• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymania

Wykorzystać to informację jako kolejny argument za podwyżkami - taki czarny humor
 
Mnie bardziej interesowałby mechanizm, bo to jakby nie liczyć 40 pełnych tirów.

No i najważniejsza sprawa... po dwóch latach?
Ile fajek przeszło, zanim bsw podjęło decyzje o zatrzymaniach?
Też mnie to zastanawia. Bo te zatrzymane faje szły wieloma partiami, jak piszesz, około 40 kontenerów/ TIRów, więc to jest zebrane "z rynku" w jakimś większym okresie, a ile poszło w rynek na zawsze?
Dlatego zapewne to zamknięcie przejscia, Litwini też zamknęli jedno ostatnio, z powodu skali przemytu, do czego chyba łatwo nie jest sie przyznac. U nas był na podkładkę p. Poczobut, ale jaka jest prawda?
Zjawisko może być gigantyczne, reżim Łukaszenki stworzył sobie z przemytu papierosów i narkotyków ważne źródło finansowania, dlatego sprawa jest rozwojowa i możemy ujrzeć jeszcze wieeele ciekawych informacji.
 
Nie wiem jak to tam w Borbrownikach w rzeczywistości było, czy jechały całe TIRY czy było inaczej ?
Z informacji z lat ubiegłych wynikało, że przewiezienie przez granicę papierosów w ilościach jednego TIRa zajmowało "mrówkom" 2 -5 dni. Jeżeli fajki jechały TIRem to co z procedurami kontroli, kontrolami RTG ?
Najistotniejsze są pytania:
1) kto z mundurowych się tym zajmował ? Zieloni nic o tym nie wiedzieli ? Słyszałem, że na przejściu mają obligatoryjny nakaz "kontrolowania" działań celników.
2) kto z SCS to robił ? czy osoby, które miały blisko do emerytury i mimo to były tak głupie i ryzykowały utratę swoich nabytych / nabywanych przywilejów emerytalnych czy były to świeżaki z nowego zaciągu, skuszone / zwabione obietnicą szybkiego zarobku, dla których emerytura to jeszcze kosmos, a aktualne płace są w stosunku do innych służb (SG, Policji..) znacznie mniejsze ?
W tytułach wiadomości była informacja, że proceder ten trwał w latach 2020-2021 a więc:
  • czy wpływ na to miały pierwsze fale duzych odejść na emeryturę w latach 2020-21 starych funków i dużych naborów nowego narybku ?
  • czy czynnikiem motywującym do takich działań było zapowiadane w 2020r. wstrzymanie w 2021r. realizacji uchwały modernizacyjnej ?
  • i po trzecie czy inne "lokalne" czynniki nie miały na to znacznego wpływu (przypadek żołnierza który zdezerterował do BY) ?
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem jak to tam w Borbrownikach w rzeczywistości było, czy jechały całe TIRY czy było inaczej ?
Z informacji z lat ubiegłych wynikało, że przewiezienie przez granicę papierosów w ilościach jednego TIRa zajmowało "mrówkom" 2 -5 dni. Jeżeli fajki jechały TIRem to co z procedurami kontroli, kontrolami RTG ?
Najistotniejsze są pytania:
1) kto z mundurowych się tym zajmował ? Zieloni nic o tym nie wiedzieli ? Słyszałem, że na przejściu mają obligatoryjny nakaz "kontrolowania" działań celników.
2) kto z SCS to robił ? czy osoby, które miały blisko do emerytury i mimo to były tak głupie i ryzykowały utratę swoich nabytych / nabywanych przywilejów emerytalnych czy były to świeżaki z nowego zaciągu, skuszone / zwabione obietnicą szybkiego zarobku, dla których emerytura to jeszcze kosmos, a aktualne płace są w stosunku do innych służb (SG, Policji..) znacznie mniejsze ?
W tytułach wiadomości była informacja, że proceder ten trwał w latach 2020-2021 a więc:
  • czy wpływ na to miały pierwsze fale duzych odejść na emeryturę w latach 2020-21 starych funków i dużych naborów nowego narybku ?
  • czy czynnikiem motywującym do takich działań było zapowiadane w 2020r. wstrzymanie w 2021r. realizacji uchwały modernizacyjnej ?
  • i po trzecie czy inne "lokalne" czynniki nie miały na to znacznego wpływu (przypadek żołnierza który zdezerterował do BY) ?
Tak czy inaczej - WSTYD !!!!!!!!!
 
