• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

chcieć to móc

czemu nas likwidują? bo wybraliśmy posłusznych sejmitów. którzy za judaszowe diety wykonają każde polecenie. ale to nie wszystko. wina jest również w nas. wielka wina, nie wchodząc w szczegóły. poza tym, co to za władza, która zwraca się przeciwko pokładającym w niej nadzieję.

[video=youtube;EDpKIb3eGk0]https://www.youtube.com/watch?v=EDpKIb3eGk0[/video]
 
Kilkanaście lat w SC. na każde zawołanie. Święta co roku problem, nawet nie można się napić z rodziną, bo wypadnie jakiś dzień w robocie (tak dzięki MF powoli ranga służby maleje) do tego nocki, które po 1 wyniszczają organizm i do tej pory się trudna przyzwyczaić a po drugie cierpi życie rodzinne. A teraz kopa w dupę od dobrej zmiany.
 
"Pan Prezydent zawetuje. Pan Prezydent skieruje do TK." - leżę i kwiczę ze śmiechu jak norka.
Po pierwsze - trzeba być Prezydentem
Po drugie - nie ma po drugie
Wychodzi na to , że razem tarzamy się ze śmiechu a reszta dziwnie nam się przygląda :) pozdrawiam realistę
Nie chciałbym nikomu odbierać nadziei ale jeżeli ktoś oczekuje, że Pan Prezydent zawetuje lub skieruje do TK ustawę o KAS to nie żyje w realnym świecie lub nie zna otaczającej go rzeczywistości :(

SORY ALE TAKĄ MAMY RZECZYWISTOŚĆ
 
Jeszcze raz w TEMACIE OTACZAJĄCEJ NAS RZECZYWISTOŚCI.

Minister Banaś nie został mianowany na SSC oraz na stanowisko wiceministra MF bo był ,,człowiekiem,, Szałamachy lub Pani Premier. Dla osób, którzy orientują się w tych zagadnieniach jest to oczywista oczywistość. Projekt KAS nie jest tylko dziełem SSC i nigdy by nie powstał gdyby od początku nie było w stosunku do niego błogosławieństwa odpowiednich decyzyjnych gremiów politycznych. Jest to oczywista oczywistość !!! A to że są posłowie, którzy lubią być uważani za ważnych i mówią to co mówią - to sory ale taka jest zwykła ludzka/poselska rzeczywistość. Jeżeli uważamy, że nawet po pierwszym czytaniu była szansa uwalenia ustawy o KAS to JA uważam, że to jest bujanie w chmurach.

Nie neguje zaangażowanie Pana Przewodniczącego jego osobistej uczciwości, dobrych intencji ale to było nie rzeczywiste ujęcie RZECZYWISTOŚCI.
Gdybyśmy nie negowali rzeczywistości to ustawa o KAS mogłaby wyglądać w chwili obecnej inaczej. Rozumiem Sławka bo pójście tą drogą prób zmiany/poprawienia projektu KAS (np. wysunięcie konkretnych postulatów do ustawy o KAS już podczas czerwcowego zrywu) dla wielu mogłaby oznaczać zdradę. Tak więc wybrano drogę bezpieczną ale nic nam nie dającą !!! I TO JEST FAKT

PS pisałem o tym parę miesięcy wcześniej;) Nie olśniło Mnie po fakcie.
 
A propos rzeczywistości!
Ludzie niedługo 2 lata od wyroku TK w sprawie naszych emerytur a my jesteśmy nadal w czarnej d....Robią nas w balona jak tylko można,zwodzą nas a za chwilę nie będzie Słuzby Celnej i będzie po ptakach.
 
trzeba zapomnieć o przeszłości - PROTEST i tylko PROTEST !!!!!!!
Bitwa pod Termopilami chociaż przegrana to o niej piszą w literaturze !!!!!!!!!!!!
 
