• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba przygotowawcza

Nowy_stary

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2020
Posty
8
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich.

Mam pytanie.... czy funkcjonariusze służby przygotowawczej oprócz wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 2600 zł otrzymują również dodatek "stażowy", za stopień itd.

Pozdrawiam
 
Witam wszystkich.

Mam pytanie.... czy funkcjonariusze służby przygotowawczej oprócz wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 2600 zł otrzymują również dodatek "stażowy", za stopień itd.

Pozdrawiam
Stażowe - wszystkie lata pracy przed służbą zaliczane są do wysługi
Stopień - w zależności od stopnia, przypisany bedzie mnożnik
 
Mało, to jałmużna. Specyfika, złożoność spraw, dyspozycyjność, odpowiedzialnosc powinna być wynagradzana x2.

Nie decydowalbym się, bo jest to życie od 1 do 1. W końcu pomyslisz na ch** mi to.
A nie masz gwarancji, tak jak gdzieniegdzie obiecują naczelnicy, ze bedziesz awansowany, podwyżki itp.
Zostaniesz z tym co dostaniesz na początku przez długi czas...

Zresztą sam sobie policz, awans na stopniu co 5 lat(+35 zł do wypłaty). Po 20 latach może dojdziesz do jodełki.
 
Ostatnia edycja:
Mało, to jałmużna. Specyfika, złożoność spraw, dyspozycyjność, odpowiedzialnosc powinna być wynagradzana x2.

Nie decydowalbym się, bo jest to życie od 1 do 1. W końcu pomyslisz na ch** mi to.
A nie masz gwarancji, tak jak gdzieniegdzie obiecują naczelnicy, ze bedziesz awansowany, podwyżki itp.
Zostaniesz z tym co dostaniesz na początku przez długi czas...

Zresztą sam sobie policz, awans na stopniu co 5 lat(+35 zł do wypłaty). Po 20 latach może dojdziesz do jodełki.
Lama, tam gdzie pracuje obecnie po iks latach i najwyższym stanowisku jakie może osiągnąć pracownik administracji (nie kierownicze) mam mniej netto niż tu na start. Ciężki wydział (jedyny o takiej specyfice w Polsce). Rzadko kiedy pracuje 8 godzin. Norma to 9 a zdarza się i więcej. Za nadgodziny nie płacą a i odebrać też nie można. Tak, że też nie jest kolorowo.
 
Lama, tam gdzie pracuje obecnie po iks latach i najwyższym stanowisku jakie może osiągnąć pracownik administracji (nie kierownicze) mam mniej netto niż tu na start. Ciężki wydział (jedyny o takiej specyfice w Polsce). Rzadko kiedy pracuje 8 godzin. Norma to 9 a zdarza się i więcej. Za nadgodziny nie płacą a i odebrać też nie można. Tak, że też nie jest kolorowo.
Mówimy o pracy w skarbowości? Czy innej administracji państwowej?
 
Współczuję. Ja po wyzysku w innej zdecydowałem, że w końcu zmienię.
BTW nawet w skarbowości z tego co czytam na start dają 3600 brutto ~2600 netto.
 
Też zdecydowałem że trzeba coś zmienić. Szacunek do munduru zawsze miałem. Zasadnicza służba wojskowa swoje zrobiła 😉
Więc postanowiłem że spróbuje dostać się do SC.
Pozdrawiam
 
Mało, to jałmużna. Specyfika, złożoność spraw, dyspozycyjność, odpowiedzialnosc powinna być wynagradzana x2.

2600 zł zasadniczej + dodatek za stopień + dodatek stżowy + dodatek "kontrolerski", na początek. Szału nie ma. Ale gdyby były okreslone zasady rozwoju zawodowego, scieżka kariery itp., to kwota mogłabyby być akceptowalna, pod warunkien, że np. po zaliczeniu kursu zasadniczego +500, a po przejściu do służby stałej kolejne +500. Później jasne i klarowne zasady dalszej możliwości awansowania

Dla porównania zarobki "młodych" Policjantów.
W trakcie kursu zasadniczego - 2376 zł netto. Po kursie 3445 zł (dane z 2019 r ze strony info.policja.pl). Później dochodząc do standardowego stanowiska dzielnicowego czy kontrolera ruchu drogowego (etaty aspiranckie), srednia pensja wynosi 4092 zł netto, detektyw/asystent - 4355 zł (też aspiranci). Specjaliści i dyżurni (etat juz oficerski) zarabiają średnio 4842 zł
Wychodzi z tego, ze w Policji początki są gorsze, chociaż juz po szkoleniu podstawowym, policjanci wyprzedzaja młodych celników, ale to są właśnie jasno określone zasady. Przed zdobyciem pełnych uprawnień uposażenie jest niskie, ale po ich uzyskaniu pensja wzrasta o ponad 1000 zł netto
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry