• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

Jeszcze jedno. Jeśli ktoś w tej robocie nie przecisnął się przez dziurkę od klucza (☂️), to raczej niech nie liczy na super zatrudnienie, lux płatne do tego.

Poza tym latka swoje robią, a i honor też trzeba mieć, że o etosie służby elitarnej nie wspomnę.

Około 5200 brutto, żeby nie popaść w rygor zmniejszania emki. Jakieś pół etatu za 3000 zł netto z ww. kwoty brutto to extra rozwiązanie , taka premia do emki i zajęcie czasu pożyteczne.
 
Ja mam za te 7 lat służby w cle przed '99 niecałe 200tyś.zł tzw. zrewaloryzowanego kapitału początkowego co daje na dzień dzisiejszy ok 940zł brutto emerytury z ZUS (jest jeszcze OFE ok.100tyś.zł ale rząd co chwile robi skoki na OFE wiec to nie jest pewne). Zaliczenie tych 7 lat jako pełnoprawną służbę po 2,6% da mi pełna emeryturę 75% a nie 65% (po komisjach nie mam zamiaru się włóczyć) 10 % emerytury więcej przez 10 lat to dla mnie większy zysk niż czekanie na mannę z ZUS.
Dobrze policzyłeś tę emeryturę z ZUS-u?
Wydaje mi się że przy takim kapitale początkowym oraz OFE to zdecydowanie za mało.

Wejdź na ZUS przez przez profil zaufany, tam będą Twoje składki oraz kalkulator emerytalny do wyliczeń przyszłej emerytury z ZUS-u.
 
Dobrze policzyłeś tę emeryturę z ZUS-u?
Wydaje mi się że przy takim kapitale początkowym oraz OFE to zdecydowanie za mało.

Wejdź na ZUS przez przez profil zaufany, tam będą Twoje składki oraz kalkulator emerytalny do wyliczeń przyszłej emerytury z ZUS-u.
Kalkulator jest na teraz a za 8-10 lat stopa zastąpienia będzie dużo niższa i wtedy różnica będzie dużo mniejsza lub nie będzie jej wcale.
 
Dobrze policzyłeś tę emeryturę z ZUS-u?
Wydaje mi się że przy takim kapitale początkowym oraz OFE to zdecydowanie za mało.

Wejdź na ZUS przez przez profil zaufany, tam będą Twoje składki oraz kalkulator emerytalny do wyliczeń przyszłej emerytury z ZUS-u.
Liczyłem to w tamtym roku. Kapitał początkowy / 210 (średnia wartość "dożycia" wg GUS) co daje taka kwotę. Z kwotą z subkonta (OFE) jest to zawrotna kwota 1250zł brutto.
 
Kalkulator jest na teraz a za 8-10 lat stopa zastąpienia będzie dużo niższa i wtedy różnica będzie dużo mniejsza lub nie będzie jej wcale.
To prawda, ale kapitał składkowy też będzie zwaloryzowany 8-10 razy. I do kwoty 200 - 300 tys dopisze się znaczna sumka.
 
Ostatnia edycja:
Liczyłem to w tamtym roku. Kapitał początkowy / 210 (średnia wartość "dożycia" wg GUS) co daje taka kwotę. Z kwotą z subkonta (OFE) jest to zawrotna kwota 1250zł brutto.
Ja mam do ZUS-owskiej emerytury ok. 12 lat, robiłem wyliczenie na kalkulatorze ZUS i wyszło mi grubo ponad 2000 zł, przy podobnych składkach jak Twoje.
 
Ja brałem do wyliczeń tylko kapitał i subkonto. Składek, nie ponieważ wchodzą składki tylko za kilka miesięcy 1999.
 
Podobno do wyliczeń emerytury ZUS za okres do 15.09.1999 można brać właśnie kapitał początkowy który był ustalany na koniec 1999 oraz kwotę z subkonta która nie zostanie umorzona po przejściu na emeryturę zaopatrzeniową.
 
Back
Do góry