• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Gruszeczko ty moja, widać że nie masz najmniejszego pojęcia o postępowaniu dot. POLMARKU. Nie rozgłaszaj zatem informacji zasłyszanych w toalecie. Masz coś do Staszka to przyjdź i sama/sam mu to powiedz, a nie wręczaj się innymi

a merytorycznie odnośnie moich postów a szczególnie ostatniego nic nie napiszesz?
 
Panie,Panowie to nie ten kierunek dyskusji. Skupmy się na celu a nie na polskiej wojence bo polska wojenka nic nie daje. Mamy cel i do tego dążmy. Bo za chwilę ręce mi opadną.
 
dobrze, że nie spodnie :) w tej kwestii z pewnością wyrażę zdanie przeciwne :)
 
Ostatnia edycja:
Najważniejsze to poprzeć ZZ Celnicy PL w skali masowej! Tylko w ten sposób jest szansa na osiągniecie celów
 
W takich między innymi sprawach, w całym cywilizowanym świecie są prawnicy, którzy pracują dla zleceniodawcy, czy też pracodawcy, tak by „załatwić” sprawę jak najkorzystniej dla zainteresowanych. Teraz każdy najmądrzejszy, a nawet jeszcze nikt nie widział uzasadnienia TK!!! Z tego co mi wiadomo, ZZ CELNICY PL wynajęli Kancelarię Prawną, by nas, funkcjonariuszy odpowiednio w Sejmie lobbowała. Nie pamiętam...ale, czy przed TK oprócz „Siwego” reprezentował nas jeszcze jakiś inny związek, albo choć dał poparcie dla jego działań...?
Dla mnie to wszystko w temacie.
 
dobrze, że nie spodnie :) w tej kwestii z pewnością wyrażę zdanie przeciwne :)
Tele echo....czy drwiłem z Ciebie kiedykolwiek ? Chcesz to sobie powalczymy nie ma problemu. Spodnie? To jest Twój poziom dyskusji??? Tyle sobą reprezentujesz? Śmiało,wnioskując z tego co napisałeś stać Ciebie na większe kretynizmy. Postaraj się bardziej. Pa ka.
 
Niech żyje jeden wódz, jedna partia, jedno myślenie, zawsze ja, ja i tylko ja

Zamień "ja" na "my" i masz opis pasujący jedynie do "trójcy centralnej"... Środowisko nie zapomni kto się sprzedał... Alokowani po dziś dzień wspominają i przeklinają naprędce zakładane związki lokalne tylko po to by zostawić swoich a na wschód wykolegować innych... Z czasem los się odwróci a całe zło do Was wróci z większą siłą jak nie w pracy to w życiu prywatnym...
 
czy wypada bowiem pannie?

Tele echo....czy drwiłem z Ciebie kiedykolwiek ? Chcesz to sobie powalczymy nie ma problemu. Spodnie? To jest Twój poziom dyskusji??? Tyle sobą reprezentujesz? Śmiało,wnioskując z tego co napisałeś stać Ciebie na większe kretynizmy. Postaraj się bardziej. Pa ka.

odrobina ironii czy żartu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. ale ad rem. z nie wypowiedzianą wojenką z własnymi funkcjonariuszami, czyli z rżnięciem leszczy na gruncie nie tylko uprawnień emerytalnych, mamy już od dawna do czynienia. dlatego z całą mocą trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

nie może być tak, że w sytuacji jasnego i klarownego werdyktu tk będzie nam cokolwiek opadało.

to pytanie do bj. czy wypada bowiem pannie tak się k..........ć bezustannie?
 
Wracając do wątku projektu zmiany ustawy o "Emeryturach mundurowych".
Nie trzeba w projekcie rozdrabniać się nad szczegółami zaliczenia staży w UKS-ach itp.
Emerytury mają być dla wszystkich funkcjonariuszy po osiągnięciu odpowiedniego stażu służby (i ewentualnie wieku - dla przyjętych od 2013). Wystarczy w odpowiednie miejsce dopisać "funkcjonariusze SC". A to co zostanie zaliczone do stażu w SC, może być uregulowane w Ustawie o Służbie Celnej. Jeśli kolegom, którzy przeszli do nas z UKS-ów uda się załatwić odpowiedni zapis w Ustawie o SC, to nie robiłbym z tego afery. Myślę, że byłaby szansa, na zaliczenie do służby stażu pracy, po 2003 roku, po przeniesieniu do SC.
 
