• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

Panie Sławku proponuję kolejno pismo wysłać i jeszcze jedno, i następne i znowu... w tym jesteście dobrzy. Były śdm był szczyt gdzie byliście? Podkuliliście ogon żeby nie przeszkadzać rządzącym, a teraz raptem po wszystkim chcecie protest robić? Napewno tam nie pojadę ani nikt z moich znajomych i rodziny. Był czas na protesty, ten czas już się skończył.
 
Tylko kilkanaście tysięcy ludzi i ciąg dalszy zapowiedziany w związku z takim pospolitym ruszeniem jest w stanie zatrzymać KAS. W Sobotę nikt nie może mieć żadnej wymówki, że nie może jechać.
Prezydent może zawetować ustawę. Niczym nie różni się nasze działanie przed Senatem czy po. Jeżeli rządzący zdecydują, że się uginają, to mogą to zrobić z takim samym powodzeniem po Senacie. Natomiast na czas Senatu wystarczy Nam pewność, że potężna pikieta będzie w Sobotę 5 listopada. Wówczas bardzo Nas to wzmocni na posiedzeniu i sama taka zapowiedź i zgłoszenie takiej pikiety da wystarczające efekty. Bardziej niż trwanie małej pikiety w dniu posiedzenia. Ponadto jeżeli mają się wycofać to pod wpływem zapowiedzi działań, ale realnych, zrobią to szybciej, niż gdy te działania już będą wdrożone, gdyż żaden rząd nie chce pokazać, że ugina się pod wpływem protestów - vide czerwiec
 
Do Soboty jest 5 dni ...


Według Prawa jest jeszcze, absolutnie możliwa do przeprowadzenia instytucja pt. "zgromadzenie spontaniczne".

ps
Tylko błagam - nie pytaj "jak?", bo to nie takie trudne.
Inaczej, to niech ZG natychmiast zmieni obsługującą ten Związek kancelarię prawną ...
 
NIE! Po prostu nie. Nie jadę ( a byłem), nie będę namawiał (a namawiałem)! Za późno ! Za słabo walczyliśmy i nie z tym z kim trzeba było! Sławek zaufałeś politykom obecnej władzy - Twój błąd! Nasz oczywiście też!
Teraz znów brakuje Ci konsekwencji. Mówiłeś , że najważniejsze są emki a KAS to drugorzędna rzecz. Kas wchodzi , nie zatrzymamy tego. Dobrze , że wchodzi bo poziom patologii jest u nas ogromny! Dla wielu z nas jest to jedyna szansa na zmiany! Czas pokaże czy na lepsze czy na gorsze. Wiem , że ludzie ( a właściwie nie ludzie tylko kadra) w większości zostanie, ale i tak zaryzykuję. I wiem , że wielu myśli tak samo, więc szkoda nawet kasy na autokary itp. Pozdrawiam.
p.s. miałem nie pisać aby nie osłabiać morale ale w sumie to mi to już lata...
 
Widzę, że wszystko nie pasuje.
Robozoll robi wszystko, aby wystawić nas na pełną kompromitację i ogłosić od zaraz protest włoski, który z góry wiadomo, że nie wypali bez wcześniejszego skonsolidowania środowiska. JA po prostu w tej chwili nie widzę innej możliwości konsolidacji środowiska jak przez pikietę. Była próba 15 października i nie udało się, z racji tego, że ja tak łatwo się nie poddaję próbuję raz jeszcze na 5 listopada.
Kurator wymyślił jeszcze inny problem. Wraca do ŚDM i Szczytu NATO. Wracanie do ŚDM i Szczytu NATO jest śmieszne. Już w 2012 roku robiliśmy protest w kontekście EURO 2012 i co? Poza tym to przeszłość, więc po co do tego wracać.
Napisałem kolejną propozycję i to wyłącznie od Nas jako środowiska zależy, czy jeszcze powalczymy czy nie.
Każdy widzę jest mądrzejszy, każdy zrobiłby to lepiej. Nie ma sprawy, niech robi, np CAT, zgromadzenie spontaniczne. Ja proponuję jw. i uważam, że przy dużym zaangażowaniu środowiska to spowoduje wycofanie się z KAS. Nic nie poradzę na to, że mam taką naturę i tak łatwo nie chcę się poddać. Przepraszam za tę propozycję, jeśli jednak komuś się nie podoba to może lepiej niech się nie odzywa i nie zniechęca innych.
 
Ostatnia edycja:
CAT, najbardziej niebezpieczne są takie właśnie podpowiedzi, które narażają funkcjonariuszy. Przecież takie zgromadzenie bez zawiadomienia zostanie natychmiast rozgonione, a uczestnicy mogą nawet dostać zarzuty z KW, jeśli wiedzą, że nie było zawiadomienia, organizator zaś na pewno.
Odwoływanie się do Konstytucji przy obowiązującej ustawie w tym zakresie i zwoływanie takiego zgromadzenia jest w przypadku funkcjonariusza działaniem samobójczym.
 
Jak podłym trzeba być,by posadzać S.Siwego o jakieś nieczyste gierki!Nikt z nas nie poświęcił tyle co On.Łatwo wymądrzać sie na forum,pod nickiem,ale juz pojechać osobiście na pikietę /np 15-X/ to juz strach.Chce zauważyć , że 2/3 z nas jest całkowicie biernych,siedzących jak trusie w kącie,by nie daj Boże ,ktoś nie powiazał z Celnikami.Głupcy niech walcza .Nawet teraz ,gdy już wiadomo z kim mamy do czynienia i jakie są intencje z strony MF bezwład jest całkowity-raczki do góry! A własnie teraz ZZ Celnicy bedzie potrzebny choćby do dochodzenia wspólnego naszych praw przed Sądem.Opanujmy się z osądami,nie przeszkadzajmyS.Siwemu w działaniu-dopóki mu się chce. Też przecież może to w końcu olać.Może komuś o taki final chodzi?
 