Nie wiem czego boją się w MF-ie. Protestu być może, ale tylko wtedy, gdy zapewnili rząd, że wszystko jest pod kontrolą. Myślę, albo raczej sadzę, że boją się tylko jednej rzeczy - reakcji administracji skarbowej na projekty aktów wykonawczych. Struktura KAS, liczba likwidowanych oddziałów, urzędów i miejsc pracy może zaskoczyć wielu. A ludzie jak to ludzie, zapędzeni do kąta, nie mający wiele lub nic do stracenia mogą wybuchnąć. Mogą też pokornie schylić głowy i liczyć, że nie padnie na nich. Ale to próżne nadzieje. Widzę różne scenariusze, różne możliwości. Może zwolnią tylko 20% a może nawet 30%. A może zwolnią tylko 10% jak zapowiadali w ustawie, a pozostałych poprzenoszą może tylko o parę kilometrów, a może do innego miasta powiatowego, albo nie daj Boże do innego województwa. Na razie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w pikiecie. I jeszcze jedno -kłamstwo jest przyrodzonym prawem polityka, ale urzędnik ( teoretycznie rzecz jasna ) ponosi odpowiedzialność za swoje kłamstwa.
Może w naszym przypadku teoria zamieni się w praktykę. Do zobaczenia w Warszawie.
 
Nie wiem czego boją się w MF-ie. Protestu być może, ale tylko wtedy, gdy zapewnili rząd, że wszystko jest pod kontrolą. Myślę, albo raczej sadzę, że boją się tylko jednej rzeczy - reakcji administracji skarbowej na projekty aktów wykonawczych. Struktura KAS, liczba likwidowanych oddziałów, urzędów i miejsc pracy może zaskoczyć wielu. A ludzie jak to ludzie, zapędzeni do kąta, nie mający wiele lub nic do stracenia mogą wybuchnąć. Mogą też pokornie schylić głowy i liczyć, że nie padnie na nich. Ale to próżne nadzieje. Widzę różne scenariusze, różne możliwości. Może zwolnią tylko 20% a może nawet 30%. A może zwolnią tylko 10% jak zapowiadali w ustawie, a pozostałych poprzenoszą może tylko o parę kilometrów, a może do innego miasta powiatowego, albo nie daj Boże do innego województwa. Na razie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w pikiecie. I jeszcze jedno -kłamstwo jest przyrodzonym prawem polityka, ale urzędnik ( teoretycznie rzecz jasna ) ponosi odpowiedzialność za swoje kłamstwa.
Może w naszym przypadku teoria zamieni się w praktykę. Do zobaczenia w Warszawie.
Do zobaczenia na pikiecie , my zwieramy szeregi i nie oglądamy się za nikim , tchórze pozostaną na swoich miejscach tradycyjnie i niedowiarki i poddańce , a bo może w Kasacji "znajdzie się dla nich miejsce ? Niech czekają nawet na gruszki na wierzbie nasza już coraz więkasza grupka jedzie i nie oglada się za nimi za nikim !!!!!! Warszawa 05.11.2016
 
znowu związek ma wszystko zapewnić "biernym i bezradnym" ?
oczywiście my zrobimy swoje bez względu na okoliczności.
w życiu nic nie ma za darmo, to przeszłość.
wsparcie zamarło, za to grono ekspertów od tego / jak trzeba było zrobić / rośnie.
... a będzie tak jak damy radę zawalczyć.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Niestety ale muszę zadać to pytanie !!!
Nie chodzi mi oczywiście jakie to będą kolejne działania itp.
Moje i nie tylko pytanie brzmi: Jakie mamy do cholery obecnie postulaty ???
1. Czy chcemy aby Prezydent zawetował ustawę o KAS ?
2. Czy chcemy gwarancji pozostania w mundurze a jak tak to dla kogo ?
3. Czy chcemy gwarancji niezmiennej pensji ?
3. Czy chcemy aby PiS uchwalił ustawę o uchyleniu ustawy o KAS ?
O co nam teraz chodzi ??? Może gdyby ludzie wiedzieli to by wiedzieli dlaczego mają przyjechać i dalej działać !!!

Wydaje mi się Zielony78, że to jest wymówka. Odpowiedź na każde pytanie jest jasna dla każdego i brzmi TAK. Czwarte jest bezprzedmiotowe gdy na pierwsze odpowiedź brzmi TAK. Ponadto jest jeszcze Senat.
Niestety nasze postulaty nie są jasne, już dawno przestały być jasne !!!