nie wydaje mi się żeby taki przemyt był mozliwy poprzez skorumpowanie pojedynczych funków, bez ingerencji w systemy komputerowe
 
Proceder nie byłby możliwy, gdyby robiły to czarne owce tylko z jednej służby. Dlatego zasadne jest, że są dwie służby na granicy, bo wtedy trudniej o uwikłanie funkcjonariuszy.
Dlatego na 99% obstawiam, że zatrzymania dotyczą obu służb. To tylko mój pogląd, ale tak czuję.
Jeżeli dobrze czuję, że jest to proceder, w który zamieszane są obie służby, to dlaczego przekaz medialny uderza tylko w KAS???
GDZIE JEST MF???

Ps. Na marginesie - czy ktoś przemyślał do końca skupienie wszystkich spraw podatkowych tylko w KAS, czy to może nie jest przypadkowe?

Sławku, przecież to już przesądzone! Onet pisze o "celniczej szajce" i zaraz po tym o zabezpieczeniu sztabek złota, pieniędzy i samochodów sugerujące wprost, jakby były to środki podejrzanych celników!
Czasami mam wrażenie, że MF i rzecznikom specjalnie chodzi o to aby ta służba była słaba miała fatalny wizerunek ...
 
Sławku, przecież to już przesądzone! Onet pisze o "celniczej szajce" i zaraz po tym o zabezpieczeniu sztabek złota, pieniędzy i samochodów sugerujące wprost, jakby były to środki podejrzanych celników!
Czasami mam wrażenie, że MF i rzecznikom specjalnie chodzi o to aby ta służba była słaba miała fatalny wizerunek ...
Dlatego uważam, to moja ocena, że to jest wyreżyserowany przekaz medialny, mający na celu uderzenie w naszą formację.
 
 
Czas najwyższy na dementi ze strony rzecznika prasowego IAS BIAŁYSTOK, ponieważ pan profesor wygłasza iż „zdjęto” praktycznie całą obsadę „pracowników celnych” a w rzeczywistości to 7 osób. Pytanie gdzie jest rzecznik?
Moze na reke jest tym na gorze by tego nie dementowac i rzecznik ma zakaz od gory wypowiadania sie w tym temacie
 
Moze na reke jest tym na gorze by tego nie dementowac i rzecznik ma zakaz od gory wypowiadania sie w tym temacie
Może będzie to niepopularne pytanie, ale - zna ktoś przypadki dementowania przez rzecznika "artykułów prasowych" powiedzmy w okresie ostatnich 4 lat ? P.s. No i raczej nie chodzi o zakaz, rzekłbym raczej o brak przyzwolenia :cool: (w jedności siła :sleep:)
 
Czas najwyższy na dementi ze strony rzecznika prasowego IAS BIAŁYSTOK, ponieważ pan profesor wygłasza iż „zdjęto” praktycznie całą obsadę „pracowników celnych” a w rzeczywistości to 7 osób. Pytanie gdzie jest rzecznik?
Rzecznik jak zwykle u nas. Nie ma rzecznika. 7 osób to nie cała zmiana. Medialnie leżymy. Czy ktoś w naszej Służbie ma jakikolwiek plan dotyczący szeroko rozumianego PR ??? Odpowiem sam sobie - u nas są stanowiska PR ale te osoby nie nadają się KOMPLETNIE DO NICZEGO !!!!
 
