• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ujednolicenie dodatków

dale

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
769
Punkty reakcji
396
Panie i Panowie, może rozważyć by nasz związek podjął działania mające w konsekwencji doprowadzić do ujednolicenia dodatków w SCS? Bo mamy słynny dodatek kontrolerski, podobno jest jakiś dodatek orzeczniczy, są dodatki specjalne itp... A jak słyszę i czytam, wysokość jest różna, zasady przyznawania, poza kontrolerskim, są różne w różnych komórkach... Wszystko tajne przez poufne...
Może czas posprzątać?
 
@dale
To nie jest zły pomysł, ale czy teraz za mało jest zachodu z dodatkami w związku z podwyżką ?!
Wiesz chyba, jak to jest z "łapaniem wielu srok za ogon" ...
 
@dale
To nie jest zły pomysł, ale czy teraz za mało jest zachodu z dodatkami w związku z podwyżką ?!
Wiesz chyba, jak to jest z "łapaniem wielu srok za ogon" ...
Wiem, robię to całkiem skutecznie na co dzień :) W czasie służby oczywiście :)
Nie upieram się przy tym teraz, nie chciał bym jednak by powtórzyła się sytuacja z piosenki "Megafony" J. Kaczmarskiego :)
 
Logicznym wydaje się żeby dodatek kontrolerski był w jednakowej wysokości przy wykonywaniu tych samych czynności, w końcu jest on przyznawany za dodatkowe tzw. upierdliwości związane z przeprowadzaniem kontroli. Różnice powinny wynikać z pozostałych składników. Oczywiście pomijam niesprawiedliwości związane z wartościowaniem. Tyle że logika nie jest w mf czymś mile widzianym. Może się mylę.
A może nie :)
 
A jak wytlumaczycie ludziom z us pomysł zrównania dodatków gdy w małych US kontrola moze dotyczyć osoby fiz. (książka przychodów rozchodów) a w US wyspecjalizowanych - grup kapitalowych (ceny transferowe, optymalizacja ect.). A uprzedzając pytania - w wyspecjalizowanym mamy niższe dodatki niż w pozostałych us-ach województwa. Taka dziwna polityka płacowa.
 
A jak wytlumaczycie ludziom z us pomysł zrównania dodatków gdy w małych US kontrola moze dotyczyć osoby fiz. (książka przychodów rozchodów) a w US wyspecjalizowanych - grup kapitalowych (ceny transferowe, optymalizacja ect.). A uprzedzając pytania - w wyspecjalizowanym mamy niższe dodatki niż w pozostałych us-ach województwa. Taka dziwna polityka płacowa.

A co to przeszkadza w ujednoliceniu dodatków?
 
Skarbku, mi bardziej chodziło o fakt że jedna komórka w Polsce ma dodatki a druga nie. Oraz, na przykład, dlaczego, na przykład, granica ma dodatek kontrolerski, kontrola przedsiębiorstw też, a np. dochodzeniówka tylko gołą pensję? Czym różni się prowadzenie postępowania przed sądem od kontroli w firmie? Dlaczego za reprezentowanie organu w sprawach administracyjnych był dodatek orzeczniczy a w sprawach karnych już nie?
 
A jak wytłumaczycie ludziom z us pomysł zrównania dodatków gdy w małych US kontrola moze dotyczyć osoby fiz. (książka przychodów rozchodów) a w US wyspecjalizowanych - grup kapitalowych (ceny transferowe, optymalizacja ect.). A uprzedzając pytania - w wyspecjalizowanym mamy niższe dodatki niż w pozostałych us-ach województwa. Taka dziwna polityka płacowa.

Kto Ty jesteś @Skarbek1972, dyrektor czy sam szef KAS ?!
Pie*dolca można dostać z Twoimi uwagami. ZIELONYM DO GÓRY !!!
KTO niby ma ludziom tłumaczyć "politykę płacową" ??
Bo chyba nie chodzi Ci o wyrównanie dodatków - tyle samo za to samo ...
 
