• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wydział Dochodzeniowo- Śledczy OPINIE

Witam! Mam do Was pytanie. Interesuje mnie czy funkcjonariusz służby celnej może być bez swojej zgody na stałe przeniesiony do Wydziału DŚ? Mam możliwość przejścia z US do UCS (nie do DŚ), ale podczas rozmowy w tej sprawie poinformowano mnie, że za kilka lat może być mi zaproponowane przez Naczelnika USC przejście właśnie do Wydziału DŚ. Z tego co piszecie raczej nie jest to miejsce mlekiem i miodem płynące, dlatego zastanawiam się czy w przyszłości nie będę niejako "zmuszony" do pracy tam gdzie niekoniecznie mam ochotę pracować. Co w takiej sytuacji? Czy można odmówić? Czy ktoś może z powodu takiej odmowy wyciągnąć jakieś konsekwencje? Odpowiedź na moje pytanie pewnie będzie miała spory wpływ na moją decyzję o przejściu z US do USC dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 
Witam! Mam do Was pytanie. Interesuje mnie czy funkcjonariusz służby celnej może być bez swojej zgody na stałe przeniesiony do Wydziału DŚ? Mam możliwość przejścia z US do UCS (nie do DŚ), ale podczas rozmowy w tej sprawie poinformowano mnie, że za kilka lat może być mi zaproponowane przez Naczelnika USC przejście właśnie do Wydziału DŚ. Z tego co piszecie raczej nie jest to miejsce mlekiem i miodem płynące, dlatego zastanawiam się czy w przyszłości nie będę niejako "zmuszony" do pracy tam gdzie niekoniecznie mam ochotę pracować. Co w takiej sytuacji? Czy można odmówić? Czy ktoś może z powodu takiej odmowy wyciągnąć jakieś konsekwencje? Odpowiedź na moje pytanie pewnie będzie miała spory wpływ na moją decyzję o przejściu z US do USC dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Nikt nawet nie będzie się wysilał aby Cię pytać o zdanie - to jest służba - za starych czasów odbywało się to tak że otrzymywałeś przeniesienie w piątek o 14:55 ( i nie licz na to że ktoś będzie od Ciebie odbierał telefon :mad:) a w poniedziałek miałeś już być w nowej rzeczywistości zwarty i gotowy do nowych wyzwań - szczerze wątpię aby coś obecnie się zmieniło - aczkolwiek może się mylę :ROFLMAO:.
 
Witam! Mam do Was pytanie. Interesuje mnie czy funkcjonariusz służby celnej może być bez swojej zgody na stałe przeniesiony do Wydziału DŚ? Mam możliwość przejścia z US do UCS (nie do DŚ), ale podczas rozmowy w tej sprawie poinformowano mnie, że za kilka lat może być mi zaproponowane przez Naczelnika USC przejście właśnie do Wydziału DŚ. Z tego co piszecie raczej nie jest to miejsce mlekiem i miodem płynące, dlatego zastanawiam się czy w przyszłości nie będę niejako "zmuszony" do pracy tam gdzie niekoniecznie mam ochotę pracować. Co w takiej sytuacji? Czy można odmówić? Czy ktoś może z powodu takiej odmowy wyciągnąć jakieś konsekwencje? Odpowiedź na moje pytanie pewnie będzie miała spory wpływ na moją decyzję o przejściu z US do USC dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Spokojnie. Nikt Ciebie nie przeniesie do USC ( jeżeli masz na myśli Urząd Stanu Cywilnego ) Ale do UCS (Urzędu Celno - Skarbowego ) to i owszem.
 
Krótko i na temat... No i powiem szczerze, że mój entuzjazm co do ewentualnych przenosin mocno ostygł w tej chwili. Ale dzięki za odpowiedź. Lepiej z góry wiedzieć o wszystkich konsekwencjach tego w co się człowiek pakuje :rolleyes:
Jak to mówią: "służba nie drużba". Mogą z Tobą zrobić prawie wszystko. Ale za to masz odrobinę większe uposażenie niż płaca w US oraz szybszą (mundurową) emeryturę, czyli to czego skarbowcy zawsze zazdrościli funkom!!!
Nawiasem mówiąc, na Twoim przykładzie widać, iż teraz skarbowcy mogą mieć to wszystko co dotychczas mieli funkcjonariusze ale jakoś dziwnie nie kwapią się do przejścia w struktury SCS. Dlaczego?
 
to gdzie zaznam tego mitycznego spokoju, albo choć troche mniejszej nerwówki?
idź na kapelana. wysoki mnożnik. Szybciutko szarża. Co do zadań to trudno mi powiedzieć bo jakoś w ust o kas ich nie odnajduję. Może w kodeksie karnym wykonawczym, zadawanie pokuty?

coś jednak znalazłem ale w artykule
zadań z ustawy nadal nie odnajduję
 
Ostatnia edycja:
Mogą z Tobą zrobić prawie wszystko.
Pewnie właśnie dlatego się tak nie kwapią 😜 A w US pracuję w dziale, któremu pewnych przywilejów też wszyscy zazdroszczą, ale do przenosin też nikomu nie spieszno nawet kiedy okazja się pojawia.
Muszę się przespać z tematem bo nie chciałbym aby ewentualne przejście do UCS w moim przypadku skończyły się na przysłowiowym trafieniu z deszczu pod rynnę. Oczywiście nie liczyłem na "plażę", ale miałem nadzieję, że jednak będzie u Was trochę mniej papierologii, a okazuje się, że jednak niekoniecznie...
 
Pewnie właśnie dlatego się tak nie kwapią 😜 A w US pracuję w dziale, któremu pewnych przywilejów też wszyscy zazdroszczą, ale do przenosin też nikomu nie spieszno nawet kiedy okazja się pojawia.
Muszę się przespać z tematem bo nie chciałbym aby ewentualne przejście do UCS w moim przypadku skończyły się na przysłowiowym trafieniu z deszczu pod rynnę. Oczywiście nie liczyłem na "plażę", ale miałem nadzieję, że jednak będzie u Was trochę mniej papierologii, a okazuje się, że jednak niekoniecznie...
Papierologii?
pierwsze primo postępowanie prowadzi się w formie pisemnej
Więc jak chcesz mieć mniej papierologii to może jakaś realizacja ale i tam pewnie się trafią protokołu lub notatki.
A co do papierologii wewnętrznej nie zapominaj że od kreuję ją od 2017 r Skarbówka więc coś co z natury rzeczy powinno być Tobie bliskie. Choć jak dla mnie nad to udziwnione. Ale wiesz ja jestem z innej bajki 26 lat w cle i 6 w tym czymś, ale 7-ego nie będzie
pewnie bez wzajmengo żalu.
 
Back
Do góry