Członkowie Kom. Wykonawczego (E.Rataj, R.Margas) przypomnieli, że już na poprzednich posiedzeniach argumentowali, iż sprawa zatrzymań celników jest tematem ogólnopolskim, a przewodnicząca sprzeciwiała się wówczas podjęciu interwencji, argumentując, że sprawy te są lokalne i powinny je prowadzić lokalne ZOZ. R.Margas przypomniał, że składał wniosek do Federacji ZZSC w niemal identycznej sprawie i wówczas spotkało się to z odmową jego rozpatrzenia przez przewodniczącą.
Przewodnicząca twierdziła, że wniosek nie był kompletny i prawidłowo sformułowany. R.Margas zaprzeczał tym słowom.
Po dyskusji uznano jednomyślnie, że zostanie podjęta interwencja. Przewodnicząca zaproponowała, aby zrobić to, ale razem ze Zrzeszeniem ZZSC. Tak też końcowo postanowiono. Przewodnicząca nawiąże kontakt z drugą centralą związkową i zaproponuje wspólne działania w tej sprawie.
c) sprawy przygotowane przez członków KW.
Ponownie podjęto sprawę funkcjonariusza zatrzymanego w IC Wrocław. Funkcjonariusza, którego sprawa była omawiana w pkt. powyżej.
Przewodnicząca zakomunikowała, że oczekuje na komplet dokumentów i opinię Zarządu z Wrocławia.
R.Margas poinformował, że wymienione przez I.Fołtę dokumenty już dawno zostały przesłane ponad rok temu i wniosek został odpowiednio sporządzony.
Przypomniał, że Kom. Wykonawczy większością głosów, wyrażoną mailowo zgodził się na podjęcie tej sprawy przez Federację ZZSC