• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

Popek - STOP! Malkontentom.
Jesteśmy obywatelami demokratycznego kraju, który ma obowiązek przestrzegać praw konstytucyjnych i obywatelskich mieszkańców.

Niemcy też tak myśleli w 1933 r, kiedy Hitler doszedł do władzy w wyniku demokratycznych wyborów. Co było dalej, wszyscy (prawie) wiedzą. Ja tylko przypomnę pierwsze obozy koncentracyjne i powstanie w oparciu o Freikorpsy bojówek SA i SS.

U nas właśnie teraz Macierewicz tworzy brygady "obrony terytorialnej", króre wg założeń mogą także służyć do "tłumienia wewnętrznych niepokojów". Bereza Kartuska jest co prawda za granicą, ale parę obozów z Auschwitz na czele może się okazać jak znalazł.
 
To chyba jakiś żart, Polska jest demokratycznym krajem? A gdzie ty widzisz tu demokrację. Odbierane są nam nasze nabyte prawa, nasze mianowania. I to ma być demokratyczny kraj? Dla mnie jest to jakis trzeci świat. Jesli w demokratycznym kraju łamane są prawa ludzkie to co to jest?

Armagedon, posłuchaj co pisze Mario. Trudno się z tym nie zgodzić mając choć odrobinę zdrowego rozsądku.
 
cyt. "... Podsumowując zgłoszenia i treść e-maili, środowisko zawodowe wypowiedziało się jednoznacznie, że nie jesteśmy już w stanie zatrzymać KAS na tym etapie ... "

To jeszcze będzie jakiś etap ???? To jakiś żart ???

Frekwencja może nie była porywająca , ale jak miała być kiedy przewodniczący wszystkich związków sami namawiali aby nie jechać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


No cóż za 3 lata przyjdzie nowe , ................................
 
trudno odmówić rzeczowości wypowiedzi kolegi. jedno tylko uzupełnienie: system kas powieli wykreowaną patologię także w wymiarze personalnym.
Pełna racja, Kas powiela i utrwali tą patologię. Ale dlaczego ,,środowisko,, tego nie artykułuje ??? tylko widzi się jedno jedyne zagrożenie .... Może to jest odpowiedz na zadane pytanie: Dlaczego nie potrafimy się zjednoczyć w 05.11.2016 roku ???
 
Armagedon, posłuchaj co pisze Mario. Trudno się z tym nie zgodzić mając choć odrobinę zdrowego rozsądku.

Popek to co pisze Mario97 można dostrzec nawet nie posiadając odrobiny zdrowego początku.
Taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie a wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest faktem.
Każdy dzień zbliża fc do emerytury mundurowej i nic tego nie zmieni.
Wszystko przemija "ważne są dni, których jeszcze nie znamy".
 
Dlaczego Banaś kłamie.

Pełna racja, Kas powiela i utrwali tą patologię. Ale dlaczego ,,środowisko,, tego nie artykułuje ??? tylko widzi się jedno jedyne zagrożenie .... Może to jest odpowiedz na zadane pytanie: Dlaczego nie potrafimy się zjednoczyć w 05.11.2016 roku ???

Środowisko musi zareagować ma brak zmian. Nadal mamy do czynienia z rządami PO w Ministerstwie, w Izbach i Urzędach Celnych. Dosyć, jeżeli tego nie potrafi zrobić Banaś niech Kaczyński da kogoś innego.

Dość bierności, rządzicie już rok i nie macie żadnego pomysłu na zmianę. Czerwona kartka.

Powiadomić Kaczyńskiego, że Banaś kłamie o zmianach. Zmienił paru dyrektorów a ile mamy stanowisk kierowniczych w Cle. U koleżanek z podatków ta sama historia. NIE MAMY JUŻ 12 MIESIĘCY ŻADNYCH ZMIAN.

