• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SC IV RP

Z

zatrzymany

Gość
Nasi przełożeni doszli do wniosku, że celny i tak sobie poradzi. Niestety każdy sądzi według siebie. Pan Kwaśniak założył, że wszyscy starzy celni są do wywalenia. Zapomniał, że jego żona prowadziła 500 spraw przeciwko MF (leki importowane po zawyżonych wartościach). Jemu włos z głowy nie spadł. A my? Niezapomniana akcja ABW o 6 rano. Zapłakana cała rodzina. Córka nie mogła się oderwać od tata. Brutalna rewizja. Dwie doby w izbie zatrzymań bez mycia, jedzenia (brak apetytu) i możliwości załatwienia podstawowych potrzeb fizjologicznych, kiedy była taka potrzeba. Dobrze że nie chodziło np. o zawał serca. Już w 3 protokołach prokuratury wyjaśniam, że nie dokonywałem w tym czasie odpraw. Nikt tego nie chce sprawdzić w dokumentacji oddziału. Najważniejsze są pomówienia psychicznie chorego (udokumentowane), urażonego i niedowartościowanego funkcjonariusza. Dopiero sąd uznał, że MIMO NIE PRZYZNANIA SIĘ brak jest podstaw do zastosowania aresztu. Niestety ABW było szybsze. Z prędkością 180 km/h wytransportowano mnie do aresztu. Sam sędzia szukał mnie na korytarzu sądu. Trzeba było przejść całą procedurę przyjęcia z wielokrotnym zaglądaniem do "naturalnych zagłębień ciała" - współczuję im. Na szczęście technika pomogła - przyszedł fax, że jestem wolny, ale bez pracy.
Po kilku miesiącach od zatrzymania, można ocenić straty. Stała opieka psychologa i psychiatry (setaloft świetnie wycisza). Brak dochodu pogłębia depresję. Dziecko z ambicjami uczelni medycznej, rokuje na konserwatora powierzchni płaskich (cała rodzina przed 6 rano zagląda w kierunku bramy). W domu o niczym innym się nie rozmawia.
Po ostatniej konfrontacji z 2 lat brania niby kilkudziesięciu tysięcy korzyści, został tydzień i 20 zł. (powtarzam 20 zł.) - wg w/w funkcjonariusza.
Pan dyrektor do perfekcji dopracował procedurę zwalniania ze służby, włącznie z koniecznością zwrotu ekwiwalentu za podarty mundur (ma dopiero 10 lat). To nic, że zapomniał o nieistotnych szczegółach takich jak legitymacja, numer służbowy, upoważnienie do wystawiania mandatów itp. Sam prokurator z nieukrywaną satysfakcją wręczał decyzje o wydaleniu ze służby. Można się oczywiście odwołać - do pana dyrektora, jak ktoś lubi kopać się z koniem.
Mając powyższe na uwadze proponuję powstrzymanie się z kometarzami funkcjonariuszom jeszcze nie zatrzymanym. Niech jeszcze chwilę poczekają.
ODDAŁEM KILKANAŚCIE LAT SWOJEGO ŻYCIA. CIĄGŁA NAUKA I CIĘŻKA ODPOWIEDZIALNA PRACA. WIELE AMBITNYCH , ZREALIZOWANYCH SUKCESÓW. Czy kogoś to dzisiaj interesuje?
NIGDY IM TEGO NIE WYBACZĘ!
 
Pisanie na forum o przezyciach związanych z zatrzymaniem niema sensu.Nikt i tak tego nie zrozumie.Jedyne co interesuje piszących na forum to to, czy dostaną 50 albo 100 złotych premii na święta.Najważniejsze są tylko pieniądze.Pomyślcie trochę że są jeszcze inne ważne rzeczy, jak koleżeństwo,zaufanie itd.Po to są związki zawodowe ,żeby pilnować interesów każdego celnika, ale tego niestety nigdy nie robily.Konsekwencjią były zmiany do ustawy o SC . Teraz można z celnikiem zrobić co się chce.Tylko zmiana złych przepisów ustawy pozwoli rozwiązać wszystkie problemy .
 
zwiazków zawodowych w SC nie ma, nie było i wcale są niepotrzebne. Kolegów to ja mam w realu, a nie w wirtualnej SC. Jeśli pieniądze sie nie liczą to po diabła codziennie idziesz do tego cyrku ? Bo ja dla kasy, nawet tej żałośnie małej.
 
