• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Utrzymanie forum

slawomir.siwy napisał:
Podaję numer konta
Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników SC Województwa Opolskiego
45-010 Opole; ul. Szpitalna 3b 5-7
24102036680000570201171149
w PKO BP o/o Opole

i dziękuję serdecznie

Dajcie to w odrębnym wątku i przyklejcie, żeby nie zjeżdżało. Przeszukiwanie forum w poszukiwaniu tych danych może być kłopotliwe.
Acha... I dodałbym jeszcze, co dopisać w rubryce "tytułem" (np. wolny datek na rzecz ZZFiPSC Woj. Opolskiego)
 
Konto Związku zostało zasilone kwotą około 2200zł, część jako wolne datki, część na utrzymanie forum. Wpłaty spływają z całej Polski, to naprawdę cieszy. Dzięki temu usprawnimy forum i zmienimy serwery o czym może napisze admin, bo ja się na tym nie znam.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
 
Widzę że Siwy jest jednym z wygranych tych ostatnich protestów!! to cieszy! ktoś w końcu cos ugrał! Celników jest ok 15 tyś, tak? Wiec jeszcze jakies 13999 akcji strajkowych (odjąłem kadrę kierowniczą i Siwego) i wszyscy w końcu pozakładaja związki i beda zadowoleni.
Jak to mówią, poława sukcesu to dobry pomysł. Siwy go ma!!! gratuluje!

ps. zastanawia mnie, z jakiego powodu Forumowicze zakładaja, że n+1 zwiazek zawodowy ich nie wyrucha bez mydła skoro n wczesniejszych to zrobiło???
 
ps to mojego wpisu. Sprawdzie sobie ile kosztuje wykupienie domeny na rok i utrzymanie serwera... No comments

ps.2 ciekawe czy pracownicy opolskiego urzędu skarbowego przegladaja t forum ;)
 
Adminie napisz proszę o kosztach, jakie ponieśliśmy i jakie jeszcze nas czekają, aby usprawnić forum.
Albo nie pisz, chyba że grzeczniejsi foromowicze o to poproszą.
Zamierzam dać jeszcze kilka ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej na temat zadań jakie wykonuje SC, co powinno poprawić jej wizerunek. Dobrze jest też zderzyć takie liczby
15000 celników i pracowników SC przyniosło w 2007r. do budżetu blisko 110mld zł co stanowi 40% budżetu państwa.
Związek ten nikogo nie wykoleguje, bo to jest Związek oddolny i wybory w izbach będą bezpośrednie, a wybory do Zarządu Głównego może nawet przez internet, jak to ma miejsce nawet do parlamentu w niektórych państwach na świecie. M.in. na tego typu nowoczesne działania potrzebujemy środki finansowe. Darczyńcom dziękujemy. Malkontentów i niedowiarków prosimy o nie zabieranie głosu nie na temat.
Mimo wszystko zapraszamy do ZZSC Celnicy RP(nazwa wciąż do dyskusji).
Wynajem sali na Zjazd w dniu 27.02. to też są koszty.
 
Już na temat procentów się wypowiadałem ale się powtórzę! "przyniosło" należy rozumieć ściągnęło podatek a nie wypracowało - tak żeby rozwiać wątpliwości. Pytanie czy by przynosiło gdyby pewnego dnia przedsiębiorcy stanęli?
Rozumiem, że wcześniej związki były tworzone odgónie? Przez prezesa? dyrektora? naczelnika? Ministra?? Jakoś tego nie kumam jaka ma być teraz różnica?

ps. w czym nowy związek będzie lepszy od poprzednich? jeśli w czymś będzie, to dlaczego Siwy popierał wcześniejsze związki??
 
Malkontentów i niedowiarków prosimy o nie zabieranie głosu nie na temat.
Znaczy albo ktoś jest z nami albo ma zamilknąć? Skądś jakby to znam... Podobno historia lubi zakręcać koło. Kolejnym krokiem będzie zwolnienie z cła wszystkich niezrzeszonych i nieopłacających składki?
Polskiemu cłu gratulujemy Siwego!
 
Adminie napisz proszę o kosztach, jakie ponieśliśmy i jakie jeszcze nas czekają, aby usprawnić forum.
Myślę Siwy, że to jest dobry pomysł! Zbierasz społęczne pieniądze powinieneś się z nich rozliczyć!
Domena może kosztować około 100 zł/ rok
forum zbudowane jest o darmowe rozwiązanie phpBB + mysql. Wchodzą jeszcze koszty hostingu, które przy dużym obciążeniu niech kosztują 600 zł/rok
Jeśli chodzi o reklamę w mediach.... Cóż, wydaje mi się że ostatniego czasu było jej aż za dużo...
 
a jak myślisz ile kosztuje sala konferencyjna na 200 osób w Warszawie?
to dlaczego Siwy popierał wcześniejsze związki??
Siwy był w innej centrali tylko po to, aby ją zmieniać. Starciłem cały rok na walkę o stosowanie demokracji w jednej z central. Nie mam już czasu zajmować się takimi rzeczami.

