• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wojsko czy Kas

To o niczym nie świadczy. Najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek, w każdej służbie mają miejsce takie zdarzenia...
To świadczy o słabości służby (wojska). Ktoś nie zauważył problemu. Rodzina? Przełożeni? Ja opuszczając w 1986 LWP otrzymałem opinię dla ewentualnego pracodawcy. Musiał ją sporządzić oficer wywiadu, który służył w dowództwie pułku. Tak celnej charakterystyki mojej osoby nigdy potem nie widziałem. Wg jego opinii moje zdolności dowódcze sięgały jedynie drużyny, a na nieregulaminowe zachowanie podwładnych nie reagowałem właściwie. I w zasadzie tak zostało do dziś. Referat jeszcze ogarniałem, dział już mnie przerasta.
 
KAS w chwili obecnej to jest hybryda Służby Drogowej ze Służbą Leśną nie ujmując nic ani jednej ani drugiej, wiem co mówię, wystartowałem w 94 roku - zmarnowane lata. Wojsko jednak od dawną ma swoją przyzwoitą reputację. Jeżeli poważnie myślisz o wojsku to jak najbardziej ale od oficera do góry.
 
KAS w chwili obecnej to jest hybryda Służby Drogowej ze Służbą Leśną nie ujmując nic ani jednej ani drugiej, wiem co mówię, wystartowałem w 94 roku - zmarnowane lata. Wojsko jednak od dawną ma swoją przyzwoitą reputację. Jeżeli poważnie myślisz o wojsku to jak najbardziej ale od oficera do góry.
:)
 
Nowa ustawa o obronie ojczyzny
Przyznam się że trochę miałem dylemat w którym wątku umieścić ten link. Chodzi o nowoprojektowaną ustawę o obronie ojczyzny. W artykule jest mowa o dodatku motywacyjnym po 25 i 28 latach służby. Rozwiązanie najwyraźniej działa skoro armia wdroży to u siebie. Tylko nasze kierownictwo uważa inaczej.
Szkoda.
 
Może być tak jak z przeniesieniami z Policji do SOP. Tam też nikt nie wyrażał zgody, a jednak ludzie się przenosili.
 
Witam
Rozważam wstąpienie do szkoły oficerskiej wojska polskiego ,jestem po służbie przygotowawczej lecz zastanawiam się nad kas ze względu na to iż służył bym w oddziale na miejscu oraz nie miałbym poligonów.
Co polecacie i jakie rady możecie dać młodej osobie?

Co innego gadać bzdury, a co innego brać je za dobrą monetę.​

 
Witam
Rozważam wstąpienie do szkoły oficerskiej wojska polskiego ,jestem po służbie przygotowawczej lecz zastanawiam się nad kas ze względu na to iż służył bym w oddziale na miejscu oraz nie miałbym poligonów.
Co polecacie i jakie rady możecie dać młodej osobie?
Nie ma żadnego znaczenia jak wybierzesz to cała tajemnica,wszystko jedno.
 
Oczywiście, że wojsko. Kasa lepsza, praca 7.00-15.00 i praktycznie żadnej odpowiedzialności. Żołnierza nie obudzi o 6.00 prokurator z pytaniem: "dlaczego 5 lat temu podbił taki i taki dokument". Nie naciąga się z pijanym brudasem, który okleił się fajkami i pajacuje. Poligony? Parę tygodni w roku odpoczynku od codzienności.
 
W wojsku wcale nie jest tak kolorowo. Przeniosłem się z Policji do jednostki wojskowej obok mojego miejsca zamieszkania. W wojsku trzeba przejść swój szlak bojowy, za nim zdobyłem zaufanie ludzi potrzebowałem rok czasu. Jestem na etacie logistycznym i pierwsze co usłyszałem jak potrzebowałem jakiejś wiedzy to "radź sobie sam", miałem też pod górkę bo przeniosłem swój stopień, na który ludzie pracują 15 lat. Teraz będą dawać możliwość przeniesienia się funkcjonariuszom wszystkich służb, trzeba pilnować kiedy ustawa wejdzie w życie, to na początku raczej nie będzie problemu z przeniesieniem pomimo braku zgody jednej ze stron.
 
W wojsku wcale nie jest tak kolorowo. Przeniosłem się z Policji do jednostki wojskowej obok mojego miejsca zamieszkania. W wojsku trzeba przejść swój szlak bojowy, za nim zdobyłem zaufanie ludzi potrzebowałem rok czasu. Jestem na etacie logistycznym i pierwsze co usłyszałem jak potrzebowałem jakiejś wiedzy to "radź sobie sam", miałem też pod górkę bo przeniosłem swój stopień, na który ludzie pracują 15 lat. Teraz będą dawać możliwość przeniesienia się funkcjonariuszom wszystkich służb, trzeba pilnować kiedy ustawa wejdzie w życie, to na początku raczej nie będzie problemu z przeniesieniem pomimo braku zgody jednej ze stron.
no to wg tego co można tu przeczytać większość "celników" zacznie się przenosić do SG...pytanie tylko dlaczego tyle lat czekali z rekrutacją...
 
Back
Do góry