• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymane towary w UC.

Anonymous napisał:
Nic nie jest za późno, odprawa "na pieczątkę" to takie samo dopuszczenie do obrotu, jak i inne. Nalezy złożyć wniosek o kontrolę zgłoszenia do urzędu, który dopuścił do obrotu, załączyć dokumenty potwierdzające faktyczną wartość celną i ..... tylko czekać na decyzję urzedu celnego określającą prawidłową kwotę długu celnego.

Wszystko fajnie pięknie, ale czy ja muszę okazywać ponownie towar. No nie bardzo mi się chce jeździć do urzędu który odprawi na pieczątkę. Jeśli wystarczy tylko wniosek i dokumenty to OK.
 
Hmm, kancelaria PATPOL przygotowuje ugodę. Ale trzeba będzie zabulić ok. 2000 zł. No cóż, myślę że trzeba zapłacić i mieć spokój. Czasami jednak zastanawiam się czy jest to wszystko zgodne z literą prawa. Z drugiej strony procesować się z WIELKIMI KORPORACJAMI - myślę, że nie mam szans. Gdzieś ktoś napisal, że nawet gdyby towar był oryginalny to i tak korporacja nie ma powodu wpuszczać na swój monopolistyczny rynek, towarów które są przeznaczone na rynek o mniejszej sile nabywczej np. chiny. Kolejna rzecz to to, że ekspertyzy robią oni sami - więc wszystko może być "podrobione".

W każdym bądź razie ja z żoną przyjmujemy takie rozwiązanie, że płacimy (nie mamy bardzo z czego) i mamy spokój, może uda się trochę wynegocjować. Chcą tyle, bo dla nich za pracę (to rozumiem), za zniszczenie (to również rozumiem) i dla firmy (a tego to już nie rozumiem). Czemu firmy nie ścigają tych z ebay.com lub z allegro.pl, którzy sprzedają takie towary.

No a najbardziej zadziwia mnie skąd Oni to biorą, skoro nasza Służba Celn tak pilnuje. Myślę, że gdy towar taki idzie np. Fedexem lub UPS-em to oni przymykają na to oko-mają swoje oddziały celne i pewnie prikaz że paczka ma iść. Ale to tylko moje domysły :).

Pozdrawiam,
Karol

Ps. W piątek dam znać jaki finał całej sprawy. Żona będzie negocjować stawkę z kancelarią, oby się to dało zbić tak do 1000. Było by super.
 
Pytanie do Apollo

Witam, mam taki sam problem jak Pan... Zakupilam zyletki Gillette od faceta z Kanady a przyszly z chin... Paczka zostala zrekwirowana i teraz czekam na decyzje... Byl to urzad celny w Bytomiu. Czy mozesz mi odpowiedzic jak Twoja sprawda sie zakonczyla ???
 
Re: Pytanie do Apollo

Witam,

Jeszcze się nie zakończyła - nadal czekam na decyzję patpolu. A jaki nick sprzedawcy - proszę podać mi na gg.4852981

Pozdrawiam,
Karol
 
Apollo napisał:
Anonymous napisał:
Nic nie jest za późno, odprawa "na pieczątkę" to takie samo dopuszczenie do obrotu, jak i inne. Nalezy złożyć wniosek o kontrolę zgłoszenia do urzędu, który dopuścił do obrotu, załączyć dokumenty potwierdzające faktyczną wartość celną i ..... tylko czekać na decyzję urzedu celnego określającą prawidłową kwotę długu celnego.

Wszystko fajnie pięknie, ale czy ja muszę okazywać ponownie towar. No nie bardzo mi się chce jeździć do urzędu który odprawi na pieczątkę. Jeśli wystarczy tylko wniosek i dokumenty to OK.

Mam taką sytuację - co teraz? Wystarczy złożyć pisemny wniosek o kontrolę do UC wraz z dokumentami? Nie trzeba jechać tam z paczką??
 
Piotr

Ja już dostałem Wezwanie do Zawarcia ugody i mam zapłacić 2 tys + koszt zniszczenia. Z tym, że kupiłem w Chinach pamięci do komputera (ze znajomymi - 40 sztuk, aby zaoszczędzić na przesyłce - strasznie zaoszczędziliśmy). Problem polega na tym, czy można tą przesyłkę odesłać na mój koszt spowrotem? Czy kancelaria musi wyciągnąć ode mnie 2 tys - których po prostu nie mam.
 
Back
Do góry