• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Umundurować SNP

mnożniki obowiązujące od 01.01.2010r. dla cywili

II. TABELA MNOŻNIKÓW KWOTY BAZOWEJ SŁUŻĄCYCH DO USTALENIA WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO CZŁONKÓW KORPUSU SŁUŻBY CYWILNEJ W IZBACH SKARBOWYCH, URZĘDACH SKARBOWYCH, URZĘDACH KONTROLI SKARBOWEJ ORAZ W IZBACH CELNYCH I URZĘDACH CELNYCH
Grupa stanowisk
Mnożnik

Stanowiska średniego szczebla zarządzania w służbie cywilnej
2,0-6,5
Stanowiska koordynujące w służbie cywilnej
1,0-4,2
Stanowiska samodzielne w służbie cywilnej
Stanowiska specjalistyczne w służbie cywilnej
0,9-3,0
Stanowiska wspomagające w służbie cywilnej
0,7-2,7
 
co los zgotował SC

Opracowanie w sprawie zasad mianowania pracowników służby cywilnej na stopnie służbowe w korpusie podoficerów Służby Celnej.

W Izbie Celnej w Łodzi z dniem 1 lipca 2010r. liczba etatów funkcjonariuszy celnych zostanie zwiększona o 104. Łącznie liczba etatów dla funkcjonariuszy celnych wyniesie 674.

Ilość etatów w poszczególnych jednostkach organizacyjnych podlegających przeniesieniu:

L.p.
Jednostka organizacyjna-Ilość etatów
Urząd Celny I w Łodzi 43
a) Referat Dozoru 9
b) Referat Kontroli Przedsiębiorców 4
c) Referat Dozoru w Skierniewicach 11
d) Referat Dozoru w Sieradzu 18
e) Referat Dochodzeniowo-Śledczy 1
Urząd Celny II w Łodzi 34
a) I Referat Dozoru w Łodzi 23
b) II Referat Dozoru w Kutnie 9
c) Referat Kontroli Przedsiębiorców 2
Urząd Celny w Piotrkowie Tryb. 21
a) Referat Dozoru 14
b) Referat Kontroli Przedsiębiorców 7
Izba Celna w Łodzi 3
a) Wydział Kontroli Przedsiębiorców 1
b) Wydział Dozoru 1
c) Wydział Zarządzania Ryzykiem 1
RAZEM 101
Różnica wynika z przeniesienia 2 osób do Ref. Podatku Akcyzowego w Urzędzie Celnym w Piotrkowie Tryb. oraz złożenia przez jedną osobę wypowiedzenia umowy o pracę, które upłynie 30.06.2010r.

[FONT=&quot]Staż pracy[/FONT]​
[FONT=&quot]Izba Celna[/FONT]​
[FONT=&quot]Urząd Celny I
w Łodzi[/FONT]​
[FONT=&quot]Urząd Celny II
w Łodzi[/FONT]​
[FONT=&quot]Urząd Celny
w Piotrkowie Tryb.[/FONT]​
[FONT=&quot]Razem[/FONT]​
[FONT=&quot]Powyżej 2 lat do 5 lat[/FONT]​
[FONT=&quot]0[/FONT]​
[FONT=&quot]1[/FONT]​
[FONT=&quot]1[/FONT]​
[FONT=&quot]2[/FONT]​
[FONT=&quot]4[/FONT]​
[FONT=&quot]Powyżej 5 lat do 10 lat[/FONT]​
[FONT=&quot]3[/FONT]​
[FONT=&quot]0[/FONT]​
[FONT=&quot]2[/FONT]​
[FONT=&quot]1[/FONT]​
[FONT=&quot]6[/FONT]​
[FONT=&quot]Powyżej 10 lat do 15 lat[/FONT]​
[FONT=&quot]0[/FONT]​
[FONT=&quot]6[/FONT]​
[FONT=&quot]5[/FONT]​
[FONT=&quot]2[/FONT]​
[FONT=&quot]13[/FONT]​
[FONT=&quot]Powyżej 15 lat do 20 lat[/FONT]​
[FONT=&quot]0[/FONT]​
[FONT=&quot]7[/FONT]​
[FONT=&quot]8[/FONT]​
[FONT=&quot]3[/FONT]​
[FONT=&quot]18[/FONT]​
[FONT=&quot]Powyżej 20 lat do 25 lat[/FONT]​
[FONT=&quot]0[/FONT]​
[FONT=&quot]5[/FONT]​
[FONT=&quot]4[/FONT]​
[FONT=&quot]3[/FONT]​
[FONT=&quot]12[/FONT]​
[FONT=&quot]Powyżej 25 lat[/FONT]​
[FONT=&quot]0[/FONT]​
[FONT=&quot]24[/FONT]​
[FONT=&quot]14[/FONT]​
[FONT=&quot]10[/FONT]​
[FONT=&quot]48[/FONT]​
[FONT=&quot]Razem[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]43[/FONT]
[FONT=&quot]34[/FONT]
[FONT=&quot]21[/FONT]
[FONT=&quot]101[/FONT]

