• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Struktura SCS

358000_IAS_Krakow-Zarzadzenie_Nr_18-2021_schemat.jpeg
Malopolski
 
@lukakul , przeglądając powyższą strukturę zwróć uwagę na kolorki i legendę. Zobaczysz w których komórkach pełnią służbę funkcjonariusze.
SCS właściwie nie ma wyodrębnionej własnej struktury. Funkcjonariusze są wciśnięcie w struktury dziwacznego tworu KAS.
Są komórki w których są funkcjonariusze tworzący Służbę Celno-Skarbową i cywile będący w Korpusie Służby Cywilnej i robią to samo lub prawie to samo.
Służbę Celno-Skarbową tworzą funkcjonariusze pełniący Służbę w Urzędach Celno-Skarbiwych, w Izbach Administracji Skarbowej oraz w Ministerstwie Finansów.
Wiem, że patrząc na to z zewnątrz wydaje się, że nie ma to sensu. Niestety z wewnątrz też tego sensu nie widać. Efekt pseudoreformy Mariana Banasia sprzed 5 lat.
 
Na jakie wydziały dzieli się scs? Np do jakiego wydziały należy kontrola mobilna?
W 2016 r. stworzono taką strukturę, że tak naprawdę nikt jej nie rozumie, może poza autorami tej patologii. Jest jeden wielki burdel co zresztą widać po tym schemacie. W Służbie Celnej jestem 26 lat i czegoś tak popie.....go jak jest teraz nigdy nie widziałem. Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
 
Dlatego zadałem to pytanie bo ciężko to zrozumieć! Zastanawiam się jak odpowiedzieć na pytanie gdzie siebie widzę w scs, albo w jakim wydziale
 
Te schematy są przecież na oficjalnych stronach ias. Jakie "tajne" informacje tu podano, których nie ma w ogólnodostępnych źródłach?
Mowie ogolnie o tendencji do pisania o szczegolach sluzby. Sasiadom tez tak gadacie? Tu nie chodzi o tajnosc ale paplacie jak baby na targu. Gdzie tu prestiz sluzby. Opiszczcie jeszcze technike i operacyjnych. Dajcie grafiki sluzby moze.
 
Mowie ogolnie o tendencji do pisania o szczegolach sluzby. Sasiadom tez tak gadacie? Tu nie chodzi o tajnosc ale paplacie jak baby na targu. Gdzie tu prestiz sluzby. Opiszczcie jeszcze technike i operacyjnych. Dajcie grafiki sluzby moze.
Ustawa i regulaminu wew izb opisują zadania komórek
 
Ostatnia edycja:
Struktura organizacyjna i zadania poszczególnych komórek organizacyjnych są jawne i publikowane na stronach internetowych izb i urzędów.
Pozostałe informacje są objęte tajemnicą skarbową oraz służbową i trzeba uważać, aby coś nie palnąć ....a później ponosić konsekwencję dyscyplinarne oraz karne.
 
W 2016 r. stworzono taką strukturę, że tak naprawdę nikt jej nie rozumie, może poza autorami tej patologii. Jest jeden wielki burdel co zresztą widać po tym schemacie. W Służbie Celnej jestem 26 lat i czegoś tak popie.....go jak jest teraz nigdy nie widziałem. Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
Kiedy byłem w strukturach IC, mogłem jej schemat przepisać z pamięci.
Ostatnio postanowiłem wziąć udział w nowym naborze do SCS, więc żeby nie wypaść na ignoranta, poszukałem sobie tych schematów organizacyjnych...i w tym momencie mnie zatkało. tego nie da się zapamiętać, to jest przede wszystkim mega przerośnięte, zagmatwane. Do tego SCS ma swój osobny pod-schemat, a przecież podlega pod właściwego zastępcę DIASa w IAS. Teraz to wszystko wkomponować i zrozumieć, to jest jakiś matematyczny rebus. Po co to było??
 
Back
Do góry