Rzecznik jak zwykle u nas. Nie ma rzecznika. 7 osób to nie cała zmiana. Medialnie leżymy. Czy ktoś w naszej Służbie ma jakikolwiek plan dotyczący szeroko rozumianego PR ??? Odpowiem sam sobie - u nas są stanowiska PR ale te osoby nie nadają się KOMPLETNIE DO NICZEGO !!!!
Hm, ciekawe spostrzeżenie. W takim razie dlaczego są tam gdzie są :unsure:, no i za czyim przyzwoleniem 🥃
 
Przecież to argument by osłabić projekty slawka, a jak się jeszcze dochrapią, ze mowia ludzie, ze jeden z zatrzymanych to lokalny przewodniczący zwiazku to w ogole pozamiataja wasze starania o większa kasę.

Z innej mańki: jak się ciesza ci co wlasnie z tego przejścia na emki odchodzą i jak sobie plują w brodę ci co wycofali papiery.
 
Tak czy inaczej - WSTYD !!!!!!!

Czas najwyższy na dementi ze strony rzecznika prasowego IAS BIAŁYSTOK, ponieważ pan profesor wygłasza iż „zdjęto” praktycznie całą obsadę „pracowników celnych” a w rzeczywistości to 7 osób. Pytanie gdzie jest rzecznik?

Nie wiem jak to tam w Borbrownikach w rzeczywistości było, czy jechały całe TIRY czy było inaczej ?
Z informacji z lat ubiegłych wynikało, że przewiezienie przez granicę papierosów w ilościach jednego TIRa zajmowało "mrówkom" 2 -5 dni. Jeżeli fajki jechały TIRem to co z procedurami kontroli, kontrolami RTG ?
Najistotniejsze są pytania:
1) kto z mundurowych się tym zajmował ? Zieloni nic o tym nie wiedzieli ? Słyszałem, że na przejściu mają obligatoryjny nakaz "kontrolowania" działań celników.
2) kto z SCS to robił ? czy osoby, które miały blisko do emerytury i mimo to były tak głupie i ryzykowały utratę swoich nabytych / nabywanych przywilejów emerytalnych czy były to świeżaki z nowego zaciągu, skuszone / zwabione obietnicą szybkiego zarobku, dla których emerytura to jeszcze kosmos, a aktualne płace są w stosunku do innych służb (SG, Policji..) znacznie mniejsze ?
W tytułach wiadomości była informacja, że proceder ten trwał w latach 2020-2021 a więc:
  • czy wpływ na to miały pierwsze fale duzych odejść na emeryturę w latach 2020-21 starych funków i dużych naborów nowego narybku ?
  • czy czynnikiem motywującym do takich działań było zapowiadane w 2020r. wstrzymanie w 2021r. realizacji uchwały modernizacyjnej ?
  • i po trzecie czy inne "lokalne" czynniki nie miały na to znacznego wpływu (przypadek żołnierza który zdezerterował do BY) ?
Wpływ miała chciwość i zero
nadzoru. Kierownik po ujawnieniu próby przemytu to jak się nie mylę nawet awansował. Zaniedbania na górze i chciwość na dole. Taką "rodzinna" struktura.
 
Rzecznik jak zwykle u nas. Nie ma rzecznika. 7 osób to nie cała zmiana. Medialnie leżymy. Czy ktoś w naszej Służbie ma jakikolwiek plan dotyczący szeroko rozumianego PR ??? Odpowiem sam sobie - u nas są stanowiska PR ale te osoby nie nadają się KOMPLETNIE DO NICZEGO !!!!
Ot taki objaw PR w SCS😂:


Straż Graniczna prześwietla choć nie ma uprawnień ani nawet skanera RTG a "inspektorzy KAS" asystują 🤣🤣🤣.
Ale ta Straż Graniczna zdolna... Sukces za sukcesem...🤣.
Teraz już wiem na 200%, że rok temu podjąłem słuszna decyzję o emce!!!
 
Ot taki objaw PR w SCS😂:


Straż Graniczna prześwietla choć nie ma uprawnień ani nawet skanera RTG a "inspektorzy KAS" asystują 🤣🤣🤣.
Ale ta Straż Graniczna zdolna... Sukces za sukcesem...🤣.
Teraz już wiem na 200%, że rok temu podjąłem słuszna decyzję o emce!!!
Popieram Twoją wypowiedź w 100%.
 
Back
Do góry