• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

z Policji do Służby Celno-Skarbowej 2020r. czy warto??

Dlaczego, co Ci sie nie podoba w KAS? W policji jezdzisz na wszystko, byle polityk, mecz, protesty i musisz nagle jechac, speprzony grafik, dzien wolny...
Będziesz miał lepiej - fajniejsza praca - pieniądze podobne -ale jeszcze 2 lata podwyżki maja dawać także spokojne 4,5 k w 2021 będziesz miał na ronię. I puki co żadnych dyżurów pod telefonem, posykiwań ucieczkowiczów czy samobójców, 0 morderstw, i zbiórek na alarmy. Jest inaczej - ale spokojniej. Ja Ci polecam. Jedynie co - to awanse co 5 lat za 30 zł w stopniu. W stanowisku możesz nigdy nie awansować !
 
Błagam Was, przestańcie wmawiać koledze o wyższości tej tzw. ,,służby" nad policją. Napiszę Ci kolego jak jest naprawdę w tej pożal się Boże ,,służbie" zwaną służba celno-skarbowa. Tutaj nikt do dzisiaj nie wie jak będą wyglądały podwyżki, prześledź sobie wątek na ten temat gdzie każdy pisze co innego i myśli, że ma racje, a informacje ,,oficjalne" z ministerstwa są delikatnie mówiąc nieczytelne, będziesz użerał się z całą masą starych dziadków, często z cywila co to przeszli sobie do munduru aby przeczołgać 5 lat policyjnych, nic nie potrafią, ale dostają stanowisko którego Ty nigdy nie dostaniesz lub dopiero przed emeryturą. Poziom usprzętowienia, szkoleń jest na poziomie firmy ochroniarskiej, albo i gorszy. Wcale nie będziesz miał większego uposażenia, a jak pójdziesz na oddział to szybko będziesz chciał wracać do policji, i nie bierz na poważnie tutaj słów jednego z forumowiczów, że realizacja to hybryda drogówki, at i czegoś tam jeszcze, bo obraża tymi słowami prawdziwe AT policyjne. To tylko tyle co chciałbym Ci przekazać i odradzam wstąpienia do ,,służby" którą większość innych służb uznaje za twór nie z tej ziemi, pomijam już, że minęło 3 lata o połączenia i jak dotąd nie ma umundurowania zgodnego z rozporządzeniem 😂😂😂😂
 
Błagam Was, przestańcie wmawiać koledze o wyższości tej tzw. ,,służby" nad policją. Napiszę Ci kolego jak jest naprawdę w tej pożal się Boże ,,służbie" zwaną służba celno-skarbowa. Tutaj nikt do dzisiaj nie wie jak będą wyglądały podwyżki, prześledź sobie wątek na ten temat gdzie każdy pisze co innego i myśli, że ma racje, a informacje ,,oficjalne" z ministerstwa są delikatnie mówiąc nieczytelne, będziesz użerał się z całą masą starych dziadków, często z cywila co to przeszli sobie do munduru aby przeczołgać 5 lat policyjnych, nic nie potrafią, ale dostają stanowisko którego Ty nigdy nie dostaniesz lub dopiero przed emeryturą. Poziom usprzętowienia, szkoleń jest na poziomie firmy ochroniarskiej, albo i gorszy. Wcale nie będziesz miał większego uposażenia, a jak pójdziesz na oddział to szybko będziesz chciał wracać do policji, i nie bierz na poważnie tutaj słów jednego z forumowiczów, że realizacja to hybryda drogówki, at i czegoś tam jeszcze, bo obraża tymi słowami prawdziwe AT policyjne. To tylko tyle co chciałbym Ci przekazać i odradzam wstąpienia do ,,służby" którą większość innych służb uznaje za twór nie z tej ziemi, pomijam już, że minęło 3 lata o połączenia i jak dotąd nie ma umundurowania zgodnego z rozporządzeniem 😂😂😂😂
W Policji też na stanowiskach kierowniczych są często ludzie z polecenia a zwykły funkcjonariusz może o tym pomarzyć, szkolenia to kpina a jak sprzętu dobrego z mundurówki sobie nie kupisz to też masz badziew z mswia także tutaj na zero. Najbardziej chodzi mi o samą pracę, notorycznie przedłuża mi się służba, którą pełnię w wymiarze 12-sto godzinnym, bo jakieś poszukiwania, wypadek, zgon i jesteś 15-16 godzin w pracy a to już masakra. Często modlisz się żeby na koniec nie było interwencji bo jest kaplica. Dodatkowo co chwila zabezpieczenia meczów, imprezy masowe, wydarzenia, imprezy, które musisz zabezpieczać i co rujnuje grafik i tworzy dziesiątki nadgodzin. Psychicznie praca okropna, ludzie nas nienawidzą a nasi "klienci" to patologia. Jeśli chodzi o uposażenie to jestem w stanie zarabiać kilkaset złotych mniej a mieć NORMALNIEJSZĄ i spokojniejszą pracę, która pozwoli mi prowadzić jakiekolwiek życie prywatne. Służba celno-skarbowa wydała mi się w tym względzie lepsza niż Policja i Straż Graniczna. Jeśli się mylę poprawcie mnie...
 
