• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Monu do SCS

Apap

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Czerwiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
1
Witam,
Co myślicie? Pienieznie napewno różnica, ale chodzi głównie o spokój głowy, bez glupizny, betonu, poligonów itp... Jest ktoś kto przeniósł się z wojska bądź były zolnierz z cywila do sluzby celno- skarbowej ?
 
Witam,
Co myślicie? Pienieznie napewno różnica, ale chodzi głównie o spokój głowy, bez glupizny, betonu, poligonów itp... Jest ktoś kto przeniósł się z wojska bądź były zolnierz z cywila do sluzby celno- skarbowej ?
Wybacz @Apap, ale nawet z SOK'u czy Straży Marszałkowskiej - nie warto!
Nie pytaj dlaczego, tylko wyszukaj i poczytaj tematy o przeniesieniach z różnych służb do SC-S ...
 
Wybacz @Apap, ale nawet z SOK'u czy Straży Marszałkowskiej - nie warto!
Nie pytaj dlaczego, tylko wyszukaj i poczytaj tematy o przeniesieniach z różnych służb do SC-S ...
Wiem jak wygląda sprawa przenosin, pytanie jest do osób,które były zawodowymi żołnierzami i zaczęły pracować w SCS... Okiem osoby, która to przeszła i może porównać obie formacje. Wuafomi, że wszędzie dobrze gdzue Nas nie na, ale chodzi mi o porównania, argumenty za i przeciw.
 
To tak jak byś zapytał czy przenieść się z perfumerii do szamba. Z jednym się zgodzę, zapach na pewno inny.
Nie widzę podobieństwa perfumerii z szambem, gratuluję Panu zdolności oceny tych dwóch podobieństw. Rozumiem, że perfumeria dla Pana do wojsko. Tym bardziej gratuluję,podziwiam i współczuję.
 
Naprawdę,ludzie... Zapytałem się na forum jak biały człowiek czy ktoś ma podobne doświadczenie, może powiedzieć coś z autopsji. Jeżeli ktoś jest sfrustrowany, zakompleksiony to niech nie wypowiada się ironicznie rzucając dyrdymałami i przemilczy ten post.
 
Witam,
Co myślicie? Pienieznie napewno różnica, ale chodzi głównie o spokój głowy, bez glupizny, betonu, poligonów itp... Jest ktoś kto przeniósł się z wojska bądź były zolnierz z cywila do sluzby celno- skarbowej ?
Na pewno jest różnica - brak poligonów. Poziom betonu i głupizny jest zbliżony, a nawet bywa wyższy, niestety finanse nie są zbliżone...
Chcesz, próbuj...
 
Nie wiem co Ci się stało, ale jeśli zdecydujesz się na przyjście do służby zwanej SCS to podejmiesz najgorszą zawodową decyzję w życiu. Mowa o betonie, w MON beton jest od lat 30, ale tutaj jest taki beton, że najstarsi celnicy takiego nie pamiętają, problemem jest wszystko, jak byś dobrze poczytał forum to nawet wypłacenie 3% jakiejś marnej podwyżki jest wielkim problemem gdzie najtęższe umysły matematyczne nie do końca wiedzą z jakich puli to jest i jak to liczyć na przeciętnego funkcjonariusza, tutaj nie awansujesz nie będąc dupolizem kierownictwa, są ludzie którzy przez 25 lat doczekali się bycia specjalistą i 3 belek, nie mówiąc o tym, że żołnierz czy policjant zaczynający służbę ma nie wiele mniej od niego. Pomijam takie kwestie jak przenoszenie z działu do działu gdzie co chwile uczysz się od nowa i gdy już coś potrafisz dostajesz decyzje od pani z kadr, która rządzi wszystkim, że idziesz znowu gdzie indziej. Zapomnij o jakichś szkoleniach, doskonaleniu zawodowym, jak już gdzieś wyślą to merytorycznie jest to poziom taki jaki możesz wyczytać w internecie, tak jest chociażby z zasadniczym kursem celnym ,kursem aspiranckim itp. Ogólnie nie polecam Ci kolego tego tworu w którym zobaczysz jeszcze większą głupotą, porozmawiaj z celnikami jak jest naprawdę, wiadomo, że panie z kadr i kierownicy będą Ci opowiadać o tym jaką zrobisz karierę i jaka znakomita przyszłość Cię czeka. Najpierw policz ile stracisz pieniędzy, tutaj nie ma dodatku mieszkaniowego, mundurówki! - ha, mundury, jeśli go dostaniesz, bo widzisz w naszej służbie otrzymanie wszystkich składników munduru jest prawie jak znalezienie pierścienia podczas wyprawy, mamy taki wspaniały system w którym zamawiasz sobie mundur i czekasz, czekasz, czekasz, nagle okazuje się, że coś przyszło, ale nie pasuje, odsyłasz jeśli uruchomi się system i dalej czekasz i czekasz. Wracając do pieniędzy, jeśli trafisz do komórki gdzie są kontrole dostaniesz 100-150 zł dodatku kontrolerskiego, godziny nocne trochę ponad 100 zł, w zależności ile, wyżywienie to jakieś grosze, więcej bezdomni na ulicy znajdują. Subiektywnie odradzam Ci.
 