Wstępne kryteria mianowania na stopnie służbowe:
I. Okres pracy na dzień 30 czerwca 2010r.:
-powyżej 2 do 5 lat – 1 pkt,
-powyżej 5 do 10 lat – 2 pkt,
-powyżej 10 do 15 lat – 3 pkt,
-powyżej 15 do 20 lat – 4 pkt,
-powyżej 20 do 25 lat – 5 pkt,
-powyżej 25 lat – 6 pkt.
II. Wykształcenie (bez sumowania) na dzień 30.06.2010r.
-wyższe magisterskie, inżynierskie związane z realizacją zadań na stanowisku – 4 pkt,
kierunki ekonomiczne (w szczególności: rachunkowość, finanse i bankowość, zarządzanie i marketing, gospodarka przestrzenna, stosunki międzynarodowe),
prawo, administracja, biotechnologia, kierunki chemiczne, technologia żywności, rolnictwo,
- wyższe związane z realizacją zadań na stanowisku – 3 pkt (kierunki jak wyżej),
-wyższe magisterskie, inżynierskie inne – 2 pkt,
-wyższe inne – 1 pkt.
III. Uprawnienia do prowadzenia szkoleń (wg listy wykładowców zatwierdzonej przez Szefa Służby Celnej i listy zgłoszonej przez Dyrektora IC do zatwierdzenia) – 1pkt
IV. Studia podyplomowe związane z zakresem działania S.C. – 1 pkt za każde studia.
V. Udział w pracach zespołów powołanych przez Ministerstwo Finansów (po 01.09.2003r.) – 1 pkt.
VI. Zajmowane stanowisko:
a.Inspektor akcyzowy, starszy inspektor akcyzowy, komisarz akcyzowy, starszy komisarz akcyzowy, referent prawny – 1 pkt,
b.Młodszy inspektor kontroli akcyzowej, inspektor kontroli akcyzowej, starszy inspektor kontroli akcyzowej – 2 pkt,
c.Kierownik referatu – 3 pkt.

Stopnie służbowe w korpusie podoficerów Służby Celnej:
Starszy rachmistrz celny 446,00zł (0,238) od 12 pkt, kierownicy referatów bądź p/o kierowników referatów
Rachmistrz celny 395,40zł (0,211) od 10 do 11 punktów
Młodszy rachmistrz celny 346,70zł (0,185) od 8 do 9 punktów
Starszy rewident celny 296,10zł (0,158) od 6 do 7 punktów
Rewident celny 245,50zł (0,131) od 4 do 5 punktów
Młodszy rewident celny poniżej 4 punktów
 
No i jest zajebiście, od razu człowiek zmotywowany jakby nowo narodzony. Dostanie mundurek i h... więcej i tak się zastanawia czy zacisnąć zęby i te kilkanaście lat do emerytury na tym zapchlonym stanowisku przebimbać czy jak sie trafi okazja spierdzilać z tej służby czym dalej?? Faktem jest że nadszedł czas "leżenia w pracy" niech zasłużeni wezmą się teraz do pracy, ja mam dosyć robienia wyników, starania się w pracy bo i tak po kilku latach jeden wielki h... z tego a wiem co mówię bo nie raz już to przerabialiśmy:mad:
 
W porównaniu z "propozycjami' nowych stopni służbowych dla funkcjonariuszy w przypadku "cywili dodano troche kierunków uważanych za "specjaliztyczne"-związane z realizacja zadań na stanowisku słuzbowym:
II. Wykształcenie (bez sumowania) na dzień 30.06.2010r.
-wyższe magisterskie, inżynierskie związane z realizacją zadań na stanowisku – 4 pkt,
kierunki ekonomiczne (w szczególności: rachunkowość, finanse i bankowość, zarządzanie i marketing, gospodarka przestrzenna, stosunki międzynarodowe),
prawo, administracja, biotechnologia, kierunki chemiczne, technologia żywności, rolnictwo,
- wyższe związane z realizacją zadań na stanowisku – 3 pkt (kierunki jak wyżej),

Ciekawe, że w przypadky funkcjonariuszy to było tylko prawo, ekononia i administracja
 
Mecenasowo zapraszamy do Intrastatu! Już pora!

