• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Bez złudzeń.
Twarde zapowiedzi redukcji.
Ja już się spakowałem.
Nie liczę na poblazanie dla podżegacza ludzi by dochodzili swoich praw, lipiec/sierpień w domu. Na stałe, też niezła perspektywa.
 
Jestem daleki od paniki, chciałem tylko zwrócić uwagę koleżeństwu, że może powtórzyć się sytuacja którą poznaliśmy podczas alokacji.
Ustawa precyzyjnie wskazuje m.in, że realizacja obowiązku zmniejszenia zatrudnienia może nastąpić przez rozwiązanie z pracownikiem stosunku pracy, w tym z pracownikiem posiadającym ustalone prawo do emerytury lub renty. Oznacza to, że w pierwszej kolejności dotyczyć to będzie ucywilnionych funków którzy maja decyzję ZER-u i pobierają emkę mundurową oraz pozostałych cywili którzy posiadają decyzję ZUS-owską i zawiesili swoją emeryturę dalej pracując. Gdyby zmieniono treść art. 15 a ustawy emerytalnej to nie byłoby może problemu ale na dzień dzisiejszy wysokość wyliczonych świadczeń emerytalnych w większości nie jest zbyt duża tak wiec może to stanowić problem dla naszych kolegów i koleżanek.
Będzie stanowić problem. W usach ludzie mają po 2 tys brutto emerytury wyliczone
 
Ucywilnieni, wyrzuceni ze Służby, wcześniej alokowani, brak awansów, problemy z podwyżkami, nie przestrzeganie podstawowych zasad sprawiedliwości i etyki, uwłaczanie człowieczeństwu funkcjonariuszy i pracowników, buta i pogarda przełożonych, koronawirus i niedostateczne zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i funkcjonariuszy, potencjalne zwolnienia i wszech panujące sq...stwo pracodawcy...
Pytam: gdzie w tym wszystkim SĄ OFICEROWIE KAPELANI, których "działalność" ogranicza się do kilku kartek świątecznych i odbębnienia hurtowych wizyt w Izbach? Gdzie ich wsparcie dla ludzi z naszej branży, od której dostają dużą kasę? Kasę za co?
 
Jestem daleki od paniki, chciałem tylko zwrócić uwagę koleżeństwu, że może powtórzyć się sytuacja którą poznaliśmy podczas alokacji.
Ustawa precyzyjnie wskazuje m.in, że realizacja obowiązku zmniejszenia zatrudnienia może nastąpić przez rozwiązanie z pracownikiem stosunku pracy, w tym z pracownikiem posiadającym ustalone prawo do emerytury lub renty. Oznacza to, że w pierwszej kolejności dotyczyć to będzie ucywilnionych funków którzy maja decyzję ZER-u i pobierają emkę mundurową oraz pozostałych cywili którzy posiadają decyzję ZUS-owską i zawiesili swoją emeryturę dalej pracując. Gdyby zmieniono treść art. 15 a ustawy emerytalnej to nie byłoby może problemu ale na dzień dzisiejszy wysokość wyliczonych świadczeń emerytalnych w większości nie jest zbyt duża tak wiec może to stanowić problem dla naszych kolegów i koleżanek.
Będzie stanowić problem. W usach ludzie mają po 2 tys brutto emerytury wyliczone
Wypadało by zaznaczyć, że mnie cytujesz.
 
Ucywilnieni, wyrzuceni ze Służby, wcześniej alokowani, brak awansów, problemy z podwyżkami, nie przestrzeganie podstawowych zasad sprawiedliwości i etyki, uwłaczanie człowieczeństwu funkcjonariuszy i pracowników, buta i pogarda przełożonych, koronawirus i niedostateczne zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i funkcjonariuszy, potencjalne zwolnienia i wszech panujące sq...stwo pracodawcy...
Pytam: gdzie w tym wszystkim SĄ OFICEROWIE KAPELANI, których "działalność" ogranicza się do kilku kartek świątecznych i odbębnienia hurtowych wizyt w Izbach? Gdzie ich wsparcie dla ludzi z naszej branży, od której dostają dużą kasę? Kasę za co?
@Hunter1, są i będą tam gdzie byli w czasie kiedy padały pomysły likwidacji cła w 2005 roku, kiedy tworzono wartościowanie czy też kiedy tworzono i wprowadzano KAS. Zawsze z każdą władzą, byle kasa się zgadzała..
 