Myślę jedna że takie pisanie ma sens. Po co młodzież ma sie angażowac nazbyt mocno skoro apolityczne stanowiska okazują sie polityczne a funkcjonariusza traktuje sie w zależności od chwilowych potrzeb.....
Niech młodzi pną sie do góry, awansują, realizują "górnolotne slogany Bóg -honor-Ojczyzna" ale niech pamiętają że o nich nikt nie będzie pamiętał.....

Co do zatrzymania i tej maszynki ponoć sprawiedliwości.... sprawiedliwa jest dla bogatych biednych tratuje.......
 
jestem w szoku, a ja ciągle się łudzę, że będzie lepiej. I tak mija rok za rokiem, a potem nawet nikt nie będzie pamiętał mojego poświęcenia. Mogę zmienić pracę na lepiej płatną, a ciągle trwa w tym bagnie. Zobowiązania wobec przełożonych - sumienna praca (śmiechu warte) . może ktoś pomoże mi podjąć decyzję. Chcę poczekać do stycznia, ale ciągle pytam siebie "czy warto jeszcze czekać (nawet do stycznia)?" :cry:
 
Ja też łudziłem się przez wiele lat. Zawsze myślałem że pracuję z inteligentnymi, wykształconymi osobami. Chyba najbardziej boli to, że były to zwykłe świnie, które dla uratowania własnej skóry mogą sprzedać własną matkę a wcześniej dla 10 złotych ukraińcowi wylizali by... . Wtedy byli odważni, cwani i bez zahamowań. Czesali kasę zaq siebie i innych. A dzisiaj ich idolem jest pan prokurator./ Na myśl o nocy w zaszczanych policyjnych izbach zatrzymań opowiadają głupoty o innych a swoich wyczynach jakoś tak skromnie. Myślą, że uda się ukryć podbijanie lewych faktur, CMR czy nawet czerpania korzyści w postaci inny korzyści tzw. "sex prezentów". Zostają nam tylko mam nadzieję niezawisłe sądy, bo prokuratura kupi najgłusze zeznania przeciwko swoim kolegom. To jest Horror IV RP.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
niezawisłe sądy?,a co to takiego?,....nawet z prostej ,oczywistej sprawy potrafią zrobić taką w której Ty sam zaczniesz wątpić w to ,co do tej pory wydawało się takie oczywiste!....(NIEWINNOŚĆ)!!!!!!!!!!!!!!
 
Chce mi się wyć. Wczoraj odebrałem umorzenie śledztwa. W rozdzielniku postanowienia nawet nie ujęto Dyrektora IC Biała. Szkoda bo w chwili zatrzymania Dyrektor ustami pani rzecznik szeroko w mediach chwalił się jakich to bandziorów udało mu się zdemaskować we współpracy z prokuraturą. Więcej na ten temat na HujdePark ! - tam chowają takie tematy
 
Nie dostał bo tam nie ma rozdzielnika i nie można posylać komusię żywnie podoba. Poza tym dyrektor nie ma statusu pokrzywdzonego.
 
Jak pomyślę że mogę wrócić do tego syfu to robi mi się niedobrze. Jest wiele innych miejsc , gdzie można sobie zapewnić godne warunki pracy. Ale najważniejsze jest to, że można zaoszczędzić zdrowie, a ono jest bezcenne. Dlatego bijcie się dalej o te 500 zł. brutto. Ciekawe czy wam wystarczy na leczenie w przyszłości. Zaczynnam traktować karierę 15 lat w SC jako koszmarny epizod, o którym należy poprostu zapomnieć i nigdy do niego nie wracać. Pozdrawiam optymistów.
 