Będziesz miał lepiej - fajniejsza praca - pieniądze podobne -ale jeszcze 2 lata podwyżki maja dawać także spokojne 4,5 k w 2021 będziesz miał na ronię. I puki co żadnych dyżurów pod telefonem, posykiwań ucieczkowiczów czy samobójców, 0 morderstw, i zbiórek na alarmy. Jest inaczej - ale spokojniej. Ja Ci polecam. Jedynie co - to awanse co 5 lat za 30 zł w stopniu. W stanowisku możesz nigdy nie awansować !
w jakim wydziale pracujesz, gdzie polecasz się starać żeby trafić?
 
Nie Ty wybierasz - gdzie trafisz będzie OK. Pod względem tego co opisałeś będziesz miał spokój!
 
Policjant123
Potraktuj swój ruch jako loterię. Możesz sobie polepszyć albo pogorszyć. Nikt nie da ci złotej recepty. Zfrustrowani będą odradzać inni zachęcać. Wysonduj z fora uwagi innych i podejmuj decyzję. Moim zdaniem nie bądź męczennikiem tak jak wiele osób na tym forum. Skoro jesteś niezadowolony to rób coś w kierunku zmiany. Może będziesz miał w SCS gorzej, ale sam akt zmiany jest twórczy mozesz szukać dalej dogodnego dla siebie miejsca. I tego nie będziesz żałował. Pamiętaj że najbardziej narzekający to z reguły ci ktorzy z lenistwa lub braku odwagi nigdy nie próbowały czegoś zmienić w swoim życiu.
 
Nie masz możliwości zmiany u siebie? Inny wydział? Źle zrozumiałeś z tym umundurowaniem. Kolega nie miał na myśli, że my chodźmy w nieaktualnych mundurach sprzed reformy, to też, ale głównie chodzi o to, że my w ogóle mundurów nie mamy! Ludzie co przychodzą do pracy przez pół roku czekają na mundur. Na granicy pożyczają sobie, chodzą w za małych. To co napisał kolega o awansach nie jest przesada. Zapomnij o sprawnych awansach w stopniu, do tego stopni jest znacząco więcej. Myślę, że ewentualnie w dochodzeniowce za biurkiem możesz znaleźć to, czego szukasz. O ile widzisz się "w papierach". Różnica jest ty też znacząc niż w policji. Tu nie prokurator prowadzi sprawę o rowerek, tu Ty odpowiadasz za karuzelę. Sprawa nie ma 40kartek a 40 tomów, itd. Po reformie jest dużo sflustrowanych osób, co ma pewne podstawy. Nie ma team spirit jak to się pięknie mówi 😉 Policja ma swoje fundamenty, wiecznie na służbach 12h nie będziesz.
Jeśli przeniesiesz się do realizacji, to są dwie główne drogi. Albo sent czyli stoisz przy drodze i sprawdzasz zazwyczaj czyste auta, dla numerki. Albo będziesz miał styczność z tą patologia, o której mówisz. Wbijał się na chatę po spiryt, faje, tyton, po automat. Tam kulturki to nie znajdziesz. A jak będziesz zapinał w bransolety 30letniego słupa prezesa, to też szału nie ma.
 
