wchodzących w skład Federacji ZZSC, czy Solidarności, czy ZZ SNPiA. Dla twojej wiadomości na etatach są:
1.Smolińska - przewodnicząca Zrzeszenia ZZSC,
2.Siwy - przewodniczący ZZ Celnicy.PL,
3. większość przewodniczących ZZ należących do Zrzeszenia ZZSC.
Jeżeli nie płacisz składek na ZZ to od się od tego zagadnienia.​





Przekaż poziom tego związkowego działacza pozostawiam do oceny Państwa.
 
Powiedział JABOL
Rozmawiałem z Przewodniczącym Federacji ZZSC, który wytłumaczył mi, że rozmowy w podkomisji sejmowej nad drukiem sejmowym nr 2563 (tzw. emerytury celne) zostaną przekształcone przez zgłoszeniodawcę w projekt włączenia Nas do ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji...
Sorry ale to jakieś nieporozumienie. To dwie osobne sprawy. To jest nowelizacja o zmianie ustawy o ,,emeryturach mundurowych'' z 1994 roku a tzw. ,, emerytury celnicze " to nie była nigdy próba zmiany w/w ustawy. To tak jak by ,,ustawę o ochronie łosia w lasach państwowych '' próbować przerobić w ustawę nowelizującą ustawę o emeryturach mundurowych z 1994 (Wspólnym mianownikiem obu ustaw byłby kolor zielony). Jeżeli taka jest wiedza federacji, zrzeszeń to naprawdę niech one do niczego się nie dotykają !!!
BlackJack : projekt skierowano do Biura Legislacyjnego, Biura Analiz Sejmowych

Nie chciałbym się czepiać ale już raz miałem rację jak ,, federacje itd.'' chciały tak po prosu zamienić na tym samym druku sejmowym tzw. ,,ustawę o emeryturach celniczych'' na nowelizację ustawy z 1994 o emeryturach mundurowych funkcjonariuszy.

Domyślam się, że ,,federacja itd." myślą, że Biuro Analiz Sejmowych działa jak nasza celnicza analiza ryzyka ;) Tutaj słowo analiza i tam słowo analiza. Pozwolę sobie na mała złośliwość ile to ekspertów potrzeba i miesięcznych analiz aby odkryć, że istnieje duży przemyt papierosów na przejściach granicznych z Ukraina w związku z różnicą ceny papierosów ;) Przy okazji pozdrawiam wszystkich Ekspertów oraz Starszych Ekspertów z Analizy Ryzyka. ( Analiza Ryzyka oraz wartościowanie na pewno odcisną się w historii polskiego celnictwa po obecnym SSC ;) )

Ale Biuro Analiz Sejmowych oraz Biuro Legislacyjne tak nie działa. Wysłaliście do Sejmu nowelizacje ustawy z 1994 ,, o uposażeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ....... " a w projekcie, który przesłaliście odnosicie się do całkiem innych rzeczy. Jeżeli chcecie uregulować pracę pracowników cywilnych w administracji celnej i podatkowej to powinniście to uczynić w innej ustawie niż ta z 1994 którą chcecie nowelizować.

,,Zasady techniki prawodawczej''
W ustawie nie zamieszcza się przepisów, które regulowałyby sprawy wykraczające poza wyznaczony przez nią zakres przedmiotowy (stosunki, które reguluje) oraz podmiotowy (krąg podmiotów, do których się odnosi).

Biuro Legislacyjne oraz Biuro Analiz Sejmowych w związku z powyższym może zaopiniować odrzucenie tej waszej nowelizacji. Ustawa ta może nie być nawet przesłana do dalszych prac sejmowych.
 
Back
Do góry