• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Struktura SCS

Kiedy byłem w strukturach IC, mogłem jej schemat przepisać z pamięci.
Ostatnio postanowiłem wziąć udział w nowym naborze do SCS, więc żeby nie wypaść na ignoranta, poszukałem sobie tych schematów organizacyjnych...i w tym momencie mnie zatkało. tego nie da się zapamiętać, to jest przede wszystkim mega przerośnięte, zagmatwane. Do tego SCS ma swój osobny pod-schemat, a przecież podlega pod właściwego zastępcę DIASa w IAS. Teraz to wszystko wkomponować i zrozumieć, to jest jakiś matematyczny rebus. Po co to było??
Głównym założeniem przy wprowadzaniu kasu było zmniejszenie ilości stanowisk kierowniczych a przy okazji uproszczenie struktury - teraz można tylko się z tego śmiać lub płakać.
 
W 2016 r. stworzono taką strukturę, że tak naprawdę nikt jej nie rozumie, może poza autorami tej patologii. Jest jeden wielki burdel co zresztą widać po tym schemacie. W Służbie Celnej jestem 26 lat i czegoś tak popie.....go jak jest teraz nigdy nie widziałem. Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
SENT, E-toll, tymczasowe zajęcie ruchomości (majątkowe) kontrole drogowe na ilość, nie jakość to jakaś porażka w komórce realizacji!!! W MF jest już Wydział Prewencji, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wyżej wymienione zadania trafią do nowych komórek prewencji w ucs-ach. Komórka realizacji ma inne zadania i powinna być podczepiona pod komórkę operacyjną lub dochodzeniową, gdyż realizuje zadania z zakresu ujawnienia, zabezpieczenia dowodów przestępstwa i zatrzymania sprawców przestępstwa, a nie zadania prewencyjne (jak E-toll, SENT, TZR, kontrole drogowe itp.) REALIZACJA dotyczy m.in. przełożenia materiałów operacyjnych na proces i dlatego powinna być w CZO lub CZS.
 
a w czym przełożeni mają się wykazać? Przecież nie w rozwiązywaniu realnych problemów bo z tymi sobie nie radzą. Muszą sobie znalezć albo ostatecznie wymyślic problemy na ich możliwości i się z nimi wzorowo rozprawić.
 
SENT, E-toll, tymczasowe zajęcie ruchomości (majątkowe) kontrole drogowe na ilość, nie jakość to jakaś porażka w komórce realizacji!!! W MF jest już Wydział Prewencji, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wyżej wymienione zadania trafią do nowych komórek prewencji w ucs-ach. Komórka realizacji ma inne zadania i powinna być podczepiona pod komórkę operacyjną lub dochodzeniową, gdyż realizuje zadania z zakresu ujawnienia, zabezpieczenia dowodów przestępstwa i zatrzymania sprawców przestępstwa, a nie zadania prewencyjne (jak E-toll, SENT, TZR, kontrole drogowe itp.) REALIZACJA dotyczy m.in. przełożenia materiałów operacyjnych na proces i dlatego powinna być w CZO lub CZS.
Od przełożenia materiału operacyjnego na proces zawsze była, jest i będziesz wszędzie na świecie dochodzeniówka, realizacja dostarcza materiału dochodzeniówce, chyba że już roją się pomysły aby połączyć dochodzeniówkę z realizacją, wtedy byłby ciekawy pokaz degeneracji.
 
Na jakie wydziały dzieli się scs? Np do jakiego wydziały należy kontrola mobilna?
Schemat organizacyjny znajdziesz na stronie IAS.
Ale nie staraj się tego zrozumieć, to jest totalny chaos. Rozbudowane nadmiernie i zagmatwane, że nikt chyba już nie wie, pod co podlega itd.
Takie odwzorowanie chaosu skarbowego, wdrozone w dawnej SC.
 
Zastanawiam sie jakie informacje jeszcze jestescie w stanie podac tutaj? Jakbym byl z grup przestepczych mialbym pare loginow tutaj.
Grupy przestępcze są dzięki temu schematowi (dostępnemu dla każdego w Internecie) zupełnie zdezorientowane.
Zapewne nie wierzą, że mogło powstać coś tak dziwnego. oni sa dużo lepiej zorganizowani!
 
Grupy przestępcze są dzięki temu schematowi (dostępnemu dla każdego w Internecie) zupełnie zdezorientowane.
Zapewne nie wierzą, że mogło powstać coś tak dziwnego. oni sa dużo lepiej zorganizowani!
Protokoły z kontroli SENT, protokoły z kontroli czasu pracy kierowców, całe postępowanie celne jest w komórce COC. Transport drogowy jest procedowany w oparciu o KPA, SENT w oparciu o Ordynację podatkową w postępowanie celne w oparciu o UKC. Raz sprostowanie decyzji jest decyzją a w innym przypadku postanowieniem. Szeroko rozbudowany proces wydawania pozwoleń i ich rozliczania procedur specjalnych. Podatki z tytułu importu w określonych sytuacjach są procedowane w oparciu o UKC a winnych przypadkach w oparciu o Ordynację podatkową. Ciekawe czy MF jest świadome jakie zadania są realizowane w COC-ach?
 
Od przełożenia materiału operacyjnego na proces zawsze była, jest i będziesz wszędzie na świecie dochodzeniówka, realizacja dostarcza materiału dochodzeniówce...
chodziło o skrót myślowy dot. pierwszej fazy postępowania (art. 308 kpk)... a tak dokładnie to o to, że REALIZACJA jest od zwalczania przestępstw, zatrzymywania przestępców, a nie od kontroli e-TOLL, SENT, transportu drogowego... czyli osób co nie uiścili jakiejś opłaty drogowej... do tych drugich nie trzeba wysyłać ludzi w kominiarkach, z długą bronią, itp.
 
Czy mógłby ktoś po jednym zdaniu scharakteryzować jak wygląda praca f-sza w poszczególnych działach? Mam tu na myśli: praca w mundurze czy po cywilu, na miejscu czy więcej w terenie, praca z bronią czy bez, w których działach pracuje się lepiej?

# realizacji
# prewencji
# kontroli rynku
# dochodzeniowo-śledczy
 
Ostatnia edycja:
Czy mógłby ktoś po jednym zdaniu scharakteryzować jak wygląda praca f-sza w poszczególnych działach? Mam tu na myśli: praca w mundurze czy po cywilu, na miejscu czy więcej w terenie, praca z bronią czy bez, w których działach pracuje się lepiej?

# realizacji
# prewencji
# kontroli rynku
# dochodzeniowo-śledczy
Praca z bronią? Chodzi ci o jej czyszczenie?
 
Praca z bronią? Chodzi ci o jej czyszczenie?
Nie wiem po co ta złośliwość, chciałbyś żeby funkcjonariusze strzelani do wszystkiego co się rusza? To chyba dobrze, że nie ma sytuacji w której tej broni trzeba by było użyć?

W każdej z wymienionych komórek pracuje się z bronią, a chyba do końca 2027 roku (jeśli się mylę to mnie poprawcie) każdy funkcjonariusz ma być wyposażony w ŚPB i broń palną (podobnie jak inne służby mundurowe).
 
Nie wiem po co ta złośliwość, chciałbyś żeby funkcjonariusze strzelani do wszystkiego co się rusza? To chyba dobrze, że nie ma sytuacji w której tej broni trzeba by było użyć?

W każdej z wymienionych komórek pracuje się z bronią, a chyba do końca 2027 roku (jeśli się mylę to mnie poprawcie) każdy funkcjonariusz ma być wyposażony w ŚPB i broń palną (podobnie jak inne służby mundurowe).
Ja tam kilkanaście lat "tylko" SŁUŻYŁEM z bronią. Jeśli chodzi o "pracę z bronią" to jedynie co mi przychodzi do głowy w naszej (już waszej) służbie to właśnie czynności obsługi broni.
A jeżeli ktoś chciałby tak naprawdę "popracować z bronią" to jest jeszcze ochrona, chociaż i tam coraz częściej też mówi się "służba ochrony".
Także kolego @adrzar, albo mnie źle zrozumiałeś, albo nigdy nie miałeś broni w ręku (szczególnie jeśli jesteś z DSu, bo nie słyszałem żeby ktokolwiek z dochodzeniowców miał kiedyś przydzieloną broń).
A nowemu koledze, który dostał się (lub aplikuje) przypominam, że tu się SŁUŻY mimo wszystko ciągle jeszcze służy. Szczególnie z bronią!
Powodzenia.
 
Ja tam kilkanaście lat "tylko" SŁUŻYŁEM z bronią. Jeśli chodzi o "pracę z bronią" to jedynie co mi przychodzi do głowy w naszej (już waszej) służbie to właśnie czynności obsługi broni.
A jeżeli ktoś chciałby tak naprawdę "popracować z bronią" to jest jeszcze ochrona, chociaż i tam coraz częściej też mówi się "służba ochrony".
Także kolego @adrzar, albo mnie źle zrozumiałeś, albo nigdy nie miałeś broni w ręku (szczególnie jeśli jesteś z DSu, bo nie słyszałem żeby ktokolwiek z dochodzeniowców miał kiedyś przydzieloną broń).
A nowemu koledze, który dostał się (lub aplikuje) przypominam, że tu się SŁUŻY mimo wszystko ciągle jeszcze służy. Szczególnie z bronią!
Powodzenia.
A ja chodzę do pracy (pomimo, że w mundurze). Jak zaczną nasz traktować na równi z innymi munduowkami (w tym płacić) to zacznę chodzić na służbę.
 
A ja chodzę do pracy (pomimo, że w mundurze). Jak zaczną nasz traktować na równi z innymi munduowkami (w tym płacić) to zacznę chodzić na służbę.
Jeżeli patrzeć z tego punktu widzenia to w sumie racja. Najgorsze w tym, że od czasu połączenia ze skarbówka nie idzie to w dobrym kierunku.
 
Back
Do góry