Unikaj tej służby, jak nie chcesz aby pewnego pięknego dnia dali Ci kwit , że nie jesteś już funkcjonariuszem tylko pracownikiem cywilnym !!!

To są smutne fakty : w jednym dniu jesteś oficerem na drugi przyjmujesz deklaracje !!
 
Nigdy nie wiesz co Cie czeka w pracy, nagle ktos uciekl i 12 godzinna sluzba sie przedluza... U was chyba troszke inaczej to wyglada. Konkretnie wiecie co robicie i z kim...

Moja najdłuższa służba wynosiła bodajże 19 godzin, w tym cała noc.
Ale znam kolegów,co 2 dni nie wracali do domu..
Czarni to tacy policjanci SC/SCS, "zbrojne ramię".
 
Moja najdłuzsza służba to ponad 40 godz.
Skąd to się bierze? jest nas za mało i nie ma kto dać zmiany. Poza tym mobilni (teraz realizacja) muszą być wszechstronni. Jak ktoś napisał to połaczenie prewencji AT i dochodzeniówki (wiadomo, że nie jest praktycznie możliwe żeby być dobrym we wszystkim, dlatego właściwsze byłoby okreslenie: prawie prewencja, prawie AT i prawie dochodzeniówka (prawie robi różnice)). Brakuje czasu na szkolenia w tych wszystkich obszarach. Poza tym struktura wieku jest taka, że najbardziej prawie jest z tym AT.
Przed realizacją często jest oczekiwanie na właściwy moment (przestępcy nie dostosowujją sie do naszych grafików), później jest wejście. I może być tak: wchodzisz w kominiarce po kilku godz oczekiwania, później jak sytuacja jest opanowana trzeba wykonać czynności procesowe, przeszukania, ogledziny, zabezpieczenie przedmiotów. Wtedy zdejmujesz kominiarkę wyciagasz teczke z kwitami i po napisaniu podpisujesz się swoim nazwiskiem. Często w oczekiwaniu na transport, trzeba jeszcze przez wiele godzin pilnować zabezpieczonego towaru a na koniec jeszcze własnymi rękoma go załadować. Dochodzeniówka jest tak zawalona kwitami, że nieczęsto pojawiają się na miejscu w terenie, zeby wspomóc realizację procesowo (są różne zwyczaje w poszczególnych izbach, w niektórych dochodzeniówka nie rusza się zza biurka).
Zwykle służba w realizacji nie przekracza 12 godz., ale jeśli coś się dzieje nie jest trudno zaliczyć 20 godzinną służbę, nawet w tym typowo prewencyjno-drogówkowym SENCIE. Jeśli coś się ujawni pod koniec 12-godzinnej służby, to nikt nie przyjedzie na podmianke i nie zrobi kwitów, trzeba rzeźbić aż doprowadzi się sprawę do końca.
 
macie moze jakas strone gdzie opisane sa wydzialy w ktorych mozna pracowac jako funkcjonariusz UCS, w sensie jakies piony, struktura organizacyjna, bo grzebie po tych stronach KAS a tam nic nie ma...
 
