• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wezwanie do próby ugodowej - odprawa

zefirek

Nowy użytkownik
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
25
Punkty reakcji
2
Czy ktoś z obecnych byłych celników na forum składał wezwanie do próby ugodowej ws odprawy ? Na jakim etapie jesteście ?
 
Czy ktoś z obecnych byłych celników na forum składał wezwanie do próby ugodowej ws odprawy ? Na jakim etapie jesteście ?
Jestem po rozprawie, oczywiście Dias się nie zgodził na ugodę, czekam na dokumenty z sądu, jak mi przyślą to postaram się wstawić info:)(y)
 
@Arekzool- chodzi o ucywilnionych.
@ Basic niestety to dla dias-a normalna procedura by przed SP nie zgodzić się na zawarcie ugody. Oni doskonale wiedza, że tylko promil ucywilnionych pociągnie dalej temat przed sądem ze względu na koszty.
 
mimi11- dotyczy bezprawnego zwolnienia ze służby funkcjonariuszy celnych w 2017 roku poprzez przekształcenie ich stosunku służby (stosunku administacyjnoprawnego) w stosunek pracy (stosunek cywilnoprawny).
 
mimi11- dotyczy bezprawnego zwolnienia ze służby funkcjonariuszy celnych w 2017 roku poprzez przekształcenie ich stosunku służby (stosunku administacyjnoprawnego) w stosunek pracy (stosunek cywilnoprawny).
Państwo prawa, wszystko w trybie ustawowym, sprawiedliwość MOŻE BĘDZIE...(można, też wykorzystać wersję skrótową),
ale na pewno trochę to potrwa:coffee:
 
Powrotu do służby już nie chcę, i dlatego będę kontynuował walkę o odprawę za obdarcie mnie z munduru i godności.:mad:

W tym zawezwaniu do ugody (przed sądem pracy) która była udostępniona przez celnicy. pl wkradł się mały błąd odnośnie kosztów sądowych.
Na dzień dzisiejszy tzn. od 2018 roku, jeżeli wartość sporu nie przekracza 50 tyś zł to nie uiszcza się opłaty w ogóle, powyżej tej kwoty jest 5% od kwoty sporu.
Ja po staremu uiściłem 1% od kwoty sporu i musiałem odpisać na wezwanie sądu że to omyłka, na rozprawie poinformowała mnie pani sędzina że wpłata zostanie zwrócona na moje konto po zakończeniu sprawy.
PS.
Sławku po otrzymaniu dokumentów z sądu odnośnie zawezwania do ugody będę musiał złożyć pozew, sam nie dam rady, będę potrzebował pomocy prawnej - do kogo mam się zwrócić o pomoc??????
 
wpisowe w próbie ugodowej to 1% tak przynajmniej w moim przypadku było i sąd to zaakceptował.
sprawa zakończona protokołem w którym sąd stwierdził że do ugody nie doszło.
 
Ostatnia edycja:
Powrotu do służby już nie chcę, i dlatego będę kontynuował walkę o odprawę za obdarcie mnie z munduru i godności.:mad:
...
PS.
Sławku po otrzymaniu dokumentów z sądu odnośnie zawezwania do ugody będę musiał złożyć pozew, sam nie dam rady, będę potrzebował pomocy prawnej - do kogo mam się zwrócić o pomoc??????
Wielu kontynuuje. Wzór pozwu już był publikowany, ale zalecam zaczekać jak się sprawy rozwiną w Sądach i także w SN. Na razie nie jest to rozstrzygnięte, więc lepiej nie ryzykować kosztów sądowych.
 
Patrze tak sobie na jutrzejszy skład orzekający SN w sprawie I PSK 57/21z powództwa M. S.przeciwko Izba Administracji Skarbowej w Ł.
o wydanie świadectwa służby i odprawę, i co widzę? Orzekają "dobrozmianowcy' czystej wody: SSN Krzysztof Staryk, SSN Leszek Bielecki, SSN Zbigniew Korzeniowski, ulubieńcy władzy. A pan dr hab. Leszek Bielecki dopiero co był Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (sic!) Chyba treść orzeczenia nie może już budzić wątpliwości? Myślę, ze zamiast odprawy, trzeba będzie jeszcze dopłacić IAS za łaskę ucywilnienia.
Szok! Może wniosek o wyłączenia całego składu?
 
Back
Do góry