• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wynagrodzenie i dodatki

Oliwia15

Nowy użytkownik
Dołączył
25 Sierpień 2020
Posty
22
Punkty reakcji
6
Witam, chciałabym dopytać o wynagrodzenie.
Zastanawiam się nad złożeniem papierów (wiem, wiem, większość z was będzie odradzać).
Na stanowisko specjalisty Służby Celno-Skarbowej proponują uposażenie zasadnicze 3189,80 zł brutto... Czy do tego dochodzi jakaś premia, lub inne dodatki i na jakiej zasadzie? Czy jako "nowicjusz" przysługuje zwrot za dojazdy, czy dopiero po 2 latach służby?
Czy podwyżki z biegiem lat są zauważalne i satysfakcjonujące?

Trochę zaskoczyło mnie to wynagrodzenie, ponieważ dla cywila w Urzędzie Skarbowym proponują zazwyczaj około 3759,13 zł brutto.
 
Na stanowisko specjalisty Służby Celno-Skarbowej proponują uposażenie zasadnicze 3189,80 zł brutto... Czy do tego dochodzi jakaś premia, lub inne dodatki i na jakiej zasadzie?
Skąd masz taką informację ? Bo ciężko ocenić czy te uposażenie zasadnicze ktoś podał gołe czy razem z dodatkiem za stopień (w KAS rządzą skarbowcy oni nie odróżniają stanowisk od stopni itp.)

Czy podwyżki z biegiem lat są zauważalne i satysfakcjonujące?
Dostaniesz tyle ile są podwyżki budżetowe w dodatku DIAS tak zarządzi że młodzi dostają gówno.

Trochę zaskoczyło mnie to wynagrodzenie, ponieważ dla cywila w Urzędzie Skarbowym proponują zazwyczaj około 3759,13 zł brutto.
No to musisz mieć na uwadze to że KAS bardziej docenia sekretarki, sprzątaczki, kierowców, ogrodników niż funkcjonariuszy z bronią którzy codziennie się narażają.
 
Informację o uposażeniu zasadniczym znalazłam na stronie IAS w Szczecinie, w zakładce Nabór.
Jest 10 wolnych etatów do Służby Celno-Skarbowej i zastanawiam się czy złożyć papiery.
 
To piszę jak wół że uposażenie zasadnicze 3190 + dodatek za stopień. 450 zł

A czy składać papiery to wiesz, poczytaj forum na pewno znajdziesz odpowiedź. Ja jestem od niedawna w służbie stałej i właściwie podjęłem już decyzję o złożeniu papierów do innej formacji jak kilku innych ogarniętych funków.
 
Ostatnia edycja:
Do tego dodatek stażowy po 2 latach 2% i z każdym rokiem +1% (do 20%) Po 20 latach co roku +0,5% do max 25%. Licza się też wcześniejsze okresy zatrudnienoa. Dodatek stażowy liczy się TYLKO od uposażenia zasadniczego (bez dodatków)
W realizacji dostaniesz reż dodatek kontrolerski (min 100 zł, zwykle ok 300 zł., maxymalnie i czysto teoretycznie 1000 zł))
Za służby nocne doatek 20%, liczony tylko za godziny przepracowane pomiędzy godz 22 a 6 rano. Np. zarabiasz 3200, w miesiącu jest do przepracowania 160 godz., czyli twoja stawka godzinowa wynosi 20 zł, co daje dodatek za każdą godzinę nocną 4 zł, czyli 32 zł za całą noc.
Do tego 13-stka i nagrody kwartalne. 13-stka należy się bez łaski, nagrody kwartalne po ok 300 zł, czasmi 1000 zł., ale może być też 0 zł (uznaniowo).
Co roku f-sze otrzymują kilkaset zł z funduszu socjalnego na dopłatę do wypoczynku itp
Nie ma żadnych zasad regulujących wzrost uposażenia zasadniczego i awansu na stanowisku. Awans na stopniu łączy się z podwyżką ok 50 zł brutto, awans na stopniu jest obligatoryjny co 5 lat., może być oczywiście co roku, ale bardziej realny jest interwał 5-letni. Optymistycznie możesz liczyć na awans co 3 lata.
Po 20 latatach f-sze zarabiają zwykle na niekierowniczych stanowiskach powyżej 4 tys netto, nieliczni powyżej 5 tys.
 
Koleżanko, od wszystkiego co brutto w SCS odejmujesz około 18%. Do tego co podane dojdzie najprawdopodobniej dodatek kontrolerski - w mobilnych i cudo pewnie ok. 300 na rękę, dochodzeniowa chyba też coś ma ale nie mam pewności. Dojazd liczą dziwnie: powyżej 30 km. od granicy administracyjnej miejscowości, tak więc np: w Warszawie jak ktoś ma przejechać całe miasto (np: 31km) to nie dostaje zwrotu.
Nie wiesz gdzie trafisz. Mobilni, cudo, DS, ale też później inne, jakiś oc wewnętrzny? Nie zależy to od Ciebie ani od tego gdzie się przyjmowalaś.
Służba tak jak czytałaś boryka się z pewnymi trudnościami. Jest ich raczej sporo, najgorszy po względach finansowych jest brak szacunku do munduru wyrażany przez podróżnych (kontrolowanych) ale i przełożonych.
A i od czasu do czasu jakieś premie, najczęściej kwartalne ale tu nie liczylbym na kokosy, raczej traktować to trzeba jako bonus.
I w służbie zmianowej dodatek za wyżywienie, miesięcznie niecała stówka w zależności od miejsca pełnienia służby (mają podobno coś podnieść).
I to chyba już wszystko. Koledzy poprawcie mnie jak coś jest niepoprawne, już trochę się w tym pogubiłem.
Powodzenia!
 