Błagam Was, przestańcie wmawiać koledze o wyższości tej tzw. ,,służby" nad policją. Napiszę Ci kolego jak jest naprawdę w tej pożal się Boże ,,służbie" zwaną służba celno-skarbowa. Tutaj nikt do dzisiaj nie wie jak będą wyglądały podwyżki, prześledź sobie wątek na ten temat gdzie każdy pisze co innego i myśli, że ma racje, a informacje ,,oficjalne" z ministerstwa są delikatnie mówiąc nieczytelne, będziesz użerał się z całą masą starych dziadków, często z cywila co to przeszli sobie do munduru aby przeczołgać 5 lat policyjnych, nic nie potrafią, ale dostają stanowisko którego Ty nigdy nie dostaniesz lub dopiero przed emeryturą. Poziom usprzętowienia, szkoleń jest na poziomie firmy ochroniarskiej, albo i gorszy. Wcale nie będziesz miał większego uposażenia, a jak pójdziesz na oddział to szybko będziesz chciał wracać do policji, i nie bierz na poważnie tutaj słów jednego z forumowiczów, że realizacja to hybryda drogówki, at i czegoś tam jeszcze, bo obraża tymi słowami prawdziwe AT policyjne. To tylko tyle co chciałbym Ci przekazać i odradzam wstąpienia do ,,służby" którą większość innych służb uznaje za twór nie z tej ziemi, pomijam już, że minęło 3 lata o połączenia i jak dotąd nie ma umundurowania zgodnego z rozporządzeniem 😂😂😂😂


Po kolei

Proponuję jeszcze raz przeczytać mój post, nie twierdzę że to at ale hybryda

Służąc w oc może nie miałeś okazji zobaczyć jak wygląda wjazd na twardo realizacji, a precyzyjniej grupy pochodzącej z realizacji, wyszkolonej i wyposażonej na takie okazje

Narzekasz na sprzęt? Chyba nie byłeś w prowincjonalnym komisariacie, brud, smród, odrapane ściany, porozwalane sedesy, umywalki i pisuary, spłuczki z ĺańcuszkiem, rozpadające się krzesĺa i stoły, każdy z in parafii, monitory kineskopowe, drukarki atramentowe i 25 letnie ksera

Narzekasz na mundury? Nieprawda - już można zamawiać, nie zamawiali starych wzorów a na nowe rozpisali przetargi, wszystko było na cmm

Nie zauważyłem wpisów o wyższości, powyżej są przykładowe plusy scs, służba u nas jest spokojniejsza, nie masz topielców, wisielców, samobójców, wyjątkowo zdarza się coś na ostro, nie ma leżakòw, tuptusiów na codzień

Oczywiście są uciążliwości, ale bez poròwnania z policją

U nas może czeka się 5 lat na kolejną belkę, ale nie czapkujesz i nie stajesz na baczność przed byle idiotą

Biorąc pod uwagę treść pierwotnego posta wątku- serdecznie zapraszam, nie jest lekko ale z pewnością spokojniej
 
Po kolei

Proponuję jeszcze raz przeczytać mój post, nie twierdzę że to at ale hybryda

Służąc w oc może nie miałeś okazji zobaczyć jak wygląda wjazd na twardo realizacji, a precyzyjniej grupy pochodzącej z realizacji, wyszkolonej i wyposażonej na takie okazje

Narzekasz na sprzęt? Chyba nie byłeś w prowincjonalnym komisariacie, brud, smród, odrapane ściany, porozwalane sedesy, umywalki i pisuary, spłuczki z ĺańcuszkiem, rozpadające się krzesĺa i stoły, każdy z in parafii, monitory kineskopowe, drukarki atramentowe i 25 letnie ksera

Narzekasz na mundury? Nieprawda - już można zamawiać, nie zamawiali starych wzorów a na nowe rozpisali przetargi, wszystko było na cmm

Nie zauważyłem wpisów o wyższości, powyżej są przykładowe plusy scs, służba u nas jest spokojniejsza, nie masz topielców, wisielców, samobójców, wyjątkowo zdarza się coś na ostro, nie ma leżakòw, tuptusiów na codzień

Oczywiście są uciążliwości, ale bez poròwnania z policją

U nas może czeka się 5 lat na kolejną belkę, ale nie czapkujesz i nie stajesz na baczność przed byle idiotą