Sam nie wiem dlaczego odpowiadam masakrze. Adminie jak Ci się zechce to wyjaśnij masakrzez o co chodzi z opłatami za forum.

Masakro są skargi na Ciebie przez PW, że obrażasz na forum innych foromowiczów. Dostałeś już od admina info o tym na PW, nie skutkuje. Co mamy z Tobą zrobić?
 
masakra napisał:
Znaczy albo ktoś jest z nami albo ma zamilknąć? Skądś jakby to znam... Podobno historia lubi zakręcać koło. Kolejnym krokiem będzie zwolnienie z cła wszystkich niezrzeszonych i nieopłacających składki?
Polskiemu cłu gratulujemy Siwego!
Idz się bawić gdzieś indziej
 
Koszty utrzymania forum:
Domena ok. 100 zł/rok
Serwer 15GB 180 zł/rok
Do czasu rozpoczęcia protestu serwer jaki posiadaliśmy w zupełności wystarczył, dziennie było ok. 1500 wizyt ( w porywach 1800) transfer był na poziomie ok. 150-200 MB/dzień
24 stycznia odwiedzalność forum gwałtownie wzrosła (z wiadomych przyczyn) do 10000/dzień wizyt, kolejne dni na poziomie 12 000 wizyt, dzienny zużyty transfer na poziomie 5-6 GB/dzień
od 2 lutego wizyt jest na poziomie 4000-4500/dzień i transfer ok. 2 GB/dzień
Za poprzedni miesiąc a w zasadzie za kilka dni dokupiony został transfer w ilości 5 pakietów po 10GB w cenie 200 zł (10GB/40zł).
Dla obeznanych w temacie wiadome jest, że oprócz transferu ważne jest obciążenie serwera, przy statystykach 600 użytkowników przeglądających forum żaden serwer wirtualny w Polsce (a podejrzewam, że i na świecie) się nie wyrobi. Dzięki uprzejmości firmy hostingowej forum zostało przeniesione 24/25 stycznia na serwer zapasowy gdzie mieliśmy i mamy go do tej pory wyłącznie do naszej dyspozycji. Niestety będziemy musieli się przenieść w najbliższym czasie na mocniejszą maszynę (uprzejmość się w końcu skończy). Koszt nowego serwera pod forum to ok. 150zł/mc + konfiguracja (dedyk lub VPS).
Chcemy też przejść na inny typ forum, najprawdopodobniej będzie to vBulletin – koszt 160 USD, choć czytałem, że płaci się do tego jakiś podatek i faktyczny koszt to 200USD.
Do tego będzie trzeba zlecić komuś instalację forum i konwersję bazy (sam się tego nie podejmę).
Ot i wszystko w temacie forum i jego kosztów…
 
slawomir.siwy napisał:
a jak myślisz ile kosztuje sala konferencyjna na 200 osób w Warszawie?
to dlaczego Siwy popierał wcześniejsze związki??
Siwy był w innej centrali tylko po to, aby ją zmieniać. Starciłem cały rok na walkę o stosowanie demokracji w jednej z central. Nie mam już czasu zajmować się takimi rzeczami.

Sam nie wiem dlaczego odpowiadam masakrze. Adminie jak Ci się zechce to wyjaśnij masakrzez o co chodzi z opłatami za forum.