Widzę, że wszystko nie pasuje.
Robozoll robi wszystko, aby wystawić nas na pełną kompromitację i ogłosić od zaraz protest włoski, który z góry wiadomo, że nie wypali bez wcześniejszego skonsolidowania środowiska. JA po prostu w tej chwili nie widzę innej możliwości konsolidacji środowiska jak przez pikietę. Była próba 15 października i nie udało się, z racji tego, że ja tak łatwo się nie poddaję próbuję raz jeszcze na 5 listopada.
Kurator wymyślił jeszcze inny problem. Wraca do ŚDM i Szczytu NATO. Wracanie do ŚDM i Szczytu NATO jest śmieszne. Już w 2012 roku robiliśmy protest w kontekście EURO 2012 i co? Poza tym to przeszłość, więc po co do tego wracać.
Napisałem kolejną propozycję i to wyłącznie od Nas jako środowiska zależy, czy jeszcze powalczymy czy nie.
Każdy widzę jest mądrzejszy, każdy zrobiłby to lepiej. Nie ma sprawy, niech robi, np CAT, zgromadzenie spontaniczne. Ja proponuję jw. i uważam, że przy dużym zaangażowaniu środowiska to spowoduje wycofanie się z KAS. Nic nie poradzę na to, że mam taką naturę i tak łatwo nie chcę się poddać. Przepraszam za tę propozycję, jeśli jednak komuś się nie podoba to może lepiej niech się nie odzywa i nie zniechęca innych.
Teraz te wasze jazdy przypominaja mi dziadka z nocy i dni co 20 lat po powstaniu latał po polach i krzyczał że powstanie walczy i dzielnie się trzyma.
 
Widzę, że wszystko nie pasuje.
Robozoll robi wszystko, aby wystawić nas na pełną kompromitację i ogłosić od zaraz protest włoski, który z góry wiadomo, że nie wypali bez wcześniejszego skonsolidowania środowiska. JA po prostu w tej chwili nie widzę innej możliwości konsolidacji środowiska jak przez pikietę. Była próba 15 października i nie udało się, z racji tego, że ja tak łatwo się nie poddaję próbuję raz jeszcze na 5 listopada.
Kurator wymyślił jeszcze inny problem. Wraca do ŚDM i Szczytu NATO. Wracanie do ŚDM i Szczytu NATO jest śmieszne. Już w 2012 roku robiliśmy protest w kontekście EURO 2012 i co? Poza tym to przeszłość, więc po co do tego wracać.
Napisałem kolejną propozycję i to wyłącznie od Nas jako środowiska zależy, czy jeszcze powalczymy czy nie.
Każdy widzę jest mądrzejszy, każdy zrobiłby to lepiej. Nie ma sprawy, niech robi, np CAT, zgromadzenie spontaniczne. Ja proponuję jw. i uważam, że przy dużym zaangażowaniu środowiska to spowoduje wycofanie się z KAS. Nic nie poradzę na to, że mam taką naturę i tak łatwo nie chcę się poddać. Przepraszam za tę propozycję, jeśli jednak komuś się nie podoba to może lepiej niech się nie odzywa i nie zniechęca innych.

A jednak coś się zmieniło, bo nikt do tej pory nie usunął moich postów. Niektórych strasznie boli, że ktoś ma zdanie odrębne. I do niczego nie zniechęcam, wręcz przeciwnie zachęcam do ostrzejszej formy, bo czas Wersalu skończył się już dawno. Konsolidacja? A ktoś próbował dogadać się z pozostałymi ZZ w imię dobra najwyższego jakim jest istnienie Służby Celnej? Ocho, a jednak zaraz ktoś usunie mój post za takie pomysły, już tak bywało. Walczymy jeszcze? To policzcie ile postów przez sobotę i niedzielę pojawiło się w wątku ustawa o KAS, a ile w tym?

Co do kompromitacji, czas pokaże kto i dlaczego się skompromitował.
 
Ostatnia edycja:
Warunki są jakie są NIC nie tracimy , a możemy zyskać !!!
Nie odnośmy się do przeszłości !!! Co do dobrej zmiany uwierz mi w mojej IC w myśl powiedzenia "gówno" zawsze na powierzchnie wypływa !!!

NIE! Po prostu nie. Nie jadę ( a byłem), nie będę namawiał (a namawiałem)! Za późno ! Za słabo walczyliśmy i nie z tym z kim trzeba było! Sławek zaufałeś politykom obecnej władzy - Twój błąd! Nasz oczywiście też!
Teraz znów brakuje Ci konsekwencji. Mówiłeś , że najważniejsze są emki a KAS to drugorzędna rzecz. Kas wchodzi , nie zatrzymamy tego. Dobrze , że wchodzi bo poziom patologii jest u nas ogromny! Dla wielu z nas jest to jedyna szansa na zmiany! Czas pokaże czy na lepsze czy na gorsze. Wiem , że ludzie ( a właściwie nie ludzie tylko kadra) w większości zostanie, ale i tak zaryzykuję. I wiem , że wielu myśli tak samo, więc szkoda nawet kasy na autokary itp. Pozdrawiam.
p.s. miałem nie pisać aby nie osłabiać morale ale w sumie to mi to już lata...
 
Back
Do góry