• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Warszawa, dnia 23.03.2015r.
FEDERACJA ZZSC
ZRZESZENIE ZZSC RP
ZZ SzNPiA

Koleżanki i Koledzy !
Funkcjonariusze Służby Celnej

KOMUNIKAT
Emerytury mundurowe w Sejmie RP

W związku z dezinformacją uprawianą przez jeden ze związków zawodowych pragniemy Wam potwierdzić, że w wyniku działań prowadzonych wspólnie przez trzy ogólnokrajowe centrale związkowe oraz z ich inicjatywy - to jest Federację ZZSC, Zrzeszenia ZZSC RP oraz ZZ SzNPiA - w dniu 19 marca 2015 roku Grupa Posłów Klubu Poselskiego SLD złożyła do Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz.U. Nr 8, poz. 67 z 2004r. - ze zm.).
Projekt ten zakłada objęcie emeryturą mundurową wszystkich funkcjonariuszy celnych pełniących aktualnie służbę w Służbie Celnej od daty ich zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych administracji celnej (od 1983r.) i podatkowej - którzy przeszli do Służby Celnej na mocy ustawy konsolidacyjnej.
Projekt ustawy został przygotowany przez współpracującą z nami Kancelarię Prawną Domański Zakrzewski Palinka sp. k. w Warszawie, która reprezentowała nas w Trybunale Konstytucyjnym.
Celem projektowanej ustawy jest wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 marca 2015 r. (sygn. akt K 39/13). Projekt został skierowany przez Marszałka Sejmu do Biura Legislacyjnego, Biura Analiz Sejmowych oraz Komisji Finansów Publicznych - projekt dostępny na stronie Sejmu R.P.
Dążeniem naszych central związkowych jest objęcie wszystkich funkcjonariuszy celnych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych jeszcze w tej kadencji Sejmu.
Jest to najważniejsza sprawa dla Służby Celnej.
Prosimy o szerokie poparcie naszych działań.
 
Wszystko pięknie i ładnie tylko nie rozumie tego co ma administracja podatkowa do Służby Celnej. Od kiedy to administracja podatkowa jest służbą mundurową? Jak można zaliczać prace w cywilnej firmie do służby? Takimi głupimi pomysłami możecie nam tylko zaszkodzić. Weście się ludzie zastanówcie co robicie, bo tylko nas ośmieszacie.
 
a funkcjonariusze w dozorach, którzy pracowali w UKS to pies - mario97. Emki dla wszystkich funkcjonariuszy albo idziemy w podział - wybór jest prosty. A i jeszcze jedno, aby nie dać się wciągnąć w gierki polityczne w kampanii wyborczej należy kwestię tą rozwiązać do jesiennych wyborów, a szansa jest tylko trzeba się sprężyć i grać do jednej bramki.
Dla pamięci: zaraz po wyroku TK, PiS zorganizował konferencję prasową gdzie poseł (chyba Zieliński, jeżeli przekręciłem to proszę o korektę) powiedział wprost o emkach mundurowych cyt. "... TYLKO DLA NIEKTÓRYCH CELNIKÓW ..."
Jeżeli rozgrywka o nasze emki przeciągnie się w czasie, to będzie ona tylko i wyłącznie rozgrywką PiSu. Będą kolejne obietnice, mamienie, że tak należy się wam ale rozwiążemy to jak dojdziemy do władzy itp. Nie dostrzegacie tego ?
 
poseł powiedział i skomentował jedynie to co usłyszał w TK, takie prawo polityka.
wszyscy oprócz was czekamy na uzasadnienie pisemne TK i wtedy będzie podstawa do merytorycznych wniosków.
z twojego wywodu wynika niewiara w trwanie obecnej ekipy / czyżby kryzys morale na dworze namiestnika /.
dla wielu to oczekiwana nadzieja, że ta obora się skończy, razem z satelitami.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
tak emki dla wszystkich funkcjonariuszy od momentu włożenia munduru ale co do tego ma uks to są cywile, nie ośmieszajcie sie i nas.
 
wyrok dotyczył funkcjonariuszy służby celnej, czy uksy przed ubraniem munduru czym byli w celnictwie kto wie? jaki mieli status.
 
Wyobraźmy sobie
Projekt ustawy trzech central związkowych zostaje przyjęty w niezmienionej formie. Ustawa zaczyna obowiązywać od początku 2016 roku.