PJS racja, jeszcze nocki i grusza, no i 13 ale ona również jest uznaniowa i nie zawsze się "należy".
Zwolnienia 80%, choroba przy pracy 100% ale to raczej przy wypadkach, ponieważ trudno udowodnić, że się przeziebilaś na drodze.
 
PJS racja, jeszcze nocki i grusza, no i 13 ale ona również jest uznaniowa i nie zawsze się "należy".
Zwolnienia 80%, choroba przy pracy 100% ale to raczej przy wypadkach, ponieważ trudno udowodnić, że się przeziebilaś na drodze.
Trzynastka nie jest uznaniowa, jest bardzo precyzyjnie uregulowana przepisami.
z ustawy o kas
Art. 242. 1. Funkcjonariuszowi za służbę pełnioną w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna w wysokości 1/12 uposażenia, uposażenia chorobowego i uposażenia za przedłużony czas służby otrzymanego w roku kalendarzowym, za który nagroda przysługuje. 2. Nagroda roczna przysługuje, jeżeli funkcjonariusz w danym roku kalendarzowym pełnił służbę przez okres co najmniej 6 miesięcy kalendarzowych. Okresy służby krótsze od miesiąca kalendarzowego sumuje się, przyjmując, że każde 30 dni służby stanowi pełny miesiąc kalendarzowy.
 
Trzynastka nie jest uznaniowa, jest bardzo precyzyjnie uregulowana przepisami.
z ustawy o kas
Art. 242. 1. Funkcjonariuszowi za służbę pełnioną w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna w wysokości 1/12 uposażenia, uposażenia chorobowego i uposażenia za przedłużony czas służby otrzymanego w roku kalendarzowym, za który nagroda przysługuje. 2. Nagroda roczna przysługuje, jeżeli funkcjonariusz w danym roku kalendarzowym pełnił służbę przez okres co najmniej 6 miesięcy kalendarzowych. Okresy służby krótsze od miesiąca kalendarzowego sumuje się, przyjmując, że każde 30 dni służby stanowi pełny miesiąc kalendarzowy.
Ok. Może nie uznaniowa ale jak masz np: postępowanie wyjaśniające, to już nie dostaniesz. Dlatego jakiś czas temu zmieniono nazwę na nagroda roczna.
 
Trzeba być bardzo zdesperowanym jeśli stara się o przyjęcie do tego czegoś co w chwili obecnej jest pomiędzy służbą, a zbieraniną ludzi którzy nie wiedzą jak znaleźli się w danej komórce organizacyjnej. Tutaj nawet munduru nie dostaniesz, bo Dom Mody w Rzepinie nie jest w stanie zapewnić umundurowania, a jeśli już je dostaniesz to po pierwszej służbie schować do kartonu w którym dostałaś. Weź idź lepiej do policji, SG czy gdziekolwiek gdzie jest jasna ścieżka kariery, normalni przełożeni, szkolenia, a nie jak tutaj, ludzie nowi przychodzą i w zasadzie gówno mają, bo nawet im szkolenia podstawowego nie są w stanie zapewnić.
 
Zastanawiam się właśnie nad Celną lub Graniczną. Policje od razu odrzucam.
W Granicznej zachęcające jest wynagrodzenie, aczkolwiek nie wiem czy chce iść na tyle msc na szkółkę. Uprzedzając - wiem że szkółka jest mega ważna i potrzebna. Ale osobiście nie wiem czy nadaję się do tego, by wyjechać ok. 300km od domu.
Dlatego rozważam Celną.
 
Zastanawiam się właśnie nad Celną lub Graniczną. Policje od razu odrzucam.
W Granicznej zachęcające jest wynagrodzenie, aczkolwiek nie wiem czy chce iść na tyle msc na szkółkę. Uprzedzając - wiem że szkółka jest mega ważna i potrzebna. Ale osobiście nie wiem czy nadaję się do tego, by wyjechać ok. 300km od domu.
Dlatego rozważam Celną.

Musisz wziąć pod uwagę , że wiążesz się z instytucją na dłużej , więc trzeba myśleć perspektywicznie . Wyjaśnienia masz powyżej konkretne , trzeba tylko się nad nimi zastanowić . I pytanie jest następujące: jaka jest perspektywa w Służbie x jeżeli chodzi o pracę ok. 25 lat (wtedy możliwa emka)

Odpowiem w naszej Służbie żadna . Później może być tylko ból po tym jak podjęłaś tą nieprzemyślaną decyzję .
Przełożeni szczególnie w Kato złożą się na tę sumę rozpaczy
.
 
@Oliwia15 jeśli problemem dla Ciebie jest wyjazd na szklenie 300 km od domu to zastanów się czy służby mundurowe są dla Ciebie.
Może rozejrzyj się za jakąś biurową pracą?
U nas też są szkolenia wyjazdowe (nie tak długie jakw SG czy Polocji) ale możesz trafić ze Szczecina na kurs do Muszyny.
Pamiętaj też, że jest to służba i możesz w najmniej spodziewanym momencie zostać oddelegowana na pół roku np. na wschodnią granicę.
 
Kurs kilkutygodniowy to co innego, niż trwającą prawie rok szkółka. Dlatego się zastanawiam i rozważam za i przeciw.
Mam również w planach wysłać 3 CV do Skarbówki na "cywila", także zobaczymy co z tego wyjdzie :)
 
Back
Do góry