• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Strajk

Faktycznie bywały kilkugodzinne posiedzenia Podkomisji, na których czterech przedstawicieli Federacji nie zabierało w ogóle głosu/milczało przez całe posiedzenia, kiedy inne ZZ walczyły o zmianę fundamentalnych dla funkcjonariuszy i pracowników przepisów.
Kiedy już przedstawiciele Federacji zabierali jednak głos na innych posiedzeniach, to głównie po to, aby pomóc stronie rządowej w obaleniu argumentów innych ZZ.
To tyle BJ na ten temat.
Przestrzegam też, jeżeli chcesz coś publikować, to publikuj wszystko, nie manipuluj tekstem poprzez wyrywanie wypowiedzi z kontekstu.
Czekamy na opublikowanie całych stenogramów z posiedzeń, podkreślam całych.
 
Faktycznie bywały kilkugodzinne posiedzenia Podkomisji, na których czterech przedstawicieli Federacji nie zabierało w ogóle głosu/milczało przez całe posiedzenia, kiedy inne ZZ walczyły o zmianę fundamentalnych dla funkcjonariuszy i pracowników przepisów.
Kiedy już przedstawiciele Federacji zabierali jednak głos na innych posiedzeniach, to głównie po to, aby pomóc stronie rządowej w obaleniu argumentów innych ZZ.

Jakoś mnie to nie dziwi i bardzo pasuje do Związków reprezentowanych przez BJ.

Zastanawiam się jak BJ i jego świta ustosunkują się do Apelu S.Siwego:
"Koleżanki i Koledzy!!!
Na posiedzeniu Podkomisji sejmowej w dniu 21.05. Pan J. Kapica ogłosił, że podwyżek w tym roku nie będzie. Zakomunikował także, że od początku nie planował ich uruchomienia w tym roku.
Nadto sama ustawa nie poprawia statusu funkcjonariuszy i nie jest akceptowana przez ogół, a wartościowanie to swoiste zawłaszczenie naszych podwyżek.

Nie możemy tak tego zostawić. Musimy natychmiast działać.
Czas przejść do czynnej akcji protestacyjnej. Apelujemy po raz kolejny. Podejmijmy pilnie stosowne ustalenia i rozpocznijmy protest.


Pozdrawiam:
Przewodniczący
ZZ-Celnicy PL
Sławomir Siwy

 
Pytanie: kiedy i na jakich zasadach oraz w jakiej formie (oczywiście zgodnej z prawem) oraz najistotniejsze co przez to możemy REALNIE osiągnąć, a co STRACIĆ (prosty bilans zysków i strat). Sławek wspomina o pikietach. Ja brałem dwukrotnie już udział w pikietach Służby Celnej pod MF. Pytanie co po nich udało się osiągnąć-ano zupełnie nic. Czy teraz mamy po raz kolejny powtórzyć ten sam scenariusz? Pod Sejmem non stop pikietują jakieś organizacje. Posłom to już dawno spowszedniało. Jedna więcej, jedna miej kogo to ruszy? Pikieta/przemarsz przez W-wa robi wrażenie jak przyjeżdża parę tysięcy związkowców (patrz górnicy).Pytanie na marginesie-czy przyjedzie nas te min.5.000 osób? Trzeba się zastanowić po pierwsze jak przekonać media do środowiska celniczego i mieć je za sobą (media to potęga) oraz jak nie być informacją medialną jednego dnia. Ktoś ma pomysły?

No cóż, mam nadzieję, że jak zostaną opublikowane stenogramy z posiedzenia podkomisji to kolega naocznie przekona się do wiarygodności słów kolegi Sławka i nabierze dużego dystansy to tego, co ten były wiceprzewodniczący FZZSC opowiada na ten temat. Prawda się sama obroni.Ja może przytoczę tutaj słowa kol.Mrugałowej z 05.05.09r. na podkomisji: trzeba mówić aby zaistnieć, bo przecież ktoś to będzie czytał (czyli co mówić aby mówić). Byłem na wszystkich spotkaniach podkomisji i nie przypominam sobie aby przedstawiciele FZZSC milczeli jak zaklęci :D
Mam nadzieję, że kol.Sławek będzie potrafił podać konkretne przykłady bo jak zarazie to jest pustosłowie. Natomiast ja dokładnie pamiętam jak Celnic.pl na ostatnim posiedzeniu podkomisji sprzeciwili się wykreśleniu zapisu "lub innym urzędzie" i o mały włos Siwy nie dostał za to po m....e od Staniszewskiego.:mad: Pamiętam również jak Smolińska próbowała uciszyć Sławka bo jego wypowiedzi wzbudzały ogólną wesołość posłów (nie pomnę, że nie mówił na temat lub odnosił się do punktów które już dawno zostały przegłosowane przez posłów i przewodniczący Cieślik musiał Go strofować).
 
Oj BJ!!!
Najlepiej nic nie robić, jeżdżąc tylko do Sejmu, celem wspomagania MF-u.
Niestety mój drogi, musisz czasem podziałać. Z tego co piszą Kol. z Łodzi w styczniu 08 roku, również miałeś do końca wielkie opory i byłeś przeciw. Weź się wreszcie w garść, postępuj jak związkowiec i do roboty. Pikieta to na dobry początek.

Stalker2. Myślę, że podobnie jak w styczniu 08, nie należy słuchać BJ i po prostu organizować się samodzielnie. Skoro godzą się na odebranie nam środków wpisanych w budżet, to ich sprawa.

W sprawie wykreślenia "lub innym urzędzie" nie zrozumiałeś intencji ZZ Celnicy PL - to za mało i nie uchroni nas przed nadużyciami pracodawców. Próbowaliśmy podjąć walkę o korzystne dla nas zapisy, jednak faktycznie bardzo zdenerwowało to nijakiego Jacka S.
 
Ostatnia edycja:
do kol.Sławka

Rozumiem, że argumenty przytoczone przez Biuro Legislacyjne w tej kwestii nie są wystarczające dla Ciebie. No właśnie chyba nikt nie zrozumiał intencji Celników.pl jak usłyszeliśmy "veto" przy zapisie wykreślającym "lub innym urzędzie".
Nie masz kolego bladego pojęcia co mówiłem i robiłem w styczniu 2008r. jako związkowiec, więc nie wypowiadaj się w materii o której nie masz bladego pojęcia. Mogę tylko przypomnieć, że np w moim Referacie WTEDY, NIKT nie przyszedł do pracy (łącznie z kierownikiem) oraz że koledzy z SNP czynnie poparli kolegów na granicy, bo stałe nadzory "stały".

Sam widziałeś jak wyglądają pikiety przed Sejmem i kogo one (poza organizatorami) wzruszają - czy Ty osobiście zainteresowałeś się o co chodziło tym demonstrantom, a przecież pikietowany był Sejm za KAŻDYM razem jak były prace podkomisji. Praktyka (górnicza) wskazuje, że jest się zauważonym jak:
1. jest "zadyma"
2. blokuje się Warszawę-przemarsz paru tysięcy osób
lub organizuje się tzw. "białe miasteczko"
tzw. "pokojowe" wiece nic nie dają - Posłom to spowszedniało
 
bj

nam wszystkim spowszedniało to twoje pseudointeligenckie strojenie się w nie swoje piórka. daj spokój uzasadnianiu dlaczego tak jest i musi tak pozostać. my tu na tym forum rozmawiamy o tym jak to zmienić. masz jakieś konkretne propozycje w tej kwestii to pisz, a nie uświadamiaj nas za każdym razem cytowaniem lub komentowaniem innych wypowiedzi.
 
O Twoim zachowaniu w styczniu pisało wielu foromowiczów z IC Łódź. Owszem wspominali, że przystąpiłeś do protestu jak już stał cały kraj. Przypomnij sobie jednak co wyprawiałeś parę chwil wcześniej.

Nie mamy BJ o czym dyskutować. Dyskusja z Tobą na forum jest bezprzedmiotowa ze względu na fundamentalne różnice w zasadniczych kwestiach dot. spraw SC i działalności związkowej.
 
do Sławka

rzekłeś, oby nie skończyło się tak jak z czerwonymi tabletkami, czy czarną wstążką ...
 
aquirre

No faktycznie na forum aż wrze od pomysłów (sarkazm). Też bardzo chętnie wysłucham ciekawych i mających szansę osiągnięcia sukcesu idei (powaga) - kolego aquirre "wal" śmiało, a może z tego uzbiera się garść koncepcji które warto wcielić w życie.
 
volcik2001

o proszę, My?
Mam nadzieję, że teraz kolega przedstawi co najmniej 10 pomysłów na uzdrowienie sytuacji w cle :D
 
przecież Ty nic nie robisz tylko kopiuj-wklej.Naprawdę wstydzimy się ,że jesteś z naszej IC
 
volcik2001

a widzisz kolego jaka to cenna umiejętność-płynna obsługa edytora tekstu:D
Znowuż My? To ilu Was pisze pod tym nickiem?
Gdzie pomysły na zmianę sytuacji w SC? No gdzie? Skoro jest was więcej, to i wymyśleć coś pożytecznego powinno przyjść łatwiej:rolleyes:
 
no i ja bym juz tutaj na miejscu BJ coś wkleił - nawet sprzed kilku dni albo z innego postu !


No i spokojnie możemy powiedzieć MY - bo już jest nas dwóch, z Volcikiem 2001
 
Ostatnia edycja:
don Pedro Alvarez

no właśnie przejrzałem kolegi wypowiedzi i jakoś nic nie nadawało się z nich do skopiowania :):)
 
Bobas

Jak na 25-y wpis na forum od marca 2006r., to trochę długo zajęło koledze wymyślenie tego jednego, jedynego punktu. Federacja ZZSC jest dobrowolnym "zrzeszeniem" autonomicznych ZZ i w dzisiejszych czasach nie da się nakazać zlikwidowania niewygodnej organizacji związkowej (czasy PRL-u już się skończyły Bobasku :mad:)
 
BJ

a prawa autorskie ?
nie masz przecież zgody na re-publikowanie moich postów.

Ale może dajmy pokój słownym utarczkom ? Do niczego to nie doprowadzi.

Jałowe gadanie.
 
BJ

Weż czlowieku nie pierd.... tak Ty BJ nie pierd... bo zachecales do strajku w 2008 i co ? Pytam sie gdzie jest 500 zl brutto obiecane przez premiera Tuska... ? Wiem ze w innych izbach dostali te kase ale w Łodzi przez Wasze pieprzenie ZW wiekszosc zobaczyła 330 brutto...Wiec sie od... od volcika2001 bo ja nie jestem jego ,,klonem,, a widze ze facet ma w glowie i o coś walczy ...- nie jak Ty BJ o swoj tylek...
 
Mundury polowe...

I jeszcze jedno BJ ten caly volcik2001 z tego co wiem ,,wywalczyl,, mundury polowe ktore sie chlopakom z oddzialu z litery prawa naleza,,a Ty co zrobiles..? ??? Czlowieku zobacz co ludzie pisza nie masz BJ moralnego prawa Nas reprezentowac .., straciles poparcie...Czego potrzebujesz aby w to uwierzyc? Odejdz..mniej choc troszke honoru...
 
Back
Do góry