• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

test psychologiczny - jak się dobrze przygotować?

testowy

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Lipiec 2021
Posty
8
Punkty reakcji
1
Cześć,
wkrótce przede mną test psychologiczny i chciałbym się do niego dobrze przygotować. Czy ktoś z użytkowników tego forum mógłby mi pomóc w jakikolwiek sposób? Linki, może niepotrzebne już materiały do nauki? Jest sens kupowania testów na stronach typu testydlacelnika, albo arslege? Za każdą pomoc będę wdzięczny.
 
Nie można przygotować się do testu psychologicznego. Ten test bada Twoją osobowość i albo mieścisz się w profilu psychologicznym jaki oczekuje SCS albo nie.
Jedyne co można spokojnie zrobić to poćwiczyć Tablice Ravena, są dostępne w necie bez potrzeby płacenia.
Wg mnie nie ma sensu kupowania czegokolwiek na tych portalach.
 
Cześć,
wkrótce przede mną test psychologiczny i chciałbym się do niego dobrze przygotować. Czy ktoś z użytkowników tego forum mógłby mi pomóc w jakikolwiek sposób? Linki, może niepotrzebne już materiały do nauki? Jest sens kupowania testów na stronach typu testydlacelnika, albo arslege? Za każdą pomoc będę wdzięczny.
Tak jak poprzednik napisal nie da sie przygotować. Osoba która ma na tyle czasu, wiedzy gdzie szukać i samozaparcia może znaleźć odpowiednie prace naukowe w jezykach obcych o profilowaniu do "law enforcements". Ale to jest dla osób które wiedzą czego i gdzie szukać. Sama wiedza o tym
jakich konkretnie cech szukają psycholodzy nic nie da. Trzeba jeszcze wyrobić sobie nawyk odpowiadania żeby wbić się w profil psychologiczny funkcjonariusza.

Wiec tak jak widzisz, teoretycznie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ale mnie nikt nic nie dał na tacy 😉
 
Ostatnia edycja:
A właśnie, że można się przygotować, przynajmniej w zakresie testu Ravena.
Można wyćwiczyć zależności w tych matrycach. Najłatwiej na tym oblać, więc warto ćwiczyć.
Co do testu osobowości, to już co innego.
Niby należy odpowiadać szczerze, ale jak stworzysz obraz siebie: leniwy, niezorganizowany i lubiący się znęcać nad zwierzętami, to raczej nie pomoże w rekrutacji.
 
Nie można przygotować się do testu psychologicznego. Ten test bada Twoją osobowość i albo mieścisz się w profilu psychologicznym jaki oczekuje SCS albo nie.
Jedyne co można spokojnie zrobić to poćwiczyć Tablice Ravena, są dostępne w necie bez potrzeby płacenia.
Wg mnie nie ma sensu kupowania czegokolwiek na tych portalach.
Możesz podrzucić linka szukałem na necie i nie jest łatwo znaleźć darmowy dostęp do tablic ravena?
 
A właśnie, że można się przygotować, przynajmniej w zakresie testu Ravena.
Można wyćwiczyć zależności w tych matrycach. Najłatwiej na tym oblać, więc warto ćwiczyć.
Co do testu osobowości, to już co innego.
Niby należy odpowiadać szczerze, ale jak stworzysz obraz siebie: leniwy, niezorganizowany i lubiący się znęcać nad zwierzętami, to raczej nie pomoże w rekrutacji.
Prawda tablice potrenowac mozna.a test osobowosc ma chyba 60 pytan i wtedy nalezy odpowiadac podobnie by nie bylo odpowiedzi zaprzeczajcych na podobne pytanie
 
Da się przygotować do nas jak i np na multiselect do policji, wiem po sobie..przećwiczenie różnych testów, jak i nabycie wiedzy jak należy odpowiadać..
 
Spoko, bardzo dziękuję poszukam czegoś. Orientuje się ktoś ile może trwać cały proces rekrutacji od zakończenia przyjmowania dokumentów? Może ktoś dac jakieś wskazówki mogące pomóc pozytywnie przejść rekrutację? I na koniec jeszcze jedno pytanie. Czy wydział realizacji jest w każdej IAS? I jak wygląda sprawa z rozpoczęciem służby w tym wydziale?
 
Są na YT tablice ravena. Co prawda nie w języku Polskim ale można łatwo "rozkminic" te zależności więc raczej z tym luzik. Pamiętacie ile serii jest do rozwiązania na teście? A, B, C czy więcej? Ma ktoś jakieś wskazówki które mogą być przydatne dla osoby która wzięła udział w rekrutacji?
 
Serie A do E. 5x12.
Rób szybko, bo w SCS test trwa 30 minut, w innych służbach raczej 40 lub bez limitu (SG). Tyle że zawsze jest limit, cierpliwości psychologa który pracuje na ósemki :)
 
W którym OSG?
Ja w ub. roku robiłem bez limitu, w MOSG.
Robiłem go jakieś 40 minut dla pewności. Potem jeszcze mnóstwo innych testów.
 
W Kłodzku. Po teście Ravena, miałam również inne testy, test osobowości, dokańczanie zdań itd. i one były już bez limitu.
 
Cześć,
wkrótce przede mną test psychologiczny i chciałbym się do niego dobrze przygotować. Czy ktoś z użytkowników tego forum mógłby mi pomóc w jakikolwiek sposób? Linki, może niepotrzebne już materiały do nauki? Jest sens kupowania testów na stronach typu testydlacelnika, albo arslege? Za każdą pomoc będę wdzięczny.
radzę zapoznać się z tym filmem, jeśli chodzi o cześć z matrycami ravena
 
Back
Do góry