• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zmiany w Izbie

Ah, nareszcie człowiek na odpowiednim miejscu... w końcu on tak dobrze się zna na informatyce. Wręcz porażająco i podręcznikowo.

O ile to prawda... a nie kolejna plotka :)

A tak w ogóle to jeszcze jacyś prawdziwi informatycy chcą pracować za tę pensję w IC? I przyznają się do tego, że nimi są?
Niesamowite.
 
Z zastrzeżeniem, iż mówię jedynie o sobie :
około 2.5tyś na rękę + zlecenia.

To kwestia czym ma się zajmować. Jednak startuje się od 2... i zmierza jedynie w górę. A tutaj... jedynie w dół z niezłymi wymaganiami :p
 
Jednak startuje się od 2... i zmierza jedynie w górę.
Dziwne rzeczy opowiadasz (chyba, że się wiele pozmieniało w przeciągu ostatniego roku). Mi znana b-stocka stawka to jakieś 1,2-1,4tyś netto na dzień dobry (czyli tak jak w Izbie).
 
poprzednikowi chodizlo raczej o zarobki informatyka ale nie w izbie celnej

a mi chodzilo wlasnie o informatyka w celnictwie

pozdrawiam
 
Dziwne... hah. Informatycy są mocno teraz... "sprofilowani". Mówimy o zarobkach programisty / admina. Jako "informatyk" który biega jedynie do aktualnie popsutego przez sekretarkę sprzętu - można zarabiać mniej.
A jak już coś proponuje spojrzeć choćby na Warszawę - tam zaczynami rozmawiać dopiero od kwoty którą ja osiągnełem pod pewnym czasie.

A informatyk izbowy? Jako zatrudniony "mundurowy": tyle samo ile zwykły celnik - od około 1250zł do... (tutaj wstaw odpowiednie koneksje, plecy i poparcie które da wynik będący sumą szybkich awansów i nagród).
Bez tych pleców... odpowiedz sobie sam.
 
Mnie zastanawia fakt, ze wiekszosc (jak nie wszyscy) forumowicze narzekaja na prace, na warunki i przelozonych. Czemu zatem nikt nic nie zrobi zeby bylo lepiej? Czemu nikt nie walczy o swoje? Strach przed wywaleniem z pracy czy jak? Jak ludzie nie wezma spraw w swoje rece to zawsze bedzie zle. Czemu gornicy, stoczniowcy zawsze cos sobie wywalcza?
Jak to sie mawia: W kupie sila;) :evil:

Ciekawe co by bylo gdyby pewnego dnia pod drzwiami dyrekcji staneli wszyscy pracownicy z wymowieniami. Wydaje mi sie, ze dyskusja o podwyzkach wygladala by inaczej niz dotyczas (wnioskuje po postach, ze to temat tabu w IC).
Pozdrawiam
Byc moze pisze bzdury bowiem obce mi sa realia pracy w IC ale jako osoba jeszcze postronna tak widze rzeczywistosc.
 
Już lecę odpowiedzieć. Górnicy stoczniowcy:
a) nie mają ustawy zakazującej strajku lub jakiegokolwiek protestu dezorganizującego pracę naszej służby
b) no właśnie, jesteśmy służbą, pseudosłużbą
c) większość z nas mimo wszystko racjonalnie myśli i prędzej zwolni się niż pojedzie do Warszawy bić się z policją.
d) istnieje grupa ludzi zniewolonych, którzy zostaliby w firmie nawet gdyby im przełożony najpierw kazał zrobić sobie dobrze a potem napluł w twarz
 
Arkan czyżbyś pracował w obozie pracy w którym rządzi PAN :D :D :D (patrz pkt. d) Bo to właśnie tam takie praktyki są wszechobecne :D :D :D
 
na szczęście nie, ale i tam byłem więc nie mogę zrozumieć jak mi ktoś odpowiada że nie jest tak źle i nic nie trzeba zmieniać a jak już chcecie coś robić to na mnie nie liczcie...


... no to czy taki człowiek nie jest zniewolony ???
 
W liceum w Sokółce "Shrek" był zawsze uważany jako idiota - postrzeleniec - nieszkodliwa maskotka. Jakież ogólne padło zdziwienie, kiedy ta fajtłapa zaczeła robić karierę w UC. To tylko świadczyło źle o pozostałych Celnikach, albo o dyrekcji, która promuje wariatów. Jeżeli chodzi o dyrekcję to sprawa jet prosta - durniem łatwiej sterować - kilka zakrapianych imprez, dodatkowe premie, awanse i taki człowiek jest bardziej dowartościowany. Wzamian donosi na innych, wykonuje posłusznie polecenia i bez skrupułów zwalnia niewygodnych. I nawet głupie wybryki, czy niewybredne zachowanie wobec Pań może być tolerowane.
Życzę Wam abyście mogli liczyć na swoją kadrę kierowniczą i dyrekcję.
A jeżeli chodzi o Waszego dyrektora to zainteresowanym mógłbym coś nieco onim powiedzieć - o jego karierze, kolegach z GIC, donoszeniu i współpracy ze służbami takimi jak WSI
Pozdrawiam
Św. Józef
 
Co tu za bzdury wypisuje ktoś? Zarobki informatyka w IC B-stok to ok 2800 netto + zlecenia. A poza tym w IC zawsze zarobki są wyższe niż w OC lub UC no i mają płacone nagrody (premie) co kwartal a nie jak gdzie indziej raz na pół roku.
 
To taki z Ciebie "izbowiec" :lol: , że nie wiesz jak często są tzw. "dodatki" płacone? Co kwartał z tego co pamiętam to płacili ze 12 lat temu. I tak się ciesz, że dostajesz co pół roku, inni jak raz dostaną to tylko dlatego, że wpadły dodatkowe grosze, a limit "zasłużonych" został wyczerpany i po prostu komuś trzeba dać.
A poza tym zbaczasz z tematu....
 
śwJÓzef napisał:Życzę Wam abyście mogli liczyć na swoją kadrę kierowniczą i dyrekcję.
A jeżeli chodzi o Waszego dyrektora to zainteresowanym mógłbym coś nieco onim powiedzieć - o jego karierze, kolegach z GIC, donoszeniu i współpracy ze służbami takimi jak WSI
Pozdrawiam
Św. Józef
-----------------------------------------------------------------------
Jezu wszyscy na to czekamy tylko jak się z Tobą spiknąć ?
 
Back
Do góry