Naprawdę,ludzie... Zapytałem się na forum jak biały człowiek czy ktoś ma podobne doświadczenie, może powiedzieć coś z autopsji. Jeżeli ktoś jest sfrustrowany, zakompleksiony to niech nie wypowiada się ironicznie rzucając dyrdymałami i przemilczy ten post.
Widać, że z asertywnością u Ciebie całkiem w porządku.
Tym bardziej mi Cię żal ...
 
a czy Ty już jesteś emerytem, odebrałeś odprawy, mieszkaniówki itp?
Tutaj zaczynasz od zeraaaa , może stopień ci zachowają , ale raczej marne
szanse z naborem
 
Witam,
Co myślicie? Pienieznie napewno różnica, ale chodzi głównie o spokój głowy, bez glupizny, betonu, poligonów itp... Jest ktoś kto przeniósł się z wojska bądź były zolnierz z cywila do sluzby celno- skarbowej ?
PO jakie licho chcesz przechodzić, jak urealnią ARMIE UE to i tak wrócisz TAM GDZIE BYŁEŚ, tylko z mniejszą sakiewką:cool:,
a propos poligonu w KAS jest od 2007 roku, co zmiana, to gdzieś NIEWYPAŁ, tylko szkoda, że saperów ubywa, możesz ryzykować,
świeża krew się przyda...blu tooo, zaproszenie wysłane,
A, i sprawdź czy trafiłeś tam, gdzie celowałeś;)
 
Nie widzę podobieństwa perfumerii z szambem, gratuluję Panu zdolności oceny tych dwóch podobieństw. Rozumiem, że perfumeria dla Pana do wojsko. Tym bardziej gratuluję,podziwiam i współczuję.
Zobacz co ci cat napisał, poszukaj, pomyśl i wtedy komentuj. Najlepiej jednak zrobisz jak się przeniesiesz, wtedy zrozumiesz, ale odwrotu już nie będzie.
 
Nie widzę podobieństwa perfumerii z szambem, gratuluję Panu zdolności oceny tych dwóch podobieństw. Rozumiem, że perfumeria dla Pana do wojsko. Tym bardziej gratuluję,podziwiam i współczuję.

co szkodzi, zapraszamy, najlepiej samemu zobaczyć jak to jest, nie ma co się obruszać, zapraszamy
 
Wkoncu konstruktywne odpowiedzi, dziękuję serdecznie. Do odważnych świat należy, czas na zmiany zawsze jest dobry tylko pytanie czy człowiek nie wpadnie z deszczu pod rynne stąd zawahania, takie fora i możność zapytania się ludzi ze środowiska. Nie jestem emerytem, mam trzydziestke i ambicje by się rozwijać stąd zacząłem interesować się SCS. Złożyłem dokumenty mimo wszystko i poczekam czy w ogóle zostanę zaproszony na kwalifikacje, gdyż plecakiem nie jestem. Postaram się jeszcze pogrzebać w temacie, dowiedzieć, przeanalizować.
 
Do dostania się na kwalifikacje plecaka raczej nie trzeba. Sam jestem po rekrutacji i czekam juz tylko na medycynę pracy. Ale patrząc na to co piszą starsi koledzy to zaczynam mieć wątpliwości o mojej decyzji.
 
Ostatnia edycja:
Warmiak, właśnie o to chodzi... Wiadomo, że człowiek zobaczy i przekona się na własnej skórze, ale dobrze jest się posilić wiedzą ludzi z firmy. Mam nadzieję, że znajdą się też jakieś plusy,bo przeglądając forum to nie ma sensu, w ogóle co to jest SCS, ale jednak ludzie tam pracują wiele lat do emerytury i żyją. Ktoś musi to robić.
 
Jeśli po pytaniu kim jesteś, trzech adwersarzy odpowiada Tobie że jesteś koniem - to zastanów się kim naprawdę jesteś.
Ty nie potrzebujesz odpowiedzi tylko utwierdzenia tego co sobie umyśliłeś...
Też Tobie podpowiem, nie pchaj się w to bagno.
 
Warmiak, właśnie o to chodzi... Wiadomo, że człowiek zobaczy i przekona się na własnej skórze, ale dobrze jest się posilić wiedzą ludzi z firmy. Mam nadzieję, że znajdą się też jakieś plusy,bo przeglądając forum to nie ma sensu, w ogóle co to jest SCS, ale jednak ludzie tam pracują wiele lat do emerytury i żyją. Ktoś musi to robić.
A dlaczego nie idziesz do Policji? Mimo wszystko są tam korzystniejsze warunki służby/płacy. Służba Celna pod MF jest w reorganizacji od ponad 20 lat - stabilność jak przy fuzji jądrowej. Po Banasiowej reorganizacji w 2017 dostaliśmy nieodwracalnej zapaści. Do teraz jesteśmy pogubieni po zmianach. W ciągu 3-4 lata służba zostanie zlikwidowana lub przebudowana, bo odbudować kapitału ludzkiego MF już nie zdoła.
Mundurówki jako jedyna służba nie płac,a tylko masz punkty na hot-doga na Orlenie.... żartowałem 17. pasek do spodni będziesz mógł zamówić. Awans z musu co 5 lat - więc już możesz obliczyć sobie stopień za 25 lat, jak na eme pójdziesz - cale 5 szczebli wyżej.
A jak się komuś spodoba to Ci mundur zabiorą i w rozkopertowalni/sekretariacie, jako cywila posadzą i powiedzą, że takie mają prawo.... może lepiej od razu na poczcie się zatrudnij. W najbliższych 15 latach kilka różnych działów zwiedzisz .... doświadczenie i predyspozycje są bez znaczenia - ważna wizja dyrektora co 3 dekad jeszcze nie żyje a Tobą zamiata wszystkie kąty.

Nosz kur... mać. Serce pęka, jak oglądam ten syf po 25 latach włożonego trudu....
 
Back
Do góry