Masakro są skargi na Ciebie przez PW, że obrażasz na forum innych foromowiczów. Dostałeś już od admina info o tym na PW, nie skutkuje. Co mamy z Tobą zrobić?
1. Jak zwykle zwiazki sa niedoinformowane, albo widzą to co lubią. Skarga na mnie była od Sydneya z tego powodu, że wkurzało mnie iz bezkarnie obrażał połowe łódzkiego cła. Chciałem mu pokazać jak to jest z drugiej strony. Jakoś wcześniej admin nie interweniował w sprawie Sydneya. Oczywiście to ja jestem zły, a nie on bo on sympatyzuje ze związkami i narzeka na wszystko i na wszystkich w cle. A tak na marginesie, to od Sydneya dostałem na priva nawet pogróżkę, ze juz powinienem się bać.
2. Masz racje Siwy, straciłeś rok, powinni za to ci wybudowac pomnik; za ostatnie strajki tez i za to jak sie awanturowałeś w wawie też. Myslę, chociaż pewnie sie nie przyznasz, że wyczułeś, jak to mówił Andy Worhal, swoje 15 minut.
3. No tak, biedne związki muszą wynajmować salę salę w wawie, tak sie skałada, że wiem ile tutaj co kosztuje więc moge się tylko dziwić świezo rodzącemu sie związkowi.
4. Przepraszam, że wkroczyłem realnymi butami w wasze sielonkowe imaginacje związkowo-celnicze.
5. Jeśli moge, to proponuje na szefa łódzkiego oddziału niejakiego Sydneya; jako szef związku wkońcu będzie się realizował w sowim nieróbstwie i narzekaniu na cały otaczający świat.
Kilku związkówców znałem osobiście Siwy, Ciebie nie miałem "przyjemności" poznac, jedna nauka matematyczna zwana statystyka wskazuje, ze raczej nic się nie zmini a dowodzi tego, że konkretnie nie potrafisz odpowiedziec na moje pytania, potrafisz tylko nazwyac mnie malkontentem i podobnymi epitetami.
6. Nie stoi Ci w sprzeczności piastowac stanowisko kierownika i jednoczesnie samozwańczego przewodniczącego związków zawodowych? Moze powinienes z czegos zrezygnowac? Mnie osobiscie jakoś logicznie to nie pasuje. Ale jak mówia na opolczyznie "alles is moglich"
 
Administrator napisał:
Koszty utrzymania forum:
Domena ok. 100 zł/rok
Serwer 15GB 180 zł/rok
Do czasu rozpoczęcia protestu serwer jaki posiadaliśmy w zupełności wystarczył, dziennie było ok. 1500 wizyt ( w porywach 1800) transfer był na poziomie ok. 150-200 MB/dzień
24 stycznia odwiedzalność forum gwałtownie wzrosła (z wiadomych przyczyn) do 10000/dzień wizyt, kolejne dni na poziomie 12 000 wizyt, dzienny zużyty transfer na poziomie 5-6 GB/dzień
od 2 lutego wizyt jest na poziomie 4000-4500/dzień i transfer ok. 2 GB/dzień
Za poprzedni miesiąc a w zasadzie za kilka dni dokupiony został transfer w ilości 5 pakietów po 10GB w cenie 200 zł (10GB/40zł).
Dla obeznanych w temacie wiadome jest, że oprócz transferu ważne jest obciążenie serwera, przy statystykach 600 użytkowników przeglądających forum żaden serwer wirtualny w Polsce (a podejrzewam, że i na świecie) się nie wyrobi. Dzięki uprzejmości firmy hostingowej forum zostało przeniesione 24/25 stycznia na serwer zapasowy gdzie mieliśmy i mamy go do tej pory wyłącznie do naszej dyspozycji. Niestety będziemy musieli się przenieść w najbliższym czasie na mocniejszą maszynę (uprzejmość się w końcu skończy). Koszt nowego serwera pod forum to ok. 150zł/mc + konfiguracja (dedyk lub VPS).
Chcemy też przejść na inny typ forum, najprawdopodobniej będzie to vBulletin – koszt 160 USD, choć czytałem, że płaci się do tego jakiś podatek i faktyczny koszt to 200USD.
Do tego będzie trzeba zlecić komuś instalację forum i konwersję bazy (sam się tego nie podejmę).
Ot i wszystko w temacie forum i jego kosztów…
Tak sie składa, że kilka serwisów postawiłem... Jak macie za duzo kasy to mozna oczywiście wydawać :)
Wasze oplaty są dosyć duże, moze warto poszukać u konkurencji... Poza tym ilości grafiki są minimalne więc transfer mimo takie dużej liczy odwiedzic nie powinien byc zbyt duzy. No ale skoro mówisz, że tak jest... Chciałe, tylko uswiadomić przyszłym związkowcom na co płacą, to chyba nie jest naganne?
 
Sala konf. na 200 osób będzie nas kosztować 700zł. Kto się na tym zna to wie, że to jest niespotykanie niski koszt jak na Warszawę. Po wyliczeniach admina dot. utrzymania forum widzę, że będziemy musieli zaliczkować wynajęcie sali z ZZ z Opola albo zrobić zbiórkę na miejscu.
Daj już może spokój masakro. Powinieneś się :oops:
 
Masz rację. dam spokój. Poczekam na wasze wyniki za 2 lata :) a gdybys chciałpo dwóch latach zrobić sobie grzywke ala przewodnicząca przewodniczących to w zeszłym tygodniu w super Ekxpresie byłainstrukcja :D
 
masakra napisał:
Masz rację. dam spokój. Poczekam na wasze wyniki za 2 lata :) a gdybys chciałpo dwóch latach zrobić sobie grzywke ala przewodnicząca przewodniczących to w zeszłym tygodniu w super Ekxpresie byłainstrukcja :D

Nie czekaj na ICH wyniki tylko się dołącz i pomóż. :p

Wtedy to będą NASZE wyniki. :p

Miło dostać coś od innych, wygodnie narzekać, twórczo krytykować i czasami to pomaga. Ale w życiu człowiek jest najszczęśliwszy nie gdy bierze, ale gdy sam daje. Dając masz satysfakcję i radość tworzenia. I właściwie pomagając innym pomagamy sobie. Nawet jeśli efekt nie do końca jest taki jak oczekujemy. :p

Skoro postawiłeś kilka serwerów i jesteś oblatany podaj wskazówki / rady gdzie jest taniej - konkretnie.