Dla mnie takim przykładem są emerytury i wyrok TK. Przyznaję, że bezpośrednio po wyroku miałem inne podejście do tematu ale przemyślałem temat i zmieniłem zdanie. Zbierałem podpisy pod projekt obywatelski tj. włączenie wszystkich do systemu zaopatrzeniowego. Wiosną pojawiło się stanowisko MF 15/55, później 5/15/55 - stanowisko stanowiące o włączeniu do jakiś ,,ala pomostówek,, I co zrobiły ZZ ??? Nie negowały tej propozycji pomostówki tylko walczyły o jedno: najważniejsze aby dotyczyło wszystkich. Mam wrażenie, ze ZZ czekały tylko na propozycje od MF pomostówki typu przejścia na emke w wieku 60 lat tylko aby dotyczyło wszystkich. Ja wykonuje zadania wymienione przez TK w wyroku i dlaczego moim kosztem mam oddać prawdziwą emke mundurową na jakąś posraną pomostówkę. Nawet ekspertyza prof. Chmaja mówiąca, że wystarczy jeden dzień wykonywać określone zadania i emka się należy - stronie ZZ nie odpowiadała. Wybacz ale Ja nie zamierzam się poświęcać dla osób, które choćby jednego dnia nie przepracowały w takich komórkach jak: WZP, OC graniczne, OC wewnętrzne. Dozór, DŚ. Ja wiem, że ,,niby,, była negowana propozycja 55 lat ale proszę nie obrażać ludzkiej inteligencji. Wiemy, że było to robione na niby (pozorowane) i cel był inny.

Później okazało się że jest pewien postulat i został on przedstawiony na niedawnych rozmowach w ministerstwie o gwarancji zastania w mundurze dla tych co mają 5/15 lat. Nie chciano to zgłosić jako oficjalny postulat ZZ tylko wcisnąć jako przedstawiany przez MF. To Ja się spytam co z tymi co mają np. 13 lat służby w zwalczaniu (13 lat wykonując zadania z wyroku TK) ??? Ja chętnie będę protestował za zachowanie mundurów dla tych co przed wyrokiem TK z 03.03.2015r. byli w odpowiednich komórkach a nie za tych ,,Misiewiczów,, z ostatnich miesięcy albo za tych co nawet jednego dnia nie przepracowali we wskazanych jednostkach.

Następny postulat to gwarancja niezmiennej pensji ??? Ja się utraty uposażenia za St. specjalistę nie boję. Może St. ekspert który ma nasrane na pagonach po uwłaszczeniu z czasów Kapicy, może się obawiać. Ja chętnie pójdę i będę protestował ale np. za gwarancję do pensji mł. eksperta.

Dlaczego nie ma postulatów przy okazji ustawy o KAS zmiany wartościowania ??? Przecież ten system w KAS powieli tą samą patologię. Na tym forum słyszę o ,,jednolitej formacji,, że w każdej chwili DIC lub NUC może przenieść do innej komórki do innych zadań. Ja uważam, ze wartościowanie temu przeczy, bo jak można sobie wyobrazić eksperta wykonującego zadania specjalisty. Przecież to jest okradanie państwa. Ciekawe dlaczego nie ma tych postulatów, tym bardziej w kontekście emerytur dla wszystkich bez wyjątków.

Konkretne postulaty są istotne bo wielu by chciało wiedzieć o co walczy i dla kogo ??? A później proszę się nie dziwić, że całe środowisko nie jest skonsolidowane ??? Ile jeszcze lat inni będą na czyiś plecach .... innych rękami .....

PS. to są moje żale i zaraz się ktoś odezwie, ze nie jest na to czas ale ja słyszę, że to nie czas na to od 1,5 roku !!!
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich i pozdrawiam. Mam pytanie do Pana Sławka. Czy na emerytury w kształcie, jak mają wszyscy mundurowi mamy szanse, czy też 5/15/55 jest przesądzone "nienegocjowalne"
 
trudno odmówić rzeczowości wypowiedzi kolegi. jedno tylko uzupełnienie: system kas powieli wykreowaną patologię także w wymiarze personalnym.


Niestety nasze postulaty nie są jasne, już dawno przestały być jasne !!!

Dla mnie takim przykładem są emerytury i wyrok TK. Przyznaję, że bezpośrednio po wyroku miałem inne podejście do tematu ale przemyślałem temat i zmieniłem zdanie. Zbierałem podpisy pod projekt obywatelski tj. włączenie wszystkich do systemu zaopatrzeniowego. Wiosną pojawiło się stanowisko MF 15/55, później 5/15/55 - stanowisko stanowiące o włączeniu do jakiś ,,ala pomostówek,, I co zrobiły ZZ ??? Nie negowały tej propozycji pomostówki tylko walczyły o jedno: najważniejsze aby dotyczyło wszystkich. Mam wrażenie, ze ZZ czekały tylko na propozycje od MF pomostówki typu przejścia na emke w wieku 60 lat tylko aby dotyczyło wszystkich. Ja wykonuje zadania wymienione przez TK w wyroku i dlaczego moim kosztem mam oddać prawdziwą emke mundurową na jakąś posraną pomostówkę. Nawet ekspertyza prof. Chmaja mówiąca, że wystarczy jeden dzień wykonywać określone zadania i emka się należy - stronie ZZ nie odpowiadała. Wybacz ale Ja nie zamierzam się poświęcać dla osób, które choćby jednego dnia nie przepracowały w takich komórkach jak: WZP, OC graniczne, OC wewnętrzne. Dozór, DŚ. Ja wiem, że ,,niby,, była negowana propozycja 55 lat ale proszę nie obrażać ludzkiej inteligencji. Wiemy, że było to robione na niby (pozorowane) i cel był inny.

