• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

Castom w istocie potwierdziłeś, że głosisz herezje.
Ja działam w ZZ od 1998 roku i nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek, nawet przebąkiwano jak to ująłeś o emeryturach mundurowych, tylko dla granicy. Ani w 2012, ani w 2008, ani wcześniej nie pamiętam.
Uważam wobec powyższego Ciebie za zwykłego manipulatora, który celowo i w sposób cyniczny pisze nieprawdę, aby podzielić środowisko. Podobnie jak bzdury z usuwaniem Twoich postów.
Uważam też, że to właśnie masz na celu, żeby granica nie dostała emerytur, bo podzielone środowisko zostanie rozegrane w łatwy sposób, w myśl zasady dziel i rządź.
 
Nie dajcie się wkręcać w dysputy mające na celu dzielenie środowiska. Trzeba oflagować takiego custom, który ma konto od 2016 i wskazuje jaki to bystry był od kilkunastu pokoleń. Szkoda czasu, proponuje koło nicku np. takiego custom wbić żółtą flagę (proszę o taką możliwość admina) , żeby każdy mógł przesiewać wpisy co najmniej dziwne.
Sławek masz racje, środowisko nasze jest rozgrywane przez wewnętrzne próby skłócenia -mechanizmy znane z czasów PRL-u.

Są to na razie pojedyncze osoby, które manifestują niezadowolenie a znane są już ze wcześniejszego przekłamywania faktów, najczęściej udawanego zaangażowania.

Niektórzy zapomnieli jednak, iż nieprzypadkowo władza dobrze ich oznaczyła, dając jak na tamten czas dużo większą pensję (poprzez wartościowanie). W znanym mi przypadku potwierdza się, duże widły na pasku płac))

Zwracam uwagę jednak, iż są to przypadki osób bardzo oddane obecnie rządzącym niezastąpionym od 8 lat.
Uważajcie zatem na dezinformację i próby podziału.

Niestety mamy takie rodzynki i custom nie jest przypadkiem odosobnionym, choć przyznaję beznadziejnym.
 
Jak tam w waszych IC UC i OC przygotowania do pikiety ? Garstka ludzi która próbuje tu na forum usilnie zbojkotować ten mega ważny dla nas "zryw" mam nadzieję ,że nie namąciła wam w głowach ! Pan Sławek nie bez powodu cały czas nawołuje do wsparcia , przecież on i sam związek bez wsparcia nas ,czyli środowiska niewiele mogą zadziałać . U nas się o tym rozmawia . Jak to u was wygląda ? Staniemy się jeszcze raz jedna wielka rodziną , czy wolicie skulić ogonki i czekać na inne jutro , na pewno nie dobre dla naszej służby ?Bez naszego udziału większości sa marne szanse , a jak wiadomo władzy o to właśnie chodzi . Ciągle mam nadzieję ,że się większość przełamie i pomoże dla dobra ogółu , naszej SC ! Pozdrawiam .
 
U nas w wiele osób się wybiera, ale nie zamierza się rejestrować przesyłając imię i nazwisko oraz komórkę organizacyjną na jakiś adres
Ja i moi koledzy pojedziemy na własny koszt publicznym środkiem transportu.

Ubolewam nad zachowaniem naszych liderów związkowych, którzy nawet sabotują wyjazd !!!

Wielki szacun dla Sławka !!!!!!!!!!1

Jak tam w waszych IC UC i OC przygotowania do pikiety ? Garstka ludzi która próbuje tu na forum usilnie zbojkotować ten mega ważny dla nas "zryw" mam nadzieję ,że nie namąciła wam w głowach ! Pan Sławek nie bez powodu cały czas nawołuje do wsparcia , przecież on i sam związek bez wsparcia nas ,czyli środowiska niewiele mogą zadziałać . U nas się o tym rozmawia . Jak to u was wygląda ? Staniemy się jeszcze raz jedna wielka rodziną , czy wolicie skulić ogonki i czekać na inne jutro , na pewno nie dobre dla naszej służby ?Bez naszego udziału większości sa marne szanse , a jak wiadomo władzy o to właśnie chodzi . Ciągle mam nadzieję ,że się większość przełamie i pomoże dla dobra ogółu , naszej SC ! Pozdrawiam .
 
