• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Monu do SCS

A dlaczego nie idziesz do Policji? Mimo wszystko są tam korzystniejsze warunki służby/płacy. Służba Celna pod MF jest w reorganizacji od ponad 20 lat - stabilność jak przy fuzji jądrowej. Po Banasiowej reorganizacji w 2017 dostaliśmy nieodwracalnej zapaści. Do teraz jesteśmy pogubieni po zmianach. W ciągu 3-4 lata służba zostanie zlikwidowana lub przebudowana, bo odbudować kapitału ludzkiego MF już nie zdoła.
Mundurówki jako jedyna służba nie płac,a tylko masz punkty na hot-doga na Orlenie.... żartowałem 17. pasek do spodni będziesz mógł zamówić. Awans z musu co 5 lat - więc już możesz obliczyć sobie stopień za 25 lat, jak na eme pójdziesz - cale 5 szczebli wyżej.
A jak się komuś spodoba to Ci mundur zabiorą i w rozkopertowalni/sekretariacie, jako cywila posadzą i powiedzą, że takie mają prawo.... może lepiej od razu na poczcie się zatrudnij. W najbliższych 15 latach kilka różnych działów zwiedzisz .... doświadczenie i predyspozycje są bez znaczenia - ważna wizja dyrektora co 3 dekad jeszcze nie żyje a Tobą zamiata wszystkie kąty.

Nosz kur... mać. Serce pęka, jak oglądam ten syf po 25 latach włożonego trudu....
Mam podobne odczucia, bu....l na kółkach, zero perspektyw, zaprzepaszczenie dorobku SC, zero perspektyw na poprawę sytuacji. Włącza mi się instynkt zabójcy jak widzę miernoty na wyższych stołkach (przez miernoty rozumiem wazeliniarzy bez charakteru, honoru i własnego zdania).
Kolego Apap przemyśl poważnie swój ruch, moim zdaniem nie tylko że nic nie zyskasz, ale w ogólnym rozrachunku strzelisz sobie w kolano podejmując decyzję o przejściu do KAS.
 
Nie jestem emerytem, mam trzydziestke i ambicje by się rozwijać stąd zacząłem interesować się SCS.
Kolego, bez urazy, ale jeżeli to co napisałeś to prawda (szczególnie ten rozwój i ambicje) to nie wybrałeś źle. Wybrałeś po prostu najgorzej jak mogłeś. Jak nie chce ci się szukać na tym forum to przeczytaj jeszcze raz uważnie to co ci napisano na tym wątku. Decyzja i tak należy do ciebie.
 
Back
Do góry