Nagłaśniajmy tą patologię, bo inaczej ta sama ekipa nas wykiwa i mają w tym doświadczenie. CHROBAK o tym wie najlepiej, a teraz się boi.
 
mała uwaga - nie wiem jak jest u ciebie, ale są oc graniczne, gdzie nie jest niczym niecodziennym, że na jednym pasie jest mł ekspert a na innym mł spec, albo że rewizję na bks robią wspólnie

o tym aspekcie pisałem wielokrotnie, że nie jest to nic innego jak dyskryminacja - za podobne obowiązki powinna być podobna płaca, należy skończyć z fikcją w wartościowaniu - ludzie robiący to samo muszą mieć to samo stanowisko - to jest kwestia przyzwoitości i zgodności idei wartościowania z rzeczywistością - nie może być tak że za to samo jeden ma 2300 a inny 3700

niestety - temat nie wzbudził zainteresowania forumowiczów i zz - i to nie tylko dziś, rok temu czy dwa - w ogóle ;(
Wstrzymałem się nad odpowiedzią na zadane pytanie do czasu wczorajszego komunikatu Pana Przewodniczącego.

Masz zupełną rację !!! Wartościowanie przeczy tezie o jednolitej formacji gdzie jak co niektórzy podkreślają można z dnia na dzień być przeniesiony do innych zadań. Tak więc ekspert będzie wykonywał zadania takie same jak specjalista. Ale jak to u Nas: Solidarność zawodowa dla niektórych jest potrzebna kiedy dotyczy ich własnego czubka nosa ale w drugą stronę to .... ,,Sory taki mamy klimat,,

Nie rozumiem również odpowiedzi na twoje i moje zadane pytanie. Jeżeli czujesz się pokrzywdzony to ,,związek,, wspomoże Cię prawnie jak wystąpisz na drogę sądową. To ja się zastanawiam dlaczego taką odpowiedź nie dostają osoby pełniące służbę w komórkach idących do ucywilnienia. Przecież w tym przypadku związek też może tylko wspomóc prawnie kiedy zainteresowany wejdzie na drogę sądową ???
Nie trzeba w tym przypadku odwoływać się do pospolitego ruszenia wszystkich celników i pełnej solidarności zawodowej - do manifestacji w Wa-wie oraz ogólno-celniczego protestu.

Aby budować solidarność zawodową wszystkich celników ( np. do manifestacji 05.11.2015 ) należy podejść uczciwie do wszystkich celników a nie tylko cały czas w jedną i tą samą stronę.
 
Tak się solidarności CAŁEGO srodowiska nie zbuduje !!!

Na stronie głównej pojawiło się pismo strony związkowej do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie wykonania wyroku TK w sprawie emerytur mundurowych.
Piękne pismo na kilku stronach. Naprawdę dobre !!! Ale to jest pismo mówiące o jednym i tym samym. Olewa się część funkcjonariuszy, będących również w ZZ Celnicy.PL ( w tym mnie ). Jest ta sama jedna narracją. Emerytury powinni dostać wszyscy. Ok, ale nie ma nic o tym, że propozycja rozwiązań tj. propozycja ,,pomostówki,, jest nie zgodna z prawem dla tych wymienionych w wyroku TK. Nie zgłasza się Rzecznikowi Praw Obywatelskich aby interweniował o wykonanie wyroku TK tj włączeniu do systemu zaopatrzeniowego. Pomostówka jest dobra :eek: tylko ma dotyczyć wszystkich. O to jest cała solidarność ... jak zwykle tylko w jedną i tą samą stronę !!!
 
Zielony78 nie ma zgody na żadne patologiczne pomostówki (nawet dla wszystkich) nawet jeśli szef pewnych związków by się na nie załapał bo on nie jest ogółem.
Wyrok TK jest jasny i klarowny tylko dlaczego w pismach ZZ Celnicy. pl nic się o tym nie wspomina i nie odnosi do pomysłu 5/15/55.
Wymieniony pomysł powinien zostać stanowczo potępiony przez wszystkie ZZ działające w Słuzbie Celnej bo nawet z 40 sto letnim stażem pracy wysługa od 1999 to pomysł poroniony bo daje tylko 17 lat służby. Policzcie jaka będzie hipotetyczna emerytura.
 
PiS rządzi samodzielnie dzięki funkcjonariuszom Służby Celnej, gdyż funkcjonariusze wodzeni ww. deklaracjami wyborczymi głosowali na PiS i uzyskali dla tej partii kilkadziesiąt tysięcy głosów podczas rozmów przy zbieraniu podpisów pod projektem obywatelskim i chociaż to zobowiązanie wobec Naszej grupy zawodowej PiS musi wypełnić - tak piszą funkcjonariusze.