Później okazało się że jest pewien postulat i został on przedstawiony na niedawnych rozmowach w ministerstwie o gwarancji zastania w mundurze dla tych co mają 5/15 lat. Nie chciano to zgłosić jako oficjalny postulat ZZ tylko wcisnąć jako przedstawiany przez MF. To Ja się spytam co z tymi co mają np. 13 lat służby w zwalczaniu (13 lat wykonując zadania z wyroku TK) ??? Ja chętnie będę protestował za zachowanie mundurów dla tych co przed wyrokiem TK z 03.03.2015r. byli w odpowiednich komórkach a nie za tych ,,Misiewiczów,, z ostatnich miesięcy albo za tych co nawet jednego dnia nie przepracowali we wskazanych jednostkach.

Następny postulat to gwarancja niezmiennej pensji ??? Ja się utraty uposażenia za St. specjalistę nie boję. Może St. ekspert który ma nasrane na pagonach po uwłaszczeniu z czasów Kapicy, może się obawiać. Ja chętnie pójdę i będę protestował ale np. za gwarancję do pensji mł. eksperta.

Dlaczego nie ma postulatów przy okazji ustawy o KAS zmiany wartościowania ??? Przecież ten system w KAS powieli tą samą patologię. Na tym forum słyszę o ,,jednolitej formacji,, że w każdej chwili DIC lub NUC może przenieść do innej komórki do innych zadań. Ja uważam, ze wartościowanie temu przeczy, bo jak można sobie wyobrazić eksperta wykonującego zadania specjalisty. Przecież to jest okradanie państwa. Ciekawe dlaczego nie ma tych postulatów, tym bardziej w kontekście emerytur dla wszystkich bez wyjątków.

Konkretne postulaty są istotne bo wielu by chciało wiedzieć o co walczy i dla kogo ??? A później proszę się nie dziwić, że całe środowisko nie jest skonsolidowane ??? Ile jeszcze lat inni będą na czyiś plecach .... innych rękami .....

PS. to są moje żale i zaraz się ktoś odezwie, ze nie jest na to czas ale ja słyszę, że to nie czas na to od 1,5 roku !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zielony78. Postulaty są takie jak w czerwcu. Wtedy celnicy potwierdzili, że stanowią jedną wielką rodzinę i dokonali niemożliwego. Stawili się na pikiecie w liczbie blisko 1/3 formacji i nikt nie pytał o postulaty, bo te są oczywiste.
Próba moderowania dyskusji na podział środowiska jw. nie interesuje mnie.
I jeszcze jedno. Niech nikt kto pełni dzisiaj służbę w komórce tzw. mundurowej nie ma po 1 stycznia pretensji jeśli zostanie ucywilniony bo będzie musiał zrobić miejsce jakiemuś misiewiczowi. Nie ma żadnych kryteriów i tak po prostu mogą zrobić bez jakichkolwiek tłumaczeń komukolwiek czegokolwiek. Podobnie niech nikt się nie zdziwi jeśli zostanie z samym uposażeniem zasadniczym. Podobnie gdy nie dostanie propozycji wcale.

Ramona100. Wg MF są nienegocjowalne, a to jak będzie zależy od Nas jako środowiska zawodowego, od Naszego zaangażowania.
 
nie zmiecie bo wykonali wspaniałą pracę w czasie protestów za co otrzymali nagrody i awanse

ilość osób na pikiecie będzie miarą naszej jedności. Szczególnie gdybyśmy byli pod pałacem prezydenckim - przecież to Prezydent będzie miał możliwość skierowania do TK.

Obawiam się jednak że termin na zgłaszanie do 27 października przy pikiecie dopiero 5 listopada jest krótki bo wiele osób czeka nie wiadomo po co do samego końca ze zgłoszeniami.
 
Back
Do góry