W porównaniu z "propozycjami' nowych stopni służbowych dla funkcjonariuszy w przypadku "cywili dodano troche kierunków uważanych za "specjaliztyczne"-związane z realizacja zadań na stanowisku słuzbowym:
II. Wykształcenie (bez sumowania) na dzień 30.06.2010r.
-wyższe magisterskie, inżynierskie związane z realizacją zadań na stanowisku – 4 pkt,
kierunki ekonomiczne (w szczególności: rachunkowość, finanse i bankowość, zarządzanie i marketing, gospodarka przestrzenna, stosunki międzynarodowe),
prawo, administracja, biotechnologia, kierunki chemiczne, technologia żywności, rolnictwo,
- wyższe związane z realizacją zadań na stanowisku – 3 pkt (kierunki jak wyżej),

Ciekawe, że w przypadky funkcjonariuszy to było tylko prawo, ekononia i administracja

W gruncie rzeczy rolnik funkcjonariusz od rolnika cywila różni się tym, że ten drugi siedzi w pobliżu mecenasowej Kędzierskiej i jakoś udało mu się te punkty wyżebrać.
Izbowe żebractwo widać też przy dodaniu nowego punktu:
V. Udział w pracach zespołów powołanych przez Ministerstwo Finansów (po 01.09.2003r.) – 1 pkt.
Czy ktoś z cywili robiących po urzędach dostał szansę wzięcia udziału w pracach tych zespołów?
 
No i jest zajebiście, od razu człowiek zmotywowany jakby nowo narodzony. Dostanie mundurek i h... więcej i tak się zastanawia czy zacisnąć zęby i te kilkanaście lat do emerytury na tym zapchlonym stanowisku przebimbać czy jak sie trafi okazja spierdzilać z tej służby czym dalej?? Faktem jest że nadszedł czas "leżenia w pracy" niech zasłużeni wezmą się teraz do pracy, ja mam dosyć robienia wyników, starania się w pracy bo i tak po kilku latach jeden wielki h... z tego a wiem co mówię bo nie raz już to przerabialiśmy:mad:
Przyłączam się do twej wypowiedzi.
 
shazza

Szanowna lub szanowny Shazzo! Pragnę nieśmiało przypomnieć,że jestem zaczynem tego pliku!A zatem,nie możesz obalić pierwotnej myśli zapładniającej tego wątku!Jeśli chcesz kwestionować ilości etatów w poszczególnych komórkach organizacyjnych kieruj swoje uwagi pod adresem Jacka Kapicy!Tam szukaj ilości pieniędzy przeznaczonych dla cywili,aby stali się mundurowymi!Pozdrawiam.
 
Kraj Rad.

Szanowna lub szanowny Shazzo! Pragnę nieśmiało przypomnieć,że jestem zaczynem tego pliku!A zatem,nie możesz obalić pierwotnej myśli zapładniającej tego wątku!Jeśli chcesz kwestionować ilości etatów w poszczególnych komórkach organizacyjnych kieruj swoje uwagi pod adresem Jacka Kapicy!Tam szukaj ilości pieniędzy przeznaczonych dla cywili,aby stali się mundurowymi!Pozdrawiam.

Nic zgredek nie kumasz.Z tego co pisze Shazza widać,że jadą po nas równo.Jedynie izbowi cywile coś sobie ugrali.Ci specjaliści od żywienia i biotechnolodzy w cle to jakieś kuriozum.
Ja zgredek rozumiem,że całe życie przepierdziałeś na gazie,ale jakieś minimum logiki musi być.Z cywili z 5.letnim stażem w cle zrobić oficerów?To jakiś Kraj Rad.
 
Nic zgredek nie kumasz.Z tego co pisze Shazza widać,że jadą po nas równo.Jedynie izbowi cywile coś sobie ugrali.Ci specjaliści od żywienia i biotechnolodzy w cle to jakieś kuriozum.
Ja zgredek rozumiem,że całe życie przepierdziałeś na gazie,ale jakieś minimum logiki musi być.Z cywili z 5.letnim stażem w cle zrobić oficerów?To jakiś Kraj Rad.

Wyborowa jak zwykle na rauszu . Cóż na alkohol jeszcze wystarcza i na dopingu pisze się głupoty.
 
