• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymane towary w UC.

ile ma podmiot na reakcję to nie wiem może coś znajdziesz w ustawie o ochronie praw autorskich(..), tzn. napewno tam jest to określone. ale to niewiele czasu. Pamiętaj że terminy liczymy od dnia doręczenia pisma, a więc kiedy naczelnik podpisze, kiedy kancelaria zapakuje w kopertę, kiedy poczta, a jeszcze dni wolne od pracy itd.itp

a z tym podmiotem to skrót myślowy, bo tak on jak i os.fizyczna importująć towar (tj. przywóz spoza UE) ma określnony czas na złożenie w oddziale celnym zgłoszenia celnego SAD i JEDNOCZESNEGO PRZEDSTAWIENIA TOWARU. tego ani Ty ani Zona nie mieliście możliwości zrobienia z przyczyn od Was niezależnych.

Jeszcze raz radzę skontaktuj się telefonicznie z oddziałem celnym który zatrzymał towar
 
Ok, jutro dzwonię i może czegoś się dowiem :). Może będzie ktoś, kto zechce pomóc w tym Urzędzie. Trzeba wierzyć w ludzi.

Pozdrawiam i dziękuję. Jak będę miał coś nowego to dam znać.

Karol
 
Karolu, nie bierz wszystkich wypowiedzi tu cytowanych za profesjonalne (sam się też za profesjonalistę we wszystkim nie uważam). W obrocie pocztowym, jeżeli adresatem jest osoba fizyczna, poza paroma wyjatkami SAD nie ma zastosowania. Możesz oczywiście twierdzić, że nic nie wiesz, skąd chińczyk wziął Twój adres, ale ostatno okazało się, że za fałszywe zeznania zamknęli jednego ministra i ścigają pewnego biznesmena :D
Nie wiedziałeś, że podróby? Cena 4-paku przed ocleniem, to w Twoim przypadku circa 11 zł, po zapłaceniu cła i VATu wychodzi Ci ok. 15 zeta. Oryginały Mach 3 Turbo - to ok. 40 zł. Pytanie - kto Ci sprzeda coś tanio, co może sprzedać drożej? Kupisz od kogoś auto za 40 000 warte w salonie 100 000?
ps. chińczyk pewnie jeszcze napisał "gift" i z wartością 50 USD przesyłka formalnie powinna zostać odprawiona "na pieczątkę". Czy wtedy po otrzymaniu przesyłki przyleciałbyś do zollamtu, żeby zapłacić cło i vat wg wartości jaką faktycznie zapłaciłeś?
 
zgoda że SAD praktycznie dla fizycznych jest prawie bez zastosowania ale w żadnym poście nie podano czy czasem nie jest to na firmę żony, że przelew nie poszedł z konta firmowego. W ogóle zbyt mało danych do fachowej odpowiedzi.
A swoją drogą ciekawe ile zarobił kanadyjczyk za siedzenie przy komputerze, ale cóż liczą się zdolności
 
Paczka została zamówiona jeszcze przed założeniem firmy i jest na osobę fizyczną. Towar miał być jako stan początkowy towarów w inwetaryzacji początkowej firmy. Przelew z konta prywatnego.

Karol
 
Anonymous napisał:
Czy wtedy po otrzymaniu przesyłki przyleciałbyś do zollamtu, żeby zapłacić cło i vat wg wartości jaką faktycznie zapłaciłeś?

Raz właśnie przeszła tak przesyłka z USA "na pieczątkę". Zadzwoniłem do UC w Dąbrowie Górniczej i chciałem żeby mi to oclili bo potrzebuję mieć na to papiery czyli, że zapłaciłe VAT. Powiedziano mi, teraz to już za późno :-(. Ja naprawdę nie unikam płacenia podatków, chcę żeby wszystko było OK, ale zaczynam dostrzegać, żę u Nas w kraju robić coś legalnie to jak walka z wiatrakami. Cóż będę jeszcze próbował wszystko wyjaśniać, ponoć "PRAWDA CIĘ WYZWOLI" Zobaczymy ile w tym prawdy.

Pozdrawiam,
Karol
 
Nic nie jest za późno, odprawa "na pieczątkę" to takie samo dopuszczenie do obrotu, jak i inne. Nalezy złożyć wniosek o kontrolę zgłoszenia do urzędu, który dopuścił do obrotu, załączyć dokumenty potwierdzające faktyczną wartość celną i ..... tylko czekać na decyzję urzedu celnego określającą prawidłową kwotę długu celnego.
 
Jasne, że zadzwoniłem. Człowiek z którym rozmawiałem bardzo miło i rzeczowo powiedział mi co i jak. Sprawa jak na razie jest rozwojowa, ale chyba niestety w tę gorszą stronę :-(. Termin na działanie Kancelari prawnej Gillette mija w poniedziałek, ale oczywiście mogą wnioskować o kolejne 10 dni. Prawdopodobnie mogą mnie ścigać. No cóż - tak jak w dzisiejszej rozmowie telefonicznej - "Trzeba uczyć się na własnych błędach". Mam nadzieję, że nawet jeśli złożą wniosek o ściganie to kara nie będzie jakoś bardzo wielka - bo jeśli tak to leżę.

Szkoda, że nikt kto miał podobne przejścia nie pisze na żadnym forum jak się sprawa skończyła. A przecież takich spraw jest mnóstwo z tego co widać na stronach IC, nie tylko Katowickiej.

Pozdrawiam,

Karol
 
Widzisz? Nie bolało.

Nie kancelaria będzie Cię ścigać tylko złoży wniosek do organów o ściganie. Prokuratura lub policja - mogą tu i tu. Ci zaś mogą po przesłuchaniu warunkowo umorzyć sprawę, choc nie muszą.

Najważniejsze ze wiesz (?) na dziś na czym stoisz. Moim zdaniem jest to mała szkodliwość społeczna, tym bardziej, że na Twoją korzyść działają kanadyjskie kwity. Nie działałeś umyślnie. Chciałeś oryginały z Kanady.

Ok. dziś wypij z Żoną za pomyślność a pod koniec przyszłego tygodnia znów zadzwoń i spytaj co przypuszcza prowadzący z faktu że kancelaria złożyła lub nie złożyła ( w zależności od ruchu kancelarii ) wniosek o kolejne 10 dni.

Na pohybel chinolom hihi! Pozdrawiam, Tomek
 
Tak jak piszesz - kupiłem piwo i z żoną staramy się choć na chwilę oderwać od tej sytuacji. Liczymy, że wszystko jakoś się ułoży i następnym razem, mądrzejsi o te doświadczenia już na takie okazje się nie porwiemy. Może uda nam się rozliczyć z Urzędem Pracy, skąd dostaliśmy kasę i jakoś wyjdziemy na prostą :).

Na pochybel Chinolom!!!!

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy czytają, śledzą i starają sie pomóc.

Karol

Ps. Dziękuję Panu celnikowi, który w miły i uprzejmy sposób wyjaśnił mi dziś całą sprawę :) - oby więcej takich urzędników, którzy są nastawieni pozytywnie do petentów. Pozdrawiam
 
Skontaktuj się z kancelarią (dane znajdziesz w necie), przedstaw swoje argumenty i poproś o ugodę (jeżeli to podróby). Zgódź się na przepadek. Nie złożą wniosku o ściganie i wilk syty i owca cała.
 
Niestety nie znalazłem w necie ich kancelarii. Poczekam do następnego tygodnia - zadzwonię ponownie do UC w Bytomiu i wówczas może będzie już wiadomo czy przysłali wniosek o ściganie. Jeśli mieli to zrobić to już pewnie to zrobili, a jeśli jeszcze nie to może faktycznie warto zadzwonić. Jeśli ktoś ma ich namiary to bardzo proszę. Może być na gg: 4852981.

Pozdrawiam,
Karol
 
Dzięki za adres do kancelarii, zobaczę jak sytuacja się rozwinie.
Dam znać na forum co i jak dalej. Może będę jeszcze potrzebował jakiejś porady. Na tę chwilę muszę poczekać na rozwuj wydarzeń.

A może ktoś miał już doczynienia z tą kancelarią?? Jak oni podchodzą do takich spraw??

Pozdrawiam,
Karol
 
Witam. Zamowilam z Chin 10 bluz i teraz zostala paczka zatrzymana przez UC. Wczesniej robilam juz podobne zamowienia i wszystko bylo ok. Pisze ze sa jakies niezgodnosci z CN-22 lub CN-23. Chcialam sie zapytac czy jest jeszcze szansa aby otrzymac te paczke? Czy juz przepadlo? z gory dziekuje
 
Problemy z deklaracjami mogą być przeróżne. Jedne wymagają tylko wyjaśnienia, inne uzupełnienia a jeszcze inne przeprowadzenia postępowania.
Jak nie napiszesz konkretnie o co chodzi to nikt nic ci nie odpowie.
 
Acha, rozumiem. Tylko ze ja tez nie wiem o co chodzi. Wogole masakra inny numer jest w necie inny w ksiazce tel a jeszcze inny dostalam w biurze numerow. Dodzwonic sie do nich nie sposob (pewnie takich osob jak ja tysiace). Czy ktos moze wie czy jesli jest cos nie tak z tymi deklaracjami to UC powinien przeslac jakies pisemko do domu na ten temat??? Bo czekam juz dwa tygodnie i nic...
 
Anonymous napisał:

Ok, telefon wykonany do Kancelarii. Zgłosili sprawę o ściganie, ale powiedzieli, że da się to odkręcić :). Będę musiał ponieść jakieś koszty (zniszczenia i zegoś tam jeszcze - dzwoniła żona więc dokładnie nie wiem). Ponoć będzie tego niewiele - zobaczymy. Kancelaria przyśle nam projekt umowy do podpisania. Także jak będę coś wiedział ile to mnie szarpnie to dam znać. Tak żeby inni wiedzieli jak to wygląda.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi, udzielając informacji. Dziękuję Panu z UC za miłe i rzeczowe wyjaśnienie sprawy. Nie taki diabeł straszny (UC) jak go malują :D

Tak jak pisałem wyżej, dam znać jaki będzie finał tej sprawy. Może inni nie popełnią takich błędów jak ja.


A tak na marginesie. To jakich towarów się wystrzegać?? Może ktoś z UC miałby ochotę się wypowiedzieć :).

Pozdrawiam,
Karol
 
Back
Do góry