Biorąc pod uwagę treść pierwotnego posta wątku- serdecznie zapraszam, nie jest lekko ale z pewnością spokojniej
Twarda realizacja? Nazywasz twardą realizację ludzi po kilkudniowym szkoleniu nie mających pojęcia o podstawowej taktyce poruszania się w pomieszczeniach itp? Ile masz lat? Mundury? nie rozśmieszaj mnie, najgorszej jakości materiały, nawet straż miejska jest lepiej od nas ubrana, nie mieszaj chłopakowi w głowie, bo jeszcze naprawdę zdecyduje się przyjść do tego ,,czegoś" i zdziwi się dlaczego pół roku musi czekać na mundur, a potem go zwracać, bo przysłali za mały. O jakości budynków chyba pomyliłeś służby, o ile nie wszystkie komisariaty wyglądają nowocześnie, to nasze budynki wcale nie są lepsze, szczególnie na wschodzie kraju.
 
Spór jest bezprzedmiotowy

Jak ci tak źle to co tu robisz?

Jęczenie to twój sposób na życie?

Ja tu jestem od 2008, w moich postach znajdziesz info ile mam lat, stopień, stanowisko, nawet mnożnik

W opisie pod fotką jest napisane skąd jestem

O tobie nie wiem nic poza tym, jak ci źle...

A, i tego że nie brałeś udziału z działaniach z wejściem na rwardo...

W oc tego nie zobaczysz...
 
Poczytaj to wszystko jeszcze raz i wyciągnij wnioski. Weź pod uwagę to co tutaj napisali, a szczególnie:
- jak chętnie przenoszą się z innych służb do SCS
-pamiętaj że to może być bilet w jedną stronę
-jak ktoś już pisał, jeśli mieszkasz na terenie izby granicznej w każdej chwili możesz się znaleźć w pobliżu narodu który używa cyrylicy
-jak ci źle w Policji, pomyśl, że możesz trafić jeszcze gorzej.
Przepraszam za ewentualne błędy literowe, nie chciałem tym nikogo obrazić ani potraktować lekceważąco.
 
Twarda realizacja? Nazywasz twardą realizację ludzi po kilkudniowym szkoleniu nie mających pojęcia o podstawowej taktyce poruszania się w pomieszczeniach itp? Ile masz lat? Mundury? nie rozśmieszaj mnie, najgorszej jakości materiały, nawet straż miejska jest lepiej od nas ubrana, nie mieszaj chłopakowi w głowie, bo jeszcze naprawdę zdecyduje się przyjść do tego ,,czegoś" i zdziwi się dlaczego pół roku musi czekać na mundur, a potem go zwracać, bo przysłali za mały. O jakości budynków chyba pomyliłeś służby, o ile nie wszystkie komisariaty wyglądają nowocześnie, to nasze budynki wcale nie są lepsze, szczególnie na wschodzie kraju.
moja komenda powiatowa jedt ok pod wzgledem sprzetu i wyposazenia ale miale mozliwosc byc na kilku miejskich komisariatach w Krakowie i tam byl dramat, komputery na dyskietki take czarne sprzed 20 lat. Z mundurami u nas tez jest lipa, do tej pory nie zostal mi wydany mundur wyjsciowy i na swieto Policji musialem kupic za swoje pieniadze bo inaczej bym nie dostal awansu na stopniu. Powiedz mi czy u was tez jest mundurowka, jesli tak to w jakiej kwocie?
 
moja komenda powiatowa jedt ok pod wzgledem sprzetu i wyposazenia ale miale mozliwosc byc na kilku miejskich komisariatach w Krakowie i tam byl dramat, komputery na dyskietki take czarne sprzed 20 lat. Z mundurami u nas tez jest lipa, do tej pory nie zostal mi wydany mundur wyjsciowy i na swieto Policji musialem kupic za swoje pieniadze bo inaczej bym nie dostal awansu na stopniu. Powiedz mi czy u was tez jest mundurowka, jesli tak to w jakiej kwocie?
dostajesz tylko pieniądze za czyszczenie munduru.
 
Back
Do góry