Nic zgredek nie kumasz.Z tego co pisze Shazza widać,że jadą po nas równo.Jedynie izbowi cywile coś sobie ugrali.Ci specjaliści od żywienia i biotechnolodzy w cle to jakieś kuriozum.
Ja zgredek rozumiem,że całe życie przepierdziałeś na gazie,ale jakieś minimum logiki musi być.Z cywili z 5.letnim stażem w cle zrobić oficerów?To jakiś Kraj Rad.
Nie ma co rozwijać tego wątku.
Daj Boże cywilom tych aspirantów i oficerów.
Z podwyżek się cieszmy!:rolleyes:
 
...
Ja zgredek rozumiem,że całe życie przepierdziałeś na gazie,ale jakieś minimum logiki musi być.Z cywili z 5.letnim stażem w cle zrobić oficerów?To jakiś Kraj Rad.
zgredek! jak nie wiesz to doinformuje cie, że okres szkolenia (ale również i słuzby) po którym dostaje się szlify oficerskie w WP i policji to własnie 5 lat :D inna sparwa ze u nas powinno sie uracjonalnic proces szkolenia.
co do pierdzenia na gazie to nie poelcam bo ci dupe może zjarać. A poważnie - to ciekawym jestem co ty tak ważnego robisz w SC że poni żasz innych którzy nierzadko lepiej od ciebie wykonują powierzone im obowiazki.
Nie wiem czy wiesz, to też uzupełnię jeszcez twoje ubytki w wiedzy - gaz nalezy do sektora energetycznego, a ten ma znaczenie strategiczne (jak nie znasz znaczenia słów - odsyłam do słowników języka polskiego)
 
Są pierwsze propozycje przeniesienia w mundurek cywili. W moim przypadku po 25 latach pracy dostałem stopień st. rewidenta celnego na stanowisku st. specjalisty - full wypas:mad: Z pierwszych wyliczeń wynika, iż mam również stówke brutto do tyłu - super:(
Niech żyje Kaplica:confused:
 
Są pierwsze propozycje przeniesienia w mundurek cywili. W moim przypadku po 25 latach pracy dostałem stopień st. rewidenta celnego na stanowisku st. specjalisty - full wypas:mad: Z pierwszych wyliczeń wynika, iż mam również stówke brutto do tyłu - super:(
Niech żyje Kaplica:confused:

Stary,nie jęcz. W końcu się odkujesz:D!
 
nie stękaj

Są pierwsze propozycje przeniesienia w mundurek cywili. W moim przypadku po 25 latach pracy dostałem stopień st. rewidenta celnego na stanowisku st. specjalisty - full wypas:mad: Z pierwszych wyliczeń wynika, iż mam również stówke brutto do tyłu - super:(
Niech żyje Kaplica:confused:
Właśnie nie jęcz.Przecież muszą dołożyć kasy dla naczelnika i dyrektora od logistyki.Pewnie w związku z przeprowadzkami w/w mieli dodatkowe koszty chyba , że ponosi je wynajmujący izbie magazyny i lokal dla wzp.A swoją drogą to tylko w tej pojebanej instytucji, fachowiec zarządzający magazynami zarabia 8000 a jego zastępca w postaci naczelnika 6000. No bo przecież najbliższym powiernikiem, źródłem wiedzy oraz informacji jest magazynier z Wróblewskiego.Dyrekcja i naczelnicy mają bezgraniczne zaufanie dla tego idioty-szkodnika.Pewnie w ramach reformy i wartościowania to będzie elyta.
 
Ostatnia edycja:
Jęczeć nie jęczeć...

Właśnie nie jęcz.Przecież muszą (...)

A co tam.. jeszcze sobie raz jęknę
th_to_clue.gif
Podobno nasz mistrzowski prawnik - Kranik - wymyslił, że cywile nie dostaną aktów mianowania gdyż sama propozycja przejścia do służby celnej wystarczy. Kolejna bardzo ciekawa teoria bardzo...
tease2.gif
 
Cy coś wiadomo na temat odpowiedzi Dorci na pismo ZZ w sprawie niewydania aktów mianowania "cywilom"?? Wiecie, u nas na wsi nic nie wiadomo a informacje docierają z dużym opóźnieniem
864f19208ef4124a19ea499d0e6dce27.gif
 
Czy to prawda ,że Słońce SC zakazało awansować we wrześniu 'Byłych cywili?" argumentując to tym ,że 1 lipca wszyscy byliśmy awansowani.....
 
Back
Do góry