• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tatuaż a ostateczna decyzja komisji lekarskiej ?

Witam wszystkich, chciała bym zaciągnąć języka odnośnie, jak wygląda opiniowanie komisji lekarskiej co do tatuażu, posiadam tatuaż od barku do początku nadgarstka w poniedziałek stawiłam się na komisji lekarskiej dokładnie póki co testy psychologiczne + psychiatra, Pani psycholog lekko się doczepiła do tych tatuaży że jest za dużo itd w opinii napisała że jestem zdolna do służby, a przydatność wystawiła na ocenę dostateczną gdzie 4 pozostałym osobą napisała dobry, za to Pani psychiatra wystawiła bardzo dobra opinię że tatuaże są o treści patriotycznej i nie są szpecące, jak to wygląda w ostatecznyn orzeczeniu komisji jest szansa żebym przeszła ten proces czy muszę liczyć się z odmową, z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Po pierwsze daj sobie odpowiedź po co aspirujesz do SCS ? Jak widać najbardziej inspirujące jest posiadanie malunków na ciele a nie istota sprawy czyli generalnie rzecz biorąc jakaś pierda malunkowa a nie zainteresowanie służbą sensu stricte!
 
Którą ze służb wybrać ?
Podam 4 powody, dla których nie warto wybierać Służby Celno -Skarbowej:
1.
Jedyna służba mundurowa, która musi przypominać swoim przełożonym , że jest służbą. Służba ta znajduje się w Min. Finansów, a pozostałe w Min. Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Min. Sprawiedliwości
2. Tylko w tej służbie "dowodzi" cywil, który często nie zna służby i pochodzi najczęściej z Urzędu Skarbowego
3. Tylko w tej służbie Twoi przełożeni mają gdzieś etos, szacunek do munduru, tradycję.
4. Tylko w tej służbie podczas reformy w 2017 r. doprowadzono celowo do olbrzymich zwolnień funkcjonariuszy, tylko po aby nie nabyli praw emerytalnych, o które sami walczyli.
Moja rada:
przeczytać dokładnie ustawy o wszystkich służbach - sprawdzić uprawnienia (Policja, Służba Więzienna, Służba Ochrony Państwa, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, AW, ABW, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Straż Marszałkowska) i wybrać stabilną, najlepiej siłową.
Przyszłość Służby Celno - Skarbowej według mnie?
Za 2 do 5 lat przestanie być formacją mundurową (koniec z emeryturami mundurowymi), zadania przejdą do cywila, czyli stanie się skarbówką.
 
Nie wiem jak Was ale mnie ta nazwa i śmieszy i drażni, bo z prawdziwą realizacją (AT, grupa realizacyjna), to my wiele wspólnego nie mamy. W niektórych UCS nazywają to Grupami Mobilnymi, powinna być jednolita nazwa np komórka prewencyjna lub mobilna. Jak inne służby słyszą „zaraz przyjedzie nasza realizacja”, a potem wysypuje się kilku 50 latków bądź szczypiorow po 55 kg, to ogarnia ich lekkie zdziwienie...

Awans na stopniu to 30 zł. Raz na 3-5 lat.
Haha, dobre to, fakt.
Sam tego nie mogłem pojąc, jak to jest, że stając się bardziej skarbówką niż służbą, nagle znalazłem się w "realizacji"..
[na marginesie: nie znalazłem się tam jako desant, tylko nazwa się zmieniła].
Pewnie zamysły były szczytne, z początku mówiono, że SCS to ma być służba po całości (dopóki niejaki W. Jasiński firmować miał reformę i łączenie z SC z KS i AP), ale jak się potem okazało, niezupełnie tak wyszło. Akcje typu "ratuj się kto może przed ucywilnieniem", skutkujące upychaniem przeróżnych "wynalazków", byle znaleźli sie w "godzinie W" w "czarnych", tylko dopełniły czarę rozpaczy.

Powiedz lepiej "nowej" szczerze: awans co 5 lat bo taki mus, i to jak nie znajdą jakiegoś kruczka!
Pozdrawiam "starych" i "nowych".
Oby jakoś to się jeszcze poukładało...
 
Back
Do góry