Dedykuję ten piękny tekst Jana Twardowskiego Wam wszystkim Wspaniałym, którzy chcą pokazać, że jeszcze jesteśmy.

,,Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sy*tuac*ji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi za*myka - to ot*wiera okno "
 
U nas w wiele osób się wybiera, ale nie zamierza się rejestrować przesyłając imię i nazwisko oraz komórkę organizacyjną na jakiś adres
Ja i moi koledzy pojedziemy na własny koszt publicznym środkiem transportu.

Ubolewam nad zachowaniem naszych liderów związkowych, którzy nawet sabotują wyjazd !!!

Wielki szacun dla Sławka !!!!!!!!!!1

POTWIERDZAM, jedziemy bez zgłoszenia, a i liderzy w poszczególnych izbach nie są przykładem :) sabotaż od maja trwa!!!!
 
Właśnie panie Sławku u nas też jest wielu chętnych na pikietę , czy obowiązkiem jest to zgłaszać imiennie i z przynależności , każdy woli to ominąć ale po prostu być na tej pikiecie :)
 
Rüsselkäfer oflagować to trzeba Ciebie w tym akurat co custom pisze to się zgadzam i pamiętam 2008 rok 2012 jak protestowaliśmy na granicy i myśleliśmy że już mamy emerytury a tu zonk bo okazało się jedno hasło ,, wszyscy albo nikt ,, i jeszcze za to wszystko byliśmy degradowani w zarobkach, nagrodach i awansach kosztem wewnętrznych, to teraz granica ma protestować o pomostówki dla biurowych, jeleni już nie znajdziecie ps wtedy była zgoda na to żeby tylko granica dostała emerytury i to wiem na 100%, tylko który związek się do tego przyzna i czy by się na to zgodził żeby tylko granica dostała ? odpowiedź jest prosta NIE tak więc czekamy do 1 stycznia może w końcu będzie normalność, a jeszcze jedno jeśli chodzi o KAS to najmniej ma do stracenia granica która może tylko zyskać i role mogą się odwrócić i nie chcę tu dzielić bo oto mi nie chodzi tylko po prostu mamy tego dość jak jesteśmy traktowani jako funkcjonariusze pełniący służbę na granicy i chcemy zmian, a nie tkwić w tym co jest.
 
Nie dajcie się wkręcać w dysputy mające na celu dzielenie środowiska. Trzeba oflagować takiego custom, który ma konto od 2016 i wskazuje jaki to bystry był od kilkunastu pokoleń. Szkoda czasu, proponuje koło nicku np. takiego custom wbić żółtą flagę (proszę o taką możliwość admina) , żeby każdy mógł przesiewać wpisy co najmniej dziwne.
Sławek masz racje, środowisko nasze jest rozgrywane przez wewnętrzne próby skłócenia -mechanizmy znane z czasów PRL-u.

Są to na razie pojedyncze osoby, które manifestują niezadowolenie a znane są już ze wcześniejszego przekłamywania faktów, najczęściej udawanego zaangażowania.

Niektórzy zapomnieli jednak, iż nieprzypadkowo władza dobrze ich oznaczyła, dając jak na tamten czas dużo większą pensję (poprzez wartościowanie). W znanym mi przypadku potwierdza się, duże widły na pasku płac))

Zwracam uwagę jednak, iż są to przypadki osób bardzo oddane obecnie rządzącym niezastąpionym od 8 lat.
Uważajcie zatem na dezinformację i próby podziału.

Niestety mamy takie rodzynki i custom nie jest przypadkiem odosobnionym, choć przyznaję beznadziejnym.

Odezwał się wyjadacz, co przyłączył się w June 16.
CośCi kolego wyjaśnię. Nigdy nie byłem żadnym lizusem,tchórzem, trollem czy co Ci do głowy przyjdzie.
Powiem tylko tyle: ten cały sras czy jak tam to 0nazywacie, to ostatnia szansa, że sam nie odejdę, bo tej degrengolady i "środowiska" mam dość do porzygania. Sram na wasze frazesy, ta kupa gówna musi przestać istnieć i w jej miejsce powstać prawdziwa Służba. Inaczej wolę jeździć śmieciarką albo znaleźć sobie zajęcie zgodne z kwalifikacjami i ambicjami. Tu zaraz prześcigną mnie kasjerka z Tesco (bez obrazy dla nich - im się też należy), nie mówiąc o obciachu, jaki co dzień muszę znosić w związku z tą pseudo-służbą. Nie robię dla MF, niczego się nie boję i możecie sobie mnie namierzać do bólu - kiepskiej oferty NIE PRZYJMĘ!
 