Masz rację, dlatego ten projekt złożony przez "trojkę" jest do d.....y . Mam dziwne wrażenie m,że to jest działanie sterowane.
 
Masz rację, dlatego ten projekt złożony przez "trojkę" jest do d.....y . Mam dziwne wrażenie m,że to jest działanie sterowane.

Witam .
Odsyłam zainteresowanych na strony Corintii do zakładki dialogu SSC ze związkami. Jest tam Pismo SC4.105.42015.LUR z 12.03.2015. do Pana Przewodniczącego J. Staniszewskiego i ciekawa interpretacja.
 
Po obejrzeniu materiału z ogłoszenia wyroku przez TK stwierdzam wyjątkowo niski poziom intelektualny i merytoryczny sędziego zadającego pytania jak również wyjątkową złośliwość oraz objawy splątania umysłowego a pytanie CZY SŁUŻBA JEST KATORGĄ pozostawiam bez komentarza. Wielkie wyrazy uznania i szacunku dla Sławka za profesjonalizm i odwagę.
 
Ostatnia edycja:
Po obejrzeniu materiału z ogłoszenia wyroku przez TK ...... a pytanie CZY SŁUŻBA JEST KATORGĄ pozostawiam bez komentarza. Wielkie wyrazy uznania i szacunku dla Sławka za profesjonalizm i odwagę.
Małe sprostowanie: Sędzia Pytał: CZY PRACA JEST KATORGĄ. Sławek trzeba przyznać inteligentnie wybrnął, że nie praca tylko służba.

A tak wybiegając w przyszłość: Pytanie do reprezentanta federacji BlackJacka :

CZY JEDEN DZIEŃ SŁUŻBY JEST KATORGĄ ???
 
Po obejrzeniu materiału z ogłoszenia wyroku przez TK stwierdzam wyjątkowo niski poziom intelektualny i merytoryczny sędziego zadającego pytania jak również wyjątkową złośliwość oraz objawy splątania umysłowego a pytanie CZY SŁUŻBA JEST KATORGĄ pozostawiam bez komentarza. Wielkie wyrazy uznania i szacunku dla Sławka za profesjonalizm i odwagę.

to mało istotny szczegół w bardzo pozytywnej całości. nie zaliczam do niej oczywiście stanowisk prezentowanych przez prokuraturę generalną i przedstawiciela sejmu.

mam tylko nadzieję, że federaści tego nie zepsują. bo jeśli tak, to osobiście wybiorę się do tej łodzi czy gdzie indziej.

swoją drogą historia lubi się powtarzać. czyż nie mamy powrotu do jednego dnia decydującego o wszystkim w wersji kanapki rozwożonej żukiem?
 
Z tego co widzę, każdy związek chce działać w 1 sprawie. Spotkać się i trzeba porozmawiać w trybie pilnym ! Czytamy informacje na forum, i informacje ze swoich związków... pomału dostajemy rozdwojenia jaźni !!!!!!!!!!!!! Na interesują poniższe informacje. Jeśli jakikolwiek związek tego nie chce to nie działa dla fc.

Konkrety:
- Osoby wstępujące do służby do końca 2012 roku nadal będą przechodzić na częściową emeryturę bez względu na wiek, mając na swoim koncie zaledwie 15 lat służby

- zatrudnieni po 31 grudnia 2012 r. przejdą na emeryturę, kiedy ukończą 55 lat i jednocześnie będą mieć co najmniej 25 lat służby


KTÓRE ZWIĄZKI WW. TAK CHCĄ ???? FEDERACJA ZZSC, ZRZESZENIE ZZSC RP, ZZ SzNPiA, CELNICY.PL ????

