• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do Słuzby Celno-Skarbowej

Jeśli poważnie myślisz o przeniesieniu to zachęcam do czytania przepisów i samodzielnego ich wyszukiwania. To bardzo przydatna umiejętność w SC-S.
Nie sprecyzowałeś czy chcesz się przenieść czy startować w naborze a to jest bardzo ważne. Przy przeniesieniu stanowisko i uposażenie jest tak skalkulowane żebyś nie stracił. Przy zwykłym naborze zaczynasz zgodnie ze stanowiskiem na jakie aplikujesz i do służby przygotowawczej. Możesz wtedy mieć uznany np. stopień oficera i być młodszym specjalistą w służbie przygotowawczej. Nie ma u nas korelacji stanowisk ze stopniami i wprawdzie tylko teoretycznie mł.spec. może zostać generałem.
Jeśli chcesz do nas przyjść w trybie przeniesienia to problemu odprawy nie będzie bo jej nie dostaniesz.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem postów też jest przydatną umiejętnością na forum.

- "Nie sprecyzowałeś czy chcesz się przenieść czy startować w naborze" - przecież napisałem, że chodzi o stopień z wojska, ponieważ stopień z obecnej służby gdzie pracuję jest niższy, niż stopień z książeczki wojskowej - stąd przeniesienie z niższym stopniem z obecnej służby nie ma dla mnie logicznego sensu

- "Jeśli chcesz do nas przyjść w trybie przeniesienia to problemu odprawy nie będzie bo jej nie dostaniesz" - naturalnym jest, że przy przejściu ze służby do inne służby odprawa nie przysługuje, a mnie taka sytuacja nie będzie dotyczyć, dlatego zadałem pytanie.

PS. Kieruję pytanie do osób, które odeszły ze służby i wstąpiły do CS, lub przeniosły się. O ile ustawa mojej służby stanowi o uznaniu stopnia z innej służby mundurowej, tak w moim przypadku stopnia nie uznano, ponieważ moja służba tak wygodnie zinterpterowała przepisy, że skoro nie zajmuję odpowiedniego stanowiska do danego stopnia w danym, wyższym korpusie, to nie należy mi się nadanie stopnia z wojska.
 
Ostatnia edycja:
Umiejętność czytania ze zrozumieniem postów też jest przydatną umiejętnością na forum.

- "Nie sprecyzowałeś czy chcesz się przenieść czy startować w naborze" - przecież napisałem, że chodzi o stopień z wojska, ponieważ stopień z obecnej służby gdzie pracuję jest niższy, niż stopień z książeczki wojskowej - stąd przeniesienie z niższym stopniem z obecnej służby nie ma dla mnie logicznego sensu

- "Jeśli chcesz do nas przyjść w trybie przeniesienia to problemu odprawy nie będzie bo jej nie dostaniesz" - naturalnym jest, że przy przejściu ze służby do inne służby odprawa nie przysługuje, a mnie taka sytuacja nie będzie dotyczyć, dlatego zadałem pytanie.
Chciałem pomóc a otrzymałem arogancką uszczypliwą ripostę.
No trudno, miałem szczere chęci pomóc w rozwianiu Twoich wątpliwości. Super taktyka. Chyba jednak nie chcesz żeby ktokolwiek Ci odpowiedział.
 
Chciałem pomóc a otrzymałem arogancką uszczypliwą ripostę.
No trudno, miałem szczere chęci pomóc w rozwianiu Twoich wątpliwości. Super taktyka. Chyba jednak nie chcesz żeby ktokolwiek Ci odpowiedział.
Uszczypliwy to był komentarz o zachęceniu do czytania przepisów i samodzielnego ich wyszukiwania, bo to bardzo przydatna umiejętność w SC-S... Uwierz f-sze innych służb mundurowych również funkcjonują, bazują i pracują na podstawie przepisów.
 
Odbiegając od przepisów, czy ktoś przeniósł się w drugą stronę? Z SCS do policji? Czy w tskiem przypadku to raczej nie ma mowy o przeniesieniu i trzeba brać udział w pełnym naborze do policji?
 
Odbiegając od przepisów, czy ktoś przeniósł się w drugą stronę? Z SCS do policji? Czy w tskiem przypadku to raczej nie ma mowy o przeniesieniu i trzeba brać udział w pełnym naborze do policji?
Obawiam sie ze nikt..Policja chyba nie jest za bardzo zainteresowana funkami sc-s. Mysle ze trzeba brac udzial w pełnej rekrutacji.no ale moze sie myle.
 
Może się zdziwicie, ale policja chętnie przyjmuje funków SCS w trybie przeniesienia (dotyczy osób z ŚPB, bronia itp. - praktycznie "gotowych funków").
Wiem po sobie. Niestety, nie doszło do tego z przyczyn formalnych (terminy).
Natomiast zgoda z KGP była, i miłe powitanie (niestety na wyrost) w KWP.
 
Back
Do góry