Pan Jan Kowalski zostaje pracownikiem administracji podatkowej - UKS od 01.01.1991 roku do 31.12.2003
- okres zatrudnienia w UKS to 13 lat ( zalicza mu się do emki mundurowe 13 latj na podstawie art.13 ust.1 pkt.6)

Następnie jest pracownikiem szczególnego nadzoru podatkowego w ramach SC ( od 01.01.2004 do 31.12.2008 )
- okres zatrudnienia w administracji celnej to 5 lat (zalicza mu się do emki mundurowej 5 lat na podstawie art.13 ust.1 pkt.5)

Następnie jest pracownikiem wydziału kadr w SC (od 01.01.2009 do 31.12.2015)
- okres zatrudnienia w administracji celnej to 7 lat (zalicza mu się do emki mundurowej 7 lat na podstawie art.13 ust.1 pkt.5)

Następnie zostaje funkcjonariuszem SC np. w ref. dozoru w dniu 01.01.2016 roku, pod koniec tego dnia składa podanie o przejście na emke.
- okres pełnienia służby jako funkcjonariusz SC to 1 dzień (zalicz mu się do emki mundurowej 1 dzień służby)

Łącznie funkcjonariusz Jan Kowalski jako pracownik cywilny w UKS oraz SC przepracował 25 lat oraz 1 dzień jako funkcjonariusz Służby Celnej.
Pan Jan Kowalski nabywa prawo do emerytury mundurowej według złożonego projektu !

A teraz pytanie: Czy ktoś o zdrowych zmysłach wierzy, że coś takiego przejdzie ? Papier wszystko przyjmie.

Ja się pytam. Jaki jest cel złożenia tego projektu ustawy ? Sorry ale Ja nie mam pojęcia.

Ps. Ja nic nie mam do cywili, szczególnego nadzoru, wydziału kadr ale wierzmy chociaż w rzeczy niemożliwe ale nie w cuda !!!
 
a funkcjonariusze w dozorach, którzy pracowali w UKS to pies - mario97. Emki dla wszystkich funkcjonariuszy albo idziemy w podział - wybór jest prosty. A i jeszcze jedno, aby nie dać się wciągnąć w gierki polityczne w kampanii wyborczej należy kwestię tą rozwiązać do jesiennych wyborów, a szansa jest tylko trzeba się sprężyć i grać do jednej bramki.
Dla pamięci: zaraz po wyroku TK, PiS zorganizował konferencję prasową gdzie poseł (chyba Zieliński, jeżeli przekręciłem to proszę o korektę) powiedział wprost o emkach mundurowych cyt. "... TYLKO DLA NIEKTÓRYCH CELNIKÓW ..."
Jeżeli rozgrywka o nasze emki przeciągnie się w czasie, to będzie ona tylko i wyłącznie rozgrywką PiSu. Będą kolejne obietnice, mamienie, że tak należy się wam ale rozwiążemy to jak dojdziemy do władzy itp. Nie dostrzegacie tego ?

pod kopułą wszystko w porządku? kiedy w końcu przestaniecie psuć i szkodzić?
 
Tak jak pisałem wcześniej - o to chodziło naszym szefom - "idziemy w podział" jak napisał wyżej przedstawiciel jednej z tzw. central. Smutne jak zostanie znowu zmarnowany taki potencjał , tyle pracy. przypomina to rok 1998 i niejakiego pana G. Szkoda, wielka szkoda bo były realne szanse stać się prawdziwa służbą. Coraz bardziej się to oddala.
 
wielka szkoda, naprawdę wielka, że członkowie ZZ Celnicy.Pl już podzielili FC na tych lepszych i tych gorszych co zostali przeniesieni z UKS. Ale gdyby akcyza, która praktycznie uratowała d... celnikom nie "przyszła" do cła, to dzisiaj służba celna liczyłaby do 4 tyś. osób.
 
czy ktoś sądzi, że tutaj zaglądają ludzie ulegający takiej prymitywnej retoryce.
wygląda na jakiś głęboki kompleks ale to może być uleczalne.
proponuję nie karmić trolla, to zaplanowana prowokacja.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
wielka szkoda, naprawdę wielka, że członkowie ZZ Celnicy.Pl już podzielili FC na tych lepszych i tych gorszych co zostali przeniesieni z UKS. Ale gdyby akcyza, która praktycznie uratowała d... celnikom nie "przyszła" do cła, to dzisiaj służba celna liczyłaby do 4 tyś. osób.

Ja jestem członkiem zz celnicy.pl i nikogo nie dzielę. Załóż sobie człowieku forum swojego związku i tam z kolegami przerzucajcie się przemyśleniami. Ciesz się, że możesz tu pisać. Ja bym ci nie pozwolił.
 