Sławek , czy ty na przypadkiem na ostatniej mszy nie klęczałeś zbyt blisko ołtarza? Bo mam wrażenie , że oberwałeś kadzidłem i to solidnie. Miałem się tu rozpisać ale w sumie to mi się nie chce , ale dzięki za Twój wpis - pomógł mi podjąć trudną decyzję - wypisuję się ze związku. Życzę powodzenia.
 
Prawie na emeryturze;150692 wypisuję się ze związku. Życzę powodzenia.[/QUOTE napisał:
taka mala prosba, mysle, ze to nie za wiele. Jak juz ktos sie wypisuje to moze niech nie trabi o tym, w ten sposob oslabia zwiazek, czyli dziala na szkode wszystkich. JAK NIE POMAGASZ TO CHOCIAZ NIE SZKODZ. ...Po zastanowieniu stwierdzam, ze dla niektorch to jednak za wiele.
 
Ostatnia edycja:
Armagedon i Zielony78.
RCL w swojej analizie uznał to o co postulujecie za zagrożenie naruszenia Konstytucji. To jest takie proste, dopóki funkcjonariusze w innych służbach mundurowych wszyscy są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym, inne traktowanie funkcjonariuszy celnych będzie ich dyskryminacją. Koniec kropka.
I nie ma zgody na żadną pomostówkę. To Rząd zaproponował owe 55 lat i wiemy dlaczego to zrobił, bo raczył nam o tym wspomnieć Pan Minister L.Skiba. Otóż dlatego, że boją się odbioru społecznego, że pójdą na emki zbyt młodzi i opinia publiczna źle to odbierze i to jest dla nich najważniejsze i to jest jedyny powód, że chcą to wprowadzić. Tłumaczyliśmy, że to nie jest wykonanie wyroku TK, z tymi 55 latami, także po spotkaniu z Premierem to mówiłem SSC i takie stanowisko wyrazimy na Podkomisji. Nie martwcie się o to.
 
Hmm ... Jeżeli wcześniej użyłeś sarkazmu (w co śmiem wątpić), to bardzo nieczytelnie.
Natomiast "tłumaczenia" mi pojęcia "mobbing" przez takich, co to nawet dla "celów wyższych" stworzyli własne, nowe i odrębne od obowiązującej nomenklatury jego definicje, absolutnie się nie obawiam ...
Cat, czy Ciebie myslenie boli?
 
Ostatnia edycja:
Armagedon i Zielony78.
RCL w swojej analizie uznał to o co postulujecie za zagrożenie naruszenia Konstytucji. To jest takie proste, dopóki funkcjonariusze w innych służbach mundurowych wszyscy są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym, inne traktowanie funkcjonariuszy celnych będzie ich dyskryminacją. Koniec kropka.
I nie ma zgody na żadną pomostówkę. To Rząd zaproponował owe 55 lat i wiemy dlaczego to zrobił, bo raczył nam o tym wspomnieć Pan Minister L.Skiba. Otóż dlatego, że boją się odbioru społecznego, że pójdą na emki zbyt młodzi i opinia publiczna źle to odbierze i to jest dla nich najważniejsze i to jest jedyny powód, że chcą to wprowadzić. Tłumaczyliśmy, że to nie jest wykonanie wyroku TK, z tymi 55 latami, także po spotkaniu z Premierem to mówiłem SSC i takie stanowisko wyrazimy na Podkomisji. Nie martwcie się o to.
Dzięki sławek za wyjaśnienie.
"To Rząd zaproponował owe 55 lat i wiemy dlaczego to zrobił, bo raczył nam o tym wspomnieć Pan Minister L.Skiba. Otóż dlatego, że boją się odbioru społecznego, że pójdą na emki zbyt młodzi i opinia publiczna źle to odbierze".
Niech rząd stworzy normalne warunki aby funkcjonariusze mogli wypełniać swoje obowiązki i żadnego funkcjonariusza kołkiem na emerytury nie wygonią. Jeśli chodzi o odbiór społeczny to bardziej powinni się obawiać tego, że nie realizują prawa i chcą wyrzucić do kosza projekt obywatelski wbrew zapewnieniom przedwyborczym a realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego przyczyniła by się do postrzegania PIS jako partii, która przestrzega prawa i realizuje wyroki.
Sławek jeszcze jedna sprawa odnośnie zamieszczonej odpowiedzi Ministra Finansów. Po co swoją obecnością na komisjach legitymujecie działania rządu jeśli nie przyjmują żadnych argumentów i poprawek strony społecznej a w cyniczny sposób udowadniają, ze dialog społeczny ma miejsce.
Jeśli się mylę to podaj proszę jakie poprawki odnośnie ustawy o Kas i emerytur zostały przyjęte przez stronę MF lub rządową.
Jeżeli się nie mylę to uczestniczenie (legitymizowanie szkodliwych zmian) przez przedstawicieli Związku robi większą szkodę środowisku niż absencja na wymienionych hucpach.
Piszę to oczywiście z całym szacunkiem za determinację Twoją oraz członków zarządu.
 
Prawie na emeryturze. Jesteś bardzo interesującą osobą. Rzadko bowiem się zdarza, aby ktoś obrażał się na relację, a do tego obrażał się na fakty/prawdę.
 
Masz rację Armagedon. Rzeczywiście lepiej byłoby nie uczestniczyć w tych posiedzeniach i taką decyzję chciałem podjąć. Jednak w SC działa kilka ZZ tzw. ogólnopolskich i gdyby nie było tylko ZZ Celnicy PL na Podkomisji i Komisji, wówczas nie dałoby się tego wytłumaczyć środowisku. Rozpoczęłaby się kampania, że nie walczymy itd. Niemniej uspokajam - nie poprawialiśmy ustawy ministerstwu, a skupiliśmy się na sprawach pracowniczych. Do Senatu też pójdziemy i uzasadnimy odłożenie KAS - vide pismo na głównej, aby nie było potem mowy, że nikt nie ostrzegał. Zawalczymy też o sprawy pracownicze i odstąpienie od ucywilnienia.
 
Banaś kłamie

środowisko musi zareagować ma brak zmian. nadal mamy do czynienia z rządami po w ministerstwie, w izbach i urzędach celnych. Dosyć, jeżeli tego nie potrafi zrobić banaś niech kaczyński da kogoś innego.

dość bierności, rządzicie już rok i nie macie żadnego pomysłu na zmianę. Czerwona kartka.

powiadomić kaczyńskiego, że banaś kłamie o zmianach. Zmienił paru dyrektorów a ile mamy stanowisk kierowniczych w cle. U koleżanek z podatków ta sama historia. Nie mamy już 12 miesięcy żadnych zmian.

Nagłaśniajmy tą patologię, bo inaczej ta sama ekipa nas wykiwa i mają w tym doświadczenie. Chrobak o tym wie najlepiej, a teraz się boi.

ale dlaczego banaś kłamie?
 
Masz rację Armagedon. Rzeczywiście lepiej byłoby nie uczestniczyć w tych posiedzeniach i taką decyzję chciałem podjąć. Jednak w SC działa kilka ZZ tzw. ogólnopolskich i gdyby nie było tylko ZZ Celnicy PL na Podkomisji i Komisji, wówczas nie dałoby się tego wytłumaczyć środowisku. Rozpoczęłaby się kampania, że nie walczymy itd. Niemniej uspokajam - nie poprawialiśmy ustawy ministerstwu, a skupiliśmy się na sprawach pracowniczych. Do Senatu też pójdziemy i uzasadnimy odłożenie KAS - vide pismo na głównej, aby nie było potem mowy, że nikt nie ostrzegał. Zawalczymy też o sprawy pracownicze i odstąpienie od ucywilnienia.
"Rozpoczęłaby się kampania, że nie walczymy". Racja tak by było.
To prawda co Sławku napisałeś ale nie może być tak, że posłowie PIS i przedstawiciele MF są kompletnie głusi na argumenty strony społecznej odnośnie kas jak i projektu obywatelskiego.
 
Emerytury mundurowe wcześniej czy później jako funkcjonariusze mundurowej Służby Celnej dostaniemy bo nie da się wykreślić, usunąć wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wyrok jest i będzie funkcjonował aż do momentu ustania dyskryminacji fc SC.

Masz rację. Wystarczy zlikwidować funkcjonariuszy SC i już nie będzie dyskryminacji. Już niedługo.
 
Back
Do góry