Związkowy marazm

trzecie oko

Użytkownik
Dołączył
23 Listopad 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
W obecnej chwili ma się wrażenie, że osoby bez propozycji i ucywilnieni pozostawieni są sami sobie. Stąd moja pytanie czy sa podejmowane jakiekolwiek działania przez związek w tym temacie a w szczególności czy prowadzone są jakieś rozmowy lub uzgodnienia z nowym szefem SCS.
Dodatkowo z tego co wiadomo, największa patologia jest w IAS Rzeszów gdzie dyrektor np. w przypadku ucywilnionych mimo posiadania ogromnych niedoborów kadrowych funkcjonariuszy nie przywraca nikogo do munduru gdzie uruchomione nabory realizowane są połowicznie ( brak odpowiednich kandydatów). W innych izbach (wewnętrznych) dyrektorzy sami proponują cywilom przejście na funkcjonariusza. Związki powinny reagować a takich reakcji brak.
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
10 663
Punkty reakcji
278
Miasto
ZZ Celnicy PL
W sprawie ucywilnionych osób poszły pozwy w lipcu i niebawem jeszcze będzie komunikat, bo prawnicy to wciąż analizują po uchwale NSA i orzecznictwie w sprawie świadectw i coś nowego jeszcze dodatkowo nam sugerują.
W sprawie dot. "wygaszonych" z Rzeszowa miał działać ZOI Rzeszów i zapewne to robi. Pytajcie lokalnie.
W ZZ Celnicy PL zawiązują się też aktualnie bardzo silne zespoły merytoryczne dot. spraw osób ucywilnionych i wygaszonych także. Po wakacjach powinny już działać.
Z nowym Szefem KAS nie ma niestety żadnych rozmów. Będziemy naciskać na działania. O to proszę się nie martwić. Nowy Szef dostał bardzo dużo zagadnień, w tym dot. ucywilnionych i wygaszonych na naradzie lipcowej. Dostał to w formie pisemnej. Jest to znana korespondencja. Jeszcze w sierpniu będziemy się przypominać ministrowi i oczekiwać Jego działań.
 
Do góry