• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

OK Sławku masz rację w najbliższą sobotę chociażby ze względu na święto zmarłych lepiej nie ... co do Senatu boję się, że poprawki będą na kolanie, a później jeszcze powiedzą jak w przypadku Oddziałów Celnych , że to zrobili dla NAS !!!
Obłuda i obłuda .... !!!
Jeżeli jesteś pewny na temat możliwości zablokowania ustawy w senacie to prześlę parę błędów które znalazłem .... Oczywiście na priv.
Jeszcze raz rozważ przy współpracy z ZG i lokalnym spotkania z załogą - ONI tego potrzebują jak tlenu !!!!!!!!!!! Co do protestu - ON musi być !!! I to zaraz po pikiecie !!!!!!!!!!!
 
CAT, najbardziej niebezpieczne są
...


Sławku!
Zaraziłeś się chyba "mentalnością" tego Forum, skoro się (albo mnie) tłumaczysz ...

Nie będę się z Tobą spierał, ale pozwól wyjaśnić dlaczego.
Nie będę się spierał, gdyż przy takiej ROZMOWIE - nawet do wroga trzeba mieć pewnego rodzaju zaufanie by wiedzieć,
że mówi się o tym samym.
Ja Ci wrogiem nie jestem (to akurat chyba wiesz) i rozumiem, że znając mnie tylko z korespondencji albo wypowiedzi na Forum
(często kontrowersyjnych z powodu niestandardowego rozumowania), nie możesz mieć w pełni zaufania. Moje "szalone" pomysły także nie sprzyjają jego budowaniu, czemu również się nie dziwię.
Teraz mogę jedynie wyrzec, iż żadnej z moich propozycji nie rzucałem bezmyślnie. To tyle i na tym chciałbym zakończyć naszą wymianę zdań!

ps
Tak, tak - żadna nie była bezmyślna albo niepoważna !!
Również tą ostatnią propozycję - powołanie Federacji zrzeszającej (chyba) największą liczbę ZZ (którą następnie myślałem poszerzyć o zaproszenie ZZ z innych krajów) - "wyszeptałem" całkowicie poważnie ...

Koniec tematu!
 
Nigdy w historii nie było odarcia z mundurów funkcjonariuszy służby mundurowej i w to trzeba uderzyć jako naruszenie Konstytucji przed Prezydentem RP, a jeśli nie poskutkuje to przed TK i sądami.
Także obietnice PiS wobec SC i jej funkcjonariuszy trzeba przypomnieć.
Ad veta Prezydenta chcę napisać, że stosunek służbowy administracyjnoparwny podlega większej ochronie przed rozwiązaniem, niż stosunek cywilnoprawny. To utrwalona linia orzecznicza i doktryna tak mówi.
TK orzekał w Polsce o możliwości wprowadzenia opcji zerowej i tzw. wygaśnięcia stosunku pracy, ale wobec pracowników, natomiast nigdy nie było takiego przypadku wobec funkcjonariuszy służby mundurowej i tutaj orzeczeń TK nie ma i dobre uzasadnienie może chwycić.
Dlatego uważam, że może chwycić naruszenie prawa do sądu.
Opcja zerowa powinna być stosowana wyjątkowo, jako konstrukcja nadzwyczajna, tak orzekał TK wobec pracowników.
Poza tym ustawodawca nierówno nas traktuje.
Pozostawia ustawę o Służbie Cywilnej i dlatego wyłącza spod opcji zero urzędników tej służby.
Jaknajbardziej popieram, jednak jest to punkt zaczepienia dla wszystkich pozostałych - ogromnej większości, pod kątem naruszenia zasady równości przez ustawodawcę.
Także wszyscy ucywilniani funkcjonariusze są postawieni w gorszej sytuacji, także z Konstytucyjnym prawem do sądu.
Jest jeszcze trochę innych punktów zaczepienia, które przedstawić możemy Prezydentowi.

Protest znacznie pomoże w dojściu tych wszystkich praw.
 
Nie wiem co jest bardziej śmieszne, ale obstawiam to pierwsze.

Niestety dużo osób tak to widzi, jedyna szansa, kiedy mogli ewentualnie się nas bać, to był czas ŚDM. Teraz nawet strajk im niestraszny... Panie Sławku, to co Pan wtedy nam przekazał aby zawiesić protesty na ten czas, brzmiało jakby Pan miał zagwarantowane coś dla nas a teraz wygląda to jak ZDRADA. i tyle w temacie, niestety... PiS nigdy nie miał dobrych dla nas planów a Pan ciągle, że oni są ok tylko MF be. A teraz pisanie, że Prezydent zawetuje ustawę, chyba pierwszą w życiu. Odleciał Pan w kosmos razem z Antkiem i jego mistralami i fanaberiami smoleńskimi. Może chęci dobre były, ale poniósł Pan klęskę.
 
