Wezwanie do próby ugodowej - odprawa

zefirek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z obecnych byłych celników na forum składał wezwanie do próby ugodowej ws odprawy ? Na jakim etapie jesteście ?

Basic

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
353
Czy ktoś z obecnych byłych celników na forum składał wezwanie do próby ugodowej ws odprawy ? Na jakim etapie jesteście ?
Jestem po rozprawie, oczywiście Dias się nie zgodził na ugodę, czekam na dokumenty z sądu, jak mi przyślą to postaram się wstawić info:)(y)

Arekzool

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
18
Witam
A o jakich próbach ugodowych piszesz? To przestali wypłacać odprawy przy odchodzeniu na emkę? Czy są mniejsze. O co common?

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
221
@Arekzool- chodzi o ucywilnionych.
@ Basic niestety to dla dias-a normalna procedura by przed SP nie zgodzić się na zawarcie ugody. Oni doskonale wiedza, że tylko promil ucywilnionych pociągnie dalej temat przed sądem ze względu na koszty.

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
221
mimi11- dotyczy bezprawnego zwolnienia ze służby funkcjonariuszy celnych w 2017 roku poprzez przekształcenie ich stosunku służby (stosunku administacyjnoprawnego) w stosunek pracy (stosunek cywilnoprawny).

piracius

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
134
mimi11- dotyczy bezprawnego zwolnienia ze służby funkcjonariuszy celnych w 2017 roku poprzez przekształcenie ich stosunku służby (stosunku administacyjnoprawnego) w stosunek pracy (stosunek cywilnoprawny).
Państwo prawa, wszystko w trybie ustawowym, sprawiedliwość MOŻE BĘDZIE...(można, też wykorzystać wersję skrótową),
ale na pewno trochę to potrwa:coffee:

Basic

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
353
Powrotu do służby już nie chcę, i dlatego będę kontynuował walkę o odprawę za obdarcie mnie z munduru i godności.:mad:

W tym zawezwaniu do ugody (przed sądem pracy) która była udostępniona przez celnicy. pl wkradł się mały błąd odnośnie kosztów sądowych.
Na dzień dzisiejszy tzn. od 2018 roku, jeżeli wartość sporu nie przekracza 50 tyś zł to nie uiszcza się opłaty w ogóle, powyżej tej kwoty jest 5% od kwoty sporu.
Ja po staremu uiściłem 1% od kwoty sporu i musiałem odpisać na wezwanie sądu że to omyłka, na rozprawie poinformowała mnie pani sędzina że wpłata zostanie zwrócona na moje konto po zakończeniu sprawy.
PS.
Sławku po otrzymaniu dokumentów z sądu odnośnie zawezwania do ugody będę musiał złożyć pozew, sam nie dam rady, będę potrzebował pomocy prawnej - do kogo mam się zwrócić o pomoc??????

Celniq

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
2
wpisowe w próbie ugodowej to 1% tak przynajmniej w moim przypadku było i sąd to zaakceptował.
sprawa zakończona protokołem w którym sąd stwierdził że do ugody nie doszło.

Ostatnia edycja:

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
221
@Celniq, @Basic tak to wygląda, jeden akt normatywny, dwa sądy i inna interpretacja. Pozostaje zawalczyć do końca.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
1 265
Miasto
ZZ Celnicy PL
Powrotu do służby już nie chcę, i dlatego będę kontynuował walkę o odprawę za obdarcie mnie z munduru i godności.:mad:
...
PS.
Sławku po otrzymaniu dokumentów z sądu odnośnie zawezwania do ugody będę musiał złożyć pozew, sam nie dam rady, będę potrzebował pomocy prawnej - do kogo mam się zwrócić o pomoc??????
Wielu kontynuuje. Wzór pozwu już był publikowany, ale zalecam zaczekać jak się sprawy rozwiną w Sądach i także w SN. Na razie nie jest to rozstrzygnięte, więc lepiej nie ryzykować kosztów sądowych.

Do góry