Pozdrawiam :p
 
Nadzieja

dokładnie to chciałem napisać!

Masakra - jeśli się nie zgadzasz to bardzo dobrze!!!
TEN ZWIĄZEK MA SZANSĘ JEŚLI BĘDZIE DEMOKRATYCZNY I DLA WSZYSTKICH CELNIKÓW!!!

mamy się spierać, ale tylko między sobą, a na zewnątrz mamy być jednomyślni tak aby nikomu do głowy by nie przyszło, że ktoś może mieć inne zdanie!!!

jeden i jednolity ZZ będzie wtedy tylko gdy każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię i oddać swój głos, a reszta to zaakceptuje jak również decydować będzie większość, a mniejszość się podporządkuje i będzie realizować jak swoją decyzję, bo to ma być NASZ ZWIĄZEK -WSZYSTKICH: CELNIKÓW w RP !!!

Jeśli np.większość postanowi zmienić przewodniczącego, On też powinien dać dobry przykład i podporządkować się i wyrażać opinię większości, mimo, że to On zainicjował i włożył najwięcej pracy aby powstało to co powstaje.

czy potrafimy to zaakceptować i realizować cele ogółu czy tylko swoje cenić swoje zdanie???

jeśli nie potrafimy tego zaakceptować to już przegraliśmy a ZZ nie będzie jedyny tylko jednym z wielu....
pamiętajmy, że to główna idea jaka przyświecała powstaniu tego ZZ.

dlatego musimy nauczyć się tego, choć to trudne: tolerancja, demokracja, szacunek dla innych poglądów, podporządkowanie się woli ogółu (więcej: realizowanie woli ogółu jak swojej).

TO MA BYĆ ZWIĄZEK DLA WSZYSTKICH I INNY NIŻ WSZYSTKIE !
ja w to wierzę
 
Tak trzeba sobie uzmysłowić że zaczynają nas przeganiać w zarobkach już znacznie, ważna Policja ważne SG ważne pielęgniarki nauczyciele ale zapomnieli wszyscy skąd sie biorą pieniądze ,jesteśmy ni to służba jak trzeba ale jak nie potrzeba to już nie jesteśmy służba, jakiś poperelowski trepek mówi że nie zgadza sie na nasze emerytury mundurowe żeby nam dać jak nauczycielom, dla mnie czysty kabaret.Nawet wywalili nas czy chcą z prac o szczególnym charakterze mój znajomy nazwał to republika bananowa i pewnie miał racje.Dlatego ten bunt był taki ważny, niech wisi grożba paraliżu nad całym krajem,niech sie boją.Siwy mówił że zbiera sie jakaś komisja 07,02,2008 w sprawie celnictwa i ze poinformuje co ustalili ,mnie nie musiał informować byłem pewny ze nic nie ustalą.Emerytury mundurowe są naszą najważniejszą kwestią bez nich panowie czy nam dadzą 600 czy 700 podwyżki to jest shit -czas nas zniszczy ta służba sama w sobie,stary celnik panicznie sie bojący zwolnienia bo gdzie pójdzie jak już nic nie pamięta tylko celnictwo staje sie bezwolny.A my panowie walczymy o wolność tak naprawde,o prawa które sie nam należą bo jesli tego nie dostaniemy to siedzimy na tykającej bombie która może w każdej chwili wybuchnąć.A ludzie na granicach to już na pewno nie mają nic do stracenia klepać te sriry do 65.A do debilnych o przepraszam mobilnych polecenie służbowe to jesteście służba ale emerytura cywilna za tą wschodnią granice to wam medal dadzą kopa w dupe jak nie bedziecie potrzebni amen
 
masakra napisał:
Masz rację. dam spokój. Poczekam na wasze wyniki za 2 lata :) a gdybys chciałpo dwóch latach zrobić sobie grzywke ala przewodnicząca przewodniczących to w zeszłym tygodniu w super Ekxpresie byłainstrukcja :D
AMEN
CZEKAM NA TWÓJ WPIS ZA 2 LATA
 
Back
Do góry