PROSZĘ O KONKRETY.

Trybunał Konstytucyjny w sprawie naszym emerytur wydał tzw. wyrok zakresowy.

,,wyrok zakresowy modyfikuję normy zawarte w przepisach obowiązującego prawa, stwierdzając niezgodność (bądź zgodność) danego przepisu z konstytucją jedynie w określonym zakresie czasowym, podmiotowym lub przedmiotowym."

Niezgodność w zakresie podmiotowym:
Nie uwzględnienie funkcjonariuszy SC wykonujących określone zadania (art.2.1 pkt4-6 UOSC z2009) jest niezgodne z konstytucją.
Czyli, że nie uwzględnienie reszty lub po prostu wszystkich jest zgodne z konstytucją. (jeżeli TK uwzględnił by wszystkich nie mielibyśmy ograniczenia w zakresie podmiotowym). A co oznacza wykonywanie tych zadań to już inna odrębna bajka.

Niezgodność w zakresie czasowym (w tym przypadku sprawa jest bardziej zawiła ). Mamy dwie kategorię zakresu czasowego.
1) TK ograniczył zakres czasowy w sprawie ,,stażu służby''. Czyli liczy się ,,staż służby'' wtedy kiedy wykonujemy zadania (art2.1pkt4-6).
2) a teraz kwestia ,,czasu'' od kiedy liczymy ten staż -od jakiego momentu. (tutaj istotne będzie pisemne uzasadnienie TK)
- nie zaliczą na pewno wcześniej niż 15.09.1999 (data wejścia ustawy o SC z 1999). ponieważ przed tą datą nie było żadnego funkcjonariusza SC. Więc zastanawianie się czy ktoś wykonywał te zadania wcześniej jest bezcelowe w świetle prawa.
- na pewno zaliczą staż służby od 31.10.2009. Nie ma potrzeby czekać na pisemne uzasadnienie ponieważ zostało to ujęte wprost w wyroku TK.
- co do stażu służby pomiędzy 15.09.1999 a 31.10.2009 - tutaj jest potrzeba poczekać na pisemne uzasadnienie wyroku TK.

Zakres przedmiotowy:
Trybunał Konstytucyjny w swoim orzeczeniu nie ograniczył ,,zakresu przedmiotowego".

Do: Pante : jeżeli nie ograniczył zakresu przedmiotowego oznacza to, że Ustawodawca nie może pogorszyć twojego położenia względem innych służb mundurowych. Jeżeli zostałeś przyjęty do służby do 31.12.2012 to obowiązuje cię te same zasady co Policjanta, Strażnika Granicznego itd. czyli 15 lat ( nie mogą pogorszyć twojego położenia względem innych i uchwalić, że Celnik musi np. 17 lat). Ta sama sytuacja, dla tych co zostali przyjęci od 01.01.2013 dla nich 25 lat i 55 lat tak jak w innych służbach.

Oczywiście wiadomym jest to, że Ustawodawca może uwzględnić wszystkich funkcjonariuszy SC i liczyć staż służby od 15.09.1999. Tutaj oczywiście istotne jest dobre uzasadnienie do nowelizacji ustawy. A tego dobrego uzasadnienia zabrakło w złożonym projekcie SLD, popieranym przez Federację itd.
 
Ostatnia edycja:
to mało istotny szczegół w bardzo pozytywnej całości. nie zaliczam do niej oczywiście stanowisk prezentowanych przez prokuraturę generalną i przedstawiciela sejmu.

mam tylko nadzieję, że federaści tego nie zepsują. bo jeśli tak, to osobiście wybiorę się do tej łodzi czy gdzie indziej.

swoją drogą historia lubi się powtarzać. czyż nie mamy powrotu do jednego dnia decydującego o wszystkim w wersji kanapki rozwożonej żukiem?
Zgadzam się w 100%

Digital411 powiedział, ze mogli nas pogrzebać żywcem. Lepiej przygotowani - mogli oj mogli. Ale najważniejsze, że Sławek był dobrze przygotowany i daliśmy radę !!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry