• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Strajk

minio82

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Kwiecień 2006
Posty
151
Punkty reakcji
0
"Większość łódzkich celników przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Funkcjonariusze wzięli na ten dzień urlopy na żądanie lub zwolnienia lekarskie. Praca placówek łódzkiej Izby Celnej jest sparaliżowana. Odpraw praktycznie nie ma - przyznała rzeczniczka prasowa IC w Łodzi Anna Ludkowska.

Zdecydowana większość funkcjonariuszy dwóch Urzędów Celnych w Łodzi, jednego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Izby Celnej, nie stawiła się do pracy. W sumie na zatrudnione 734 osoby przyszło do pracy 269 osób, czyli ok. 36% - podała Ludkowska.

Pozostali wzięli urlopy na żądanie, zwolnienia lekarskie lub są na urlopach wypoczynkowych. Najmniej celników przyszło do pracy w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie stawiło się niecałe 30% funkcjonariuszy. "


nie wstyd Wam tam w Łodzi???? - Piotrków rządzi!!!
żartuję oczywiście - bardzo się cieszę, że tak potrafiliśmy się zebrać.
tak trzymać!!!!
 
jak już wspomniałem - o tej wyższości Piotrkowa nag Łodzią to był żart - najważniejsze, że w ogóle coś się zadziało
 
Protest

A jak do sprawy protestu podeszła Dyrekcja IC i kierownictwo UC ?
Czy czuą się celnikami i solidaryzują się z załogą, czy przeszli na drugą stronę granicy ?
Napiszcie jak jest w waszych komórkach.
 
Z tego co mi wiadomo to nasz Dyrektor powiedział, że żeby do urzędów chociaż kadra kierownicza przyszła. u nas w Piotrkowie nikt nie przyszedł ze zwykłych pracowników optócz jednego pana z akcyzy - wstyd panie M.
p. M. powiedział,, że mu nie pasuje dzisiaj brać urlop i jako jedyny przyszedł do pracy...
szkoda gadać.
z tego co wiem to jeszczxe tylko normalnie do pracy poszli wszyscy z SNP - no ale tak jest w całym kraju - oni musieli iiść.
pozdro
 
a jesli chodzi o ścisłe kierownicwto w postaci naczelnika i zastępcy i kierowników poszczególnych komórek - to luzik nie mieli nic przeciwko
 
Na II podobnie kierownicy to popierają ale oni niestety musieli przyjść.
A pan M z Piotrkowa mam nadzieje że trafił do okienka i obsługuje dzikie tłumy ;)
 
Co WY piep....

Prawda jest taka ze gowno kto ,,musial isc,, kierownicy to banda egoistow ktorzy popieraja ale nic nie robia. Jesli ktos musi przyjsc to mam pytanie... jak choruje albo ma pogrzeb w rodzinie (dalekiej rodzinie) to przychodzi? A potem podwyzki i cholota co wywalczyla je - dostala po 300 brutto , a nasi wielmozni? Gdzie jest to 500 na etat? W kieszeniach tych nad nami ktorzy przyszli ? - nie potrafia sie zjednoczyc z zaloga a mowia ze popieraja. Ludzie oni popieraja samych siebie a cholota niech walczy i dupe nadstawia...smietanke spije kto inny. U nas tez niektorzy ,,szeregowi,, przyszli ale nie pietnuje ich bo widze ze w tym szambie co jest zrobili dobrze - podwyzke dostali jak wszyscy, plusy u kierownikow zlapali , dzien zaoszdzedzili, i nie wydymano ich jak mnie co mialem dzien na zadanie...
Wiec nie broncie kierownikow bo mieli taki sam moralny obowiazek jak my a ryzyko mniejsze... ale nikt z nich nie zostawil rysy na swojej karierze sa lojalni beda sie wspinac wyzej na drabinie kariery... solidarnosc z nami pokazali he he...A Wy ich rozgrzeszajcie jeszcze...
 
strajk???

Prawda jest taka ze gowno kto ,,musial isc,, kierownicy to banda egoistow ktorzy popieraja ale nic nie robia. Jesli ktos musi przyjsc to mam pytanie... jak choruje albo ma pogrzeb w rodzinie (dalekiej rodzinie) to przychodzi? A potem podwyzki i cholota co wywalczyla je - dostala po 300 brutto , a nasi wielmozni? Gdzie jest to 500 na etat? W kieszeniach tych nad nami ktorzy przyszli ? - nie potrafia sie zjednoczyc z zaloga a mowia ze popieraja. Ludzie oni popieraja samych siebie a cholota niech walczy i dupe nadstawia...smietanke spije kto inny. U nas tez niektorzy ,,szeregowi,, przyszli ale nie pietnuje ich bo widze ze w tym szambie co jest zrobili dobrze - podwyzke dostali jak wszyscy, plusy u kierownikow zlapali , dzien zaoszdzedzili, i nie wydymano ich jak mnie co mialem dzien na zadanie...
Wiec nie broncie kierownikow bo mieli taki sam moralny obowiazek jak my a ryzyko mniejsze... ale nikt z nich nie zostawil rysy na swojej karierze sa lojalni beda sie wspinac wyzej na drabinie kariery... solidarnosc z nami pokazali he he...A Wy ich rozgrzeszajcie jeszcze...

Zgadzam się z młodym celnikiem w 100 %. Najbardziej boli mnie fakt, iż wierchuszka ZZ w naszej izbie jest tego najlepszym przykładem - karierowiczom się nie dziwię, zastanawia mnie tylko jak szybko zapominają jak to jest być zwykłym zollem kiedy awansują. Co do ZZ to te obiecują, że pomogą, skontrolują, interweniują itd. na końcu zaś g... z tego wychodzi. Wilk syty i owca cała, co szkodzi poobiecywać. Na fali nastroju strajkowego chciałbym zapytać czy ktoś coś wie na tema akcji protestacyjnej w naszej izbie.
 
strajk/protest-no przecież był zapowiadany przez kol.Siwego na 17.04.09r. ,a Celnicy.pl weszli w spór zbiorowy z Panią Dyrektor. Sądzę, że więcej informacji może udzielić przewodniczący koła Celnicy.pl z Piotrkowa Trybunalskiego kol.Mirek
 
będą radzić

[FONT=&quot]Klub Parlamentarny „Prawo i Sprawiedliwość”[/FONT]
Warszawa, dnia 22 maja 2009 r.

Grupa posłów
Klubu Parlamentarnego
„Prawo i Sprawiedliwość” -
popierających wniosek o zwołanie wspólnego
posiedzenia komisji



Sz. Pan
Marek Biernacki
Przewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych

Sz. Pan Zbigniew Chlebowski
Przewodniczący Komisji
Finansów



Na podstawie art. 152 ust. 2 Regulaminu Sejmu RP zwracamy się
z uprzejmą prośbą o zwołanie w najbliższym możliwym terminie wspólnego posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Finansów.
W budżecie państwa na rok 2009 zaplanowano środki na modernizacje wynagrodzeń Służby Celnej w wysokości ponad 100 milionów zł. Na posiedzeniu podkomisji zajmującej się ustawą o służbie celnej, które odbyło się w dniu 20 maja 2009r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, szef Służby Celnej Pan Jacek Kapica poinformował, że środki te nie będą w bieżącym roku uruchomione.
Doprowadzi to do niezadowolenia, a w konsekwencji do niepokojów w środowisku służb celnych. Podobne niepokoje w 2008r. skutkowały protestem na przejściach granicznych. Obniżyło to znacznie wiarygodność naszego państwa w oczach opinii międzynarodowej oraz doprowadziło do wielomilionowych strat przedsiębiorców. Stwarzanie przez Szefa Służby Celnej złego klimatu funkcjonowania funkcjonariuszy jest działaniem bardzo nieodpowiedzialnym, zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego.
Na posiedzenie komisji pragniemy zaprosić Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Grzegorza Schetynę, Szefa Służby Celnej Pana Ministra Jacka Kapicę oraz przedstawicieli związków zawodowych Służby Celnej.
 
BJ to już niemal słowo w słowo powtarza za SSC epitety pod adresem ZZ Celnicy PL. To niestety zrozumiałe, choć w nazwie mają wciąż "...Związków Zawodowych..."
 
"cytata"

Kolego Sławku, nie muszę nic powtarzać, po prostu mogę zacząć cytować twoje wypowiedzi. Będzie co cytować jak zostaną opublikowane stenogramy z posiedzeń Podkomisji Finansów.:D
 
Back
Do góry