Cóż. Mówią, że głodny sytego nie zrozumie. Nie dziw się. Jak ty postępowałeś zanim Cię nie zatrzymali? Przejmowałeś sie innymi aż tak bardzo. Mnie nie dotknęła ta "wątpliwa" przyjemność aresztowania. mam jednak świadomość, że nic straconego. Wielu jej nie ma. Ja jestem po alokacji. Potrafię dużo zrozumieć. Wiem, że alokacja była konieczna. Pomijam postawę naszych przełożonych i samego najjaśniejszego. Nigdy jednak nie zrozumiem tej agresji ludzi, jeden na drugiego wilkiem patrzył. Ktoś został wstępnie zakwalifikowany do komórki miejscowej i od razu stawał się tym uprzywilejowanym i złym. Przyjaciel przyjaciela mógł sprzedać. Na szczęście nie wszyscy tacy byli. Dzięki temu doświadczeniu dziś wiem na kogo mogę liczyć. Mam przyjaciół, może niewielu ale za to prawdziwych. Byli tacy, którzy bez względu na koszty zachowali godność i chwała im za to. A reszta? Nie są warci by sie nimi przejmować. Nie wierzę, że wśród nie znajdziesz takich wśród siebie. Może jesteś zbyt zgorzkniały i rozczarowany aby dojrzeć wśród siebie tych lepszych. oni zazwyczaj są mało widoczni? Nie pozwól by to wydarzenie zmarnowało Twoje życie. jeżeli już musiałeś to przejść, podnieś się z kolan. Niech inni sobie myślą co chcą. Ja ciągle mam nadzieję, że można tutaj coś zmienić i staram sie to robić. A sentyment do munduru nie pozwala mi się poddać. Takie mam wychowanie. Na moich guzikach jest orzełek. Kiedyś za takie guziki ludzie ginęli. My nie musimy, ale mamy obowiązek to zmienić. Zacząć trzeba od ludzi. Tobie życzę powodzenia. Nie daj się. :) Musi być lepiej.
 
dlaczego?

Bo szystkiemu winna jest konstytucja...powinien byc tylko jeden art. w ustawie zasadniczej jewrolandu tj. Kazdy moze krasc.
 
Re: dlaczego?

Zatrzymano mi syna na podstawie pomówień "kolegów". Aby ratować swoją skórę przyznają się, poddają się na dobrowolnej karze i wskazują następnych, bo samo przyznanie się nie wystarczy. Żadnych dowodów, tylko pomówienia. Zapamiętajcie, nawet jeżeli jesteście czyści jak łza, nawet jeżeli macie w miarę zarabiających rodziców i nie macie żadnej potrzeby brania, to ohydne pomówienia waszych pseudo kolegów i tak was doprowadzą do celi.
Jak znacie historię to wiecie, że pomówienia fałszywych dwóch świadków prowadziły na krzyż, na szafot, na stos. Jeżeli w Państwie nie będzie stosowana zasada domniemania niewinności, a będą stosowane metody bolszewickie (np. Chodorkowski), jeżeli o winie człowieka będą decydowały nie dowody, a pomówienia i tym pomówieniom prokuratura będzie dawała wiarę to niebawem Państwo zacznie umierać. Kto ma rozum niech wyciąga wnioski. I jeszcze jedno słowo do ironicznego postu w sprawie wpisania do konstytucji, że każdy może kraść. Tego nie trzeba wpisywać, tak sie dzieje na co dzień. Wystarczy, że w pracy napiszesz coś dla siebie na nie swoim papierze, zapamiętaj już ukradłeś, a kiedy twojej chorej matce, żonie, dziecku lekarz pomoże, a ty z wdzięczności dasz cokolwiek, a lekarz weźmie to można mu zarzucić, że bierze. I wystarczy dwóch świadków, a prokurator będzie miał zajęcie. A czy prokurator jest beż winy? Nich każdy zauważy belkę we własnym oku, a nie źdźbło w oczach innych.
Chłopcy, którzy nie obciążacie innych dla własnej wolności, pozdrawiam was.
 
