• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Żenujący "sukces" w mediach

Dokładnie napisano tak: W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, w zakresie prawidłowości przesyłania i przewozu broni, wszczęto postępowanie, które prowadzi częstochowska Policja.
Poczekajmy na wyniki działania Policji. Głupie komentarze, że to tylko kilka części pozostawmy ........bez komentarza.
 
Przyłączam się,
to może być ważny wynik, a sprawa wcale nie taka błaha.
W innej paczce lub paczkach będzie dyskretnie reszta "zabawek", i bardzo już poważna broń dla bandytów gotowa.
 
Szybki wrzut w google firmy i widocznych znaków i ...


Body do jednego z lepszych karabinów snajperskich. Nie widać na zdjęciach części krytycznych broni (zamek, lufa, magazynek, mechanizm spustowy), natomiast daleki byłbym od określenia "żenujący sukces".
Ja bym zatrzymał i niech chłopaki z Policji robią swoją robotę.
 
nie utożsamiaj się ze wszystkimi. że Ty się śmiejesz - to nie znaczy, że wszyscy. jesteś biegłym sądowym w zakresie broni strzeleckiej ? jedno jest pewne,
młody jesteś i mało widziałeś. ucz się dziecino , bo lata płyną.....
na grupie z Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ Solidarność na forum na facebooku mają z tego sukcesu niezła polewkę od dwóch godzin 😒
 
na grupie z Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ Solidarność na forum na facebooku mają z tego sukcesu niezła polewkę od dwóch godzin 😒
No tam w szczególności szukałbym wysokiej klasy specjalistów od broni i artykułów podwójnego przeznaczenia;)
Niech służby robią swoje, a czas pokaże ile w tym prawdy a ile złośliwości. Osobiście te ich polewki traktuję bardziej w kategorii złośliwych uszczypliwości.
Nie jestem jednak specjalistą, który jest w stanie ocenić merytoryczną wartość tych komentarzy. Zastanawia mnie tylko, że tak jednoznacznie negują coś, nie mając dostępu do materiału dowodowego i ogólnego kontekstu sprawy.
 
Taką osadę można kupić w Polsce, nie jest to żadna istotna część broni. Tu można kupić . Z info zatrzymana osada niedługo trafi do zamawiającego, został sprawdzony przez policję i wszystko jest ok.
 
Taką osadę można kupić w Polsce, nie jest to żadna istotna część broni. Tu można kupić . Z info zatrzymana osada niedługo trafi do zamawiającego, został sprawdzony przez policję i wszystko jest ok.
No i dobrze, że jest ok.
Natomiast nie wypowiadaj się w sprawie specyfiki naszej służby, jeżeli się na niej nie znasz.
Jednym z naszych zadań jest ''zapobieganie''.
 
No i dobrze, że jest ok.
Natomiast nie wypowiadaj się w sprawie specyfiki naszej służby, jeżeli się na niej nie znasz.
Jednym z naszych zadań jest ''zapobieganie''.
Od kilkunastu lat jestem funkcjonariuszem i dobrze znam naszą służbę, i wiem jak się robi z igły widły. Zapobiegać to można, ale zgodnie z prawem obowiązującym. A osada nie jest częścią broni, w artykule powoływanie się jest na naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, pod które osada nie podlega. Po co się za coś brać jak się nie zna części broni ani ustaw z nią związanych.
 
Od kilkunastu lat jestem funkcjonariuszem i dobrze znam naszą służbę, i wiem jak się robi z igły widły. Zapobiegać to można, ale zgodnie z prawem obowiązującym. A osada nie jest częścią broni, w artykule powoływanie się jest na naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, pod które osada nie podlega. Po co się za coś brać jak się nie zna części broni ani ustaw z nią związanych.
Ja jestem 30 lat i wiem, że nie wszyscy funkcjonariusze znają się na wszystkim.
Wątpię, czy jest funkcjonariusz, który zna się w pełnym zakresie na naszych zagadnieniach.
Miłego dnia pistolecie 🙂
 