Możesz mi.... mówić dyrektor.

I wszystko jasne! Dziękuję pani dyrektor.

W takim razie poproszę jednak o wytłumaczenie nam polityki płacowej, a nie wyciąganie tego
od szarych podwładnych, bądź wyszukiwanie "haków" na nas samych!
 
Mozesz mi.... mówić dyrektor.
Kolega Cat może Ci mówić, jak uzna za stosowne. Bo sobie na ten przywilej tutaj zasłużył swoją postawą wyrażoną postawą dla środowiska.

Epatujesz tak tymi różnicami w kontrolach, w urzędach skarbowych, ja tam nie wiem jak to wygląda. Wiem natomiast jedno, nikt z mundurowych nie załatwi za Was tych problemów. Macie tyle związków, tylu Was jest - w porównaniu do Nas - macie siłę przebicia, trzeba tylko chcieć. My możemy Was wspierać, ale to Wy musicie inicjować i kierować działaniami.
A to może każdy. Trzeba tylko odrobiny odwagi - wiesz w prawdziwym życiu trzeba się podpisać prawdziwym imieniem i nazwiskiem, tu możesz występować pod nickiem.
 
Na wstępie zaznaczam, że mój wpis dotyczy dodatków dla funkcjonariuszy. Nie znam się i nie wypowiadam sie o dodatkach da pracowników US.
Co do zasady koncepcja równych dodatków za te same czynności jest słuszna.
Skąd sie wzięły różnice w dodatkach dla realizacji? W mobilnych w SC były równe dodatki po 500 brutto, stanowiska głownie specjalistyczne (standardowo st.spec). Po "reformie" wiele osób zza biurek, głównie ekspertów poczuło zew zwalczania przestępczości. Nie mieli wczesniej dodatku kontrolerskiego i dostali najczęściej minimalne 2%. Na początku byli zadowoleni bo zachowali mundur, ale chociaż nadal zarabiali o jakieś 1000 zł więcej od funkcjonariuszy od których uczyli się nowej dla nich roboty, szybko zaczęli upominac się o "sprawiedliwość" w postaci wyrównania im dodatku. Jednak pula dodatków na ten rok jest taka jak w 2019 i żeby komuś podwyższyć, trzeba innemu zabrać. Kto chce oddać część swojego dodatku? Ale ciśnienie na podwyższanie dodatków jest a skoro nie ma nowych pieniędzy w głowach DIASów i w MF narodził się pomysł, żeby sfinansować to ze środków na modernizację. Jest to częściowo skutek oddolnej inicjatywy popieranej też przez związki, która może skutkować obniżeniem dodatków dla części f-szy.
Wiem, że nie tylko byli biurowi eksperci mają niższe dodatki i osoby o niskich mnożnikach rozumię i popieram w ich dążeniach do zwiększenia im dodatków.
Równanie dodatków powinno sie odbywać tylko w sposób "równania w górę". Obniżanie dodatków, żeby wygospodarować środki na podwyżki innym jest nieuczciwe. Osobom o niskich dodatkach trudno uzbroić sie w cierpliwość, ale uważam, że jeśli nie znajdą sie nowe pieniądze ekstra na wyrównywanie różnic, to dodatki powinny byc podnoszone ze środków, które pozostają po odchodzących emerytach. Trochę by to potrwało ale z czasem dodatki by się wyrównały.
 
PIS, a co powiesz o sytuacji kiedy te same komórki, w różnych izbach mają, bądź nie, różne dodatki? Piszę również, tak jak Ty, o sytuacji którą znam - zobacz na DS-y w Polsce są izby gdzie są przyznane różne dodatki, a są izby gdzie ich nie ma.
Dodatek kontrolerski, wbrew pozorom, dotyczy pośrednio wszystkich. Wchodząc w skład wynagrodzenia podnosi jego statystyczną wysokość - a że nie otrzymują go wszyscy, w rezultacie obraz jest przekłamany.
 
Back
Do góry