gość smutny

Składam wyrazy głębokiego wspólczucia z powodu zarzutów pod adresem bliskich panu osób.Cieszy Pana fakt,że inni nie obciążają,jakby realizowali zasadę"nie czyń bliźniemu swemu , co tobie niemiłe".I to jest głęboko humanistyczna postawa.Jednocześnie jest to dzwon przestrogo dla tych,którzy chcą wziąć cokolwiek i kiedykolwiek.Pozdrawiam i namawiam do upowszechniania zasad głebokiej uczciwości w wykonywaniu czynności urzędnika panstwa na wszystkich szczeblach polskiego państwa.
 
Re: dlaczego?

Debiliada napisał:
Bo szystkiemu winna jest konstytucja...powinien byc tylko jeden art. w ustawie zasadniczej jewrolandu tj. Kazdy moze krasc.

widzę, że autor tego postu - czytaj "użytkownik" sam się ocenił bardzo fachowo - gratulacje. Pytanie tylko, czy jest to powód do takiej ironii?
 
c.d.

Masz racje Gosciu Smutny,,ze moj post byl ironiczny, ale nie odnosil sie do sytuacji zatrzymanych za pomowienia. Uwazam,ze jak ktos kogos pomawia, nie majac nic konkretnego przeciwko niemu, to to jest najwyzszy poziom sku....stwa. Niestety takie postawy sa tak powszechne jak kradziez.
Wg mnie ten kraj juz sie nie podniesie moralnie i niech nikt mnie nie poucza,ze w innym landzie jest gorzej lub ;jak ci sie nie podoba to sie wyprowadz.Mam prawo do wyrazania wlasnego zdania. Podobnie kazdy ma prawo do domniemania niewinnosci.Szkoda tylko,ze ludzie majacy wladze traktuja siebie ponad prawem.
 
jw

Może jestem Smutny, ale widziałem już bardziej smutnych panów o 6 rano pod bramą z abecadłem na plecach. Ciekawe czy mają oni czasem kaca moralnego? Myślę, że powinni mieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie, zmowa dyrekcji z prokuraturą, bo czyz nie tak należy nazwać zasadę zawieszania funkcjonariuszy, ktorzy przyznają się do popelnienia przestępstwa?
Art. 26 ustawy o SC mówi: Funkcjonariusza celnego można zwolnić ze służby w wypadku:
...
12) utraty zaufania niezbędnego do wykonywania obowiązków służbowych ...

Jakim zaufaniem darzeni są funkcjonariusze, którzy mówią: tak popełniłem przestępstwo i przyjąłem kwotę x łapówki? Nie miesci mi sie to w głowie, iż w stosunku do takich ludzi dyrektorzy maja pelne zaufanie i jeszcze placą im za to 1/2 wynagrodzenia.

Może związki powinny zadać takie pytanie przełożonym jakie przesłanki powodują o zaufaniu w stosunku do takich funkcjonariuszy?
 
umorzenie to nie to samo co..uniewinnienie, trzeba się teraz dobijać o taki status...wtedy możemy mówić o oczyszczeniu ale na tym nikomu prócz nas nie zależy...nic i nikt nam już nie wróci utraconego zdrowia...honoru, spokoju i lat pracy, której poświęciliśmy najlepsze lata życia...widzę w tym działaniu konsekwencję działania rozmyślnego...działania niszczącego pewne grupy zawodowe...na kogo teraz kolej? zapytajmy...komu zależało i nadal zależy na zgnojeniu Polaków?...ci, co przeszli chwile zatrzymań, aresztowań, uwięzienia..niech piszą o tym nawet w szczegółach, niech inni dowiedzą się co przeszli...niech się dowiedzą ci co pomawiali swoich kolegów, koleżanki...ci, co fałszywym zeznaniem kupili sobie wolność...będą musieli żyć z tym piętnem w sercu.
 
Back
Do góry