Popek i marcin64 nieźle odlecieliście albo celowo manipulujecie. Prezydent nie zawetuje ustawy na podstawie nawet najlepiej skonstruowanego pisma o naruszeniu Konstytucji.
 
Nigdy w historii nie było odarcia z mundurów funkcjonariuszy służby mundurowej i w to trzeba uderzyć jako naruszenie Konstytucji przed Prezydentem RP, a jeśli nie poskutkuje to przed TK i sądami.
Także obietnice PiS wobec SC i jej funkcjonariuszy trzeba przypomnieć.
Ad veta Prezydenta chcę napisać, że stosunek służbowy administracyjnoparwny podlega większej ochronie przed rozwiązaniem, niż stosunek cywilnoprawny. To utrwalona linia orzecznicza i doktryna tak mówi.
TK orzekał w Polsce o możliwości wprowadzenia opcji zerowej i tzw. wygaśnięcia stosunku pracy, ale wobec pracowników, natomiast nigdy nie było takiego przypadku wobec funkcjonariuszy służby mundurowej i tutaj orzeczeń TK nie ma i dobre uzasadnienie może chwycić.
Dlatego uważam, że może chwycić naruszenie prawa do sądu.
Opcja zerowa powinna być stosowana wyjątkowo, jako konstrukcja nadzwyczajna, tak orzekał TK wobec pracowników.
Poza tym ustawodawca nierówno nas traktuje.
Pozostawia ustawę o Służbie Cywilnej i dlatego wyłącza spod opcji zero urzędników tej służby.
Jaknajbardziej popieram, jednak jest to punkt zaczepienia dla wszystkich pozostałych - ogromnej większości, pod kątem naruszenia zasady równości przez ustawodawcę.
Także wszyscy ucywilniani funkcjonariusze są postawieni w gorszej sytuacji, także z Konstytucyjnym prawem do sądu.
Jest jeszcze trochę innych punktów zaczepienia, które przedstawić możemy Prezydentowi.

Protest znacznie pomoże w dojściu tych wszystkich praw.[/QUOT

Sławek piszesz oczywistą oczywistość i dlatego aby walczyć o nasze prawa w końcu wynajmij "pierwszo ligową" Kancelarię Prawną, która będzie chronić funkcjonariuszy przed barbarzyńskimi zapędami zachłyśniętych władzą.
Nie długo w chęci niszczenia i łamania praw się zatracą i zadławią.
Jeżeli wprowadzą w życie niekonstytucyjne pomysły będą bulić funkcjonariuszom i pracownikom ogromne odszkodowania.
To tylko kwestia czasu.
 
...
... chcę napisać, że stosunek służbowy administracyjnoprawny podlega większej ochronie przed rozwiązaniem, niż stosunek cywilnoprawny. To utrwalona linia orzecznicza i doktryna tak mówi.
...
Jest jeszcze trochę innych punktów zaczepienia, które przedstawić możemy Prezydentowi.

...
...

Popek i marcin64 nieźle odlecieliście albo celowo manipulujecie. Prezydent nie zawetuje ustawy na podstawie nawet najlepiej skonstruowanego pisma o naruszeniu Konstytucji.


NARESZCIE !!! "Tak do mnie mów ..."
 
Fajny temat tylko po co go odgrzewać? Nagle teraz wszyscy się rzucą do autokarów i ruszą na Warszawę. Ktoś wcześniej w innym wątku napisał, że dwa razy się udało wyprowadzić ludzi, ale na trzeci raz nikt się nie skusi. Pracownikom biurowym się nie chce i tyle.
Generalnie spór w służbie jest ostry, jedni krytykują, inni piszą laurki dla Sławka bez względu na wszystko, atakowany nieudolnie się broni, ale czy to do czegoś prowadzi? Ja widzę, że S. Siwy nic a nic nie zmienia swojej strategii, która się po prostu nie sprawdziła. Oddaliła o kilka miesięcy wejście KAS i kto wie czy nie emerytur?
Nie ma nowych pomysłów na obecną sytuację, a stare przyniosą taki efekt jak dotychczas. Może zatem warto rozejrzeć się wokół znaleźć kogoś kto ma doświadczenie i inne spojrzenie na obecną mizerną sytuację?
 
Sławek piszesz oczywistą oczywistość i dlatego aby walczyć o nasze prawa w końcu wynajmij "pierwszo ligową" Kancelarię Prawną, która będzie chronić funkcjonariuszy przed barbarzyńskimi zapędami zachłyśniętych władzą.
Nie długo w chęci niszczenia i łamania praw się zatracą i zadławią.
Jeżeli wprowadzą w życie niekonstytucyjne pomysły będą bulić funkcjonariuszom i pracownikom ogromne odszkodowania.
To tylko kwestia czasu.
Działamy w tym kierunku. Natomiast już raz korzystaliśmy z usług pierwszoligowej kancelarii i zawiedliśmy się, dlatego zrobimy tak, aby zapewnić funkcjonariuszom najlepszą z możliwych profesjonalną ochronę prawną i niekoniecznie będzie to pierwszoligowa kancelaria prawna.
 