Od kilkunastu lat jestem funkcjonariuszem i dobrze znam naszą służbę, i wiem jak się robi z igły widły. Zapobiegać to można, ale zgodnie z prawem obowiązującym. A osada nie jest częścią broni, w artykule powoływanie się jest na naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, pod które osada nie podlega. Po co się za coś brać jak się nie zna części broni ani ustaw z nią związanych.
Media społeczne to przekleństwo naszych czasów.
Potrafią i ośmieszyć świętość i zniszczyć człowieka. :(
 
Od kilkunastu lat jestem funkcjonariuszem i dobrze znam naszą służbę, i wiem jak się robi z igły widły. Zapobiegać to można, ale zgodnie z prawem obowiązującym. A osada nie jest częścią broni, w artykule powoływanie się jest na naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, pod które osada nie podlega. Po co się za coś brać jak się nie zna części broni ani ustaw z nią związanych.
No cóż! W ramach pragmatyki służbowej istnieje reguła2a.
Istnieje również w narodzie przekora i wybitny talent do omijania prawa.
Jak ktoś stwierdził - reszta przyjdzie w innej przesyłce, lub zostanie wyprodukowana w kraju - mamy fachowców, rusznikarzy i wolne moce produkcyjne.
Krytykom poczynionych działań polecam uruchomienie wyobraźni i obejrzenie trochę programów związanych z produkcją uzbrojenia na Discovery.
 
No cóż! W ramach pragmatyki służbowej istnieje reguła2a.
Istnieje również w narodzie przekora i wybitny talent do omijania prawa.
Jak ktoś stwierdził - reszta przyjdzie w innej przesyłce, lub zostanie wyprodukowana w kraju - mamy fachowców, rusznikarzy i wolne moce produkcyjne.
Krytykom poczynionych działań polecam uruchomienie wyobraźni i obejrzenie trochę programów związanych z produkcją uzbrojenia na Discovery.
Produkcja, wytwarzanie, kupowanie, posiadanie istotnych części broni bez wymaganego pozwolenia jest przestępstwem. Natomiast posiadanie, kupowanie, wytwarzanie osady broni nie wymaga pozwolenia, jest po prostu legalne.
 
Oczywiście, że osada czy kolba karabinu nie jest istotna częścią broni (kłaniają się zajęcia z taryfikacji i reguł pochodzenia na zasadniczym kursie celnym). Samo zatrzymanie towaru było pewnie zasadne - wartość tego sprzętu jeżeli jest to sprzęt oryginalny a nie replika do asg to grubo powyżej 150 euro a znając życie to wartość całej paczki zadeklarowano na 10 USD. Szkoda tylko że ktoś się za bardzo pośpieszył, pochwalił sukcesem na polu zwalczania nielegalnego handlu bronią i staliśmy obiektem żartów.
 
Lepiej zapobiegać niż leczyć - to tak w kontekście obecnej sytuacji na świecie. Grim i theGun macie rację co do wyjątkowych talentów omijania prawa. Lepiej zatrzymać coś co budzi wątpliwość/podejrzenie i przekazać do właściwego organu do oceny i wyjaśnienia. i tu taka myśl: to prawie jak z szalejącym wirusem - lepiej zrobić 1000 testów i zdiagnozować pacjenta, niż udawać że problemu nie ma. prewencja sprawdza się w każdej sprawie.
Trochę mnie dziwi też to, że nie znając całości sprawy tak łatwo przychodzi torpedowanie podjętych działań - czas pokaże, prowadzone postępowanie także, nawet jeśli funk nie miał racji to i tak szacun za czujność i celne oko. mnie tam nie było, miodu i wina nie piłem

„Lepiej jest stworzyć coś, co inni skrytykują, niż nie stworzyć niczego i krytykować innych.”
– Ricky Gervais
.
 
j.23 masz rację:) dziś walizka z profesjonalnym zestawem za niby 10 usd, jutro w torbie podróżnej celownik, który nie pasuje do niczego, itd.
ale co ja tam wiem:(
 
zatrzymanie jak najbardziej prawidłowe i uzasadnione.
po ustaleniu stanu faktycznego / prawnego dopuszczenie do swobodnego obrotu.
darcie łacha z podjętych działań - z litości pozostawię bez komentarza.
funkcjonariuszowi podejmującemu decyzję - szacun i uznanie.
 
Back
Do góry