@Hunter1, są i będą tam gdzie byli w czasie kiedy padały pomysły likwidacji cła w 2005 roku, kiedy tworzono wartościowanie czy też kiedy tworzono i wprowadzano KAS. Zawsze z każdą władzą, byle kasa się zgadzała..
W 2005 ich jeszcze nie było... Banaś kapelanów powołał w 2007 rzutem na taśmę... Przed odejściem spowodowanym naszymi protestami....

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Jak to można szastać zwrotem „sprawiedliwość społeczna” .

Mając zatem instrument w postaci proponowanej ustawy, myślę że taką sprawiedliwością będzie zwolnienie prezesa NIK, za oczywiste zaniedbania i ujawnione nieprawidłowości.

Czy sprawiedliwością społeczną jest to, gdy były Szef KAS publicznie oświadczając, że wszyscy w KAS otrzymają propozycję pracy i służby, bezczelnie zwolnił osoby niewygodne systemowi, schorowane, osoby w zaawansowanym wieku tuż przed emeryturą, matki i ojców samotnie wychowujących dzieci, osoby będące jedynymi żywicielami rodziny?

Czy sprawiedliwością społeczną jest to, że funkcjonariuszy ucywilniono na wyraźne polecenie byłego Szefa KAS z pominięciem kryteriów ustawowych, z rażącym naruszeniem prawa, utrzymując w dalszym ciągu ten stan jako słuszny i prawy?

Czy sprawiedliwością społeczną jest to, by ucywilnić funkcjonariuszy w sytuacji, gdy byli już włączeni do systemu zaopatrzeniowego, odbierając im w ten sposób wywalczone prawa?

Czy sprawiedliwością społeczną jest to, by siłowo ucywilnić funkcjonariuszy poprzez oszustwa ustawowe, a obecnie straszyć jeszcze zwolnieniem ?

Czy sprawiedliwością społeczną jest to, by funkcjonariuszy MF traktować gorzej od funkcjonariuszy innych resortów?

Rechotać mi się chce, gdy ponownie widzę zapis o wnikliwym badaniu kwalifikacji i sytuacji rodzinnej oraz zdrowotnej pracowników cywilnych, jest to jawna obłuda i podłość ekipy rządzącej, szydzących sobie z pracowników i obywateli. Już to przeszliśmy i raczej ponownie do tej samej rzeki nie wejdziemy.

Czy szanowni Państwo tak rozumiecie sprawiedliwość społeczną? Sprawiedliwość na waszych warunkach? Oby tylko wam się nic złego nie wydarzyło? Pamiętamy doskonale wypowiedź byłego Szefa KAS który powoływał się na Boga, wspominał o uczciwości i honorze w pracy w KAS. Gratulacje dla was cwaniaków i obłudników.
 
Rząd twierdzi, że kazdy powinien partycypować w kosztach w obecnej sytuacji. A co z funkcjonariuszami innych formacji? Ich nikt zwolnieniem nie straszy, ba dostali podwyżki kolejny raz. Mój znajomy z sg od czasów rozpoczęcia pandemii był w pracy może 3 razy. Cały czas siedzi na opiece na dziecko. Tak się naraża. A kaska płynie. Jego kryzys nie dotyczy. Przeciwnie. Dostał podwyżkę. To jest ta sprawiedliwość społeczna. Umrzec że śmiechu mozna.
 
Rząd twierdzi, że każdy powinien partycypować w kosztach w obecnej sytuacji.
Ten sam rząd który wysłał Celników na przejścia, uzbrojonych termometry? Ciekaw jestem ile osób z przejść granicznych miało do grudnia do chwili obecnej "grypę"...
Nie mówię o sobie (choć D-Sy też obecnie uczestniczą w kontrolach podmiotów), ale choć w stosunku do granicy i oddziałów wewnętrznych zachowali by się przyzwoicie. Oni już swoje koszty zapłacili. Z nawiązką.
 
Z uchwały Senatu RP
67) w art. 72 w pkt 54: a) w poleceniu nowelizacyjnym wyrazy „art. 15zzzs–15zzzzzx” zastępuje się wyrazami „art. 15zzzs–15zzzzzn”, b) skreśla się art. 15zzzzzo–15zzzzzx;
Przyjmując poprawkę nr 67 Senat zmierza do usunięcia przepisów uprawniających Radę Ministrów do wydania rozporządzenia przewidującego redukcję zatrudnienia i pogorszenie warunków zatrudnienia pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstw, urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwach, a także zatrudnionych w innych jednostkach podległych lub nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów, ministra lub wojewodę.
 
Z uchwały Senatu RP
67) w art. 72 w pkt 54: a) w poleceniu nowelizacyjnym wyrazy „art. 15zzzs–15zzzzzx” zastępuje się wyrazami „art. 15zzzs–15zzzzzn”, b) skreśla się art. 15zzzzzo–15zzzzzx;
Przyjmując poprawkę nr 67 Senat zmierza do usunięcia przepisów uprawniających Radę Ministrów do wydania rozporządzenia przewidującego redukcję zatrudnienia i pogorszenie warunków zatrudnienia pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstw, urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwach, a także zatrudnionych w innych jednostkach podległych lub nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów, ministra lub wojewodę.
 
Z uchwały Senatu RP
67) w art. 72 w pkt 54: a) w poleceniu nowelizacyjnym wyrazy „art. 15zzzs–15zzzzzx” zastępuje się wyrazami „art. 15zzzs–15zzzzzn”, b) skreśla się art. 15zzzzzo–15zzzzzx;
Przyjmując poprawkę nr 67 Senat zmierza do usunięcia przepisów uprawniających Radę Ministrów do wydania rozporządzenia przewidującego redukcję zatrudnienia i pogorszenie warunków zatrudnienia pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstw, urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwach, a także zatrudnionych w innych jednostkach podległych lub nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów, ministra lub wojewodę.
To jeszcze może wkleję jak głosowano nad tą poprawką.
Poprawka 67
za: 98 Przeciw: 0 Wstrzymało się: 1 Nie głosowało: 1
Niesamowite.
 
Edit. Mój błąd. Wziąłem pod uwagę nie tę poprawkę. Ta nas interesująca przy głosowaniu miała nr 76.

Za: 54 Przeciw: 46 Wstrzymało się: 0 Nie głosowało: 0
Maria Koc i Alicja Zając ( obie z pis ) zagłosowały za poprawką. Pozostali senatorowie zgodnie z oczekiwaniami ( pozostała część klubu pis była za redukcjami i obniżeniem wynagrodzenia ).
Teraz ponownie sejm. W dzisiejszym porząku obrad jest ujęty taki oto punkt...
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o uchwale Senatu w sprawie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (druki nr )*
- sprawozdawca poseł
( puste miejsce ).
Zdążą czy nie zdążą...
 
Edit. Mój błąd. Wziąłem pod uwagę nie tę poprawkę. Ta nas interesująca przy głosowaniu miała nr 76.

Za: 54 Przeciw: 46 Wstrzymało się: 0 Nie głosowało: 0
Maria Koc i Alicja Zając ( obie z pis ) zagłosowały za poprawką. Pozostali senatorowie zgodnie z oczekiwaniami ( pozostała część klubu pis była za redukcjami i obniżeniem wynagrodzenia ).
Teraz ponownie sejm. W dzisiejszym porząku obrad jest ujęty taki oto punkt...
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o uchwale Senatu w sprawie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (druki nr )*
- sprawozdawca poseł
( puste miejsce ).
Zdążą czy nie zdążą...
A jakie to ma znaczenie, kogo to obchodzi?
 
Ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2
Poprawka 67

Za: 98 Przeciw: 0 Wstrzymało się: 1 Nie głosowało: 1
 
Back
Do góry