U nas w wiele osób się wybiera, ale nie zamierza się rejestrować przesyłając imię i nazwisko oraz komórkę organizacyjną na jakiś adres

powiadom Sławka mailowo - bo znowu będzie przekonany że niewielu chce jechać

próbowałem to poprzednio uzmysłowić - jeśli wyjazd jest w wolny dzień, z rodziną, to znaczna część wybierze transport własny - bez zapisywania i zgłaszania
 
Ja też będę ale bez rejestracji.Potwierdzam o liderach u nas tak samo wygląda.
A tak właściwie jak ktoś się zapisał do związku to uważam ze powinien być i to już daje 5045 nieprawdaż?Czy tylko liczy na pomoc prawną tak bez walki?
 
Ostatnia edycja:
Zero argumentów, tylko frazesy. Najlepiej "nie pamiętać" albo w ogóle nie odnieść się do faktów jakie miały miejsce w IC Przemyśl i ucieczek do wewnętrznych na stanowiska eksperckie.
Błaźnijcie się dalej swoimi pikietami. To przypomina KOD, zadyma dla zadymy. I wypowiadajcie się w swoim imieniu bo NAS NIE REPREZENTUJECIE. Co najmniej dwa razy tyle z nas nie jest w związkach, więc jesteśmy w większości i nie chcemy być reprezentowani przez mniejszość.
Inna sprawa że liczba związkowców na stronie się nie zmniejsza a wypisują się z niego co raz to nowi funkcjonariusze z granicy. Ale to przynajmniej mówi o wiarygodności związku, a raczej jej braku.
 
U nas w wiele osób się wybiera, ale nie zamierza się rejestrować przesyłając imię i nazwisko oraz komórkę organizacyjną na jakiś adres
Ja i moi koledzy pojedziemy na własny koszt publicznym środkiem transportu.

Ubolewam nad zachowaniem naszych liderów związkowych, którzy nawet sabotują wyjazd !!!

Wielki szacun dla Sławka !!!!!!!!!!1
u Nas podobnie. Kasa na podróż to inwestycja a ty Sławek zbieraj na Kancelarie a nie później wydasz na zwroty kilkaset tys. zł.
 
Ja też będę ale bez rejestracji.Potwierdzam o liderach u nas tak samo wygląda.
A tak właściwie jak ktoś się zapisał do związku to uważam ze powinien być i to już daje 5045 nieprawdaż?Czy tylko liczy na pomoc prawną tak bez walki?
no jest z tym problem , tzn z liderami , u nas też lider zapadł się pod ziemię. Coś tam rozesłał ale o pikiecie nic, mam nadzieje ,że jutro może coś się zmieni. Wiem skądinąd ,że Staniszewski też jej chce , ale ... , też nie przekłada się to na teren. Co to negatywnych wpisów dot. dalszej walki , to jest tu jakaś prawidłowość , zarówno emek tylko dla szeroko pojętej kontroli , jak i afirmacji KAS , domaga się tu część ludzi , którzy jakoś tak dziwnie zarejestrowali profile na celnikach.pl w czerwcu 2016 roku. Nie chcę wyjść na durnia , jak jeden z moich adwersarzy na tym forum , ale to naprawdę dziwne.
 
... składałem propozycje wystąpienia z pozwami. Każdy członek Związku może z pomocą prawnika wg nas próbować dochodzić ...


Mam pytanie. Przepraszam, że w tym miejscu, ale dla jednego - skojarzonego pytania - nie założę nowego tematu.