Sławek masz rację że najważniejsze to walka o brak ucywilnienia. Pomyśl cos aby zorganizowac jakies spotkania przed pikieta w izbach a może i oddziałach bo ostatnia pikieta była slabo nagłośniona. Niech przedstawiciele związku pojeżdża po terenie trochę. Druga sprawa to trzeba jak najmocniej nagłośnić pikietę w mediach itp.
 
Działamy w tym kierunku. Natomiast już raz korzystaliśmy z usług pierwszoligowej kancelarii i zawiedliśmy się, dlatego zrobimy tak, aby zapewnić funkcjonariuszom najlepszą z możliwych profesjonalną ochronę prawną i niekoniecznie będzie to pierwszoligowa kancelaria prawna.

Dzięki Sławek za odpowiedź,
Jak pisałem wcześniej jest to spór prawny.
 
Na razie proszę, aby przez te kilka dni tj. do 27.10. każdy celnik działał sam. Każdy kto przeczyta informację niech się po prostu zgłosi pod wskazanym mailem i przekaże sms-em i mailem tę informację dalej i zachęci do zgłoszenia swoje Koleżanki i Kolegów i dalszego przekazania informacji.
Szacuję, że informację tę przeczyta kilka tysięcy funkcjonariuszy i pracowników, może nawet połowa albo 2/3 formacji. Na podstawie tego ilu funkcjonariuszy zgłosi gotowość do wyjazdu na 100%, podejmiemy decyzję o dalszym działaniu w tej sprawie.
Pozdrawiam
 
Sławek po cholerę dyskutujesz z malkontentami, Twoje wyjaśnienia i tak nie docierają do tych pożal się Panie Boże pismaków(pewnie wyłącznie na forum), ferment niech robią w oddziałach, urzędach i izbach albo jakich innych miejscach wyznaczonych. Tam jest jeszcze miejsce dla niezadowolonych i przegranych
 
Sławek po cholerę dyskutujesz z malkontentami ...

Obudź się @rysio i czytaj, czytaj, czytaj ...


ps
Parę sms-ów, to ani strata Honoru, ani też nie ostatni; "wdowi grosz",
który można dać Koleżeństwu w jałmużnie
- na "pożegnanie",
- na zgodę,
- na zrozumienie,
- na poparcie,
- na "odp****ol się",
- na "złość"
...
 
Bo bez konsolidacji środowiska w formie pikiety będzie to pusty śmiech.

sry Sławek ale w ramach struktur masz krety. U mnie w IC granicznej nawet się od działaczy nie dowiem o pikiecie, natomiast forum dużo osób nie czyta bo tu tylko wzajemne obelgi i brak merytorycznej dyskusji.

Przecież masz e-maila każdego członka ZZ Celnicy.pl.

Trzeba wysłać e-miala z informacją do każdego z prośbą aby każdy powiadomił wokół siebie 3-5 osób. W innym przypadku będzie jak z ankietą której u mnie w ogóle nie BYŁO!!!

LUDZIE ZROZUMCIE. Pikieta może nas ponownie zjednoczyć przez co dalsze działania mogą być skonsolidowane jeśli ludzie UWIERZĄ. Strajk włoski od jutra to niewypał bo jedni będą represjonowani a inni będą potulnie wykonywać polecenia nawet bez jakiej kolwiek kontroli aby tylko nie podpaść.

Pikieta pokarze nam jak jesteśmy mocni i czy jesteśmy razem to jest droga na całość, bo jeśli przyjdzie nas tylko ok 500-1000 to pokażemy wszystkim że tylko garstka ludzi ma pretensje i sprzeciw wobec KAS a reszta chce.

Sławku, teraz pałeczka po stronie f-szy- nie przejmuj się wpisami zrobiłeś wszystko, zobaczymy czy w ogóle jeszcze można mówić o jedności środowiska.
 
Ostatnia edycja:
Sławek po cholerę dyskutujesz z malkontentami, Twoje wyjaśnienia i tak nie docierają do tych pożal się Panie Boże pismaków(pewnie wyłącznie na forum), ferment niech robią w oddziałach, urzędach i izbach albo jakich innych miejscach wyznaczonych. Tam jest jeszcze miejsce dla niezadowolonych i przegranych

Ale tu niektórym dupę żal ściska, że ktoś ma własne zdanie!
 
Back
Do góry