• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

są jakieś półroczne premie???

Z

zolik

Gość
Cześć ludziska czy coś wiadomo w kraju o półrocznych premiach????? Napiszcie jeśli coś wiecie. Kasiora jakaś by się przydała na wakacje.... Pozdrawiam!!!!
 
slawomir.siwy napisał:
...i jak co miesiąc sporo dodatków specjalnych...

????
jakie dodatki specjalne?? :shock:
co miesiąc ? pierwsze słysze u mnie w izbie to co miesiąc tylko wypłata wiadomo nie za specjalna tym bardziej bez specjalnych dodatków :oops:
chyba że coś żle rozumiem :cry:
 
I co z tego że 13 lat? W tej służbie celnej pokutuje w myśleniu czysty komunizm. każdemu się należą pieniądze, awanse po równo. To trzeba zmienić i naprawić sytuację. Gdyby dyrektorzy choc trochę chcieli. Myślę, że nagradzany i awansowany powinien być ten kto robi więcej i lepiej i ma wyniki bez względu na staż. Pracujesz jeden rok lub 10 lat i więcej, a zrobiłeś cos o czym twoi koledzy mogą pomarzyć to zawsze powinienieś dostać pieniądze i kase!! Robisz na odziale i masz doskonały wynik bo chciało ci się zrobić rewizję to prosze masz awans. Robisz w referacie przeprowadziłeś skomplikowaną sprawę do końca do WSA lub NSA masz awans. Robisz w mobilnych i chciło ci się stać i kntrolować znalazłes fajki lub nielegalną stację paliw masz awans. Robisz w egzekucji - ściągnąłes z dłuznika kase do końca masz awans. To sa przykłady ale tak powinno to funkcjonować zdrowo i rozsądnie i normalnie. Jeżeli twój kolega siedzi i nie angazuje się robi tyle co mu każą obija sady i cześć, robi decyzje ze wzorów i bez myślnie, pisze w karnym częste umorzenia bo tak najłatwiej, siedzi w samochodzie i nie zatrzymuje na drodze bo po co się angazować, nie szuka pieniedzy dłużnika tylko postanawia ze nie sciągalne to niech dalej siedzi bez awansu nawet 10 lat. I SKOŃCZCIE DYREKTORZY Z TĄ KOMUNĄ!!!!
 
Gosciu powyzej - wyjales mi to z ust!!

Kiedy w koncu zaczna nas rozliczac po efektach, a nie po czasie spedzonym na realizacji okreslonego zadania. U mnie w Wydziale sa osoby, ktore sa w stanie wyrobic maksymalnie 5 czynnosci tygodniowo, a inne w tym czasie zrobia 15 i to lepiej (bo bez bledow, poprawek, itp.). Ale niestety tym sprawniejszym doklada sie kolejne obowiazki, bo ci mniej sprawni sie nie wyrabiaja (bo zajmuja sie albo obserwacja zegarka, stawianiem pasjansow, chodzeniem na kawe po pokojach lub biadoleniem nad niski zarobkami). Taka jest prawda - wiekszosc z nas jest leniwa i tylko mysli o nagrodach, urlopach i awansach. Ale tylko nieliczni (glownie ci mlodsi, z zapalem) mysla o tym, jak usprawnic sobie prace, jak pracowac lepiej i wydajniej. Tylko niestety dostaja za to w dupe - dodatkowe obowiazki. A awanse przypadaja zas tym, ktorzy glosniej narzekaja na ciezka prace! Taka prawda i przestancie mi wmawiac, ze jestem napuszczony przez jakiegos Banasia, Gilowska czy naczelnictwo. Sam swiadomie wybralem te prace (niedawno) i zamierzam tutaj pracowac dobrze i solidnie. Jak mi sie odechce, to zmienie prace...
 
Żeby którykolwiek z dyrektorów osobiscie zainteresował się, posłał zaufanego człowieka, sprawdził po odwołaniach, wynikach, ujawnieniach w mobilnych w kontroli i na oddziałach, umorzeniach lub ich braku w karnym, kto ma najlepsze osiągnięcia. To wszystko można sprawdzić ! W izbie urzędzie oddziale każdy głupi wie kto co potrafi i jak się angażuje w pracy, a kto sie tylko obija i ślizga lub patrzy żeby przesiedzieć!!!!!
Żeby znalazł się choć jeden taki dyrektor, który tak zarządzałby podległymi jednostkami !!! A tak każdy dyrek ma to w dupie. Czemu Panie Banaś nie wymagasz od dyrektorów aby nie pozwalali młodym ludziom się zwalniać tylko dawali im pieniądze za wyniki!!!
 
Potwierdzam, co miesiąc przyznaje się kilkadziesiąt dodatków specjalnych. To innowacja wprowadzona już od przeszło roku przez nową dyrekcję, za którą należy się naprawdę wielkie dzięki kierownictwu.
.
 
Dodatek specjalny wynika z odpowiedniego rozporządzenia Ministra Finansów. Środki na te dodatki pochodzą z oszczędności na funduszu płac.
 
no tak wszystko pięknie na papierze wygląda
ale każdy ojciec dyrektor robi sobie jeszcze z tego oszczędności i bierze premie :lol:
 
Z tego co wiem w IC Katowice jest ŚREDNIO 470 brutto dla robola ale to nie potwierdzone na razie rozesłali listy po placówkach kto ile chorował-jak ponad 30 dni to ni ma nic.
 
W gdyńskiej Izbie są awanse i podwyżki ale tylko dla wybranych. Ci, którzy najwięcej zapierd... niestety nic - ZERO. Ciekawe jakie kryteria przyjmuje szefostwo ??? Normalnie to nazwałbym to zwykłym skurwysyństwem, ale tu nie wolno ponoć używać takich słów. Wyróżniać i awansować ludzi, którzy otwarcie mówią, że nie radzą sobie z powierzonymi obowiązkami, nie wyrabiają się z robotą i inni muszą za nich zapierd... bo naczelnik ma pierdolca na tym punkcie. Jak to inaczej nazwać jak nie tym słowem co wyżej napisałem??? Owszem są na liście osoby, które w pełni zasłużyły na awans czy podwyżkę, więc nie wszystkich dotyczy to co wyżej napisałem.

Wniosek jest prosty, po co sumiennie pracować jak może Twoją robotę wykonać ktoś inny i potem jeszcze za to "walenie w ch..." dostanie się awans czy podwyżkę.

Przepraszam wszystkich urażonych za moje słownictwo ale poprostu się "TROCHĘ ZIRYTOWAŁEM" i musiałem sobie ulżyć.
 
Niestety w IC Gdynia dzieje się coraz gorzej, kryteria podziału awansów i innych środków umożliwiających budowę morale wydają się być bliżej nie określone. Zresztą przy przyjętym autokratycznym stylu kierowania jednostką nie może być inaczej!!!
 
jajacek1970 napisał:
Przepraszam wszystkich urażonych za moje słownictwo ale poprostu się "TROCHĘ ZIRYTOWAŁEM" i musiałem sobie ulżyć.

Nie przepraszaj...tylko takie słowa się cisną na usta gdy się o tym wszystkim myśli
 
Wątpię aby was to pocieszyło ale w izbie białostockiej nic nie słychać o nagrodach a awanse są dwa razy w roku we wrześniu i styczniu a kryteria podobne do waszej izby czyli przydupasom i "garbatym".
 
Back
Do góry