Ponieważ uważam, iż wypowiedzi i postępowanie SSC (nie tylko) wobec mnie (tu mogę się wypowiadać tylko za siebie), wyczerpują znamiona mobbingu, chciałbym wystąpić na drogę sądową. Przypuszczam, iż jako pojedynczy przypadek, na pomoc prawną w tym względzie mógłbym nie liczyć, ale gdyby zebrało się większe grono mobbingowanych/świadków, czy pomoc prawna ze strony Związku byłaby możliwa ??

ps
Tak, tak ... wiem, że można to uznać za mój kolejny - "szalony" - pomysł, ale tylko gdy potrafi się dowieść różnicy w tej kwestii pomiędzy mobbingującymi mnie np. "kierownikiem zmiany", a choćby "SSC" !!
W tym sensie (według mnie) takiej różnicy nie ma. Co więcej; o ile w pierwszym przypadku mogą zawieść świadkowie, o tyle w tym drugim jest dużo łatwiej - działania publiczne ...
 
Chciałbym tylko ostrzec wszystkich którzy są już tacy pewni pracy i munduru bo są w komórkach kontrolnych. Otóż wszystko wskazuje na to, ze dozór, kp, ds i nawet część granicy z tych co dzostaną propozycje to idą do cywila.
Odradzam siedzenie z założonymi rękami.
 
Funkcyjni nie mają obowiązku teraz działać. Na tym etapie tzn. do 27.10. są indywidualne zgłoszenia. Funkcyjni zostaną włączeni jeśli okaże się, że jest pospolite ruszenie. Informację tę przeczytało kilka tysięcy funkcjonariuszy, każdy kto przeczytał miał przekazac info dalej, zgłosić się i zainteresować tematem kolejnych. Wiadomo, że ludzie przyjadą też bez zgłaszania się, jednak musimy wiedzieć, czy jest masowa wola do działania. Na podstawie takich zgłoszeń będziemy mogli to stwierdzić. To nie może być pikieta kilkusetosobowa. Piszcie na maila krzyskiks@gmail.com niekoniecznie podając imię i nazwisko jeśli to dla kogoś stanowi problem. Piszcie po prostu, że będę wraz z 3, 4 osobową reprezentacją bliskich, znajomych. Dopiszcie, że wg mojej oceny z mojej jednostki przyjedzie w przybliżeniu tyle i tyle osób.
 
Custom i inni rozpoczęli kampanię na podział środowiska używając nieprawdziwych argumentów i nie ma sensu z tym dyskutować. To skoordynowane działania inspirowane z MF w wiadomym celu.

Oświadczam, że nigdy nie słyszałem, aby rząd złożył propozycję w 2008 czy w 2012 roku objęcia zaopatrzeniowym systemem emerytalnym tylko funkcjonariuszy z granicy, a uczestniczyłem w tych wydarzeniach wtedy. To wymysł na potrzeby podziału środowiska i to utwierdza mnie w przekonaniu, że mamy do czynienia z wyreżyserowanym atakiem na jedność środowiska.

Argumenty używane w tych postach są niepoważne, bo odnoszone są do granicy, a dotyczą przecież sytuacji w całym kraju, jak np. zastępowanie osób będących na L4 czy urlopach(to działo się wszędzie) czy to, że większość jest niezrzeszonych(oczywiście wciąż 2/3 środowiska) i nieudolna próba argumentowania, że nie reprezentujemy tej większej części. Mam smutną wiadomość dla podobnie myślących. Ustawa nakazuje nam Was reprezentować w sprawach dot. interesu grupowego. W indywidualnych sprawach natomiast na pomoc mogą liczyć tylko członkowie jak np. reprezentacja przed sądami w szykujących się sporach prawnych.

Korzystając z okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zapisują się do Związku w tych dniach i są to funkcjonariusze z wszystkich komórek organizacyjnych, w tym oczywiście granicy. Jest bowiem sprawą oczywistą, dla każdego kto śledzi naszą korespondencję i działania czy też moją aktywność na forum, że robimy wszystko co możliwe, aby poprawić sytuację prawną i socjalną funkcjonariuszy i robimy to wkładając w to maximum energii i całe serce i działamy w tym kierunku tak jak najlepiej potrafimy.
Mam także smutną wiadomość dla niektórych, otóż oświadczam wam, że będziemy to robić dalej, także po ew. wejściu w życie KAS.
 
Back
Do góry