blackjack - jeśli ktoś dzieli to ty - emki dla wszystkich funków po 15 latach SŁUŻBY, jeśli to masz, to potem trzeba pomyśleć co ze stażem z uksu, starostw, us, innych nie tylko państwowych - powinno być jak w art 15, do 3 lat przed służba x 2,6% podstawy, pozostałe x 1,3%

to ty chcesz ludzi podzielić i łasić się o liczenie uksu jak służby ( kto ci to da i zgodzi się z twoją argumentacją), dlaczego w takim razie liczyć uks a nie liczyć np. us? ano dlatego, że ci którzy nie przeszli do sc będą dyskryminowani i będą walczyć w sądzie: jeden ma 14 lat w uksie i 10 lat w sc i idzie na emkę, a ten który został w uksie i ma 35 lat stażu ma jej nie mieć? jeśli liczyć uks dlaczego nie us? a co z ludżmi ze stażem gdzie indziej? nie odpowiedziałeś jaki jest wasz pomysł

z tym pokrzywdzeniem przeniesionych z uksu to pojechałeś - poszli do PRACY do uksu, nie mieli takich obostrzeń, przypadkiem trafili do sc i dostali mundur, ze względu na wysokie pensje dostali w sc wysokie stanowiska - i teraz, mimo że robią to samo co nieprzeniesieni z uksu specjaliści sc, mają st specjalistów i mł ekspertów - i w SOWIE też im podpasowano

ale jeśli niepoliczenie uksu jako części obowiązkowego 15 letniego stażu im nie pasuje to może w ramach programu "praca bliżej domu" skuszą się wrócą do uks lub us - taka realokacja

poza tym, o ile się nie mylę to mundur był PROPOZYCJĄ

jednemu liczyć 14 lat uksu i 10 lat służby jako 24 lata służby a innemu nie liczyć 25 lat stażu gdzie indziej i wymagać 15 lat służby żeby w wieku 63 lat poszedł na 40% emkę? a ilu 60 latków dostanie od komisji lekarskich zdolność do SŁUŻBY?

jaki jest wasz pomysł?
 
Ostatnia edycja:
blackjack - jeśli ktoś dzieli to ty - emki dla wszystkich funków po 15 latach SŁUŻBY, jeśli to masz, to potem trzeba pomyśleć co ze stażem z uksu, starostw, us, innych nie tylko państwowych - powinno być jak w art 15, do 3 lat przed służba x 2,6% podstawy, pozostałe x 1,3%

to ty chcesz ludzi podzielić i łasić się o liczenie uksu jak służby ( kto ci to da i zgodzi się z twoją argumentacją), dlaczego w takim razie liczyć uks a nie liczyć np. us? ano dlatego, że ci którzy nie przeszli do sc będą dyskryminowani i będą walczyć w sądzie: jeden ma 14 lat w uksie i 10 lat w sc i idzie na emkę, a ten który został w uksie i ma 35 lat stażu ma jej nie mieć? jeśli liczyć uks dlaczego nie us? a co z ludżmi ze stażem gdzie indziej? nie odpowiedziałeś jaki jest wasz pomysł

z tym pokrzywdzeniem przeniesionych z uksu to pojechałeś - poszli do PRACY do uksu, nie mieli takich obostrzeń, przypadkiem trafili do sc i dostali mundur, ze względu na wysokie pensje dostali w sc wysokie stanowiska - i teraz, mimo że robią to samo co nie przeniesieni z uksu specjaliści sc, mają st specjalistów i mł ekspertów - i w SOWIE też im podpasowano

ale jeśli niepoliczenie uksu jako części obowiązkowego stażu im nie pasuje to może w ramach programu "praca bliżej domu" skuszą się wrócą do uks lub us - taka realokacja

poza tym, o ile się nie mylę to mundur był PROPOZYCJĄ

jednemu liczyć 14 lat uksu i 10 lat służby jako 24 lata służby a innemu nie liczyć 25 lat stażu gdzie indziej i wymagać 15 lat służby żeby w wieku 63 lat poszedł na 40% emkę? a ilu 60 latków dostanie od komisji lekarskich zdolność do SŁUŻBY?

jaki jest wasz pomysł?
Tylko, że im tego nie przetłumaczysz, w żadnej innej służbie do stażu nie wlicza się okres zatrudnienia poza służbą [do wysokości świadczenia owszem], choćbyś nurkował w rowie mariańskim to i tak nie zaliczą. Może lepiej się zastanowić, czemu tamte związki składają tak kuriozalne projekty? Takie, które nie maja szans powodzenia i zostaną po prostu wyśmiane ? Czy mają w tym jakiś ukryty cel ? Tak tylko pytam :) Bo, że jest to działanie szkodliwe to wszyscy już wiedzą...
 
Ja jestem członkiem zz celnicy.pl i nikogo nie dzielę. Załóż sobie człowieku forum swojego związku i tam z kolegami przerzucajcie się przemyśleniami. Ciesz się, że możesz tu pisać. Ja bym ci nie pozwolił.
Ja też jestem członkiem ZZ Celnicy PL i nikogo nie dzielę:)
Proszę wszystkich o nie uleganie jawnej prowokacji(BJ to funkcyjny z Federacji i nieprzypadkowo powrócił na forum w tak trudnych dla władzy po wyroku TK chwilach)
 
Back
Do góry